Polscy skoczkowie startujący w Pucharze Kontynentalnym nie będą mieli szans na kolejne dobre wyniki. Drugi konkurs w Brotterode odwołano z powodu zbyt silnego wiatru.
Zawody były zaplanowane na 12:30. Wcześniej odwołano serię próbną, natomiast konkurs kilkukrotnie przesuwano - najpierw na 13:00, następnie na 14:00 i 14:10. Ostatecznie ze względu na trudne warunki, zagrażające bezpieczeństwu sportowców, konkurs został anulowany.

W pierwszym konkursie CoC w Brotterode znakomicie spisali się Polacy - zwyciężył Krzysztof Biegun, w czołowej dziesiątce uplasowali się Stanisław Biela i Bartłomiej Kłusek, a miejsca w trzydziestce wywalczyli także Stefan Hula, Krzysztof Miętus i Tomasz Byrt.

Wiatr przeszkadza także paniom walczącym w zawodach Pucharu Świata w rumuńskim Rasnowie.