W drugiej rundzie Japonka uzyskała najlepszy rezultat dnia - 101,5 metra. Co ciekawe, ponownie dokonała tego ze skróconego na prośbę trenera rozbiegu (czternasta belka, podczas gdy pozostałe zawodniczki startowały z siedemnastej). Za jej plecami tym razem znalazły się Katharina Althaus (91,5 m), Yuki Ito (96,5 m) oraz Irina Awwakumowa (96,5 m).
Ostatnia seria to ponownie najlepszy rezultat Takanashi, znów uzyskany ze skróconego rozbiegu. 97 metrów pozwoliło jej wyprzedzić Yuki Ito (96,5 m) oraz Julię Kykkänen (91 m).
W treningach wzięła udział również debiutująca w Letniej Grand Prix Magdalena Pałasz. Polka uzyskiwała rezultaty na miarę trzeciej dziesiątki - 78,5 m, 82,5 m oraz 73,5 metra.
Podczas treningów wiał zmienny wiatr, stąd kolejność w tabeli nie do końca odzwierciedla uzyskiwane odległości. Podmuchy sięgały od 0,8 m/s w plecy do nawet 1 m/s pod narty.
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sara Takanashi
99.5
77.8
2
Maja Vtic
98.0
63.6
3
Irina Avvakumova
98.0
63.5
4
Yuki Ito
97.0
62.0
5
Katharina Althaus
96.0
60.7
6
Eva Logar
92.5
53.9
7
Kaori Iwabuchi
88.5
50.9
8
Ursa Bogataj
88.5
48.7
9
Evelyn Insam
89.0
48.0
10
Ayumi Watase
86.0
45.0
11
Line Jahr
88.5
44.9
12
Spela Rogelj
87.0
44.7
13
Sofya Tikhonova
87.5
43.5
14
Julia Kykkänen
87.0
41.5
15
Maren Lundby
87.0
40.9
16
Alexandra Kustova
86.5
39.9
17
Gyda Enger
81.5
39.3
18
Anastasiya Gladysheva
84.0
36.5
19
Daria Grushina
85.0
36.0
20
Katja Pozun
84.0
35.2
21
Misaki Shigeno
81.0
34.1
22
Anna Rupprecht
80.5
32.0
23
Dana Vasilica Haralambie
81.0
28.9
24
Barbora Blazkova
79.5
28.4
25
Michaela Dolezelova
73.5
23.7
26
Magdalena Pałasz
78.5
23.4
27
Karolina Indrackova
76.5
20.6
28
Michaela Rajnochova
70.5
9.9
29
Liubov Alchikova
65.5
0.0
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sara Takanashi
101.5
77.9
2
Katharina Althaus
91.5
58.3
3
Yuki Ito
96.5
58.0
Irina Avvakumova
96.5
58.0
5
Kaori Iwabuchi
93.5
56.5
6
Eva Logar
95.0
55.2
7
Sofya Tikhonova
93.5
52.4
8
Line Jahr
92.0
51.7
9
Evelyn Insam
92.0
48.8
10
Julia Kykkänen
90.0
48.5
11
Gyda Enger
88.5
46.7
12
Maren Lundby
88.0
44.5
13
Spela Rogelj
87.5
42.7
14
Ayumi Watase
85.0
39.9
Anastasiya Gladysheva
87.5
39.9
16
Anna Rupprecht
85.5
37.0
17
Ursa Bogataj
84.0
35.8
18
Misaki Shigeno
84.5
34.7
19
Daria Grushina
84.5
34.0
20
Katja Pozun
80.0
32.5
21
Karolina Indrackova
83.5
31.0
22
Magdalena Pałasz
82.5
28.6
23
Barbora Blazkova
81.5
27.8
24
Michaela Dolezelova
76.5
24.0
25
Michaela Rajnochova
74.0
10.7
26
Liubov Alchikova
65.0
0.0
27
Maja Vtic
DNS
DNS
28
Dana Vasilica Haralambie
DNS
DNS
29
Alexandra Kustova
DNS
DNS
Wyniki III treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sara Takanashi
97.0
60.6
2
Yuki Ito
96.5
56.8
3
Julia Kykkänen
91.0
50.5
4
Katharina Althaus
90.0
47.6
5
Evelyn Insam
90.0
45.0
6
Gyda Enger
89.0
44.1
7
Ayumi Watase
87.0
43.9
8
Kaori Iwabuchi
89.5
43.5
9
Misaki Shigeno
89.0
42.5
10
Maren Lundby
88.5
41.0
11
Eva Logar
88.5
40.3
12
Sofya Tikhonova
85.0
39.5
13
Line Jahr
86.0
35.6
14
Anastasiya Gladysheva
81.5
32.7
15
Ursa Bogataj
82.5
32.6
16
Anna Rupprecht
81.5
30.3
17
Barbora Blazkova
81.0
28.4
18
Michaela Dolezelova
80.5
28.1
19
Alexandra Kustova
80.5
27.1
20
Katja Pozun
78.5
25.5
21
Karolina Indrackova
78.5
24.8
22
Daria Grushina
79.5
24.2
23
Dana Vasilica Haralambie
75.5
18.8
24
Magdalena Pałasz
73.5
12.9
25
Michaela Rajnochova
69.0
3.1
26
Liubov Alchikova
63.0
0.0
27
Irina Avvakumova
DNS
DNS
28
Maja Vtic
DNS
DNS
29
Spela Rogelj
DNS
DNS