Gregor Schlierenzauer i Kamil Stoch znaleźli się w czołowej dziesiątce najlepszych narciarzy klasycznych sezonu 2012/2013 w ankiecie przeprowadzonej wśród dziennikarzy sportowych Forum Nordicum.
Królową nart została uprawiająca biegi narciarskie Marit Bjoergen (381 głosów). Norweżka w minionym sezonie wywalczyła pięć medali mistrzostw świata (w tym aż cztery złote), zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i czterokrotnie zwyciężała w zawodach PŚ.

Za reprezentantką Norwegii znalazł się najlepszy wśród skoczków Gregor Schlierenzauer - 296 głosów dało mu drugą lokatę w plebiscycie. Zimą 2012/2013 Austriak wygrał dziesięć konkursów PŚ, triumfował w klasyfikacji generalnej, zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni i zdobył złoty medal MŚ w drużynie. Nie można zapominać również, że poprawił rekord liczby pucharowych zwycięstw, od lat należący Mattiego Nykänena.

Trzecie miejsce zajęli zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w innych konkurencjach narciarstwa klasycznego - Eric Frenzel (kombinacja norweska), Petter Northug (biegi narciarskie mężczyzn) i Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie kobiet).

Dziewiąte miejsce (37 głosów) zajął Kamil Stoch. Polak w tym sezonie pięciokrotnie stawał na podium konkursów Pucharu Świata, odnosząc dwa zwycięstwa i zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ponadto zdobył złoty medal mistrzostw świata w Val di Fiemme i był członkiem brązowej drużyny MŚ.

W gronie 22 zawodników, na których oddawano głosy, znalazło się jeszcze ośmioro reprezentantów naszej dyscypliny: Sara Takanashi (zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ i osiem wygranych konkursowych, wicemistrzostwo świata indywidualne i mistrzostwo w drużynie mieszanej), Manuel Fettner (wsławił się ustanym, mimo utraty jednej narty, lądowaniem podczas MŚ - to uratowało złoty medal Austriaków w konkursie drużynowym), Richard Freitag (dwa zwycięstwa w konkursach PŚ, ósmy w klasyfikacji generalnej), Sarah Hendrickson (mistrzostwo świata, druga lokata w klasyfikacji generalnej PŚ i cztery zwycięstwa konkursowe), Anders Bardal (mistrzostwo świata, drugie miejsce w PŚ, wygrana w jednym konkursie), Evelyn Insam (dwunasta w PŚ, ósma na MŚ), Noriaki Kasai (24. w klasyfikacji generalnej PŚ, pięciokrotnie w czołowej dziesiątce zawodów, w tym dwa razy na miejscu czwartym w Planicy - wszystko w wieku niemal 41 lat) i Andreas Wellinger (dwudzieste miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, dwukrotnie stanął na podium konkursowym - w wieku zaledwie siedemnastu lat).

Dziennikarze wybrali również królową biathlonu, którą została Norweżka Tora Berger. Za nią uplasował się Martin Fourcade z Francji - oboje w tym sezonie zdobyli Puchar Świata. Wśród sklasyfikowanych zawodników i zawodniczek znalazły się nasze medalistki mistrzostw świata Monika Hojnisz i Krystyna Pałka.