W sobotę na skoczni Salpausselkä HS97 w Lahti rozegrano letnie drużynowe Mistrzostwa Finlandii. Zwyciężył klub z Kuusamo, zaś pozostałe miejsca na podium zajęły dwie drużyny gospodarzy.
Konkurs stał na przeciętnym poziomie, w całych zawodach tylko jednemu zawodnikowi udało się przekroczyć punkt konstrukcyjny skoczni (90 m), a był to Juha Ojala ze zwycięskiej drużyny (osiągnął 94 metry). W całokształcie reprezentanci Kuusamon Erä-Veikot nie zachwycili, jednak skakali na tyle równo, by triumfować nad rywalami różnicą ponad pięćdziesięciu punktów.

Druga drużyna Lahden Hiihtoseura, w której wystąpili m.in. Ville Larinto, Olli Muotka i Sami Niemi, również prezentowała bardzo przeciętny poziom. Najdłuższy skok oddał Muotka (86 m), najmocniejszy punkt ekipy, który jako jedyny przekroczył granicę 200 punktów w nocie łącznej (w zwycięskiej drużynie dokonało tego trzech zawodników).

Pierwsza drużyna z Lahti, w której wystąpił wracający do skakania Harri Olli, żadnych fajerwerków nie pokazała. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Sebastian Klinga, który w klasyfikacji indywidualnej zawodów zajął szóste miejsce. Występ Olliego jest rozczarowaniem - z całej czwórki skakał najgorzej i w obu próbach nie udało mu się przekroczyć 80-ciu metrów.

Poza podium znalazł się klub z Kuopio, któremu do medalu zabrakło siedmiu punktów. W drużynie Puijon Hiihtoseura skakanie na wysokim poziomie zaprezentował jedynie Janne Happonen (86 i 86,5 m), który z łączną notą 213 punktów uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji indywidualnej zawodów.

Dzisiaj na obiekcie HS130 odbędzie się konkurs indywidualny.