Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
12
13
14
15
16
19
20
21
22
26
27
28
29
luty 2024
Najbliższe zawody
01.03.2024, godz. 09:00
Lahti HS-130
PŚ K ind.
Nieoficjalna lista rankingowa FIS Cup to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach letniego i zimowego FIS Cup (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Taki ranking nie jest oficjalnie prowadzony przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), jednak jego elementy są uwzględniane przy ustalaniu kwot startowych w Pucharze Kontynentalnym. Ponadto jest to ciekawe źródło danych do analiz dla fanów skoków, dlatego zdecydowaliśmy się publikować takie zestawienie na naszych łamach.

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Dane z ostatniego periodu FIS Cup są jednym z czynników mających wpływ na kwoty startowe w Pucharze Kontynentalnym w kolejnym periodzie - dodatkowymi miejscami premiowane są kraje z zawodnikami w czołówce każdego periodu.
Ranking po 7 periodzie sezonu 2019/2020
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj I II III IV V VI VII suma
1 Tim Fuchs Niemcy 378 81 197 0 42 90 0 788
2 Stefan Rainer Austria 156 0 276 0 340 0 0 772
3 Maximilian Steiner Austria 181 52 140 0 232 0 0 605
4 Maximilian Lienher Austria 375 0 34 0 54 0 0 463
5 Fabian Seidl Niemcy 69 84 204 0 55 24 0 436
6 Adam Niżnik Polska 130 205 52 0 0 42 0 429
7 Francisco Moerth Austria 55 18 140 0 107 36 0 356
8 Thomas Lackner Austria 0 0 15 0 218 120 0 353
9 Jernej Presecnik Słowenia 224 0 0 0 0 92 0 316
10 Janni Reisenauer Austria 69 125 19 0 55 15 0 283
11 Markus Rupitsch Austria 49 215 13 0 0 0 0 277
12 Mika Schwann Austria 26 104 66 0 72 7 0 275
13 Marco Woergoetter Austria 0 16 58 0 0 200 0 274
14 Cene Prevc Słowenia 257 0 0 0 0 0 0 257
15 Peter Resinger Austria 0 60 58 0 0 130 0 248
16 Federico Cecon Włochy 0 29 81 0 125 0 0 235
17 Luca Roth Niemcy 226 0 0 0 0 0 0 226
18 Sebastian Rombach Niemcy 74 52 16 0 65 11 0 218
19 Ilya Mankov Rosja 8 21 173 0 0 0 0 202
20 Heung Chul Choi Korea Pd. 196 0 0 0 0 0 0 196
21 Jaka Hvala Słowenia 14 0 180 0 0 0 0 194
22 Justin Nietzel Niemcy 20 0 62 0 110 0 0 192
23 Lovro Kos Słowenia 24 18 0 0 140 0 0 182
24 Tjas Grilc Słowenia 160 0 0 0 0 16 0 176
25 Mark Hafnar Słowenia 60 0 0 0 0 110 0 170
26 Seou Choi Korea Pd. 164 0 0 0 0 0 0 164
  Timon-Pascal Kahofer Austria 0 26 32 0 60 46 0 164
28 Claudio Moerth Austria 150 0 0 0 0 0 0 150
  Ren Nikaido Japonia 150 0 0 0 0 0 0 150
30 Josef Ritzer Austria 0 0 0 0 75 69 0 144
31 Adrian Sell Niemcy 35 35 72 0 0 0 0 142
32 Casey Larson USA 120 0 15 0 0 0 0 135
33 Danil Sadreev Rosja 2 0 132 0 0 0 0 134
34 Zak Mogel Słowenia 0 32 0 0 28 72 0 132
35 Cedrik Weigel Niemcy 55 74 0 0 0 0 0 129
36 Shinnosuke Fujita Japonia 120 0 0 0 0 0 0 120
37 Rok Tarman Słowenia 0 11 10 0 91 0 0 112
38 Sander Vossan Eriksen Norwegia 0 0 110 0 0 0 0 110
39 Nikolai Matavin Rosja 108 0 0 0 0 0 0 108
40 Tom Gerisch Niemcy 29 0 0 0 77 0 0 106
41 Anders Ladehaug Norwegia 0 0 105 0 0 0 0 105
  Ulrich Wohlgenannt Austria 74 0 31 0 0 0 0 105
43 Artti Aigro Estonia 57 0 0 0 46 0 0 103
44 Matias Braathen Norwegia 0 100 0 0 0 0 0 100
45 Andrew Urlaub USA 0 0 23 0 76 0 0 99
46 Felix Hoffmann Niemcy 0 0 0 0 95 0 0 95
47 Julian Wienerroither Austria 0 8 24 0 55 6 0 93
48 Mateusz Gruszka Polska 40 34 10 0 0 8 0 92
49 Niklas Bachlinger Austria 0 0 0 0 86 4 0 90
50 Shinya Komaba Japonia 0 86 0 0 0 0 0 86
51 Mathis Contamine Francja 85 0 0 0 0 0 0 85
  Aleksandr Bazhenov Rosja 85 0 0 0 0 0 0 85
53 Lars Kindlimann Szwajcaria 74 0 0 0 9 0 0 83
  Daniel Andrei Cacina Rumunia 57 24 2 0 0 0 0 83
55 Gregor Deschwanden Szwajcaria 82 0 0 0 0 0 0 82
56 Jarkko Maatta Finlandia 0 80 0 0 0 0 0 80
57 Matthew Soukup Kanada 54 0 0 0 25 0 0 79
58 Sergey Tkachenko Kazachstan 77 0 0 0 0 0 0 77
59 Elias Medwed Austria 0 50 17 0 0 9 0 76
  Oscar P. Westerheim Norwegia 0 0 76 0 0 0 0 76
61 Kacper Juroszek Polska 47 0 28 0 0 0 0 75
62 Jan Bombek Słowenia 6 20 0 0 29 19 0 74
63 Yuto Nakamura Japonia 0 72 0 0 0 0 0 72
  Giovanni Bresadola Włochy 25 0 13 0 0 34 0 72
65 Sungwoo Cho Korea Pd. 69 0 0 0 0 0 0 69
  Espen Jacobsen Norwegia 0 0 0 0 69 0 0 69
  Decker Dean USA 52 0 0 0 17 0 0 69
  Sabirzhan Muminov Kazachstan 69 0 0 0 0 0 0 69
69 Tomasz Pilch Polska 0 0 4 0 0 61 0 65
70 Gabriel Karlen Szwajcaria 63 0 0 0 0 0 0 63
71 Rikuta Watanabe Japonia 0 61 0 0 0 0 0 61
72 Lovro Vodusek Słowenia 7 0 0 0 21 31 0 59
73 Sota Kudo Japonia 56 0 0 0 0 0 0 56
74 Kristoffer Eriksen Sundal Norwegia 0 0 28 0 0 26 0 54
  Eduard Torok Węgry 0 54 0 0 0 0 0 54
  Frantisek Holik Czechy 0 54 0 0 0 0 0 54
77 Szymon Jojko Polska 0 0 23 0 26 4 0 53
78 Markus Mueller Austria 0 0 0 0 0 52 0 52
79 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 0 35 15 0 0 0 0 50
80 Jan Habdas Polska 22 24 0 0 3 0 0 49
  Maksim Bartolj Słowenia 29 0 0 0 20 0 0 49
82 Keisuke Takahashi Japonia 44 0 0 0 0 0 0 44
  Nikita Devyatkin Kazachstan 44 0 0 0 0 0 0 44
84 Thomas Hofer Austria 26 0 0 0 17 0 0 43
85 Wiktor Pękala Polska 12 30 0 0 0 0 0 42
  Tatsunao Kobayashi Japonia 42 0 0 0 0 0 0 42
  Jo Roemme Mellingsaeter Norwegia 0 4 38 0 0 0 0 42
88 Ryusei Ikeda Japonia 41 0 0 0 0 0 0 41
  Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 41 0 0 0 0 41
  Alessandro Batby Francja 41 0 0 0 0 0 0 41
  Martti Nomme Estonia 7 0 0 0 34 0 0 41
92 Rishi Saether Norwegia 40 0 0 0 0 0 0 40
93 Mikhail Purtov Rosja 39 0 0 0 0 0 0 39
  Yevhen Marusiak Ukraina 8 0 0 0 31 0 0 39
95 Claudio Haas Niemcy 23 0 0 0 2 13 0 38
  Kevin Maltsev Estonia 26 0 0 0 12 0 0 38
  Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 0 0 38 0 0 0 0 38
98 Dusan Dolezel Czechy 4 0 0 0 33 0 0 37
99 Jarosław Krzak Polska 1 0 0 0 32 3 0 36
100 David Haagen Austria 0 0 0 0 0 35 0 35
101 Paul Winter Niemcy 6 16 12 0 0 0 0 34
  Andrii Vaskul Ukraina 12 22 0 0 0 0 0 34
  Shun Oi Japonia 34 0 0 0 0 0 0 34
104 Nikita Kudriavtsev Rosja 33 0 0 0 0 0 0 33
105 Eric Fuchs Niemcy 3 0 0 0 29 0 0 32
  Maksim Kolobov Rosja 0 0 8 0 24 0 0 32
107 Riki Kurita Japonia 31 0 0 0 0 0 0 31
108 Ole Kristian Baarset Norwegia 5 0 24 0 0 0 0 29
  Kanchi Yamane Japonia 29 0 0 0 0 0 0 29
110 Naim Stanfel Austria 0 0 0 0 21 7 0 28
  Ernest Prislic Słowenia 10 0 18 0 0 0 0 28
  Matija Vidic Słowenia 12 0 0 0 0 16 0 28
  Michael Hofer-Zauner Austria 15 13 0 0 0 0 0 28
  Maksim Duka Rosja 28 0 0 0 0 0 0 28
115 Nurshat Tursunzhanov Kazachstan 26 0 0 0 0 0 0 26
116 Rok Masle Słowenia 16 0 0 0 0 9 0 25
  Simen Vikan Norwegia 0 0 25 0 0 0 0 25
  Vitaliy Kalinichenko Ukraina 0 0 0 0 25 0 0 25
119 Christian Ingebrigtsen Norwegia 0 24 0 0 0 0 0 24
  Szczepan Kupczak Polska 0 0 0 0 24 0 0 24
121 Sergey Kravtsov Kazachstan 22 0 0 0 0 0 0 22
  Julian Ketterer Niemcy 0 0 0 0 22 0 0 22
  Soelve Jokerud Strand Norwegia 0 0 22 0 0 0 0 22
124 Aleksandr Marchukov Rosja 21 0 0 0 0 0 0 21
  Seokjae Hwang Korea Pd. 21 0 0 0 0 0 0 21
  Matevz Samec Słowenia 1 0 19 0 1 0 0 21
127 Daniel Tschofenig Austria 0 2 0 0 0 18 0 20
  Ilshat Kadyrov Kazachstan 20 0 0 0 0 0 0 20
129 Arkadiusz Jojko Polska 14 0 0 0 5 0 0 19
130 Bartosz Czyż Polska 3 15 0 0 0 0 0 18
131 Iver Olaussen Norwegia 0 0 16 0 0 0 0 16
  Jens Gaarder Norwegia 0 0 16 0 0 0 0 16
133 Adrian Thon Gundersrud Norwegia 0 0 15 0 0 0 0 15
134 Paul Justus Grundmann Niemcy 0 0 0 0 13 0 0 13
135 Hisaki Nagamine Japonia 0 12 0 0 0 0 0 12
  Aleksandr Loginov Rosja 12 0 0 0 0 0 0 12
  Aljaz Osterc Słowenia 12 0 0 0 0 0 0 12
138 Joergen Oliver Stroem Norwegia 0 0 11 0 0 0 0 11
  Taro Yamakawa Japonia 11 0 0 0 0 0 0 11
  Maximilian Ortner Austria 0 11 0 0 0 0 0 11
141 Oliver Dahl Norwegia 0 10 0 0 0 0 0 10
142 Francesco Cecon Włochy 0 1 0 0 0 8 0 9
  Danil Vassilyev Kazachstan 3 0 6 0 0 0 0 9
  Mico Ahonen Finlandia 0 0 9 0 0 0 0 9
  Andrei Feldorean Rumunia 9 0 0 0 0 0 0 9
146 Benjamin Oestvold Norwegia 0 0 8 0 0 0 0 8
  Jack White Francja 8 0 0 0 0 0 0 8
  Patrick Gasienica USA 6 0 2 0 0 0 0 8
  Simon Spiewok Niemcy 0 0 0 0 8 0 0 8
  Jostein Loe Norwegia 0 8 0 0 0 0 0 8
  Zakhir Dzhafarov Rosja 8 0 0 0 0 0 0 8
152 Noah Camenzind Szwajcaria 7 0 0 0 0 0 0 7
  Mihnea Alexandru Spulber Rumunia 5 2 0 0 0 0 0 7
  Florian Molnar Węgry 0 7 0 0 0 0 0 7
  Kiril Kotik Rosja 7 0 0 0 0 0 0 7
  Marcel Rep Słowenia 0 0 0 0 7 0 0 7
157 Rok Oblak Słowenia 6 0 0 0 0 0 0 6
  Eetu Merilainen Finlandia 0 0 6 0 0 0 0 6
159 Muhammet Irfan Cintimar Turcja 0 0 5 0 0 0 0 5
  Radek Selcer Czechy 0 5 0 0 0 0 0 5
  Daniel Moroder Włochy 0 0 5 0 0 0 0 5
  Florian Kroell Austria 0 5 0 0 0 0 0 5
  Guang Yang Chiny 5 0 0 0 0 0 0 5
164 Lennart Weigel Niemcy 0 4 0 0 0 0 0 4
  Anton Schluetter Niemcy 0 0 0 0 4 0 0 4
  Quirin Modricken Niemcy 0 0 0 0 4 0 0 4
  Radu Mihai Pacurar Rumunia 4 0 0 0 0 0 0 4
168 Vladislav Mustafin Rosja 0 3 0 0 0 0 0 3
  Kacper Stosel Polska 0 0 1 0 2 0 0 3
170 Sindre Ulven Joergensen Norwegia 0 0 2 0 0 0 0 2
  Ilya Baskakov Rosja 0 0 2 0 0 0 0 2
  Muhammed Munir Gungen Turcja 0 2 0 0 0 0 0 2
  Valentin Foubert Francja 2 0 0 0 0 0 0 2
174 Eric Hoyer Niemcy 0 0 0 0 1 0 0 1
  Espen Alexander Johansen Amble Norwegia 1 0 0 0 0 0 0 1
  Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 0 0 1 0 1
  Simen Aasen Markeng Norwegia 0 0 1 0 0 0 0 1
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Radik Zhaparov
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody - szczegółowy program
29 lutego 2024 (czwartek)
17:30
PŚ Lahti
1 marca 2024 (piątek)
08:00
PŚ Lahti
seria próbna K
09:00
PŚ Lahti
konkurs ind. K
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna M
14:30
PŚ Lahti
oficjalny trening M
15:45
PŚ Lahti
kwalifikacje M
17:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
2 marca 2024 (sobota)
10:00
CoC Planica
odprawa techniczna
11:00
FIS Cup Oberhof
odprawa techniczna
13:30
FIS Cup Oberhof
oficjalny trening
14:30
FIS Cup Oberhof
seria próbna
15:00
CoC Planica
oficjalny trening
15:15
PŚ Lahti
seria próbna M
15:30
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
16:00
CoC Planica
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż. M
17:15
CoC Planica
konkurs ind.
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
seria próbna
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
22:22
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
23:55
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
jutro
01:23
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
jutro
07:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
jutro
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
08:50
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
jutro
08:50
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
jutro
14:00
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
jutro
15:15
Eurosport w Player.pl SKOKI NARCIARSKIE
jutro
15:15
Eurosport w Player.pl Lahti |
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich