Zaloguj się
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
11
18
19
20
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2024
Najbliższe zawody
03.03.2024, godz. 16:00
Lahti HS-130
PŚ ind.
Nieoficjalna lista rankingowa FIS Cup to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach letniego i zimowego FIS Cup (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Taki ranking nie jest oficjalnie prowadzony przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), jednak jego elementy są uwzględniane przy ustalaniu kwot startowych w Pucharze Kontynentalnym. Ponadto jest to ciekawe źródło danych do analiz dla fanów skoków, dlatego zdecydowaliśmy się publikować takie zestawienie na naszych łamach.

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Dane z ostatniego periodu FIS Cup są jednym z czynników mających wpływ na kwoty startowe w Pucharze Kontynentalnym w kolejnym periodzie - dodatkowymi miejscami premiowane są kraje z zawodnikami w czołówce każdego periodu.
Ranking po 4 periodzie sezonu 2019/2020
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj V VI VII I II III IV suma
1 Tim Fuchs Niemcy 28 6 0 378 81 197 0 690
2 Stefan Rainer Austria 38 183 0 156 0 276 0 653
3 Fabian Seidl Niemcy 69 130 0 69 84 204 0 556
4 Cene Prevc Słowenia 286 0 0 257 0 0 0 543
5 Maximilian Steiner Austria 0 161 0 181 52 140 0 534
6 Maximilian Lienher Austria 106 0 0 375 0 34 0 515
7 Adam Niżnik Polska 34 55 0 130 205 52 0 476
8 Jaka Hvala Słowenia 249 0 0 14 0 180 0 443
9 Andreas Wank Niemcy 0 400 0 0 0 0 0 400
10 Janni Reisenauer Austria 53 120 0 69 125 19 0 386
11 Markus Rupitsch Austria 58 38 0 49 215 13 0 373
12 Adrian Sell Niemcy 49 135 0 35 35 72 0 326
13 Claudio Moerth Austria 150 18 0 150 0 0 0 318
14 Johannes Schubert Niemcy 86 220 0 0 0 0 0 306
15 Sebastian Rombach Niemcy 0 141 0 74 52 16 0 283
16 Cedrik Weigel Niemcy 47 100 0 55 74 0 0 276
17 Francisco Moerth Austria 0 18 0 55 18 140 0 231
18 Mika Schwann Austria 32 0 0 26 104 66 0 228
19 Luca Roth Niemcy 0 0 0 226 0 0 0 226
20 Jernej Presecnik Słowenia 0 0 0 224 0 0 0 224
21 Stefan Huber Austria 211 0 0 0 0 0 0 211
22 Ilya Mankov Rosja 0 0 0 8 21 173 0 202
23 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 0 0 196 0 0 0 196
24 David Haagen Austria 140 51 0 0 0 0 0 191
25 Justin Nietzel Niemcy 41 66 0 20 0 62 0 189
26 Matevz Samec Słowenia 122 45 0 1 0 19 0 187
27 Seou Choi Korea Pd. 0 19 0 164 0 0 0 183
28 Tjas Grilc Słowenia 13 0 0 160 0 0 0 173
29 Kacper Juroszek Polska 15 81 0 47 0 28 0 171
30 Vojtech Stursa Czechy 168 0 0 0 0 0 0 168
31 Federico Cecon Włochy 51 0 0 0 29 81 0 161
  Julian Wienerroither Austria 24 105 0 0 8 24 0 161
33 Ren Nikaido Japonia 0 0 0 150 0 0 0 150
34 Dusan Dolezel Czechy 130 12 0 4 0 0 0 146
35 Casey Larson USA 0 0 0 120 0 15 0 135
36 Danil Sadreev Rosja 0 0 0 2 0 132 0 134
37 Blaz Pavlic Słowenia 0 125 0 0 0 0 0 125
38 Mateusz Gruszka Polska 0 39 0 40 34 10 0 123
39 Shinnosuke Fujita Japonia 0 0 0 120 0 0 0 120
  Peter Resinger Austria 2 0 0 0 60 58 0 120
41 Dominik Maylaender Niemcy 68 47 0 0 0 0 0 115
42 Sander Vossan Eriksen Norwegia 0 0 0 0 0 110 0 110
43 Nikolai Matavin Rosja 0 0 0 108 0 0 0 108
44 Anders Ladehaug Norwegia 0 0 0 0 0 105 0 105
  Ulrich Wohlgenannt Austria 0 0 0 74 0 31 0 105
46 Matias Braathen Norwegia 0 0 0 0 100 0 0 100
47 Ernest Prislic Słowenia 32 39 0 10 0 18 0 99
48 Daniel Andrei Cacina Rumunia 13 0 0 57 24 2 0 96
49 Manuel Poppinger Austria 90 0 0 0 0 0 0 90
50 Rok Tarman Słowenia 0 67 0 0 11 10 0 88
51 Shinya Komaba Japonia 0 0 0 0 86 0 0 86
52 Aleksandr Bazhenov Rosja 0 0 0 85 0 0 0 85
  Mathis Contamine Francja 0 0 0 85 0 0 0 85
54 Thomas Lackner Austria 44 23 0 0 0 15 0 82
  Gregor Deschwanden Szwajcaria 0 0 0 82 0 0 0 82
56 Jarkko Maatta Finlandia 0 0 0 0 80 0 0 80
57 Tomasz Pilch Polska 25 50 0 0 0 4 0 79
58 Sergey Tkachenko Kazachstan 0 0 0 77 0 0 0 77
59 Oscar P. Westerheim Norwegia 0 0 0 0 0 76 0 76
60 Marco Woergoetter Austria 0 0 0 0 16 58 0 74
  Lars Kindlimann Szwajcaria 0 0 0 74 0 0 0 74
62 Yuto Nakamura Japonia 0 0 0 0 72 0 0 72
63 Sabirzhan Muminov Kazachstan 0 0 0 69 0 0 0 69
  Sungwoo Cho Korea Pd. 0 0 0 69 0 0 0 69
  Paul Winter Niemcy 8 27 0 6 16 12 0 69
66 Elias Medwed Austria 0 0 0 0 50 17 0 67
67 Anton Schluetter Niemcy 34 30 0 0 0 0 0 64
68 Gabriel Karlen Szwajcaria 0 0 0 63 0 0 0 63
69 Elias Tollinger Austria 49 13 0 0 0 0 0 62
  Luca Egloff Szwajcaria 62 0 0 0 0 0 0 62
71 Rikuta Watanabe Japonia 0 0 0 0 61 0 0 61
72 Mark Hafnar Słowenia 0 0 0 60 0 0 0 60
73 Frantisek Holik Czechy 5 0 0 0 54 0 0 59
  Giovanni Bresadola Włochy 21 0 0 25 0 13 0 59
75 Timon-Pascal Kahofer Austria 0 0 0 0 26 32 0 58
76 Artti Aigro Estonia 0 0 0 57 0 0 0 57
77 Sota Kudo Japonia 0 0 0 56 0 0 0 56
  Mario Mendel Austria 0 56 0 0 0 0 0 56
79 Lovro Kos Słowenia 13 0 0 24 18 0 0 55
80 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 0 4 0 0 35 15 0 54
  Matthew Soukup Kanada 0 0 0 54 0 0 0 54
  Eduard Torok Węgry 0 0 0 0 54 0 0 54
83 Decker Dean USA 0 0 0 52 0 0 0 52
  Tom Gerisch Niemcy 0 23 0 29 0 0 0 52
85 Jan Habdas Polska 0 0 0 22 24 0 0 46
86 Axel Maylaender Niemcy 0 45 0 0 0 0 0 45
87 Nikita Devyatkin Kazachstan 0 0 0 44 0 0 0 44
  Keisuke Takahashi Japonia 0 0 0 44 0 0 0 44
89 Jo Roemme Mellingsaeter Norwegia 0 0 0 0 4 38 0 42
  Wiktor Pękala Polska 0 0 0 12 30 0 0 42
  Tatsunao Kobayashi Japonia 0 0 0 42 0 0 0 42
92 Yevhen Marusiak Ukraina 33 0 0 8 0 0 0 41
  Ryusei Ikeda Japonia 0 0 0 41 0 0 0 41
  Nik Fabijan Słowenia 1 40 0 0 0 0 0 41
  Alessandro Batby Francja 0 0 0 41 0 0 0 41
  Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 0 41 0 41
97 Rishi Saether Norwegia 0 0 0 40 0 0 0 40
98 Mikhail Purtov Rosja 0 0 0 39 0 0 0 39
99 Mico Ahonen Finlandia 29 0 0 0 0 9 0 38
  Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 0 0 0 0 0 38 0 38
101 Andrii Vaskul Ukraina 0 0 0 12 22 0 0 34
  Shun Oi Japonia 0 0 0 34 0 0 0 34
103 Nikita Kudriavtsev Rosja 0 0 0 33 0 0 0 33
104 Zak Mogel Słowenia 0 0 0 0 32 0 0 32
105 Riki Kurita Japonia 0 0 0 31 0 0 0 31
106 Ole Kristian Baarset Norwegia 0 0 0 5 0 24 0 29
  Maksim Bartolj Słowenia 0 0 0 29 0 0 0 29
  Kanchi Yamane Japonia 0 0 0 29 0 0 0 29
  Soelve Jokerud Strand Norwegia 0 7 0 0 0 22 0 29
110 Michael Hofer-Zauner Austria 0 0 0 15 13 0 0 28
  Maksim Duka Rosja 0 0 0 28 0 0 0 28
  Kristoffer Eriksen Sundal Norwegia 0 0 0 0 0 28 0 28
113 Thomas Hofer Austria 0 0 0 26 0 0 0 26
  Lovro Vodusek Słowenia 19 0 0 7 0 0 0 26
  Kevin Maltsev Estonia 0 0 0 26 0 0 0 26
  Jan Bombek Słowenia 0 0 0 6 20 0 0 26
  Nurshat Tursunzhanov Kazachstan 0 0 0 26 0 0 0 26
118 Simen Vikan Norwegia 0 0 0 0 0 25 0 25
119 Christian Ingebrigtsen Norwegia 0 0 0 0 24 0 0 24
  Eirik Leander Fystro Norwegia 0 24 0 0 0 0 0 24
121 Szymon Jojko Polska 0 0 0 0 0 23 0 23
  Andrew Urlaub USA 0 0 0 0 0 23 0 23
  Claudio Haas Niemcy 0 0 0 23 0 0 0 23
124 Sergey Kravtsov Kazachstan 0 0 0 22 0 0 0 22
125 Aleksandr Marchukov Rosja 0 0 0 21 0 0 0 21
  Seokjae Hwang Korea Pd. 0 0 0 21 0 0 0 21
127 Ilshat Kadyrov Kazachstan 0 0 0 20 0 0 0 20
  Kalle Heikkinen Finlandia 20 0 0 0 0 0 0 20
129 Bartosz Czyż Polska 0 0 0 3 15 0 0 18
  Matija Vidic Słowenia 6 0 0 12 0 0 0 18
  Vitaliy Kalinichenko Ukraina 18 0 0 0 0 0 0 18
132 Rok Masle Słowenia 0 0 0 16 0 0 0 16
  Iver Olaussen Norwegia 0 0 0 0 0 16 0 16
  Jens Gaarder Norwegia 0 0 0 0 0 16 0 16
135 Adrian Thon Gundersrud Norwegia 0 0 0 0 0 15 0 15
  Guang Yang Chiny 0 10 0 5 0 0 0 15
137 Florian Mittendorfer Austria 0 14 0 0 0 0 0 14
  Arkadiusz Jojko Polska 0 0 0 14 0 0 0 14
139 Damian Skupień Polska 13 0 0 0 0 0 0 13
  Sandro Hauswirth Szwajcaria 0 13 0 0 0 0 0 13
  Krasimir Simitchiyiski Bułgaria 0 13 0 0 0 0 0 13
142 Davide Bresadola Włochy 12 0 0 0 0 0 0 12
  Aleksandr Loginov Rosja 0 0 0 12 0 0 0 12
  Aljaz Osterc Słowenia 0 0 0 12 0 0 0 12
  Hisaki Nagamine Japonia 0 0 0 0 12 0 0 12
146 Joergen Oliver Stroem Norwegia 0 0 0 0 0 11 0 11
  Niklas Bachlinger Austria 0 11 0 0 0 0 0 11
  Julian Ketterer Niemcy 0 11 0 0 0 0 0 11
  Maximilian Ortner Austria 0 0 0 0 11 0 0 11
  Taro Yamakawa Japonia 0 0 0 11 0 0 0 11
  Mattia Galiani Włochy 11 0 0 0 0 0 0 11
  Patrick Gasienica USA 3 0 0 6 0 2 0 11
153 Jonne Veteläinen Finlandia 10 0 0 0 0 0 0 10
  Medard Brezovnik Słowenia 0 10 0 0 0 0 0 10
  Oliver Dahl Norwegia 0 0 0 0 10 0 0 10
156 Danil Vassilyev Kazachstan 0 0 0 3 0 6 0 9
  Julian Wackernell Austria 0 9 0 0 0 0 0 9
  Henri Kavilo Finlandia 9 0 0 0 0 0 0 9
  Andrei Feldorean Rumunia 0 0 0 9 0 0 0 9
160 Radek Selcer Czechy 3 0 0 0 5 0 0 8
  Jostein Loe Norwegia 0 0 0 0 8 0 0 8
  Benjamin Oestvold Norwegia 0 0 0 0 0 8 0 8
  Patrick Kogler Austria 0 8 0 0 0 0 0 8
  Zakhir Dzhafarov Rosja 0 0 0 8 0 0 0 8
  Maksim Kolobov Rosja 0 0 0 0 0 8 0 8
  Jack White Francja 0 0 0 8 0 0 0 8
  Quirin Modricken Niemcy 0 8 0 0 0 0 0 8
  Petr Vaverka Czechy 0 8 0 0 0 0 0 8
  Niko Kytosaho Finlandia 8 0 0 0 0 0 0 8
170 Noah Camenzind Szwajcaria 0 0 0 7 0 0 0 7
  Kiril Kotik Rosja 0 0 0 7 0 0 0 7
  Martti Nomme Estonia 0 0 0 7 0 0 0 7
  Florian Molnar Węgry 0 0 0 0 7 0 0 7
  Mihnea Alexandru Spulber Rumunia 0 0 0 5 2 0 0 7
175 Sebastian Kellerman Czechy 3 3 0 0 0 0 0 6
  Elias Vanska Finlandia 6 0 0 0 0 0 0 6
  Eetu Merilainen Finlandia 0 0 0 0 0 6 0 6
  Rok Oblak Słowenia 0 0 0 6 0 0 0 6
179 Daniel Moroder Włochy 0 0 0 0 0 5 0 5
  Florian Kroell Austria 0 0 0 0 5 0 0 5
  Luka Robnik Słowenia 5 0 0 0 0 0 0 5
  Muhammet Irfan Cintimar Turcja 0 0 0 0 0 5 0 5
183 Radu Mihai Pacurar Rumunia 0 0 0 4 0 0 0 4
  Jonas Bratlien Norwegia 0 4 0 0 0 0 0 4
  Lennart Weigel Niemcy 0 0 0 0 4 0 0 4
186 Eric Fuchs Niemcy 0 0 0 3 0 0 0 3
  Vladislav Mustafin Rosja 0 0 0 0 3 0 0 3
188 Daniel Tschofenig Austria 0 0 0 0 2 0 0 2
  Valentin Foubert Francja 0 0 0 2 0 0 0 2
  Muhammed Munir Gungen Turcja 0 0 0 0 2 0 0 2
  Sebastian Ludwig Niemcy 0 2 0 0 0 0 0 2
  Sindre Ulven Joergensen Norwegia 0 0 0 0 0 2 0 2
  Ilya Baskakov Rosja 0 0 0 0 0 2 0 2
  Karlo Vodusek Słowenia 0 2 0 0 0 0 0 2
195 Simen Aasen Markeng Norwegia 0 0 0 0 0 1 0 1
  Arttu Pohjola Finlandia 1 0 0 0 0 0 0 1
  Elias Kogler Austria 0 1 0 0 0 0 0 1
  Espen Alexander Johansen Amble Norwegia 0 0 0 1 0 0 0 1
  Jarosław Krzak Polska 0 0 0 1 0 0 0 1
  Kacper Stosel Polska 0 0 0 0 0 1 0 1
  Patrik Vitez Słowenia 0 1 0 0 0 0 0 1
  Francesco Cecon Włochy 0 0 0 0 1 0 0 1
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Denis Sindler (1992)
Najbliższe zawody - szczegółowy program
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
09:30
CoC Planica
10:00
FIS Cup Oberhof
14:30
PŚ Lahti
kwalifikacje M
16:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
8 marca 2024 (piątek)
12:00
PŚ Oslo
odprawa techniczna M
12:30
PŚ Oslo
odprawa techniczna K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna K
14:45
PŚ Oslo
oficjalny trening M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening K
16:15
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
17:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
17:00
PŚ Oslo
kwalifikacje M
18:15
PŚ Oslo
oficjalny trening K
20:00
PŚ Oslo
kwalifikacje K
9 marca 2024 (sobota)
08:00
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
09:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna M
13:40
PŚ Oslo
seria próbna M
14:40
PŚ Oslo
konkurs ind. M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening M
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
13:11
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed kwalifikacjami do 2. konkursu
dzisiaj
13:50
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio + kwalifikacje + 2. konkurs, HS 130
dzisiaj
13:52
Eurosport w Player.pl Lahti | Kwalifikacje do 2. konkursu, HS 130
dzisiaj
14:52
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed 2. konkursem, HS 130
dzisiaj
15:23
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
dzisiaj
15:30
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
dzisiaj
16:00
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs indywidualny seria 1
dzisiaj
17:00
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
dzisiaj
17:07
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio po 2. konkursie, HS 130
dzisiaj
17:10
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs indywidualny seria 2
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich