Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
9
10
11
12
17
19
24
26
30
31
styczeń 2023
Najbliższe zawody
02.02.2023, godz. 21:30
Whistler HS-104
MŚJ ind. K
Nieoficjalna lista rankingowa FIS Cup to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach letniego i zimowego FIS Cup (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Taki ranking nie jest oficjalnie prowadzony przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), jednak jego elementy są uwzględniane przy ustalaniu kwot startowych w Pucharze Kontynentalnym. Ponadto jest to ciekawe źródło danych do analiz dla fanów skoków, dlatego zdecydowaliśmy się publikować takie zestawienie na naszych łamach.

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Dane z ostatniego periodu FIS Cup są jednym z czynników mających wpływ na kwoty startowe w Pucharze Kontynentalnym w kolejnym periodzie - dodatkowymi miejscami premiowane są kraje z zawodnikami w czołówce każdego periodu.
Ranking po 4 periodzie sezonu 2019/2020
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj V VI VII I II III IV suma
1 Stefan Rainer Austria 38 183 0 156 0 276 0 653
2 Fabian Seidl Niemcy 69 130 0 69 84 204 0 556
3 Tim Fuchs Niemcy 28 6 0 378 81 197 0 690
4 Jaka Hvala Słowenia 249 0 0 14 0 180 0 443
5 Ilya Mankov Rosja 0 0 0 8 21 173 0 202
6 Maximilian Steiner Austria 0 161 0 181 52 140 0 534
7 Francisco Moerth Austria 0 18 0 55 18 140 0 231
8 Danil Sadreev Rosja 0 0 0 2 0 132 0 134
9 Sander Vossan Eriksen Norwegia 0 0 0 0 0 110 0 110
10 Anders Ladehaug Norwegia 0 0 0 0 0 105 0 105
11 Federico Cecon Włochy 51 0 0 0 29 81 0 161
12 Oscar P. Westerheim Norwegia 0 0 0 0 0 76 0 76
13 Adrian Sell Niemcy 49 135 0 35 35 72 0 326
14 Mika Schwann Austria 32 0 0 26 104 66 0 228
15 Justin Nietzel Niemcy 41 66 0 20 0 62 0 189
16 Peter Resinger Austria 2 0 0 0 60 58 0 120
17 Marco Woergoetter Austria 0 0 0 0 16 58 0 74
18 Adam Niżnik Polska 34 55 0 130 205 52 0 476
19 Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 0 41 0 41
20 Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 0 0 0 0 0 38 0 38
21 Jo Roemme Mellingsaeter Norwegia 0 0 0 0 4 38 0 42
22 Maximilian Lienher Austria 106 0 0 375 0 34 0 515
23 Timon-Pascal Kahofer Austria 0 0 0 0 26 32 0 58
24 Ulrich Wohlgenannt Austria 0 0 0 74 0 31 0 105
25 Kacper Juroszek Polska 15 81 0 47 0 28 0 171
26 Kristoffer Eriksen Sundal Norwegia 0 0 0 0 0 28 0 28
27 Simen Vikan Norwegia 0 0 0 0 0 25 0 25
28 Ole Kristian Baarset Norwegia 0 0 0 5 0 24 0 29
29 Julian Wienerroither Austria 24 105 0 0 8 24 0 161
30 Szymon Jojko Polska 0 0 0 0 0 23 0 23
  Andrew Urlaub USA 0 0 0 0 0 23 0 23
32 Soelve Jokerud Strand Norwegia 0 7 0 0 0 22 0 29
33 Janni Reisenauer Austria 53 120 0 69 125 19 0 386
34 Matevz Samec Słowenia 122 45 0 1 0 19 0 187
35 Ernest Prislic Słowenia 32 39 0 10 0 18 0 99
36 Elias Medwed Austria 0 0 0 0 50 17 0 67
37 Iver Olaussen Norwegia 0 0 0 0 0 16 0 16
38 Sebastian Rombach Niemcy 0 141 0 74 52 16 0 283
39 Jens Gaarder Norwegia 0 0 0 0 0 16 0 16
40 Adrian Thon Gundersrud Norwegia 0 0 0 0 0 15 0 15
41 Casey Larson USA 0 0 0 120 0 15 0 135
42 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 0 4 0 0 35 15 0 54
43 Thomas Lackner Austria 44 23 0 0 0 15 0 82
44 Markus Rupitsch Austria 58 38 0 49 215 13 0 373
45 Giovanni Bresadola Włochy 21 0 0 25 0 13 0 59
46 Paul Winter Niemcy 8 27 0 6 16 12 0 69
47 Joergen Oliver Stroem Norwegia 0 0 0 0 0 11 0 11
48 Mateusz Gruszka Polska 0 39 0 40 34 10 0 123
49 Rok Tarman Słowenia 0 67 0 0 11 10 0 88
50 Mico Ahonen Finlandia 29 0 0 0 0 9 0 38
51 Benjamin Oestvold Norwegia 0 0 0 0 0 8 0 8
  Maksim Kolobov Rosja 0 0 0 0 0 8 0 8
53 Danil Vassilyev Kazachstan 0 0 0 3 0 6 0 9
54 Eetu Merilainen Finlandia 0 0 0 0 0 6 0 6
55 Daniel Moroder Włochy 0 0 0 0 0 5 0 5
  Muhammet Irfan Cintimar Turcja 0 0 0 0 0 5 0 5
57 Tomasz Pilch Polska 25 50 0 0 0 4 0 79
58 Ilya Baskakov Rosja 0 0 0 0 0 2 0 2
59 Daniel Andrei Cacina Rumunia 13 0 0 57 24 2 0 96
60 Sindre Ulven Joergensen Norwegia 0 0 0 0 0 2 0 2
61 Patrick Gasienica USA 3 0 0 6 0 2 0 11
62 Simen Aasen Markeng Norwegia 0 0 0 0 0 1 0 1
  Kacper Stosel Polska 0 0 0 0 0 1 0 1
64 Ren Nikaido Japonia 0 0 0 150 0 0 0 150
65 Vladislav Mustafin Rosja 0 0 0 0 3 0 0 3
66 Kevin Maltsev Estonia 0 0 0 26 0 0 0 26
67 Maksim Bartolj Słowenia 0 0 0 29 0 0 0 29
68 Nikita Kudriavtsev Rosja 0 0 0 33 0 0 0 33
69 Kanchi Yamane Japonia 0 0 0 29 0 0 0 29
70 Alessandro Batby Francja 0 0 0 41 0 0 0 41
71 Hisaki Nagamine Japonia 0 0 0 0 12 0 0 12
72 Eduard Torok Węgry 0 0 0 0 54 0 0 54
73 Ryusei Ikeda Japonia 0 0 0 41 0 0 0 41
74 Espen Alexander Johansen Amble Norwegia 0 0 0 1 0 0 0 1
75 Seokjae Hwang Korea Pd. 0 0 0 21 0 0 0 21
76 Maksim Duka Rosja 0 0 0 28 0 0 0 28
77 Lovro Kos Słowenia 13 0 0 24 18 0 0 55
78 Arttu Pohjola Finlandia 1 0 0 0 0 0 0 1
79 Riki Kurita Japonia 0 0 0 31 0 0 0 31
80 Shinya Komaba Japonia 0 0 0 0 86 0 0 86
81 Ilshat Kadyrov Kazachstan 0 0 0 20 0 0 0 20
82 Nurshat Tursunzhanov Kazachstan 0 0 0 26 0 0 0 26
83 Aleksandr Marchukov Rosja 0 0 0 21 0 0 0 21
84 Nikita Devyatkin Kazachstan 0 0 0 44 0 0 0 44
85 Sungwoo Cho Korea Pd. 0 0 0 69 0 0 0 69
86 Yuto Nakamura Japonia 0 0 0 0 72 0 0 72
87 Keisuke Takahashi Japonia 0 0 0 44 0 0 0 44
88 Aleksandr Loginov Rosja 0 0 0 12 0 0 0 12
89 Lovro Vodusek Słowenia 19 0 0 7 0 0 0 26
90 Medard Brezovnik Słowenia 0 10 0 0 0 0 0 10
91 Mark Hafnar Słowenia 0 0 0 60 0 0 0 60
92 Mikhail Purtov Rosja 0 0 0 39 0 0 0 39
93 Tatsunao Kobayashi Japonia 0 0 0 42 0 0 0 42
94 Shun Oi Japonia 0 0 0 34 0 0 0 34
95 Valentin Foubert Francja 0 0 0 2 0 0 0 2
96 Claudio Moerth Austria 150 18 0 150 0 0 0 318
97 Claudio Haas Niemcy 0 0 0 23 0 0 0 23
98 Sota Kudo Japonia 0 0 0 56 0 0 0 56
99 Eirik Leander Fystro Norwegia 0 24 0 0 0 0 0 24
100 Zakhir Dzhafarov Rosja 0 0 0 8 0 0 0 8
101 Sergey Kravtsov Kazachstan 0 0 0 22 0 0 0 22
102 Tjas Grilc Słowenia 13 0 0 160 0 0 0 173
103 Luka Robnik Słowenia 5 0 0 0 0 0 0 5
104 Nikolai Matavin Rosja 0 0 0 108 0 0 0 108
105 Shinnosuke Fujita Japonia 0 0 0 120 0 0 0 120
106 Tom Gerisch Niemcy 0 23 0 29 0 0 0 52
107 Sebastian Ludwig Niemcy 0 2 0 0 0 0 0 2
108 Anton Schluetter Niemcy 34 30 0 0 0 0 0 64
109 Maximilian Ortner Austria 0 0 0 0 11 0 0 11
110 Elias Kogler Austria 0 1 0 0 0 0 0 1
111 Michael Hofer-Zauner Austria 0 0 0 15 13 0 0 28
112 Julian Ketterer Niemcy 0 11 0 0 0 0 0 11
113 Jan Bombek Słowenia 0 0 0 6 20 0 0 26
114 Taro Yamakawa Japonia 0 0 0 11 0 0 0 11
115 Quirin Modricken Niemcy 0 8 0 0 0 0 0 8
116 Karlo Vodusek Słowenia 0 2 0 0 0 0 0 2
117 Florian Kroell Austria 0 0 0 0 5 0 0 5
118 Eric Fuchs Niemcy 0 0 0 3 0 0 0 3
119 Niklas Bachlinger Austria 0 11 0 0 0 0 0 11
120 Francesco Cecon Włochy 0 0 0 0 1 0 0 1
121 Axel Maylaender Niemcy 0 45 0 0 0 0 0 45
122 Petr Vaverka Czechy 0 8 0 0 0 0 0 8
123 Dusan Dolezel Czechy 130 12 0 4 0 0 0 146
124 Matthew Soukup Kanada 0 0 0 54 0 0 0 54
125 Elias Tollinger Austria 49 13 0 0 0 0 0 62
126 Cene Prevc Słowenia 286 0 0 257 0 0 0 543
127 Sebastian Kellerman Czechy 3 3 0 0 0 0 0 6
128 Mihnea Alexandru Spulber Rumunia 0 0 0 5 2 0 0 7
129 Frantisek Holik Czechy 5 0 0 0 54 0 0 59
130 Elias Vanska Finlandia 6 0 0 0 0 0 0 6
131 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 0 0 196 0 0 0 196
132 Rikuta Watanabe Japonia 0 0 0 0 61 0 0 61
133 Johannes Schubert Niemcy 86 220 0 0 0 0 0 306
134 Patrick Kogler Austria 0 8 0 0 0 0 0 8
135 Muhammed Munir Gungen Turcja 0 0 0 0 2 0 0 2
136 Jostein Loe Norwegia 0 0 0 0 8 0 0 8
137 Krasimir Simitchiyiski Bułgaria 0 13 0 0 0 0 0 13
138 Radek Selcer Czechy 3 0 0 0 5 0 0 8
139 Wiktor Pękala Polska 0 0 0 12 30 0 0 42
140 Arkadiusz Jojko Polska 0 0 0 14 0 0 0 14
141 Martti Nomme Estonia 0 0 0 7 0 0 0 7
142 Luca Egloff Szwajcaria 62 0 0 0 0 0 0 62
143 Jarkko Maatta Finlandia 0 0 0 0 80 0 0 80
144 Bartosz Czyż Polska 0 0 0 3 15 0 0 18
145 Gregor Deschwanden Szwajcaria 0 0 0 82 0 0 0 82
146 Manuel Poppinger Austria 90 0 0 0 0 0 0 90
147 Davide Bresadola Włochy 12 0 0 0 0 0 0 12
148 Damian Skupień Polska 13 0 0 0 0 0 0 13
149 Guang Yang Chiny 0 10 0 5 0 0 0 15
150 Andreas Wank Niemcy 0 400 0 0 0 0 0 400
151 Dominik Maylaender Niemcy 68 47 0 0 0 0 0 115
152 Thomas Hofer Austria 0 0 0 26 0 0 0 26
153 Mario Mendel Austria 0 56 0 0 0 0 0 56
154 Vojtech Stursa Czechy 168 0 0 0 0 0 0 168
155 Jarosław Krzak Polska 0 0 0 1 0 0 0 1
156 Andrei Feldorean Rumunia 0 0 0 9 0 0 0 9
157 Artti Aigro Estonia 0 0 0 57 0 0 0 57
158 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 18 0 0 0 0 0 0 18
159 Gabriel Karlen Szwajcaria 0 0 0 63 0 0 0 63
160 Stefan Huber Austria 211 0 0 0 0 0 0 211
161 Seou Choi Korea Pd. 0 19 0 164 0 0 0 183
162 Jack White Francja 0 0 0 8 0 0 0 8
163 Luca Roth Niemcy 0 0 0 226 0 0 0 226
164 Blaz Pavlic Słowenia 0 125 0 0 0 0 0 125
165 Andrii Vaskul Ukraina 0 0 0 12 22 0 0 34
166 Cedrik Weigel Niemcy 47 100 0 55 74 0 0 276
167 Sabirzhan Muminov Kazachstan 0 0 0 69 0 0 0 69
168 Jonas Bratlien Norwegia 0 4 0 0 0 0 0 4
169 Decker Dean USA 0 0 0 52 0 0 0 52
170 Patrik Vitez Słowenia 0 1 0 0 0 0 0 1
171 Jonne Veteläinen Finlandia 10 0 0 0 0 0 0 10
172 Henri Kavilo Finlandia 9 0 0 0 0 0 0 9
173 Mattia Galiani Włochy 11 0 0 0 0 0 0 11
174 Zak Mogel Słowenia 0 0 0 0 32 0 0 32
175 Rok Oblak Słowenia 0 0 0 6 0 0 0 6
176 Julian Wackernell Austria 0 9 0 0 0 0 0 9
177 Lennart Weigel Niemcy 0 0 0 0 4 0 0 4
178 Matija Vidic Słowenia 6 0 0 12 0 0 0 18
179 Florian Mittendorfer Austria 0 14 0 0 0 0 0 14
180 Kalle Heikkinen Finlandia 20 0 0 0 0 0 0 20
181 Yevhen Marusiak Ukraina 33 0 0 8 0 0 0 41
182 Sergey Tkachenko Kazachstan 0 0 0 77 0 0 0 77
183 Lars Kindlimann Szwajcaria 0 0 0 74 0 0 0 74
184 Jernej Presecnik Słowenia 0 0 0 224 0 0 0 224
185 Rok Masle Słowenia 0 0 0 16 0 0 0 16
186 Jan Habdas Polska 0 0 0 22 24 0 0 46
187 Mathis Contamine Francja 0 0 0 85 0 0 0 85
188 Niko Kytosaho Finlandia 8 0 0 0 0 0 0 8
189 Radu Mihai Pacurar Rumunia 0 0 0 4 0 0 0 4
190 Nik Fabijan Słowenia 1 40 0 0 0 0 0 41
191 Aleksandr Bazhenov Rosja 0 0 0 85 0 0 0 85
192 David Haagen Austria 140 51 0 0 0 0 0 191
193 Florian Molnar Węgry 0 0 0 0 7 0 0 7
194 Aljaz Osterc Słowenia 0 0 0 12 0 0 0 12
195 Sandro Hauswirth Szwajcaria 0 13 0 0 0 0 0 13
196 Kiril Kotik Rosja 0 0 0 7 0 0 0 7
197 Christian Ingebrigtsen Norwegia 0 0 0 0 24 0 0 24
198 Matias Braathen Norwegia 0 0 0 0 100 0 0 100
199 Oliver Dahl Norwegia 0 0 0 0 10 0 0 10
200 Noah Camenzind Szwajcaria 0 0 0 7 0 0 0 7
201 Daniel Tschofenig Austria 0 0 0 0 2 0 0 2
202 Rishi Saether Norwegia 0 0 0 40 0 0 0 40
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Valentina Sderzhikova
Najbliższe zawody
31 stycznia 2023 (wtorek)
04:00
MŚJ Whistler
odprawa techniczna
20:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
1 lutego 2023 (środa)
21:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
2 lutego 2023 (czwartek)
18:00
PŚ Willingen
odprawa techniczna K/M
20:30
MŚJ Whistler
seria próbna K
21:30
MŚJ Whistler
konkurs ind. K
23:00
MŚJ Whistler
seria próbna M
3 lutego 2023 (piątek)
00:00
MŚJ Whistler
konkurs ind. M
10:00
PŚ Willingen
oficjalny trening K
12:00
PŚ Willingen
kwalifikacje K
13:15
PŚ Willingen
oficjalny trening M
16:00
PŚ Willingen
konkurs mix
18:15
PŚ Willingen
kwalifikacje M
21:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
23:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
12:34
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
dzisiaj
12:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
dzisiaj
18:24
Eurosport 2 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
dzisiaj
18:24
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
dzisiaj
23:00
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
dzisiaj
23:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
dzisiaj
23:45
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
00:30
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
jutro
00:30
Eurosport 2 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
jutro
07:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich