Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
6
7
8
20
21
22
23
27
28
29
marzec 2023
Najbliższe zawody
24.03.2023, godz. 17:00
Lahti HS-130
PŚ K
Nieoficjalna lista rankingowa FIS Cup to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach letniego i zimowego FIS Cup (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Taki ranking nie jest oficjalnie prowadzony przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), jednak jego elementy są uwzględniane przy ustalaniu kwot startowych w Pucharze Kontynentalnym. Ponadto jest to ciekawe źródło danych do analiz dla fanów skoków, dlatego zdecydowaliśmy się publikować takie zestawienie na naszych łamach.

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Dane z ostatniego periodu FIS Cup są jednym z czynników mających wpływ na kwoty startowe w Pucharze Kontynentalnym w kolejnym periodzie - dodatkowymi miejscami premiowane są kraje z zawodnikami w czołówce każdego periodu.
Ranking po 3 periodzie sezonu 2019/2020
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj IV V VI VII I II III suma
1 Cene Prevc Słowenia 0 286 0 0 257 0 0 543
2 Jaka Hvala Słowenia 0 249 0 0 14 0 180 443
3 Stefan Huber Austria 0 211 0 0 0 0 0 211
4 Vojtech Stursa Czechy 0 168 0 0 0 0 0 168
5 Claudio Moerth Austria 0 150 18 0 150 0 0 318
6 David Haagen Austria 0 140 51 0 0 0 0 191
7 Dusan Dolezel Czechy 0 130 12 0 4 0 0 146
8 Matevz Samec Słowenia 0 122 45 0 1 0 19 187
9 Maximilian Lienher Austria 0 106 0 0 375 0 34 515
10 Manuel Poppinger Austria 0 90 0 0 0 0 0 90
11 Johannes Schubert Niemcy 0 86 220 0 0 0 0 306
12 Fabian Seidl Niemcy 0 69 130 0 69 84 204 556
13 Dominik Maylaender Niemcy 0 68 47 0 0 0 0 115
14 Luca Egloff Szwajcaria 0 62 0 0 0 0 0 62
15 Markus Rupitsch Austria 0 58 38 0 49 215 13 373
16 Janni Reisenauer Austria 0 53 120 0 69 125 19 386
17 Federico Cecon Włochy 0 51 0 0 0 29 81 161
18 Elias Tollinger Austria 0 49 13 0 0 0 0 62
19 Adrian Sell Niemcy 0 49 135 0 35 35 72 326
20 Cedrik Weigel Niemcy 0 47 100 0 55 74 0 276
21 Thomas Lackner Austria 0 44 23 0 0 0 15 82
22 Justin Nietzel Niemcy 0 41 66 0 20 0 62 189
23 Stefan Rainer Austria 0 38 183 0 156 0 276 653
24 Adam Niżnik Polska 0 34 55 0 130 205 52 476
25 Anton Schluetter Niemcy 0 34 30 0 0 0 0 64
26 Yevhen Marusiak Ukraina 0 33 0 0 8 0 0 41
27 Ernest Prislic Słowenia 0 32 39 0 10 0 18 99
28 Mika Schwann Austria 0 32 0 0 26 104 66 228
29 Mico Ahonen Finlandia 0 29 0 0 0 0 9 38
30 Tim Fuchs Niemcy 0 28 6 0 378 81 197 690
31 Tomasz Pilch Polska 0 25 50 0 0 0 4 79
32 Julian Wienerroither Austria 0 24 105 0 0 8 24 161
33 Giovanni Bresadola Włochy 0 21 0 0 25 0 13 59
34 Kalle Heikkinen Finlandia 0 20 0 0 0 0 0 20
35 Lovro Vodusek Słowenia 0 19 0 0 7 0 0 26
36 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 0 18 0 0 0 0 0 18
37 Kacper Juroszek Polska 0 15 81 0 47 0 28 171
38 Damian Skupień Polska 0 13 0 0 0 0 0 13
39 Tjas Grilc Słowenia 0 13 0 0 160 0 0 173
40 Lovro Kos Słowenia 0 13 0 0 24 18 0 55
41 Daniel Andrei Cacina Rumunia 0 13 0 0 57 24 2 96
42 Davide Bresadola Włochy 0 12 0 0 0 0 0 12
43 Mattia Galiani Włochy 0 11 0 0 0 0 0 11
44 Jonne Veteläinen Finlandia 0 10 0 0 0 0 0 10
45 Henri Kavilo Finlandia 0 9 0 0 0 0 0 9
46 Niko Kytosaho Finlandia 0 8 0 0 0 0 0 8
47 Paul Winter Niemcy 0 8 27 0 6 16 12 69
48 Matija Vidic Słowenia 0 6 0 0 12 0 0 18
49 Elias Vanska Finlandia 0 6 0 0 0 0 0 6
50 Frantisek Holik Czechy 0 5 0 0 0 54 0 59
51 Luka Robnik Słowenia 0 5 0 0 0 0 0 5
52 Sebastian Kellerman Czechy 0 3 3 0 0 0 0 6
53 Patrick Gasienica USA 0 3 0 0 6 0 2 11
54 Radek Selcer Czechy 0 3 0 0 0 5 0 8
55 Peter Resinger Austria 0 2 0 0 0 60 58 120
56 Nik Fabijan Słowenia 0 1 40 0 0 0 0 41
57 Arttu Pohjola Finlandia 0 1 0 0 0 0 0 1
58 Kristoffer Eriksen Sundal Norwegia 0 0 0 0 0 0 28 28
59 Ilya Baskakov Rosja 0 0 0 0 0 0 2 2
60 Aleksandr Marchukov Rosja 0 0 0 0 21 0 0 21
61 Jens Gaarder Norwegia 0 0 0 0 0 0 16 16
62 Quirin Modricken Niemcy 0 0 8 0 0 0 0 8
63 Nurshat Tursunzhanov Kazachstan 0 0 0 0 26 0 0 26
64 Taro Yamakawa Japonia 0 0 0 0 11 0 0 11
65 Jan Bombek Słowenia 0 0 0 0 6 20 0 26
66 Benjamin Oestvold Norwegia 0 0 0 0 0 0 8 8
67 Maximilian Ortner Austria 0 0 0 0 0 11 0 11
68 Kevin Maltsev Estonia 0 0 0 0 26 0 0 26
69 Medard Brezovnik Słowenia 0 0 10 0 0 0 0 10
70 Seokjae Hwang Korea Pd. 0 0 0 0 21 0 0 21
71 Ryusei Ikeda Japonia 0 0 0 0 41 0 0 41
72 Nikita Kudriavtsev Rosja 0 0 0 0 33 0 0 33
73 Danil Vassilyev Kazachstan 0 0 0 0 3 0 6 9
74 Aleksandr Loginov Rosja 0 0 0 0 12 0 0 12
75 Francisco Moerth Austria 0 0 18 0 55 18 140 231
76 Jo Roemme Mellingsaeter Norwegia 0 0 0 0 0 4 38 42
77 Ren Nikaido Japonia 0 0 0 0 150 0 0 150
78 Sungwoo Cho Korea Pd. 0 0 0 0 69 0 0 69
79 Nikita Devyatkin Kazachstan 0 0 0 0 44 0 0 44
80 Tom Gerisch Niemcy 0 0 23 0 29 0 0 52
81 Sebastian Ludwig Niemcy 0 0 2 0 0 0 0 2
82 Alessandro Batby Francja 0 0 0 0 41 0 0 41
83 Nikolai Matavin Rosja 0 0 0 0 108 0 0 108
84 Maksim Kolobov Rosja 0 0 0 0 0 0 8 8
85 Espen Alexander Johansen Amble Norwegia 0 0 0 0 1 0 0 1
86 Soelve Jokerud Strand Norwegia 0 0 7 0 0 0 22 29
  Maksim Bartolj Słowenia 0 0 0 0 29 0 0 29
88 Vladislav Mustafin Rosja 0 0 0 0 0 3 0 3
89 Kanchi Yamane Japonia 0 0 0 0 29 0 0 29
90 Elias Kogler Austria 0 0 1 0 0 0 0 1
91 Michael Hofer-Zauner Austria 0 0 0 0 15 13 0 28
92 Julian Ketterer Niemcy 0 0 11 0 0 0 0 11
93 Eduard Torok Węgry 0 0 0 0 0 54 0 54
94 Hisaki Nagamine Japonia 0 0 0 0 0 12 0 12
95 Ilya Mankov Rosja 0 0 0 0 8 21 173 202
96 Sindre Ulven Joergensen Norwegia 0 0 0 0 0 0 2 2
97 Iver Olaussen Norwegia 0 0 0 0 0 0 16 16
98 Adrian Thon Gundersrud Norwegia 0 0 0 0 0 0 15 15
99 Simen Vikan Norwegia 0 0 0 0 0 0 25 25
100 Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 0 0 0 0 0 0 38 38
101 Yuto Nakamura Japonia 0 0 0 0 0 72 0 72
102 Keisuke Takahashi Japonia 0 0 0 0 44 0 0 44
103 Maksim Duka Rosja 0 0 0 0 28 0 0 28
104 Karlo Vodusek Słowenia 0 0 2 0 0 0 0 2
105 Elias Medwed Austria 0 0 0 0 0 50 17 67
106 Sergey Kravtsov Kazachstan 0 0 0 0 22 0 0 22
107 Danil Sadreev Rosja 0 0 0 0 2 0 132 134
108 Marco Woergoetter Austria 0 0 0 0 0 16 58 74
109 Claudio Haas Niemcy 0 0 0 0 23 0 0 23
110 Valentin Foubert Francja 0 0 0 0 2 0 0 2
111 Tatsunao Kobayashi Japonia 0 0 0 0 42 0 0 42
112 Mikhail Purtov Rosja 0 0 0 0 39 0 0 39
113 Mark Hafnar Słowenia 0 0 0 0 60 0 0 60
114 Shinnosuke Fujita Japonia 0 0 0 0 120 0 0 120
115 Niklas Bachlinger Austria 0 0 11 0 0 0 0 11
116 Zakhir Dzhafarov Rosja 0 0 0 0 8 0 0 8
117 Florian Kroell Austria 0 0 0 0 0 5 0 5
118 Eric Fuchs Niemcy 0 0 0 0 3 0 0 3
119 Shun Oi Japonia 0 0 0 0 34 0 0 34
120 Sota Kudo Japonia 0 0 0 0 56 0 0 56
121 Ole Kristian Baarset Norwegia 0 0 0 0 5 0 24 29
122 Eirik Leander Fystro Norwegia 0 0 24 0 0 0 0 24
123 Sander Vossan Eriksen Norwegia 0 0 0 0 0 0 110 110
124 Joergen Oliver Stroem Norwegia 0 0 0 0 0 0 11 11
125 Simen Aasen Markeng Norwegia 0 0 0 0 0 0 1 1
126 Ilshat Kadyrov Kazachstan 0 0 0 0 20 0 0 20
127 Seou Choi Korea Pd. 0 0 19 0 164 0 0 183
128 Mateusz Gruszka Polska 0 0 39 0 40 34 10 123
129 Arkadiusz Jojko Polska 0 0 0 0 14 0 0 14
130 Mihnea Alexandru Spulber Rumunia 0 0 0 0 5 2 0 7
131 Kacper Stosel Polska 0 0 0 0 0 0 1 1
132 Sebastian Rombach Niemcy 0 0 141 0 74 52 16 283
133 Casey Larson USA 0 0 0 0 120 0 15 135
134 Matthew Soukup Kanada 0 0 0 0 54 0 0 54
135 Petr Vaverka Czechy 0 0 8 0 0 0 0 8
136 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 0 0 0 196 0 0 196
137 Wiktor Pękala Polska 0 0 0 0 12 30 0 42
138 Rok Tarman Słowenia 0 0 67 0 0 11 10 88
139 Krasimir Simitchiyiski Bułgaria 0 0 13 0 0 0 0 13
140 Jostein Loe Norwegia 0 0 0 0 0 8 0 8
141 Muhammed Munir Gungen Turcja 0 0 0 0 0 2 0 2
142 Patrick Kogler Austria 0 0 8 0 0 0 0 8
143 Rikuta Watanabe Japonia 0 0 0 0 0 61 0 61
144 Axel Maylaender Niemcy 0 0 45 0 0 0 0 45
145 Martti Nomme Estonia 0 0 0 0 7 0 0 7
146 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 0 0 4 0 0 35 15 54
147 Andreas Wank Niemcy 0 0 400 0 0 0 0 400
148 Guang Yang Chiny 0 0 10 0 5 0 0 15
149 Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 0 0 41 41
150 Gregor Deschwanden Szwajcaria 0 0 0 0 82 0 0 82
151 Bartosz Czyż Polska 0 0 0 0 3 15 0 18
152 Jarkko Maatta Finlandia 0 0 0 0 0 80 0 80
153 Maximilian Steiner Austria 0 0 161 0 181 52 140 534
154 Thomas Hofer Austria 0 0 0 0 26 0 0 26
155 Ulrich Wohlgenannt Austria 0 0 0 0 74 0 31 105
156 Gabriel Karlen Szwajcaria 0 0 0 0 63 0 0 63
157 Artti Aigro Estonia 0 0 0 0 57 0 0 57
158 Andrei Feldorean Rumunia 0 0 0 0 9 0 0 9
159 Sabirzhan Muminov Kazachstan 0 0 0 0 69 0 0 69
160 Jarosław Krzak Polska 0 0 0 0 1 0 0 1
161 Szymon Jojko Polska 0 0 0 0 0 0 23 23
162 Muhammet Irfan Cintimar Turcja 0 0 0 0 0 0 5 5
163 Mario Mendel Austria 0 0 56 0 0 0 0 56
164 Rishi Saether Norwegia 0 0 0 0 40 0 0 40
165 Eetu Merilainen Finlandia 0 0 0 0 0 0 6 6
166 Timon-Pascal Kahofer Austria 0 0 0 0 0 26 32 58
167 Decker Dean USA 0 0 0 0 52 0 0 52
168 Andrew Urlaub USA 0 0 0 0 0 0 23 23
169 Jonas Bratlien Norwegia 0 0 4 0 0 0 0 4
170 Anders Ladehaug Norwegia 0 0 0 0 0 0 105 105
171 Andrii Vaskul Ukraina 0 0 0 0 12 22 0 34
172 Blaz Pavlic Słowenia 0 0 125 0 0 0 0 125
173 Luca Roth Niemcy 0 0 0 0 226 0 0 226
174 Florian Mittendorfer Austria 0 0 14 0 0 0 0 14
175 Lennart Weigel Niemcy 0 0 0 0 0 4 0 4
176 Julian Wackernell Austria 0 0 9 0 0 0 0 9
177 Rok Oblak Słowenia 0 0 0 0 6 0 0 6
178 Zak Mogel Słowenia 0 0 0 0 0 32 0 32
179 Jack White Francja 0 0 0 0 8 0 0 8
180 Francesco Cecon Włochy 0 0 0 0 0 1 0 1
181 Daniel Moroder Włochy 0 0 0 0 0 0 5 5
182 Riki Kurita Japonia 0 0 0 0 31 0 0 31
183 Patrik Vitez Słowenia 0 0 1 0 0 0 0 1
184 Sergey Tkachenko Kazachstan 0 0 0 0 77 0 0 77
185 Aleksandr Bazhenov Rosja 0 0 0 0 85 0 0 85
186 Radu Mihai Pacurar Rumunia 0 0 0 0 4 0 0 4
187 Mathis Contamine Francja 0 0 0 0 85 0 0 85
188 Jan Habdas Polska 0 0 0 0 22 24 0 46
189 Rok Masle Słowenia 0 0 0 0 16 0 0 16
190 Jernej Presecnik Słowenia 0 0 0 0 224 0 0 224
191 Florian Molnar Węgry 0 0 0 0 0 7 0 7
192 Daniel Tschofenig Austria 0 0 0 0 0 2 0 2
193 Noah Camenzind Szwajcaria 0 0 0 0 7 0 0 7
194 Oliver Dahl Norwegia 0 0 0 0 0 10 0 10
195 Oscar P. Westerheim Norwegia 0 0 0 0 0 0 76 76
196 Matias Braathen Norwegia 0 0 0 0 0 100 0 100
197 Christian Ingebrigtsen Norwegia 0 0 0 0 0 24 0 24
198 Kiril Kotik Rosja 0 0 0 0 7 0 0 7
199 Sandro Hauswirth Szwajcaria 0 0 13 0 0 0 0 13
200 Aljaz Osterc Słowenia 0 0 0 0 12 0 0 12
201 Lars Kindlimann Szwajcaria 0 0 0 0 74 0 0 74
202 Shinya Komaba Japonia 0 0 0 0 0 86 0 86
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Yoshihiko Osanai
Najbliższe zawody - szczegółowy program
24 marca 2023 (piątek)
16:00
PŚ Lahti
seria próbna K
17:00
PŚ Lahti
konkurs ind. K
25 marca 2023 (sobota)
10:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna M
13:30
PŚ Lahti
oficjalny trening M
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż. M
26 marca 2023 (niedziela)
13:50
PŚ Lahti
kwalifikacje M
15:15
PŚ Lahti
konkurs ind. M
30 marca 2023 (czwartek)
08:30
PŚ Planica
oficjalny trening
10:30
PŚ Planica
kwalifikacje
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
16:50
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
dzisiaj
17:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Lahti, Finalndia
LIVE
dzisiaj
17:30
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
dzisiaj
23:00
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
dzisiaj
23:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Lahti, Finalndia
jutro
04:00
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
jutro
04:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Lahti, Finalndia
jutro
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
09:00
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs kobiet, HS 130
jutro
09:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Lahti, Finalndia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto jest największym objawieniem sezonu 2022/23?
Manuel Fettner
Daniel Tschofenig
Andreas Wellinger
Kristoffer Eriksen Sundal
Ren Nikaido
Yevhen Marusiak
Fatih Arda Ipcioglu
Alexandria Loutitt
Eva Pinkelnig
inny zawodnik/zawodniczka
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich