kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Sebastian Colloredo zdobył dwa złote medale Letnich Mistrzostw Włoch, rozegranych w ostatnią niedzielę października w Predazzo na skoczniach K95 i K120.

Dyscyplina skoków narciarskich we Włoszech nie cieszy się wielką popularnością. W oficjalnych Letnich Mistrzostwach Włoch wzięło udział zaledwie 22 zawodników.

Pierwszy konkurs rozgrywany był na średniej skoczni o punkcie konstrukcyjnym K95. Najlepszym zawodnikiem we Włoszech okazał się Sebastian Colloredo (102,5 m i 101,5m), drugą pozycję zajął Alessandro Pittin (95 i 95,5m), trzeci zaś był Diego Dellasega (93,5 i 93m). Piąte miejsce zajął dobrze znany z występów w Pucharze Świata Andrea Morassi (91,5 i 93m).

Na dużej skoczni pierwsza trójka zawodów wyglądała bez zmian. Zwycięzcą został Sebastian Colloredo (129,5 i 131m), drugie miejsce zajął Alessandro Pittin (126 i 125m), zaś trzecią pozycję wywalczył Diego Dellasega (124,5 i 123m). Czwarty był tym razem Andrea Morassi (120,5 i 124,5m) .