TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Po zakończeniu kariery przez najlepszych skoczków fińskich i fatalnym sezonie, w zeszły weekend odbyła się ostatnia impreza zimowa w tym sezonie. Na skoczniach w Rovaniemi i Kuusamo Finowie walczyli o krajowy tytuł mistrzowski. W obu konkursach najlepszy okazał się były kombinator norweski - Anssi Koivuranta.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Na skoczni normalnej HS-100 Anssi uzyskał 95,5 i 95 metrów i nieznacznie pokonał Mattiego Hautamaeki, który w ten weekend pożegnał się z fińską publicznością. Trzecie miejsce zajął Janne Happonen.

Dzień później w Kuusamo, na dużym obiekcie Koivuranta miał większą przewagę nad rywalami. Po skokach na 140 i 142 metry okazał się lepszy od Olli Muotki i Janne Happonena.

Rovaniemi:

1. Anssi Koivuranta - 270,7 pkt. (95,5/95 m)
2. Matti Hautamäki - 269,2 (95/93,5)
3. Janne Happonen - 265,7 (93/95)
4. Ville Larinto - 259,7 (96,5/91)
5. Olli Muotka - 254,2 (94/90)
6. Lauri Asikainen - 251,0 (94,5/98,5)
7. Kalle Keituri - 248,7
8. Sebastian Klinga - 246,5
9. Sami Niemi - 245,7
10. Miika Ylipulli - 242,7

Kuusamo:

1. Anssi Koivuranta 309,6 pkt. (140/142 m)
2. Olli Muotka - 300,0 (134,5/143)
3. Janne Happonen - 287,4 (132,5/138)
4. Kalle Keituri - 285,6 (130,5/139)
5. Ossi-Pekka Valta - 281,8 (134/134,5)
6. Matti Hautamaeki - 280,2 (131,5/135)
7. Lauri Asikainen - 250,3
8. Sami Heiskanen - 238,2
9. Sami Saapunki - 235,4
10. Jarko Maeaettae - 231,0
11. Ville Larinto - 218,7
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
gość
Sami Niemi jak widać lepiej skacze na K-90
(03.04.2012, 17:07)
Raptor
Liczyłem że Sami Niemi (a o Larinto nie mówiąc, chociaż jego można wytłumaczyć) zajmie nieco wyższe miejsce, zwłaszcza, że jeszcze niedawno wszedł do 2 serii w konkursie PŚ (u siebie ale jednak)
(03.04.2012, 15:51)
Jaro
Załamanie skoków w Finlandii jest dla mnie niezrozumiałe. To tak jakby Brazylia zaczęła nagle przegrywać w piłkę z Albanią i Mongolią. I to regularnie. I jeszcze mistrzem kraju zostaje były kombinator norweski... po prostu katastrofa.
(03.04.2012, 13:53)
leivonen
Oczywiście bez tej dużej przerwy ;P
(02.04.2012, 18:53)
leivonen
Pełne wyniki z Kuusamo:

http://www.k ev.fi/@Bin/282563/SM-m%C3%A4ki _Ruka01042012.pdf
(02.04.2012, 18:50)
gość
Ciekawe czy to wysoka belka startowa, powrót do formy u niektórych, czy po prostu klubowi trenerzy są 4 razy lepsi od Niemeli?
(02.04.2012, 18:06)
gość
Prawdopodobnie najczęściej z Finów będą startować w PŚ Koivuranta, Happonen, Muotka, Larinto i ew Valta bo jakoś po Keiturim się nie spodziewam.
(02.04.2012, 18:04)
gość
Jeśli chodzi o Happonena to nie jest rewelacyjnie ale i tak spora poprawa jeśli porównać do jego ,,formy" w ostatnich konkursach PŚ.
(02.04.2012, 17:22)
Bartt
Podsumowując - Koivuranta, Muotka, Happonen - przyzwoicie - powinni dalej punktować w PŚ, Larinto - słabo, jeszcze bez formy po kontuzji, ale jak dobrze popracuje powinien być mocny. Ale na tym koniec. Keituri już nic nie osiągnie, te mistrzostwa to jego łabędzi śpiew. Reszta stasznie nierówna - Asikainen w miarę przyzwoicie, ale trudno go ocenić, ogólnie zimą słabo skakał, bodaj nawet w FIS Cup nie zapunktował... Valta - dość dobrze na dużej skoczni, ale na średniej fatalnie... Juniorzy.. tragedia!! Maeaettae na małej skoczni poza 10, a na dużej przegrał nawet z Samim Saapunkim, który miał 2-letnią przerwę w startach... Klinga, Niemi, M.Ylipulli - niby pierwsza 10 lub tuż poza nią, ale ogromne straty do czołówki... Potem to już mieliśmy zawodników zupełnie anonimowych, dość powiedzieć że wysoko na obu skoczniach był Estończyk Sammelselg, który jak już startował w PŚ albo COC w minionym sezonie, to szlifował bulę... A na przykład na dużej skoczni 26 miejsce zajął Pasi Huttunen który oficjalnie karierę zakończył ..14 lat temu...
(02.04.2012, 17:10)
gość
Gdzie można znaleźć pełne wyniki?
(02.04.2012, 17:01)
gość
Myślałem, że tylko w PŚ tak często zmieniają belki. Chyba krajowych zawodów nie prowadzą Hofer i Tepes. Dziwią mnie dalekie miejsca Maeaettae.
(02.04.2012, 17:00)
Emil
@gość Odległości nic nie mówią bo może je ustawiać belką startową. Za to Planica to była mega klęska. Co do Asikainena na mniejszej skoczni, zastosowano system punktów za rozbieg i Asikainen skakał w obu skokach z dwóch belek wyżej a i not za styl za wysokich nie miał.
(02.04.2012, 16:53)
gość
Gdzie są całe wyniki?
(02.04.2012, 16:49)
matt
w 3 i 4 dziesiątce są jacyś zawodnicy któzy nie mjaą nawet fis codu i skakali po 70,80 m na k120. A jeden 65m. Może asikainen,klinga,heiskanen,yli pulli,maataa i ossi pekka valta dołączą do kadry
(02.04.2012, 16:46)
gość
Lauri Asikainen miał jakiś upadek? Bo po odległościach powinien wygrać na HS-100
(02.04.2012, 16:38)
gość
@ Bartt o co chodzi? Odległości nie wyglądają źle. Największe zaskoczenie to chyba Keituri(4 i 7 to dość wysoko).
(02.04.2012, 16:35)
kibic123
nieważnekto- niestety chyba masz racje nie widać taletów.Jest Jarko ale on jakby sie cofnol tan sezon gorszy od poprzdniego.
(02.04.2012, 16:31)
nieważnekto
Bądźmy szczerzy, fińskie skoki sięgnęły dna z którego prędko nie wyjdą.
(02.04.2012, 15:02)
Bartt
@ Aune - jakie światełko? Poziom beznadziejnY!!
(02.04.2012, 14:18)
RV
Matti Hautamaeki :)
(02.04.2012, 14:18)
Aune 003
Wreszcie jakieś światełko w tunelu :-)
(02.04.2012, 14:12)