Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
10.12.2022, godz. 11:00
Vikersund HS-117
CoC K

Jeszcze nie ochłonęliśmy po emocjach związanych z Pucharem Świata, warto jednak już teraz spojrzeć w przyszłość i zobaczyć, jak prezentuje się kalendarz Letniej Grand Prix 2012.

Terminarz letnich konkursów nie jest jeszcze co prawda oficjalnie zatwierdzony (do tego dojdzie podczas Kongresu FIS na przełomie maja i czerwca), ale zmiany - o ile w ogóle zajdą - nie powinny być duże.

Kalendarz zawodów jest dość podobny do ubiegłorocznej rywalizacji, choć zaszło kilka ważnych modyfikacji. Letnia Grand Prix rozpocznie się w Polsce - na obiekcie w Szczyrku odbędzie się wieczorny konkurs indywidualny. Dwa dni później skoczkowie powalczą w Wiśle.

Po ponad trzytygodniowej przerwie przeniosą się do Courchevel, gdzie - po raz pierwszy podczas LGP oprócz konkursu panów odbędzie się także konkurs pań. Z Francji zarówno mężczyźni, jak i kobiety, pojadą do Hinterzarten. Tam pierwszego dnia odbędzie się pierwszy w historii drużynowy konkurs mieszany, a następnie już tradycyjny konkurs indywidualny. Tydzień później przyjdzie czas na zawody w Hakubie, po których nastąpi kolejna niemal trzytygodniowa pauza.

We wrześniu czekają nas pierwsze międzynarodowe zawody na nowej skoczni w rosyjskiej miejscowości Czajkowski. Tydzień później panowie i panie po raz kolejny zawitają w jednym miejscu - w Ałmatach. Tam jednak startować będą na oddzielnych skoczniach (panowie na dużej, panie na normalnej). Sezon letni zakończy się już tradycyjnie konkursami w Hinzenbach i Klingenthal.

Ciekawą zmianą, jaką można zauważyć w proponowanym kalendarzu LGP, jest podział rywalizacji na dwa periody - pierwszy obejmuje siedem konkursów (Szczyrk, Wisła, Courchevel, Hinterzarten, Hakuba), drugi - cztery (Czajkowski, Ałmaty, Hinzenbach, Klingenthal). Do tej pory wszystkie zawody rozgrywane w ramach LGP zaliczane były do jednego periodu.

Letnia Grand Prix 2012 - proponowany kalendarz (mężczyźni)
 
period I
20.07.2012
Szczyrk
Polska
HS-106
K-95
nocny
22.07.2012
Wisła
Polska
HS-134
K-120
 
15.08.2012
Courchevel
Francja
HS-132
K-120
 
18.08.2012
Hinterzarten
Niemcy
HS-108
K-95
druż., mieszany
19.08.2012
Hinterzarten
Niemcy
HS-108
K-95
 
25.08.2012
Hakuba
Japonia
HS-131
K-120
nocny
26.08.2012
Hakuba
Japonia
HS-131
K-120
 
 
period II
15.09.2012
Czajkowski
Rosja
HS-140
K-125
 
22.09.2012
Ałmaty
Kazachstan
HS-140
K-125
 
30.09.2012
Hinzenbach
Austria
HS-94
K-85
 
03.10.2012
Klingenthal
Niemcy
HS-140
K-125
finał

Letnia Grand Prix 2012 - proponowany kalendarz (kobiety)
15.08.2012
Courchevel
Francja
HS-96
K-90
 
18.08.2012
Hinterzarten
Niemcy
HS-108
K-95
druż., mieszany
22.09.2012
Ałmaty
Kazachstan
HS-106
K-95
 
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
kamil6111
Powinni mamuty wyłorzyć igielitem i skakać na LGP np. w Planicy albo Bad Mittendorf
(05.06.2012, 16:07)
Jabbar
Patrzac na konkursy COC Pan, na 4 bylem, to widac, ze polska druzyna nie ma zadnych szans, to widac golym okiem. Nawet z Finami nie...
(24.03.2012, 11:30)
Jabbar
Jednak Rosjanki sa od Polek lepsze, glownie Irina Taktaeva, ona moze im 20m+ dolozyc.
(24.03.2012, 11:27)
piotr186
Maciekw7

Akurat Rosjanki szorują bulę identycznie jak Polki, a do tego mamy dużo lepszych skoczków, Z Czechami to by akurat zależało jaką stratę zrobiłyby dziewczyny ale Czeszki to też nie specjalnie mocne są, ale nie mamy aż tak dużej przewagi nad Czechami u panów.
(23.03.2012, 20:16)
Karain
A ja sądze ,że polska powinna wystawić skład i ,że większe znaczenie będzie miało mocniejsze panie niż panowie (panie większe przewagi będą robiły).

Specjalnie dla WAS! zrobię wyniki konkursu w Lilehammer (jedyne miejsce dzie skoczkowie i skoczkinie skakali na tej samej skoczni).Polki dołączę z innej skoczni K90 gdzie występowały

Panowie:
1.Austria-518,4
2.Niemcy-503,9
3.Czechy-495,3
4.Polska-481,1
5.Słowenia-459,7
6.Finlandia-453,4
7.Szwajcaria-451,1
8.Japonia-448,6
9.Norwegia-447,1
10.Rosja-445,9
11.Francja-412,2
12.Włochy-346,0

Panie:
1.USA-498,3
2.Niemcy-467,9
3.Austria-459,9
4.Japonia-458,9
5,.Słowenia-454,8
6.Francja-448,1
7.Norwegia-446,4
8.Włochy-446,3
9.Rosja-352,4
10.Finlandia-218,9 (ale ani razu oprócz Kykkanen nikt nie wystąpił ,więc tylko jej wynik)
11.Polska-45,4 (COC pań) -nawet jak poprawią formę i każda zdobędzie (w dwoch skokach) 100pkt to nie ma po co skakać ,ale i tak reprezentacje trzeba wystawić:)

Wstyd ,bo wstyd ,ale walczyć trzeba:)

RAZEM:
1.Austria-978,3
2.Niemcy-971,8
3.Słowenia-914,5 (też panowie nie byli w najwyższej formie jak w Japonii)
4.Japonia-908,5 (panom trochę nie wyszło ,ale i tak nie nawiążą walki)
5.Norwegia-893,5
6.Francja-860,3
7.Rosja-798,3 (włosi ich wyprzedzą w mixed)
8.Włochy-792,3 (też panowie na koniec byli w w wyższej formie)
9.Finlandia-672,3 (nie mogłem znaleźć drugiej pani ,jak będzie 3+1 ,o Finowie mają sznse na 6 jak nie to nie mają drugiej pani czyli dupa)
10.Polska 526,5

Przed Polską Amerykanie (2 panów zdobędzie na małej około 320pkt) ,Czesi jak my nie mają składu i panie zdobędę tyle ile nasze (czyli nic prawie).

Układ sił:

Austria ,Niemcy o 1 miejsce ,przy dobrych skokach panów w Japonii to japonia włączy się ,a nawet słowenia.

Ale raczej
1-2 Austria Niemcy
3-4 Japonia Słowenia
5 Norwegia (z szansami o wyprzedzenie kogoś z dwójki Japonia Słowenia ,ale raczej nie)
6-9 Francja Rosja Włochy USA (panowie mniej walą niż panie aczkolwiek chyba USA odpadnie)
10.Finlandia-Podobnie jak Polacy i Czesi przez panie ,ale oni mają jedną panią
11-12 Polska Czechy bez pań ,powalczą o 11

Pytanie do redakcji:
Mogę pomóc wam robić takie obliczenie jak np. te???
(23.03.2012, 18:58)
Maciekw7
piottr186

Ok z tymi Kanadyjczykami trochę przesadziłem, ale już z Czechami i Rosją nie mielibyśmy szans niestety. Czescy skoczkowie są na naszym poziomie a do tego mają dwie solidne zawodniczki (Mikova i Dolezelowa), nad Rosjanami panowie trochę by nadrobili, ale znów Gawron i Szwab roztrwoniłyby wszystko w zetknięciu z rosyjskimi skoczkiniami, które istnieją i punktują w zawodach PŚ. Myślę, że polska drużyna mieszana miałaby problem z załapaniem się do czołowej ósemki takiego konkursu.

A lepsi bylibyśmy np. od... Finów:) O sytuacji męskich skoków w Finlandii wszyscy wiedzą, zaś porządną skoczkinię mają tylko jedną (Kykkanen). To jest dopiero marna sytuacja.
(23.03.2012, 18:06)
żal
Gratuluje . Skocznia WILEKA KROKIEW jest za droga, aby wynająć... A w tamtym sezonie miałam nadzieje na kolejny Lotos Poland Tour (że Kamil go wygra)
(23.03.2012, 17:58)
piottr186
Maciekw7

Nie przesadzaj, Kanadyjczycy przegraliby z Polkami akurat z kretesem, Jakieś szanse miałoby USA, Na pewno bylibyśmy lepsi od Rosjan, czy Czechów
(23.03.2012, 17:32)
Maciekw7
W takim wypadku wystawianie polskiej drużyny nie miałoby najmniejszego sensu (gdyby był system 3+1 miałoby, ale i tak ten najmniejszy...). Jak przeglądałem potencjalne układy sił w mieszanych konkursach drużynowych Polacy przegraliby niemal z każdym, właśnie przez brak skoczkiń, nawet Kanadyjczycy mogliby być od nas lepsi...

A karty w tej konkurencji rozdawaliby Austriacy, Niemcy, Słoweńcy, Norwegowie i Japończycy (w tej kolejności) i tylko oni, reszta nie liczyłaby się w ogóle. Włosi i Francuzi jeszcze mogliby wystawić w miarę porządne drużyny, bo mają po dwóch równych zawodników i zawodniczki, ale jednak odstawaliby. Gdyby Amerykanie mieli dwóch skoczków na miarę niegdysiejszych Ailborna i Clinta Jonesa mogliby walczyć z czołówką a tak to też cieniutko, choć może zdecydują się wystawiać druzynę.
(23.03.2012, 16:24)
mikst oddac walkowerem
A po co Polacy mają promowac skoki dziewcząt. Ważne że sponsorują rozwój narciarstwa biegowego oraz narciarstwa alpejskiego. I nic nie szkodzi że juniorki z tamtych dyscyplin sa tak daleko za światowa czołowką jak i skoczkinie (co pokazało i MŚJ i igrzyska olimpijskie młodziezy). Panu Tajnerowi się tamte dyscypliny podobaja a skoki dziewcząt nie, więc musi być tak jak on sobie zażyczy. Po co nam jakies medale MŚ czy olimpoijskie w dyscyplinach, którew on osobiście nie toleruje. W końcu on "TU" rządzi! Jasne!!!
(23.03.2012, 13:00)
Witkowski
@ tokas9
...czyli na przełomie maja i czerwca. Wtedy też wybiorą gospodarza MŚ 2017.
(23.03.2012, 12:49)
Witkowski
@ tokas9
Na kongresie FIS
(23.03.2012, 12:49)
guffr
Ach a dzieci dalej myślą że polacy kogoś wystawią ... nie mamy nikogo ! my byśmy przegrali drużyne z USA,np.Mamy drużyne Stoch-żyła-Gawroń-Szwag na skoczni hs 106,Stoch skacze 104m,żyła 100m,Szwab 60m,Gawroń 60m
(23.03.2012, 12:41)
MrRadzio
@Maciekw7
2/2 czyli sprawiedliwie tylko ciekawi mnie jak sobie w tej drużynie poradzą polacy (o ile będą w co wątpie)
(23.03.2012, 12:18)
Maciekw7
A ktoś wie jak dokładnie mają wyglądać mieszane zawody drużynowe? Czy ma to być układ 2 skoczków+2 skoczkinie, czy może 3 skoczków i 1 skoczkini?
(23.03.2012, 10:48)
piotr186
A to żę szumnie reklsaowany rok temu "Lotos Poland Tour" się wiecej nie odbedzie redkacja przemilczała...
(23.03.2012, 10:03)
kubam123
drużynówka mieszana ciekawe czy Polacy wystawią skład xD
(23.03.2012, 08:46)
tokas9
Kiedy kalendarz PŚ 2012-2013?
(23.03.2012, 04:01)
xd
haahahhaahahah mieszany ... co to ma być ?! to znaczy że już polaków w normalnych drużynówkach nie będzie ? szkoda mi cie hoffer.
(22.03.2012, 23:11)
jebackjack
z wymienionych skoczni to tylko klingenthal gosci pś?
(22.03.2012, 22:35)
Zakrza
Czajkowski to niech się weźmie za komponowanie, a nie organizowanie konkursów.
(22.03.2012, 22:23)
Labrador
@Pawmak- nie żebym się czepiał, ale w Czajkowskim na razie olimpiady nie ma w planach. Krasnaja Polana- to jest miejsce zmagań w 2014 roku. A to zupełnie inny kompleks skoczni.
(22.03.2012, 22:04)
@floorek
@pewmak w klingenthal tak - przeoczylem. Mój błąd
(22.03.2012, 21:52)
Pawmak
W Klingenthal jest w PŚ. Choć nie zawsze uda się rozegrać ;) Chyba nie wypadnie z kalendarza. No i chyba w Czajkowskim próba przedolimpijska będzie, ale tu chyba nie przeszkadza dodatkowo przetestować skocznię.

Widzę nie będzie już takiej długiej miesięcznej przerwy, tylko dwie 3-tygodniowe.

No, do rozpoczęcia zostało tyle czasu, ile minęło od początku sezonu zimowego w PŚ.
(22.03.2012, 21:42)
alfons6669
A to bardzo ciekawa informacja z tym podziałem na periody. Ciekawe, czy będziemy teraz mieć 7 periodów, czy sezon zimowy zostanie podzielony na 4. W każdym razie podejrzewam, że chodzi o podniesienie frekwencji na azjatyckich konkursach, ponieważ od nich będą zależały kwoty startowe na pierwsze konkursy zimy.
(22.03.2012, 21:41)
floorek
@bartek zauwazze LGP odywa sie na skoczniach , gdzie nie odbywaja sie zawody PS. Cieszmy sie ze Polsce beda 2 konkursy na 2 skoczniach - niech Beskidy tez sie promuja. Natomiast na Zakopane przyjdzoe czas w styczniu :)
(22.03.2012, 21:29)
bartek
skocznia w wiśle to badziewie i jak można po tylu latach tradycji i starań i dążenia do celu stracić konkurs na żecz jakieś Wisły która tak sobie jest i ją wpisali do kalendarza ?!
Ludzie opamiętajcie się , Zakopane górą !!!
(22.03.2012, 21:21)