Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Pi±tkowe popołudnie to czas na przedostatni indywidualny konkurs Pucharu ¦wiata 2011/2012. Już dzi¶ Anders Bardal może sobie zapewnić triumf w klasyfikacji generalnej tego prestiżowego cyklu...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W dzisiejszym konkursie wystartuje czterdziestu zawodników, w¶ród których znalazło się aż sze¶ciu reprezentantów Polski. O jak najlepsze wyniki, a może i o poprawienie rekordów życiowych, powalcz± Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła i Kamil Stoch.


Trwa także rywalizacja na końcowym podium P¦ - tego pewny jest na razie tylko Bardal. Szansę na zajęcie miejsca na "pudle", oprócz Schlierenzauera i Bardala, maj± także Daiki Ito, Kamil Stoch, a nawet aktualnie pi±ty Thomas Morgenstern. Faworytem jest będ±cy ostatnio w bardzo dobrej formie Daiki Ito.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 15:15, z kolei na 14:15 zaplanowano serię próbn±. Transmisję z zawodów zapowiada TVP1 i Eurosport (również za po¶rednictwem internetowej usługi Eurosport Player). Wyniki online - jak zawsze - na łamach naszego portalu.

program transmisji - skoki narciarskie w TV »
relacja LIVE - live.skokinarciarskie.pl »

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
T. Naglic
Słowenia
2
S. Hocke
Niemcy
3
A. Zniszczoł
Polska
4
M. Hautamäki
Finlandia
5
D. Bresadola
Włochy
6
N. Dezman
Słowenia
7
J. Matura
Czechy
8
J. Hvala
Słowenia
9
K. Murańka
Polska
10
A. Stjernen
Norwegia
11
N. Kasai
Japonia
12
M. Kot
Polska
13
A. Morassi
Włochy
14
K. Miętus
Polska
15
J. Janda
Czechy
16
D. Kornilov
Rosja
17
J. Tepes
Słowenia
18
W. Loitzl
Austria
19
B. Romören
Norwegia
20
J. Sinkovec
Słowenia
21
A. Fannemel
Norwegia
22
P. Żyła
Polska
23
D. Zauner
Austria
24
L. Hlava
Czechy
25
A. Wank
Niemcy
26
M. Neumayer
Niemcy
27
A. Kofler
Austria
28
R. Freitag
Niemcy
29
T. Takeuchi
Japonia
30
R. Velta
Norwegia
31
G. Schlierenzauer
Austria
32
S. Freund
Niemcy
33
R. Koudelka
Czechy
34
S. Ammann
Szwajcaria
35
K. Stoch
Polska
36
M. Koch
Austria
37
T. Morgenstern
Austria
38
A. Bardal
Norwegia
39
R. Kranjec
Słowenia
40
D. Ito
Japonia
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
Lestek
@ kzez1986 Warto zauważyć, że tylko w Zakopanem stawali¶my czę¶ciej na podium, niż w Planicy (13:11).
(16.03.2012, 19:42)
FanBjoerna
@kibic

Może lepiej żeby nie pozwalało na aż tak dalekie loty. Jak Ahonen nie ustał to taki Ito czy inny Freund na pewno upadn± i sobie co¶ połami±.
(16.03.2012, 15:04)
kzez1986
Planica jednak dla nas jest szczę¶liwa w ostatnich latach. Adam Małysz tutaj 4 razy odbierał kryształow± kulę. No, to może jednak przypadek, dlatego że tutaj się kończy sezon, ale jednak. Ponadto Planica to wiele innych historycznych w skokach momentów:

- Adam Małysz jako jedyny skoczek w historii wygrał 3 zawody w jeden weekend
- historyczne, 2 miejsce w drużynówce
- Adam Małysz tutaj, swoim ostatnim w Pucharze ¦wiata skokiem wskoczył na podium Pucharu ¦wiata
- jedyny w historii konkurs, w którym mało że 2 Polaków stanęło na podium, to jeszcze zapewnili¶my sobie 3 miejsce w Pucharze Narodów
- swego czasu, przez kilka lat tutaj Piotr Fijas ustanowi rekord ¶wiata, który przetrwał kilka lat
(16.03.2012, 14:45)
Fanka
@ kibic
Możemy nie wiedzieć, ale niech to w niedzielę będzie Anders. A podium też niech się nie zmienia, bo niestety Kamilowi już raczej może nie być dane na nim się znaleĽć. Szkoda, ale za 8 miesięcy też jest sezon ;-).
(16.03.2012, 13:33)
kibic
Mam nadzieje, że Anders Bardal nie zdoła dzi¶ wygrac Pucharu ¦wiata! Chciałbym do ostatniego skoku w tym sezonie nie wiedziec kto zdobędzie Kryształow± Kulę! Niech dzi¶ warunki będa idealne i wymarzone do skakania... Niech jury pozwoli na LOTY powyżej 239 METRÓW!!! Trzymajmy kciuki za Polaków!
(16.03.2012, 13:27)
BN
kofler w kazdym konkursie na notach za swoje pokraczne skoki dostaje w prezencie od kilku do kilkunastu pkt (3-5 pozycji wyzej niz powinien)


sledze jego przypadek od poczatku sezonu - nie udalo sie fisowi sprezentowac mu kuli ale z podium zdjac go nie pozwol±.

stoch nie da rady, Ito owszem, ale w obydwu konkursach indywidualnych bedzie mial pecha a kofler bedzie siedzial na belce az da sie daleko skoczyc.

i oby bardal czegos nie odwalił dzis.. gosc liczy sie glownie dzieki fantastycznemu najazdowi i spokojowi - wank moglby latac jeszcze dalej ale jest albo zbyt nerowy albo troszke wiotki ;)

anyway -GO robert! (:
(16.03.2012, 12:51)
Pawmak
@ Fanka
Nie, nie dostanie. Wywalczy! :P
A w Lahti na normalnej skakali, nie na ¶redniej.
A przeliczniki s± jakie s±, poza tym styl jest ważny. Dostał to może Hocke w 2001 w Engelbergu, taki mi się przykład nasuwa. No i w ostanim TCS gdyby pod tego całego Szliriego nie powtórzyli w Oberstdorfie, to by nie miał szans. Zreszt± często pod niego graj±.
(16.03.2012, 12:50)
fan filip
miszczostwa jusz byly
(16.03.2012, 12:42)
Fanka
@ Stefanburczymucha
Robert Kranjec nie dostał medalu. Robert go WYGRAŁ! Zwycięstwo w konkursie, to dostał zawodnik np. w Lahti, kiedy skacz±c o 1,5 m. bliżej (to sporo na ¶redniej skoczni), znalazł się na najwyższym stopniu podium. Że o zwycięstwie tego samego zawodnika w LGP w 2010 r. (po dyskwalifikacji Adama) nie wspomnę. Mam zatem nadzieję, że ów zawodnik miejsca na podium P¦ NIE DOSTANIE.
A Andersowi życzę, by już dzi¶ zapewnił sobie KK (zwłaszcza, że powinien mieć co najmniej o 2 zwycięstwa w cyklu P¦ więcej - wła¶nie Lahti i wcze¶niej Sapporo). Anders, lykke til!
(16.03.2012, 12:41)
Stefanburczymucha
no troche sie pomylilem ale w sumie nie est Ľle Kranjec dostal medal, słowenia zdobyła medalpierwsza trojka poki co trafiona!!!


Andr zejFeriont
Puchar ¦wiata
1.Bardal 1500
2.Schlierenzauer 1450
3.Kofler 1400
4.Stoch 1200
5.Morgenstern 1100
6.Fraitag 1000
7.Ito 950
8.Kranjec 850
9.Freund 800
10.Koudelka 800

1.Austria 6000
2.Norwegia 4000
3.Niemcy 4000

Mistrzostwa ¦wiata w Lotach
1.Bardal
2.Schl ierenzauer
3.Stoch

1.Norwegia
2.Austria
3.Słowenia

P¦ w Lotach

1.Bardal
2.Kranjec
3. Stoch

1.Norwegia
2.Austria
3.Słowenia(28.01 .2012, 11:37
(16.03.2012, 12:27)
Stefanburczymucha
a ja pisalem ze wygra bardal
mniej wiecej wygladalo to tak:
1.BARDAL
2.SCHLIE RENZAUER
3.KOFLER
4.ST OCH
wiedzialem ze kofler nie wytrzyma i ze zostanie bardal i sch... nieprzeiwdzialem ze Ito bedzie az tak mocny. Swoja droga jak tak dalej pojdzie to Kofler znowu przewali 3 miejsce w generalce wła¶nie w planicy!
(16.03.2012, 12:22)
Skcozek120
Mam nadzieje, że Bardal zapewni sobie kryształ, bez względu na pozycje Grze¶ka. :))
(16.03.2012, 12:03)
aaa
Dzi¶ szliri drugi będzie, a bardal 6-ty, Austriak nadrobi 40 pkt

123 pkt - 40 = 83 pkt

w finale wygra Schliri 100 pkt, a Bardal zdobędzie 29 pkt czyli kolejne 71 i zabraknie 12 punktów

takie moje przewidywania.
Dzis aby Bardal cieszył się z KK musi być:

OPCJE
1) lepszy od Schlierenzauera
2) zaj±ć 1 lub 2 miejsce
3) zaj±ć 3 miejsce przy 2 miejscu Szliriego

Austriak MUSI zaj±ć miejsce
je¶li chce jeszcze walczyć w niedzielę
1) minimum 11 przy braku punktów Bardala
2) a realnie w pierwszej czwórce przy 10 miejscu Bardala lub niższym

Bior±c pod uwagę, że Bardal uzyska pewnie 5-10 miejsce to Szliri musi dzi¶ być 1 lub 2 inaczej LIPA

(16.03.2012, 11:51)
Samo
Powodzenia!