Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
01.02.2020, godz. 08:30
Sapporo HS-137

Bjoern Einar Romoeren wygrał kwalifikacje do konkursu w Planicy. 221,5 metra z 13. belki dało mu zwycięstwo na Andreasem Koflerem (209,5 m) i Lukasem Hlav± (211,5 m). Daleko l±dowali też Anders Fannemel (213 m) i Piotr Żyła (206,5 m), który uzyskał 5. lokatę.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Znakomicie spisali się także nasi pozostali reprezentanci. Klemens Murańka zaj±ł 13. miejsce (pierwsze 200 metrów w karierze), Zniszczoł był 18-ty, Miętus 19-ty, a 22-gi Maciej Kot. W ten sposób mamy komplet naszych skoczków w pi±tkowym konkursie.

Z zawodników, którzy oddali skoki treningowe znakomicie spisał się Severin Freund - aż 228,5 metra! Kamil Stoch poszybował na 215 metr z 12. belki. Anders Bardal uzyskał 207 metrów, a Kranjec 208,5 m. Nie skakali Koudelka, Schlierenzauer, Koch i Ito.

W zawodach zobaczymy tylko jednego Fina - Matti Hautamaeki. Do konkursu nie weszli m.in. Happonen, Colloredo, Damjan, Muotka, Fettner, Mechler, Sklett i Hilde.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Björn Einar Romören
Norwegia
221.5
204.7
2
Andreas Kofler
Austria
209.5
199.5
3
Lukas Hlava
Czechy
211.5
199.4
4
Anders Fannemel
Norwegia
213.0
195.2
5
Piotr Żyła
Polska
206.5
189.6
6
Richard Freitag
Niemcy
199.5
186.4
7
Andreas Wank
Niemcy
198.5
182.5
 
Davide Bresadola
Włochy
204.5
182.5
9
Wolfgang Loitzl
Austria
198.0
181.0
10
Noriaki Kasai
Japonia
199.5
180.6
11
David Zauner
Austria
200.5
180.4
12
Jurij Tepes
Słowenia
199.5
178.5
13
Klemens Murańka
Polska
200.0
178.1
14
Denis Kornilov
Rosja
196.0
176.3
15
Andreas Stjernen
Norwegia
199.0
174.6
16
Jaka Hvala
Słowenia
194.0
172.8
17
Stephan Hocke
Niemcy
192.0
171.7
18
Aleksander Zniszczoł
Polska
190.0
170.7
19
Krzysztof Miętus
Polska
186.0
168.7
20
Andrea Morassi
Włochy
191.0
168.5
21
Jakub Janda
Czechy
190.5
168.0
22
Maciej Kot
Polska
189.0
166.5
23
Jan Matura
Czechy
191.0
166.2
24
Jure Sinkovec
Słowenia
186.0
164.7
 
Nejc Dezman
Słowenia
188.5
164.7
26
Matti Hautamäki
Finlandia
184.0
164.4
27
Tomaz Naglic
Słowenia
188.0
164.1
28
Taku Takeuchi
Japonia
185.5
163.3
29
Rune Velta
Norwegia
180.5
162.2
30
Michael Neumayer
Niemcy
180.5
161.5
31
Anssi Koivuranta
Finlandia
179.5
160.3
32
Matjaz Pungertar
Słowenia
181.0
158.5
33
Jernej Damjan
Słowenia
181.5
157.5
34
Andraz Pograjc
Słowenia
183.0
157.4
35
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
185.0
156.9
36
Janne Happonen
Finlandia
183.5
155.9
37
Ziga Mandl
Słowenia
176.5
153.7
38
Sebastian Colloredo
Włochy
174.0
152.9
39
Kaarel Nurmsalu
Estonia
177.0
151.4
40
Vincent Descombes Sevoie
Francja
172.0
150.6
41
Shohei Tochimoto
Japonia
171.0
148.9
42
Anders Johnson
USA
172.5
146.7
43
Peter Frenette
USA
173.0
146.0
44
Yuta Watase
Japonia
166.0
145.2
45
Olli Muotka
Finlandia
170.0
144.3
46
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
171.0
143.6
47
Manuel Fettner
Austria
167.5
133.3
48
Marco Grigoli
Szwajcaria
164.0
132.9
49
Primoz Pikl
Słowenia
162.0
126.8
50
Alexander Sardyko
Rosja
162.0
125.8
51
Vegard-Haukoe Sklett
Norwegia
149.0
123.2
52
Dejan Judez
Słowenia
152.0
122.6
53
Robert Hrgota
Słowenia
154.5
121.4
54
Petr Chaadaev
Rosja
141.5
108.0
55
Ilmir Hazetdinov
Rosja
144.5
107.6
 
Yevgeniy Levkin
Kazachstan
145.0
107.6
57
Christopher Lamb
USA
142.0
103.5
58
Maximilian Mechler
Niemcy
139.5
102.3
59
Tom Hilde
Norwegia
131.5
99.5
60
Alessio de Crignis
Włochy
106.0
58.7
61
Daiki Ito
Japonia
DNS
0.0
 
Robert Kranjec
Słowenia
208.5
0.0
 
Anders Bardal
Norwegia
207.0
0.0
 
Thomas Morgenstern
Austria
202.5
0.0
 
Martin Koch
Austria
DNS
0.0
 
Kamil Stoch
Polska
215.0
0.0
 
Simon Ammann
Szwajcaria
201.0
0.0
 
Roman Koudelka
Czechy
DNS
0.0
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
DNS
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
228.5
0.0
71
Bryan Fletcher
USA
DNS
DNS

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
c
Drużynówa 1.Żyła
2.Miętus
3.Zniszczoł< br>4.Stoch
Również po indywidualnym zmienię daf .
(16.03.2012, 11:53)
aaa
Widzę, że robicie z Kota drugiego Mateję. Zawsze musi być jaki¶ Kozioł ofiarny. Tajner, Bachleda, Kruczek, Mateja, Kot... PRzecież on regularnie zdobywa ostatnio punkty (regularniej niż inni). Może nie jest to zawodnik na miarę Małysza, ale uważam, że ma jeszcze czas. Ciekawe czy jak Kojonkoski wstawiał Bardala do P¦ zamiast Jacobsena, Ljoekelsoeya czy Pettersena to w norweskim intrnecie grzmiano, że on tylko na CoC się nadaje. A teraz w wieku 30 lat ma sezon życia. Nie należy nikogo skre¶lać. Peterka za młodu dowalił w 2 x KK a potem nic... Opanujcie się
(16.03.2012, 10:21)
daf
Je¶li chodzi o zestawienie drużyny, to mój typ jest następuj±cy:
1. Zniszczoł
2. Miętus
3. Żyła
4. Stoch.
Ewentualnie korekta po konkursie indywidulanym, choć mam przeczucie, że ta czwórka wypadnie najlepiej.
(16.03.2012, 04:24)
daf
Japończykom w Planicy idzie niespecjalnie - jest szansa powalczyć o 5 miejsce w PN. Ważne, aby w pi±tek Stoch nie stracił dużo do Ito, a Żyła do Kasai. Liczę na to, że z pozostałej czwórki Polaków przynajmniej dwóch również co¶ dorzuci.

A tak w ogóle, to gratulacje dla Robrta Mateji za przygotowanie Zniszczoła i Murańki. W zasadzie od konkursów Zakopiańskich obaj skacz± dobrze (Zniszczoł na treningach nawet ¶wietnie). Podci±gnęli wyraĽnie poziom naszej kadry - bez nich ciężko było zmontować zespół wypełniaj±cy przysługuj±cy nam na zwody limit skoczków. To w sumie nie przypadek, że punkty w tegorocznym P¦ zdobywała dla Polski wła¶nie szóstka z Planicy.
(16.03.2012, 04:22)
Pawmak
W Lahti miał podobny kłopot i niestety wybrał Murańkę zamiast Żyły... Ale konkurs może uklaruje sytuację, tylko żeby się odbył...
(15.03.2012, 18:59)
skoczek kuba
Naprawdę ¶wietne kwalifikacje, akurat miałem okazję ogl±dać je bo miałem 2 informatyki w tym czasie. Zawsze z przyjemno¶ci± ogl±dam konkursy w Planicy a jak na razie Polacy daj± do tego jeszcze dużo rado¶ci!!! Po raz pierwszy chyba Kruczek będzie miał kłopot kogo do drużyny dać w sobotę!!!
(15.03.2012, 18:54)
Pawmak
Na temat Kota to jest w ogóle ci±gły trolling jaki¶. Na treningu raz miał ponad 200, a w najgorszym skoku ponad 180. I co, zawsze huragan ma jaki¶ tajemniczy? Fakt że jutro ma najmniejsze szanse z Polaków na awans, ale spo¶ród 6 - chyba nie ma takich cudów, żeby wszyscy weszli. 3 już nie będzie Ľle, chociaż może wej¶ć więcej.

@ xxx
Akurat Miętus jeĽdził od pocz±tku na P¦, tylko słabo skakał i już na Engelberg zast±pił go Bachleda. Potem pojawił się dopiero w Zakopanem, gdzie był 2 razy 48. Dopiero w Sapporo się przełamał i zdobył pierwsze punkty i potem już regularnie jeĽdził. Zniszczoł? W Oberstdorfie i Ga-Pa 48., w Innsbrucku się nie zakwalifikował, na Bischofshofen zast±pił go już Kubacki. Punktował tylko w Zakopanem. A co do przyszłego sezonu, to nikt nie wie, w jakiej kto będzie formie. Ja mam nadzieję, że Hula się odrodzi, chociaż oczywi¶cie Kłusek, Byrt, także G. Miętus, Kubacki i Ziobro s± dużymi nadziejami.
---
Je¶l i chodzi o wyniki kwalifikacji, to dobre wiadomo¶ci dla Żyły: Koivuranta i Sklett się nie zakwalifikowali, Velta słaby... Norwegów nie wiem, ale Koivurantę przynajmniej w 2 dni ma duż± szansę wyprzedzić. Fajnie że Hautamäki wszedł, bo to chyba będzie ostatni jego występ indywidualnie... Szkoda Boyd-Clowesa, bo widać formę ma i dobrze rokuje na przyszło¶ć. Nurmsalu nawet podobnie. Co do Rosjan, to nie wierzę, żeby Wasiljew, Ipatow albo Roslakow (a może nawet Kaliniczenko) byli tu gorsi od obecnej Hazetdinowa, Sardyki czy Czaadajewa...
(15.03.2012, 18:51)
Maciekw7
My¶lę, że tak negatywne opinie o Kocie to jednak lekka przesada. Może i w przekroju całego sezonu nie był w równej i dobrej formie, może gdyby Murańka i Zniszczoł skakali cały rok mieliby więcej pkt niż on, ale faktem jest że w ostatnich konkursach Kot skakał dobrze. W dwóch konkursach indywidualnych był w okolicach 10', dobrze skakał w drużynówce w Lahti. Może na mamutach dot±d mu nie wychodziło, ale nie jest przecież totalnym beztalenciem i w tej kwestii, 200 m. nie bierze się znik±d, nawet je¶li skacze się w dobrych warunkach. Ja my¶lę, że Kot jest w stanie powtórzyć taki wynik w konkursie i dostać się do 30' a w kontek¶cie przyszłego sezonu my¶lę, że ma szansę być silnym punktem reprezentacji (choć może faktycznie Zniszczoł i Murańka się jeszcze rozwin± i go wyprzedz±, ale i tak my¶lę że będzie mocnym graczem nr 5)
(15.03.2012, 18:11)
xxx
no wiem że to 3 nasz zawodnik pod względem zdobytych punktów,ciekawe jak by to wygl±dało jagby od pocz±tku sezonu startował zniszczoł i miętus ? wtedy to chyba kot nie byłby naszym 3 zawodnikiem.Tylko pi±tym,na następny sezon wzi±łbym kogo¶ z grupy(byrt,kłusek) za niego,a przynajmniej na mamuta
(15.03.2012, 18:01)
Bobby
Do maruderów, którzy jad± po Kocie, owszem co¶ w tym chłopaku jest, iż czuje się, że ..(...) to nie jest wielki orzeł, ale jednak przypominam..w tym sezonie to jest 3 zawodnik pod względem zdobytych punktów w P¦ ;)
(15.03.2012, 17:56)
Toony
Magaiczny17 ten skok kota,to był dopiero drugi w karierze powyżej 190m,murańka dzisiaj skoczył 197m i 200m,jutro pewnie też będzie daleko,a to dopiero pierwszy start na mamucie muranki,a ile tych startów miał kot ? chyba około 10
(15.03.2012, 17:56)
Stefek
No, tylko że to nie wszystko, musiałby tutaj stawać przynajmniej na 2 czołowych pozycjach i liczyć że oni wypadn± znacznie słabiej. Mało prawdopodobne jednak. Ale różne rzeczy się zdarzaj±
(15.03.2012, 17:43)
Stefek
Mam nadzieję, że Kamil jednak wskoczy na podium P¦. Skacze tutaj lepiej od Ito i Koflera
(15.03.2012, 17:39)
stefek
Hautameki w dodatku skoczył gorzej od całej naszej 6-stki
(15.03.2012, 17:36)
stefek
uskotko, i to 6 Polaków w węższej stawce tylko 40 zawodników, a Fin 1 i to jeszcze Fin odchodz±cy na emeryturę. Jeszcze parę lat temu było to nie do pomy¶lenia.
(15.03.2012, 17:34)
czarnylord
Brawo Polacy, obym mógł jutro widzieć cał± szóstkę podczas 3 skoków. :D NO, 2 bo serii próbnej nie pokazuj± w TV. ;)
(15.03.2012, 17:34)
asf
Dwie niespodzianki czyli: Naglic i Bresadola
(15.03.2012, 16:12)
Pro¶ba
Jest gdzie¶ w necie link do skoku Romoerena? Lub całych kwalifikacji?
(15.03.2012, 16:02)
uskotko
Sze¶ciu Polaków w konkursie i jeden Fin. Jakie to urocze...
(15.03.2012, 15:55)
Karain
Formę maj±:
1.Koch
2.Freund< br>3.Stoch
4.Szliri
5 .Ito (chodĽ nie oddał dużo skoków)
6.Romoren
7.Kr anjec
8.Bardal

I tak± też typuję czołówkę,super równo skacze Kamil ,Freund również genialnie równo ,Koch i Ito bardzo dobrze Romoren jak Stoch ,ale on z wyższych najazdów ,szliri po swojemu.Bardal i Kranjec skacz swoje ,ale kranjec zawodzi ,a bardal zaskakuje dobr± form± na mamucie
(15.03.2012, 15:45)
asa
a co z Ammanem?
(15.03.2012, 15:35)
FanBjoerna
Brawo Bjoern :)
(15.03.2012, 15:35)
Raptor
Cieszy bardzo dobry występ Polaków. Finowie, jak zwykle, katastrofa. Więcej się także spodziewałem po Colloredo, Happonenie czy Damjanie (o takich jak np. Hilde nie wspominaj±c). Z tego co widzę w ¶wietnej formie jest Jaka Hvala, także skok udał się Romoerenowi i Bresadoli (zobaczymy co pokaże w konkursie). Jurij Tepes, no cóż, pewnie ojciec mu jak zwykle pomógł, ale ja się nie czepiam, ponieważ lubię Jurija i nie specjalnie przeszkadza mi to.
(15.03.2012, 14:57)
KIBIC
A teraz co¶ smiesznego.
Jutro wygra Severin ... Freitag!!! (frejtag)
(15.03.2012, 14:34)
Fanka
Brawo nasze chłopaki! Oby była to dobra prognoza przed kolejnym sezonem.
Szkoda, że konkurs jutro jest na tyle wcze¶nie, że wiele osób nie zdoła go obejrzeć. Ale dobre fluidy można przesyłać, nawet nie widz±c rywalizacji.
Cieszy dobry wynik Bjoerna po słabszym sezonie, szkoda, że nie zakwalifikowali się V. Sklett i T. Hilde. Może w przyszło¶ci będzie lepiej. No i niech już jutro Anders już zapewni sobie Kryształ :-).
(15.03.2012, 14:24)
NigeriaPL
o to liczba skoczków z danego kraju którzy wyst±pi± w konkursie :

Słowenia 6
Austria 6
Polska 6
Norwegia 5
Niemcy 5
Czechy 4
Japonia 3
Włochy 2
Finlandia 1
Rosja 1
Szwajcaria 1
(15.03.2012, 14:07)
mac
przed Palnicom 3 maiło powyżej 200m (Stoch, Miętus i Żyła) a teraz już wszyscy barwo!!!
(15.03.2012, 13:55)
magiczny17
to było do KIBICA
(15.03.2012, 13:30)
magiczny17
Ja tylko dodam że rekordy życiowy Kota to 200,5 metra a Murańki to 200 metrów.
(15.03.2012, 13:30)
KIBIC
Kot musial miec chyba tornado pod narty ze sie dostał.Jutro tradycyjnie wszystko wroci do normy i bedzie pod koniec stawki.Reszta oczywiscie ma szanse na 30.Z reszta ja widzialem ten skok Kota i przy nim nawet Janda to mistrz lotów.Ten to tylko wysoko leci a styl rozpaczliwy.Popatrzcie na styl lotu Zniszczola i Kota i porównajcie.17 latek, mozna napisac zółtodziób bije technik± odlaglosciami Kota na glowe, a startow10 razy mniej w przeszlosci.To samo tyczy Muranki, ja pial z zachwytu odnosnie Kota nie zamierzam bo tyle lat juz skacze, jedzi za pieniadze i 17latkowie go bija na mamucie.To tylko swiadczy o skali talentu synka tatusia a tych 17 latkow.Jakiej roznicy miedzy nimi.Ale dosc o Kocie, awansowali nasi do konkursu, jutro nie zdzwie sie jak 17 latkowie beda najlepszymi zawodnikami poza Stochem i Zyla w konkursie.Pupilstwo, uklady w koncu przegraja.
(15.03.2012, 13:26)
tommm
szkoda, że sezon wła¶nie się kończy, nasi w coraz to lepszej dyspozycji, ato nie pierwszy raz tak się dzieje, że pocz±tek słabiutki, a na koniec i tuż po sezonie szczyt formy
(15.03.2012, 13:18)
Polonus
Wyniki treningów i kwalifikacji wskazuj± na to, że jeżeli warunki dalej będ± względnie wyrównane, cała szóstka może zdobyć punkty. Choć Kotowi niew±tpliwie będzie musiał pomóc los.
(15.03.2012, 13:13)
tomek43
My¶lę,że heh powinien pomy¶leć też o Huli.Może błysn±ć form± i być lepszym od Kota czy Miętusa,a nawet Żyły
(15.03.2012, 13:09)
Polonus
Jestem pod wrażeniem występu Polaków. bez żadnej przesady można napisac; REWELKA. Dzi¶ to nawet Kruczek człowiekowi nie wadzi:)
(15.03.2012, 13:08)
heh
Tylko w naszej drużynie i w czechach awansowali wszyscy zawdonicy ^^ mam nadzieje że za rok będziemy mogli wystawić 7 zawodników,czyli że kłusek lub byrt będ± mogli startować.
(15.03.2012, 12:43)
...
Gdyby nie ten duży minus muranki to byłby na miejscach 6-8
(15.03.2012, 12:27)
xxx
Drużyna:Stoch,Żyła,zniszczoł/m iętus/murańka-2 z tych trzech
(15.03.2012, 12:25)
Paweł Stawowczyk
Polacy maj± tyle co Austriacy skoczków w konkursie
(15.03.2012, 12:24)
Andros
Słabo Hilde , brawo klimek za 200-tny metr
(15.03.2012, 12:23)
fanka :)
Super !!
Tylko tak dalej !! ;)
(15.03.2012, 12:21)