TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Nejc Dezman został nowym mistrzem ¶wiata juniorów. Słoweniec uzyskał 109,5 i 108 metrów i pokonał dwóch zawodników, którzy zajęli wspólnie drugie miejsce. Byli nimi Jaka Hvala i Aleksander Zniszczoł, który oddał najlepszy skok w II serii.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Tuż za podium znaleĽli się Phillip Sjoeen i Lukas Mueller. Klemens Murańka może mówić o dużym pechu. W anulowanej pierwszej serii poleciał aż 112 metrów i prowadził. Niestety nie udało się powtórzyć tego wyniku z niższego rozbiegu. Ostatecznie zaj±ł 6. pozycję. Tomasz Byrt był 14-ty, a oczko niżej uplasował się Bartłomiej Kłusek.

Mimo srebrnego medalu pozostaje jednak mały niedosyt. Liczymy na udany występ naszej ekipy w konkursie drużynowym, gdzie znów mamy szanse na medal.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Nejc Dezman
Słowenia
109.5
108.0
286.5
2
Jaka Hvala
Słowenia
110.5
105.5
280.5
 
Aleksander Zniszczoł
Polska
107.5
109.5
280.5
4
Phillip Sjoeen
Norwegia
109.0
107.5
276.0
5
Lukas Mueller
Austria
104.0
104.0
267.0
6
Klemens Murańka
Polska
103.5
105.5
263.5
7
Stefan Kraft
Austria
100.0
105.0
259.5
 
Christoph Stauder
Austria
105.0
100.5
259.5
9
Anze Lanisek
Słowenia
103.5
103.0
258.5
10
Espen Roee
Norwegia
105.5
103.0
257.5
11
Simen Grimsrud
Norwegia
101.5
102.0
256.5
 
Rok Justin
Słowenia
99.5
104.0
256.5
13
Reruhi Shimizu
Japonia
103.5
100.0
255.0
14
Tomasz Byrt
Polska
101.0
102.0
254.5
15
Bartłomiej Kłusek
Polska
104.0
99.0
251.5
 
Stephan Leyhe
Niemcy
99.0
102.5
251.5
17
Pascal Sommer
Szwajcaria
101.5
98.5
246.5
18
Ulrich Wohlgenannt
Austria
103.0
96.5
245.0
19
Jarkko Määttä
Finlandia
98.5
101.0
243.0
20
Peter Frenette
USA
99.5
98.5
242.5
21
Ronan Lamy Chappuis
Francja
96.5
101.0
240.5
22
Michael Dreher
Niemcy
97.0
98.0
236.5
 
Jan Maylaender
Niemcy
96.0
98.5
236.5
24
Milos Kadlec
Czechy
97.5
98.5
236.0
25
Mats Sohagen Berggaard
Norwegia
103.0
91.5
233.0
26
Pascal Egloff
Szwajcaria
96.5
96.0
230.5
27
Eric Mitchell
Kanada
101.0
91.0
229.0
 
Sebastian Klinga
Finlandia
97.5
95.0
229.0
29
Yevgeniy Levkin
Kazachstan
95.5
95.5
226.0
30
Alexey Romashov
Rosja
97.0
92.0
222.5
31
Adrian Schuler
Szwajcaria
95.5
94.0
221.5
32
Martti Nomme
Estonia
96.0
89.5
211.5
33
Miika Ylipulli
Finlandia
95.0
 
112.0
34
Luca Egloff
Szwajcaria
95.5
 
111.0
 
Oldrik van den Aalst
Holandia
95.0
 
111.0
 
Benjamin Raffort
Francja
94.5
 
111.0
37
Ivan Lanin
Rosja
95.5
 
110.5
 
Alexander Shuvalov
Rosja
96.0
 
110.5
39
Federico Cecon
Włochy
94.5
 
109.5
40
Vojtech Stursa
Czechy
94.0
 
108.0
41
Mikhail Maksimochkin
Rosja
93.5
 
107.5
42
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
93.0
 
107.0
 
Remus Tudor
Rumunia
93.0
 
107.0
44
Michael Lunardi
Włochy
93.0
 
106.5
45
Brian Wallace
USA
92.5
 
106.0
46
Kanta Takanashi
Japonia
90.5
 
101.5
47
Siim-Tanel Sammelselg
Estonia
91.0
 
98.5
48
William Rhoads
USA
89.5
 
98.0
49
Shingo Nishikata
Japonia
89.0
 
97.5
 
Patrik Lichy
Słowacja
89.5
 
97.5
51
Tobias Lugert
Niemcy
89.5
 
97.0
52
Nicolas Gonthier
Francja
88.5
 
95.0
 
Sacha Gardet
Francja
88.5
 
95.0
54
Antti Määttä
Finlandia
88.5
 
94.5
 
Faik Yuksel
Turcja
87.5
 
94.5
56
Tomas Friedrich
Czechy
87.5
 
94.0
57
Dusty Korek
Kanada
86.5
 
93.5
58
Ruben de Wit
Holandia
85.5
 
89.5
59
Hubert Blaha
Czechy
84.0
 
86.5
60
Zeno di Lenardo
Włochy
83.0
 
84.5
61
Yukiya Sato
Japonia
82.5
 
83.0
62
Deyan Funtarov
Bułgaria
81.5
 
81.0
 
Sorin Iulian Pitea
Rumunia
81.5
 
81.0
64
Daniel Simov
Bułgaria
77.5
 
72.0
65
Akos Szilagyi
Węgry
75.5
 
67.0
66
Christian Friberg
USA
94.5
 
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
hololomat
to samo pytanie przed chwil± zadałem
WE¬CIE ODPOWIEDZCIE GDZIE GRUZINI
(04.03.2012, 13:57)
gliczonan
rok justin dosyć słabo

ja mam takie pytanie
GDZIE GRUZINI
(25.02.2012, 16:28)
uniwersalny
Murańka w pierwszej serii (tej wła¶ciwej) skakał już w gorszych warunkach, tak jak Stefan Kraft. Słoweńcy s± mocni, ale bez przesady. Nie można tak drukować wyników. Wygrali notami i tym, że zawsze mieli najlepszy wiatr. W drużynówce s± do ogrania jak Zniszczoł, Murańka skocz± tak jak indywidualnie i Byrt na swoim normalnym poziomie, jak to pokazywał już w Klingenthal. Pozostaje jeszcze Kłusek. Wszyscy musz± skakać grubo powyżej setki.
(25.02.2012, 11:36)
Polonus
@Ojciec Marek
W końcu doszedłem do tego, dlaczego Mateja nie chciał Zniszczoła Kruczkowi wypożyczac. Bał się, że go dojedzie tak jak Hulę. Moim zdaniem niesłusznie. Miałby, Kruczek, za mało czasu. Nawet on potrzebuje go więcej:)
(25.02.2012, 09:26)
hololomat
w drużynówce powinno być tak
1.polska
2.słoweni a
3. austria
4.norwegia
5.n iemcy
6.szwajcaria
7.f inlndia

a tak jeszcze z innej beczki. chciałbym żeby kto¶ mi powiedział gdzie gruzini. w serii próbnej przecież skakali...
(24.02.2012, 20:23)
elo_
frenette do¶ć kipsko
(24.02.2012, 20:20)
Polonus
@andball
Umówmy się, że do mnie adresujesz tylko wtedy kiedy kierujesz też do mnie.
Bardziej czytelne to wtedy jest:) Nie ma za co przepraszac. Aż tak obrażony się n ie czuję:)
(24.02.2012, 16:05)
Karain
@jeden
Nie wiem jak to liczyłe¶ ,ale klasyfikacja drużynowa wygl±da tak:
1.Słowenia
2.Pols ka
3.Austria (do polaków prawie 20pkt)
4.Norwegia (traci do polaków 29pkt)
5.Szwajcaria
(24.02.2012, 14:41)
andbal
@Polonus
Napisałem do Ciebie, a miałem na mysli innych uczestników komentarzy. Przepraszam jak odebrałe¶ to jako przytyk do Ciebie. Fakt można tak było odczytać, aczkolwiek nie było to moim zamiarem.
Przepraszam.
(24.02.2012, 14:06)
polonus
@Ojciec marek
Dokładnie tak. Też o tym parę razy w komentarzach, grubo przed M¦J, pisałem. mogli przyjechać tiu z marszu. olek i tak by medal pewnie machn±ł, a przy okazji miałby nie 47, a ze 147 punktów w P¦. Klimek też był w gazie.
Panie Robert! Mam te same pretensje co @Marek. Pan jeste¶, wbrew opinii tym wszystkich pseudokibiców, skoczek z krwi i ko¶ci. Pan czujesz blusa. Dlatego zupełnie nie pojmuję pańskiej taktyki przed M¦J. Przynajmniej teraz Pan walcz o chłopaków. Maj± skakać w P¦!
(24.02.2012, 13:38)
Polonus
@andbal
Nie bardzo rozumiem. To ma być zarzut w moj± stronę? Ja dzielę? Dla mnie też nie ma znaczenia czy wygra muranka czy Zniszczoł. Dzisiaj cieszę się z sukcesu tego drugiego i martwię tym, że przez sędziów przegrał Murańka. I to jest jedna rzecz. napisałem o tym zreszt± dzisiaj na blogu.
Zgadzam się też oczywi¶cie z tym, że każdemu z Polaków wypada kibicować. Czy się nazywa Małysz czy Bachleda. Ale jak kto¶ skacze przez pół sezonu jak przez okno, to chyba można ż±dać, żeby go zmieniono. Czy nie?
Tak to napisałe¶ jakbym to ja tu dzielił i różnił. I to mi się nie podoba, bo się nie poczuwam.
(24.02.2012, 13:28)
OjciecMarek
Ja po anulowaniu pierwszej serii (¶ledziłem FISowsk± tekstówkę) miałem tylko jedno uczucie - było kisić juniorów przez miesi±c dla jakiego¶ ¶miesznego, ersatzowego konkursiku, miast przygotować ich na latanie na największej skoczni ¶wiata, panie Mateja? Widać, że smykałkę do trenowania, w przeciwieństwie do naszego obertrenera masz, dlaczego więc podporz±dkowałe¶ wszelkie przygotowania na konkurs, co do którego nawet kibice, a więc ludzie o zapewne niepomiernie mniejszej wiedzy nt. skoków, niż Pan, wiedzieli, że z uczciw± rywalizacj± nie będ± miały nic wspólnego, a ranga owego konkursiku jest co najmniej dyskusyjna. Takie zabawy z kiszeniem to można przed Igrzyskami uskuteczniać, nie przed M¦J.
(24.02.2012, 12:45)
andbal
@Polonus
A może jednak traktujmy wszystkich tak samo. Z punktu widzenia 90% kibiców nie dzielimy Naszych skoczków na tych z Zakopanego i na tych z Wisły. Na tych od Kruczka i na tych od Szturca. Dla mnie nie ma znaczenia czy wygrałby konkurs Zniszczoł czy Murańka, Czy wyższe miejsce zaj±by Byrt czy Kłusek. Podczas innych zawodów (M¦, P¦, PK itd) nie ważne czy dobrze skoczył Hula czy Miętus. Nie dzielmy ich na "dobrych" i "złych". To s± skoczkowie którzy reprezentuj± PL. Dlatego nie można dla jednych przyczepiać samych negatywów a do drugich samych pozytywów. Wszędzie ludzie sa tacy sami i zarówno w Zakopanym jak i w Wi¶le sa dobrzy ludzie jak i przysłowiowe szuje.
(24.02.2012, 12:21)
siema_eniu
a gdzie gruzini
(24.02.2012, 11:13)
Polonus
@skandal
Zapomniałbym. Pytasz gdzie by l±dował Zniszczoł i reszta podium? Nie wiem jak zZniszczoł, ale Hvala wyl±dowałby na 105,5. Tyle skoczył zanim Murańka dołożył mu jak dziecku.
(24.02.2012, 10:46)
Matematyk
Punktacja druzynowa wedlug 4 najlepszych skoczkow :

Słowenia : 1082 pkt
Polska : 1050
Austria : 1031
Norwegia : 1017,5
(24.02.2012, 10:26)
sada
Niestety zaszła, manipulacja prawidłowa kolejno¶ć powinna być taka:
1.Dezman 217.5
2.Zniszczoł 217
3.Sjoeen 216.5
4.Hvala 216
Reszta cienka jak barszcz ukraiński, więc nie piszcie dzieci że oszukano Klimka maksymalnie mógłby sprawiedliwie mieć 5 miejsce.
(24.02.2012, 10:15)
Polonus
Jest dokładnie tak jak wielu z nas przewidywało. Konkurs nie do wygrania, zawodnicy z powodu tych zawodów zablokowani na ponad miesi±c czasu, a w P¦ nie wystawiamy wywalczonej kwoty. Tajnerowa wersja III RP. Ale założenia te same. Im gorzej tym lepiej.
(24.02.2012, 10:14)
ph9
Po co robic konkurs skoro wiadomo, że wygrac musi jakis austryjak, no ewentualnie słoweniec z braku laku. tyle w temacie Zniszczoła dawno trzeba było wysłac na PS a nie na taki szemrany konkurs. poza tym w Wikersund znowu b±dzie lipa ilu tam pojechało znowu na wycieczkę działacze - znowu wam nie wyszło W całym tym bajzlu Olek - gratuluję !!!
(23.02.2012, 23:56)
jeden
policzyłem ¶redni± - pozycje końcowe:

1. Słowenia
2. Austria
2. Polska
4. Norwegia
5. Szwajcaria
6. Niemcy
7. Finlandia
8. Japonia

nieĽle Szwajcarzy, marnie Finlandia i Niemcy
(23.02.2012, 22:20)
Radek
Spoko Olek, odegrasz sie na IO i M¦ :)
(23.02.2012, 21:13)
Mani
hah dzisiaj to powinno być podium :
1.Murańka
2.Zniszc zoł
3.Dezman
(23.02.2012, 21:10)
piotr186
Drużynowo przegraliby¶my tylko ze Słowenia a wiadomo ze dzisiaj byli forowani, w drużynówce taka hucpa z belkami jest nie możliwa.
(23.02.2012, 21:00)
OtokoNoHito
@ skandal

Tylko, że Murańka jest wła¶nie na poziomie najlepszych tutaj, co pokazywały wszystkie treningi - więc nie ma powodów przypuszczać, że jego 112 m przełozyłoby się na jakie¶ kosmiczne 125 m najlepszych. Skoczyliby po prostu porównywalnie - a może nawet to Murańka by wygrał. Co nie zmienia faktu, że zgadzam się, że jury ustawiło belkę za wysoko.
(23.02.2012, 20:41)
dwie serie
Skoki to sa dwie serie a Murańka drugi skok oddał kiepski (chodzi o pierwsz± serię po anulowaniu). Czyli i tak by żadnego medalu nie było tym bardziej że lepsi po ni9m i tak skakaliby przynaqjmniej po 115 m
(23.02.2012, 20:39)
sędziowie
Możliwe że Słoweńcy sa forowani ale rzut oka na sędziów pokazuje, że nie było tam żadnego Słoweńca
(23.02.2012, 20:37)
WujekDobraRada
Olek !
(23.02.2012, 20:31)
Polonus
Bł±d jury kosztował Klimka medal. Wyżyłował się w tym pierwszym skoku i potem go brakło. Klimek zawsze ładnie skacze. Ciekawe jakim cudem Mueller, który skoczył metr krócej jest przed nim. To samo z Olkiem. Widziałem styl Hvali w Zakopanem. Nie umywa się do Olka. Polak skoczył metr dalej i dostał tyle samo punktów. Dezman, który skoczył tylko pół metra dalej ma aż o 6 punktów więcej! Te dwa chłopaki naprawdę dobrze stylowo skacz±. Nikt mi nie powie, że Słoweńcy s± od nich stylowo o klasę lepsi. Słoweńcy, oprócz tego, że to naprawdę zdolne chłopaki, s± forowani w FIS na każdym kroku. To przestaje już byc ¶mieszne.
(23.02.2012, 20:25)
skandal
@Polonus
Miej pretensje do trenerów że wyrazili zgodę na serię z 24 belki skoro wszystkie treningi pokzaywały jak daleko lataj± z 22. To wina idioty kierownika zawodów oraz trenerów.
Je¶li Murańka skoczył 112 m to gdzie by l±dował Zniszczoł i reszta podium? Na 125 m?
(23.02.2012, 20:14)
Paweł Stawowczyk
No przy dużym farcie jeszcze Norwegowie na podium
(23.02.2012, 20:02)
Paweł Stawowczyk
No to br±z raczej pewny dla POL. Pozostaje walka z Austri± i Słoweni± o złoto.Niemcy fatalnie, Finowie też, Szwajcarzy mog± powalczyć o 5. miejsce.
(23.02.2012, 20:01)
fan
fajnie ze jest medal ale po tym co zrobili klimkowi pozostaje niesmak
(23.02.2012, 19:54)
dany
i tak w dróżynie szans nie mamy na złoto jak s± takie jury
(23.02.2012, 19:50)
leon
chciałem pogratulować Klimkowi, że się zrehabilitował za ubiegłoroczny EYOWF w Libercu dla rówie¶ników i młodszych gdzie był 4, na podium byli Maatta, Wohlgenannt i Berggaard, dzi¶ jest od nich lepszy
(23.02.2012, 19:26)
Polonus
@skandal
Ciekawym czy gdyby zamiast Klimka w takiej sytuacji znalazł się Olek to też by¶ ironizowała.
(23.02.2012, 19:23)
misz
Jest medal i git.

Choć nadal uważam, że jak już maj± system z przelicznikami, to powinni z niego korzystać, a nie cyrki z belkami urz±dzać.

Nawet je¶li decyzja z restartem była jedyna słuszna.
(23.02.2012, 19:12)
uskotko
Upadek fińskich skoków widać tutaj doskonale. Przeważnie Finowie mieli komplet medali na M¦J, heh...
(23.02.2012, 19:12)
Skoczek120
Cieszy bez w±tpienia fakt, że Austriacy nie zdobyli medalu! POLSKA MA SZANSĘ NA ZŁOTO! Sędziowie odebrali naszym szansę w singlu, ale w drużynówce będzie ¶wietnie! Mimo wszystko to znakomite wyniki. Brawa dla naszych! :))
(23.02.2012, 19:10)
adrian_2712
@FAREN
Ziobro za Zapotocznego według mnie.
(23.02.2012, 19:09)
FAREN
Ja składy do końca sezonu widzeta tak:


K.Stoch
P.Żyła
K.Miętus
M.Kot
A.Zniszczoł
K.Murańka

COC
T.Byrt
B.Kłusek
G.Miętus
S.Hula
J.Kot
A.Zapotoczny
(23.02.2012, 18:58)
FAREN
Teraz kiedy cel na ten sezon czyli medal na M¦J został osi±gnięty, Zniszczoł powinien pozostał± czę¶ć sezonu spędzić w P¦
(23.02.2012, 18:57)
borek99
W pierwszej serii Zniszczoł dostał od sędziów mniej punktów niż Benjamin Raffort, który zaj±ł 34. miejsce po skoku o 13 metrów krótszym. Żenada...
(23.02.2012, 18:54)
Jaro
Hoho Słowenia ostatnio szaleje :)
(23.02.2012, 18:53)
moistvagina
SREBRNY MEDAAAAAL! :D
(23.02.2012, 18:45)
lool
Mafia austriacko- słoweńska . powybijać. oleeek leeeeeć 113 ;**
(23.02.2012, 18:29)
skandal
Powinni byli kontynuować by się kilku połamało l±duj±c na trybunach.
(23.02.2012, 18:23)
tomek43
Lekwin jest potrzebny do Vikersundu,a nie tu walczyć o finał.Zobaczcie w LIVE,że trzech Kazachów jest na trzech ostatnich miejscach,a Palischatew też się nie popisał i nie s±dze żeby to się zmieniło.
(23.02.2012, 18:22)
Harri_Olli_the_best
tak , zawsze sa tylko spiski ;)
(23.02.2012, 18:21)
JareM
To jest karygodne, jak można tak zrobić
(23.02.2012, 18:19)
dober15
Banda złodziei.! Oszukali Klimka.;/
(23.02.2012, 18:18)
derut
konkurs ustawiony !
(23.02.2012, 18:17)
tokas9
No to chyba moża już typować pudło na drużynówkę: Słowenia, Polska, Austria.
(23.02.2012, 18:13)