TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
18.01.2019, godz. 02:00
Sapporo HS-137
CoC

Chociaż ciężko w to uwierzyć, Johan Remen Evensen ogłosił dzi¶ na specjalnie zwołanej konferencji prasowej zakończenie kariery. Rekordzista ¶wiata w długo¶ci lotu podj±ł tak± decyzję tuż przed mistrzostwami ¶wiata w lotach narciarskich na największej skoczni ¶wiata i w swojej ojczyĽnie.

Jak wyznał Evensen, powodem tej decyzji były problemy z utrzymaniem wagi, co negatywnie wpływało na stan zdrowia skoczka.

- Jestem cięższy i nie mogłem zej¶ć do wagi, jak± powinienem mieć - wyja¶niał przyczyny swojej gorszej dyspozycji w tym sezonie.

- Moje ciało ma już do¶ć, dlatego się poddaję. To tak, jakby moje ciało mówiło "panie Evensen, żyłe¶ w tym rygorze już zbyt długo" - tłumaczył swoj± decyzję Evensen.

Evensenowi nie udało zachować się kamiennej twarzy i - jak relacjonuj± dziennikarze - po około 5 minutach usłyszawszy pytanie, jak zareagowali jego koledzy z drużyny, nie wytrzymał i uronił pierwsze łzy.

- Będę za nimi tęsknić - odpowiedział po chwili.

W lutym ubiegłego roku 26-letni zawodnik w ¶wietnym stylu ustanowił rekord ¶wiata skokiem na odległo¶ć 246,5 m, zdaniem wielu mimo słabszej dyspozycji był jednym z faworytów do najwyższych miejsc podczas M¦ w lotach. Nawet trener Alexander Stockl obiecał mu miejsce w drużynie, jednak Evensen uznał, że będ±c w takiej formie nie może zabierać miejsca zawodnikom będ±cym w lepszej dyspozycji niż on.

- Miałem nadzieję powtórzyć to, co zrobiłem w zeszłym roku (rekord ¶wiata - przyp. red.), ale to wszystko nie działało tak, jak się spodziewałem. Miesi±c temu Alex powiedział, że będę na M¦, ale nie mogę zaj±ć miejsca innym, którzy skacz± lepiej ode mnie - tłumaczył Evensen ze łzami w oczach.

Decyduj±cym momentem był sobotni konkurs w Oberstdorfie.

- W sobotę Johan powiedział nam, że nie może zaj±ć miejsca w drużynie na M¦ - powiedział Clas Brede Braathen. - Johan mógłby być w drużynie nawet jako szósty zawodnik, je¶li tylko by chciał - dodał Braathen.

Nominacje na mistrzostwa ¶wiata w lotach otrzymali Anders Bardal, Tom Hilde, Anders Fannemel, Rune Velta i Bjørn Einar Romøren.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
XXIV.M¦J:
Strbskie Pleso 2000-Karpacz 2001-Schonach 2002-Solleftea 2003: nie pojechał na M¦J.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXV.ZIO:
Vancouver 2010: 15. miejsce na K125 (3. w¶ród Norwegów) i 3. miejsce drużynowo (skakał jako trzeci).
Razem: 2 starty ani razu najlepszy w¶ród Norwegów raz 3. u nich 1 medal (0 0 1).
XXVI.M¦:
Sapporo 2007: nie pojechał na M¦.
Liberec 2009: 27. miejsce na K90 (4. w¶ród Norwegów), 30. miejsce na K120 (4. w¶ród Norwegów) i 2. miejsce drużynowo (skakał jako trzeci).
Oslo 2011: K95: 46. miejsce indywidualnie (4. w¶ród Norwegów) oraz K120: 14. miejsce indywidualnie (4. w¶ród Norwegów) i 2. miejsce drużynowo (skakał jako drugi).
Razem: 6 startów ani razu najlepszy w¶ród Norwegów cztery razy 4. u nich 2 medale (0 2 0).
XXVII. M¦ w lotach:
Oberstdorf 2008: nie pojechał na M¦L.
Planica 2010: 18. miejsce indywidualnie (3. w¶ród Norwegów) i 2. miejsce drużynowo (skakał jako trzeci).
Vikersund 2012: nie pojechał na M¦L.
Razem: 2 starty ani razu najlepszy w¶ród Norwegów raz 3. u nich 1 medal (0 1 0).
(13.03.2013, 11:42)
fan skoków85
XX.COC:
2006/2007: 62. miejsce 80 pkt. (8. w¶ród Norwegów).
2007/2008: 52. miejsce 116 pkt. (11. w¶ród Norwegów).
2008/2009-2011/ 2012: nie startował.
Razem: 2 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 52. miejsce ani razu najlepszy w¶ród Norwegów raz 8. u nich 196 pkt.
XXI.Letni COC:
2006-2007: nie startował.
2008: 73. miejsce 21 pkt. (12. w¶ród Norwegów).
2009: nie startował.
2010: 68. miejsce 35 pkt. (7. w¶ród Norwegów).
2011: nie startował.
Razem: 2 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 68. miejsce ani razu najlepszy w¶ród Norwegów raz 7. u nich 56 pkt.
XXII.FC:
2006/200 7: 6. miejsce 280 pkt. (1. w¶ród Norwegów).
2007/2008-2011/ 2012: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 6. miejsce raz najlepszy w¶ród Norwegów 280 pkt.
XXIII.Letni FC:
2006-2011: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 pkt.
(13.03.2013, 11:42)
fan skoków85
XV.FIS Team Tour:
2007-2008: FTT nie odbywał się.
2009: 1. miejsce dał 767,0 pkt.
2010: 2. miejsce dał 1042,7 pkt.
2011: 2. miejsce dał 886,5 pkt.
2012: nie dawał punktów do FTT.
Razem: 3 razy dawał punkty do FTT jedno zwycięstwo dał 2696,2 pkt.
XVI.LGP:
2006-200 8: nie startował.
2009: 14. miejsce 0 zwycięstw 169 pkt. (4. w¶ród Norwegów).
2010: 21. miejsce 0 zwycięstw 100 pkt. (3. w¶ród Norwegów).
2011: 25. miejsce 0 zwycięstw 118 pkt. (3. w¶ród Norwegów).
Razem: 3 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 14. miejsce 0 zwycięstw w konkursach ani razu najlepszy w¶ród Norwegów dwa razy 2. u nich 387 pkt.
XVII.Udział w konkursach drużynowych w LGP i w PN:
2006-2008: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2009: nie startował w drużynówce oraz 1. miejsce w PN.
2010: 2. miejsce w Hinterzarten (skakał jako drugi) oraz 4. miejsce w PN.
2011: 7. miejsce w Zakopanem (skakał jako trzeci) i 3. miejsce w Hinterzarten (skakał jako trzeci) oraz 4. miejsce w PN.
Razem: 3 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw jedno 2. miejsce oraz 3 razy dawał punkty do PN jedno zwycięstwo w PN.
XVIII.Puchar 4 Narodów:
2006-2009: nie startował.
2010: 45. miejsce 219,4 pkt. (4. w¶ród Norwegów).
2011: P4N nie odbywało się.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 45. miejsce ani razu najlepszy w¶ród Norwegów raz 4. u nich 219,4 pkt.
XIX.Lotos Poland Tour:
2006-2010: LPT nie odbywało się.
2011: 15. miejsce 627,3 pkt. (2. w¶ród Norwegów).
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 15. miejsce ani razu najlepszy w¶ród Norwegów raz 2. u nich 627,3 pkt.
(13.03.2013, 11:41)
fan skoków85
Kariera Johana Remena Evensena:
I.Data urodzenia:
16 wrze¶nia 1985.
II.Pseudonim:
Ni e znam.
III.Klub:
Molde Omegn Idrettforening.
IV.Trener osobisty:
Nie znam.
V.Pierwszy skok:
1995.
VI.Debiut w reprezentacji:
2007.
V II.Debiut w P¦:
Trondheim 2008.
VIII.Pierwsze punkty P¦:
Trondheim 2008.
IX.Rekord życiowy:
246,5 metra w kwalifikacjach do konkursów lotów P¦ w Vikersund 2011 (rekord Norwegii (rekord ¶wiata)).
X.P¦:
2006/2 007: niesklasyfikowany.
2007/20 08: nie startował.
2008/2009: 20. miejsce 0 zwycięstw 334 pkt. (3. w¶ród Norwegów).
2009/2010: 18. miejsce 0 zwycięstw 337 pkt. (3. w¶ród Norwegów).
2010/2011: 11. miejsce 1 zwycięstwo 645 pkt. (2. w¶ród Norwegów).
2011/2012: 40. miejsce 0 zwycięstw 72 pkt. (8. w¶ród Norwegów).
Razem: 4 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 11. miejsce 1 zwycięstwo w konkursach ani razu najlepszy w¶ród Norwegów raz 2. u nich 1388 pkt.
XI.Udział w konkursach drużynowych P¦ i PN:
2006/2007-2007/2008: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2008/2009: 4. miejsce w Oberstdorfie (skakał jako drugi), 3. miejsca w Lahti (skakał jako trzeci) i w Vikersund (skakał jako pierwszy) i 1. miejsce w Planicy (skakał jako drugi) oraz 3. miejsce w PN.
2009/2010: 7. miejsce w Kuusamo (skakał jako czwarty), 2. miejsca w Oberstdorfie (skakał jako pierwszy) i w Willingen (skakał jako pierwszy) oraz 2. miejsce w PN.
2010/2011: 4. miejsce w Willingen (skakał jako trzeci), 2. miejsca w Oberstdorfie (skakał jako pierwszy), w Lahti (skakał jako drugi) i w Planicy (skakał jako drugi) oraz 2. miejsce w PN.
2011/2012: 8. miejsce w Kuusamo (skakał jako trzeci) oraz 2. miejsce w PN.
Razem: 12 razy startował w drużynówkach 1 zwycięstwo oraz 4 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstwa trzy 2. miejsca w PN.
XII.TCS:
2006/2007 -2007/2008: nie startował.
2008/2009: 24. miejsce 695,4 pkt. (2. w¶ród Norwegów).
2009/2010: 16. miejsce 798,3 pkt. (2. w¶ród Norwegów).
2010/2011: 19. miejsce 703,7 pkt. (5. w¶ród Norwegów).
2011/2012: 48. miejsce 247,2 pkt. (7. w¶ród Norwegów).
Razem: 4 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 16. miejsce ani razu najlepszy w¶ród Norwegów dwa razy 2. u nich 2444,6 pkt.
XIII.TN:
2007-200 8: nie startował.
2009: 23. miejsce 711,9 pkt. (3. w¶ród Norwegów).
2010: 43. miejsce 326,1 pkt. (6. w¶ród Norwegów).
2011: TN nie odbywało się.
2012: nie startował
Razem: 2 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 23. miejsce ani razu najlepszy w¶ród Norwegów raz 3. u nich 1038,0 pkt.
XIV.P¦ w lotach:
2006/2007: niesklasyfikowany.
2007/20 08: nie startował.
2008/2009: 11. miejsce 131 pkt. (3. w¶ród Norwegów).
2009/2010: 7. miejsce 115 pkt. (2. w¶ród Norwegów).
2010/2011: 6. miejsce 262 pkt. (1. w¶ród Norwegów).
2011/2012: 22. miejsce 56 pkt. (6. w¶ród Norwegów).
Razem: 4 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 6. miejsce raz najlepszy w¶ród Norwegów 564 pkt.
(13.03.2013, 11:41)
tokas9
Wielka szkoda, bardzo go lubiłem. Oby jeszcze wrócił do skoków. A jeżeli tak, to najlepiej z Jacobsenem, wtedy Norwegia będzie miała team marzeń.
(22.02.2012, 03:35)
Jaro
No bez żartów. Je¶li on jest taki wrażliwy, to nie nadaje się na sportowca. Każdy miewa problemy z form± i wag±. Lepsi od niego upadali, a potem znowu wygrywali. Zamiast płakać jak panienka powinien po prostu odpocz±ć, potem popracować nad sob± i wracać do skakania.
(21.02.2012, 13:03)
OtokoNoHito
Co do lotników - Koch i Kranjec też nie pierwszej młodo¶ci, choć póki co jeszcze w dobrej formie. Ale tak to już jest, będ± nowi, tacy jak np Prevc.
(21.02.2012, 09:48)
Cani
Ehh niedługo Hautamaeki, Romoeren będ± kończyć i z dawnych lotników nie będzie nikogo
(21.02.2012, 08:55)
kabans
troche szkoda rekordowego skoku bo mógłbyć zdecydowanie dłuższy
(21.02.2012, 00:10)
Bartt
Ok. Ochłon±łem... Poczytałem trochę komentarzy.. I postanowiłem napisać swój.

Zgadzam się z OtokoNoHito wydaje mi się że ta decyzja była podjęta w silnych emocjach, po prostu chłop zbyt bardzo żył tymi mistrzostwami, ta skocznia została niemal "skrojona" pod niego, pewnie występ na niej i walka o złoto M¦ w lotach były dla niego tak ważne, że wła¶ciwie przysłoniły wszystkie inne cele jakie może stawiać sobie skoczek. I teraz kiedy zdał sobie sprawę, że jego forma jest zbyt słaba.. tak jakby runęło całe jego sportowe życie... Tak to widzę... Owszem problemy z wag± odegrały swoj± rolę, ale to nie problem 1 skoczka, a większo¶ci.. je¶li ma się odpowiedni± motywację to zaciska się zęby i jedzie się dalej.. on widocznie aż takiej motywacji nie miał... Może jak trochę ochłonie to jeszcze zmieni zdanie, choć z takiej decyzji ciężko się będzie wycofać.
(20.02.2012, 23:57)
Bartt
CO?!?!
(20.02.2012, 23:48)
Sigbj
jestem zszokowany, jak chyba wszyscy. zaskakuj±ca decyzja, szczególnie po kampanii reklamuj±cej Vikersund.... był moim faworytem na M¦ w lotach. wielka szkoda. wczoraj Prevc, dzisiaj to, kolejny przykry dzień dla ¶wiata skoków.
(20.02.2012, 22:26)
fan skoków85
Obawiam się, że następny będzie inny ¶wietny lotnik- Matti Hautamaeki, który chyba już miał przed sezonem w±tpliwo¶ci co do dalszej kariery.
(20.02.2012, 22:15)
bartek
smutno mi :( ...
jeszcze nie dowierzam...
aż mi się Małysz przypomniał
(20.02.2012, 22:02)
moistvagina
nie mogę uwierzyć. :< po prostu mi smutno, po tym co przeczytałam.
(20.02.2012, 21:43)
Maciekw7
W sumie gdyby prawd± było, że w istocie trener nie chciał go powołać, a ta wersja to byłaby tylko zasłona dymna, miałoby to więcej sensu...
Nie do¶ć że kończy karierę w ¶rodku sezonu to jeszcze na dzień przed M¦ na skoczni której jest rekordzist±, no absurd.
(20.02.2012, 21:31)
errere
No, ja cię nie mogę taki skoczek. Johan Remen Evensen przed mistrzostwami. Przecież on jest lotnikiem. Ahh. Wkołował mnie. Szkoda, bo choć nie pałałam do niego tak± sympati± jak np. Romorena, ale on był taki, że nie potrzebował wielkiej formy by odlecieć i pokazać innym. Tylko, żeby Romi był drużynówce, bo już niedługo też pewnie zakończy karierę, więc niech młodzi poczekaj±. Romoren prawdę mówi±c nic większego nie osi±gn±ł, a w drużynówkach zwykle nie zawodził, prócz małych wpadek. A forma trochę mu urosła. Mi się marzy Romi z medalami, oczywi¶cie złotymi, ale to nierealne XD
(20.02.2012, 21:29)
Ktos3dhd
No cóż, nie spodziewałem się tego, zaskakuj±ca decyzja. W sumie jeżeli tak czy tak miał to uczynić to może nawet lepiej, że zrobił to teraz, jeżeli wiedział że na Mistrzostwach może wypa¶ć Ľle. A Velta, Fannemel s± w życiowej formie. Romoeren za dobrze nie skacze, ale jakby lepiej niż na pocz±tku sezonu. Szkoda, że Skletta nie powołali ale ostatnio skakał minimalnie słabiej. A Evensena po prostu szkoda, swoj± drog± ciekawe czy kto¶ mu zabierze rekord...
(20.02.2012, 21:26)
szkoda Evensena
A niektóre zagraniczne portale pisz±, że po prostu trener nie chciał go powołać i dlatego odchodzi. Ta wersja powyżej to raczej taka ugłaskana przez norweski zwi±zek narciarski
(20.02.2012, 21:21)
OtokoNoHito
Decyzja cokolwiek dziwna i zdaje się emocjonalna - zamiast zaczekać do końca sezonu kończy karierę przed jego najważniejsz± imprez±, na któr± - jak się okazuje - miał pojechać. I nic by mu nie szkodziło sprawdzić jak się na Vikersund sprawuje, jakby spisywal się Ľle to w drużynie i tak by nie wyst±pił i Norwegii nic nie zepsuł, skoro mógł jechać jako 6sty - tym bardziej. Rok temu jest tam najmocniejszym zawodnikiem, teraz nie chce nawet podj±ć wyzwania - może zabrakło trochę sportowego charakteru? Jakkolwiek szkoda, bardzo lubiłem zawodnika. W ogole ekipa norweska jest jedn± z najbardziej przemeblowanych w ostatnim czasie - nie ma Evensena, Jacobsena, Romoren też się raczej do drużyny nie załapie, za to dużo nowych (lub na nowym poziomie) twarzy jak Velta, Fannemel czy Sklett. Ten ostatni powinien dostać swoj± szansę, fakty s± takie, że z Norwegów w tym sezonie więcej punktów uzbierał tylko Bardal. Ale co¶ forma siadła w najgorszym możliwym momencie i wygryzł go notuj±cy pewn± zwyżkę Romorem.
(20.02.2012, 21:08)
precz z anoreksj± na skoczni
Najwyższa pora wprowadzić dolne limity masy ciała przy konkretnym wzro¶cie. Żadne BMI sprawy nie rozwi±żę. Tylko limity i dopinanie odważników dla zbyt chudych problem rozwi±że. Lepiej mieć własne kilogramy niż obci±żniki. Pora skończyć z anorektyzmem w tym sporcie. Kiedy¶ skoczkowie ryuwalizowali bez anoreksji. Dzi¶ normalni a anorektykami nie maj± szans
(20.02.2012, 21:02)
Mr. Kropka
normalnie się popłakałam... jeden z moich ulubionych skoczków...za chwile w składzie będ± sami nowi typu: Fannemel, Velta i tp.

Został jeszcze tylko Hilde, Bardal, Romoeren....
(20.02.2012, 21:01)
ksapik95
jestem w szoku
(20.02.2012, 20:57)
HE
nie wierzę.. wielka strata dla skoków, niestety : (
(20.02.2012, 20:55)
szkoda
szkoda... zwaszcza na jego skoku na MS mi najbardzej zalezalo
(20.02.2012, 20:50)
Maarten
Niesamowite, jak fortuna kołem się toczy. Kończy karierę u progu mistrzostw w miejscu, gdzie przed rokiem znalazł się na absolutnym szczycie. Szkoda...
(20.02.2012, 20:49)
Mr. Kropka
wielka strata...to był wielki skoczek... : )
(20.02.2012, 20:44)