TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Przed nami dwie duże imprezy w ten weekend. Seniorzy startować będ± na Mistrzostwach ¦wiata w lotach narciarskich, juniorzy za¶ rywalizować będ± o mistrzostwo ¶wiata w tureckim Erzurum. Już jutro pierwsze treningu juniorów.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Skoki na obiekcie Kiremitliktepe rozpoczn± się już we wtorek. O 12:00 skakać będ± panie, a o 16:00 panowie. Na czwartek zaplanowane s± zawody indywidualne pań i panów, a w sobotę skoki drużynowe.

Przypomnijmy, że przed rokiem w Estonii triumfowali Vladimir Zografski i Coline Mattel. Bułgar pokonał Austriaka Stefana Krafta i Estończyka Kaarela Nurmsalu. Najlepszy z Polaków, Klemens Murańka zaj±ł 11. pozycję. Drużynowo wygrała ekipa Austrii w składzie: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Markus Schiffner i Thomas Lackner. Pokonali oni Niemców i Norwegów. Polska zajęła miejsce tuż za podium.

W¶ród Pań Francuska Mattel pokonała Słowenkę Spele Rogelj i Japonkę Yuki Ito. Drużynowy konkurs pań został odwołany z powodu złej pogody, zatem ten w Erzurum będzie pierwszym w historii drużynowym konkursem pań na M¦J.

Nasza ekipa liczy pięciu zawodników. Oprócz dwóch faworytów Aleksandra Zniszczoła i Klemensa Murańki, Robert Mateja zabrał Bartłomieja Kłuska, Grzegorza Miętusa i Tomasza Byrta. Ten ostatni znakomicie spisał się w zawodach CoC w Erzurum, które rozegrane zostały w grudniu 2011 roku zajmuj±c 7. i 2. pozycję. NieĽle skakał też Zniszczoł.

W tym roku liczymy na złoty medal zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Łatwo nie będzie, gdyż konkurenci dysponuj± naprawdę silnymi składami. Austriacy i Słoweńcy wydaj± się głównymi kandydatami do medali. Nie należy też skre¶lać Niemców. Nazwiska takie jak Kraft, Justin, Lanisek, Hvala, Frenette czy Grimsrud na pewno budz± respekt.

W¶ród kobiet pewniaczk± wydaje się liderka Pucharu ¦wiata - Sarah Hendrickson, z któr± będzie chciała powalczyć Sara Takanashi. Niestety Polki nie startuj± w M¦J.

Program zawodów
wtorek, 21.02.2012
12:00
trening pań (3 serie)
16:00
trening panów (3 serie)
¶roda, 22.02.2012
12:00
trening pań (3 serie)
16:00
trening panów (3 serie)
czwartek, 23.02.2012
11:00
seria próbna pań
12:00
konkurs pań
15:45
seria próbna panów
17:00
konkurs panów
pi±tek, 24.02.2012
12:00
trening pań (3 serie)
16:00
trening panów (3 serie)
sobota, 25.02.2012
11:00
seria próbna pań
12:00
konkurs drużynowy pań
15:45
seria próbna panów
17:00
konkurs drużynowy panów


Niestety M¦ juniorów nie zobaczymy na TVP. Eurosport także nie będzie transmitował zawodów, skupiaj±c się na lotach w Vikersund. Pozostaj± nam relacje internetowe.

W treningach, które odbęd± się już jutro weĽmie udział 76. skoczków i 51. zawodniczek.

Lista startowa pań
 
zawodnik
kraj
1
Nita Englund
USA
2
Sarah Hendrickson
USA
3
Nina Lussi
USA
4
Ursa Bogataj
Słowenia
5
Ema Klinec
Słowenia
6
Manja Pograjc
Słowenia
7
Katja Pozun
Słowenia
8
Spela Rogelj
Słowenia
9
Alexandra Kustova
Rosja
10
Adelya Rashitova
Rosja
11
Sofya Tikhonova
Rosja
12
Anastasia Veshchikova
Rosja
13
Dana Vasilica Haralambie
Rumunia
14
Gyda Enger
Norwegia
15
Jenny Synnove Hagemoen
Norwegia
16
Maren Lundby
Norwegia
17
Karoline Roestad
Norwegia
18
Synne Steen Hansen
Norwegia
19
Yuki Ito
Japonia
20
Kaori Iwabuchi
Japonia
21
Sara Takanashi
Japonia
22
Atsuko Tanaka
Japonia
23
Yurina Yamada
Japonia
24
Veronica Gianmoena
Włochy
25
Evelyn Insam
Włochy
26
Manuela Malsiner
Włochy
27
Katharina Althaus
Niemcy
28
Anna Rupprecht
Niemcy
29
Ramona Straub
Niemcy
30
Carina Vogt
Niemcy
31
Svenja Wuerth
Niemcy
32
Julia Clair
Francja
33
Caroline Espiau
Francja
34
Lea Lemare
Francja
35
Coline Mattel
Francja
36
Julia Kykkaenen
Finlandia
37
Jenny Rautionaho
Finlandia
38
Barbora Blazkova
Czechy
39
Natalie Dejmkova
Czechy
40
Michaela Dolezelova
Czechy
41
Lucie Mikova
Czechy
42
Cheng Ji
Chiny
43
Xueao Li
Chiny
44
Qi Liu
Chiny
45
Tong Ma
Chiny
46
Taylor Henrich
Kanada
47
Jasmine Sepandj
Kanada
48
Chiara Hoelzl
Austria
49
Katharina Keil
Austria
50
Cornelia Roider
Austria
51
Sonja Schoitsch
Austria


Lista startowa panów
 
zawodnik
kraj
1
Faik Yuksel
Turcja
2
Clemens Aigner
Austria
3
Stefan Kraft
Austria
4
Lukas Mueller
Austria
5
Christoph Stauder
Austria
6
Ulrich Wohlgenannt
Austria
7
Deyan Funtarov
Bułgaria
8
Daniel Simov
Bułgaria
9
Dusty Korek
Kanada
10
Eric Mitchell
Kanada
11
Hubert Blaha
Czechy
12
Tomas Friedrich
Czechy
13
Vit Hacek
Czechy
14
Milos Kadlec
Czechy
15
Vojtech Stursa
Czechy
16
Martti Nomme
Estonia
17
Siim-Tanel Sammelselg
Estonia
18
Sebastian Klinga
Finlandia
19
Antti Maeaettae
Finlandia
20
Jarkko Maeaettae
Finlandia
21
Juho Ojala
Finlandia
22
Miika Ylipulli
Finlandia
23
Sacha Gardet
Francja
24
Nicolas Gonthier
Francja
25
Ronan Lamy Chappuis
Francja
26
Benjamin Raffort
Francja
27
Artur Sarkisiani
Gruzja
28
George Shubitidze
Gruzja
29
Michael Dreher
Niemcy
30
Stephan Leyhe
Niemcy
31
Tobias Loeffler
Niemcy
32
Tobias Lugert
Niemcy
33
Jan Maylaender
Niemcy
34
Akos Szilagyi
Węgry
35
Federico Cecon
Włochy
36
Zeno di Lenardo
Włochy
37
Michael Lunardi
Włochy
38
Shingo Nishikata
Japonia
39
Yukiya Sato
Japonia
40
Reruhi Shimzu
Japonia
41
Kenta Takanashi
Japonia
42
Yevgeniy Levkin
Kazachstan
43
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
44
Oldrik van der Aalst
Holandia
45
Ruben de Wit
Holandia
46
Mats Sohagen Berggaard
Norwegia
47
Johann Forfang
Norwegia
48
Simen Grimsrud
Norwegia
49
Espen Roee
Norwegia
50
Phillip Sjoeen
Norwegia
51
Tomasz Byrt
Polska
52
Bartłomiej Kłusek
Polska
53
Grzegorz Miętus
Polska
54
Klemens Murańka
Polska
55
Aleksander Zniszczoł
Polska
56
Sorin Iulian Pitea
Rumunia
57
Remus Tudor
Rumunia
58
Ivan Lanin
Rosja
59
Grigoriy Leontyev
Rosja
60
Mikhail Maksimochkin
Rosja
61
Alexey Romashov
Rosja
62
Alexander Shuvalov
Rosja
63
Nejc Dezman
Słowenia
64
Jaka Hvala
Słowenia
65
Rok Justin
Słowenia
66
Anze Lanisek
Słowenia
67
Anze Semenic
Słowenia
68
Luca Egloff
Szwajcaria
69
Pascal Egloff
Szwajcaria
70
Adrian Schuler
Szwajcaria
71
Pascal Sommer
Szwajcaria
72
Patrik Lichy
Słowacja
73
Peter Frenette
USA
74
Christian Friberg
USA
75
William Rhoads
USA
76
Brian Wallace
USA
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
pep
@autor- jeste¶ bardzo uparty z tymi nieobecnymi , niektórzy z wymienionych jako nieobecni nie mieli nawet promila szansy i s± dużo słabsi od kolegow.
Oto prawdziwa lista nieobecnych(niektórych na siłę):
Zografski, P.Prevc, C.Prevc, Lackner, Wellinger,Menz, Ilves,Loit,Drozdow,Cintimar,Ay rbek,Larsson,Antonissen,,De Jong,Torok ,Tatu a ponadto Greiderer,Bradatsch,T.Watanabe ,Itou,Peier,Varesco,Kalinczuk, Verediuk,Minasiani,Park Jae-Un,Jones,Muravitski,Kaliko w,Kapisbajew,Rowley,Du,Gao,Roy er.

Chciałby sie dowiedzić na jakiej podstawi miałby jechac młody M.Narita a nie megatalent rok młodszy Ito , ktory chyba go gromi, a ponadto i itak jest lepszy od wszystkich wymienionych może z wyj±tkiem Yamamoto, który jest w Erzurum ale oczywiscie startuje w kombinacji .

A niewymienienie na wstępnej li¶cie startowej Sjoenna było niestety przejawem olbrzymiej niewiedzy.
(21.02.2012, 20:41)
ojoj
Z tym Sakal± to pojechałe¶. To słabeusz.
(21.02.2012, 16:44)
Paweł Stawowczyk
Jak dla mnie to brakuje sporo zawodników, którzy mogli by być:

NIEMCY: Andreas Wellinger, Sepp Lechner, Michael Herrmann, Christian Heim
AUSTRIA: Elias Tollinger, Thomas Lackner, Johannes Obermayr, Bjoern Koch, Markus Schiffner, Thomas Diethart
BUŁGARIA: Vladimir Zografski
KANADA: Matthew Rowley, Yukon de Leeuw
CZECHY: Filip Sakala
FINLANDIA: Sami Saapunki, Jani Korhonen
JAPONIA: Misaki Narita, Go Yamamoto, Masaki Sato, Yoshiki Sasaki
HOLANDIA: Lars Antonissen, Rico de Jong
NORWEGIA: Fredrik Aalien, Tommy Lianes
RUMUNIA: Eduard Torok, Robert Valentin Tatu, Szilveszter Kozma
ROSJA: Vladislav Persiyancev
SŁOWENIA: Cene Prevc, Urban Suąnik, Ernest Priąlič, Peter Prevc
SZWAJCARIA: Kilian Peier, Pascal Kaelin, Olivier Anken
oraz Turków więcej, Białorusinów, Szwedów, Ukraińców czy Chińczyków
(21.02.2012, 15:55)
heyhihello
czemu nie ma Cene Prevca?
(21.02.2012, 12:47)
wojtek
podobno kahaber tsakadze po zakończeniu kariery założył klub sportowy koba tsakadze.Może ci Gruzini trenuj± w tym klubie.
(21.02.2012, 12:32)
FAREN
Ciekaw jestem czy ci Gruzini pojawi± sie kiedy¶ na jakim¶ FIS Cup chociaż.
(21.02.2012, 12:22)
Samo
@andbal
Zamiast przypinać komu¶ od małolatów( swoj± drog± chciałbym nim być) to wczytaj się w komentarze. Jeżeli masz pewno¶ć, że 2 zawodników z 55 zapewnia obu krajom kwotę startow± to podaj żródło
(21.02.2012, 12:00)
Pawmak
Ze Słoweńców to chyba tylko Hvala raz skakał w P¦ i zdobył 2 punkty w Zakopanem. A Polacy wszyscy startowali w P¦ i aż 3 z nich zdobywało punkty i to nie takie marne (i to w Europie, żeby nie było, że jakie¶ łatwe). Patrz±c czysto teoretycznie, to Polacy s± zdecydowanie najmocniejsi (od Austrii też sporo silniejsi). Odczucia inna sprawa.

A Węgrzy to już chyba oprócz Szilagyiego wszyscy pokończyli kariery? Ciekawe, czy Cakadze ze szkoleniem tych Gruzinów ma co¶ wspólnego, bo on podobno został taksówkarzem w Chicago.
(21.02.2012, 11:22)
M_B
Słoweńcy i s± głównym faworytem, choć jak na moje, to nr 4 maj± gorszy niż u nas w kadrze, Justin jest wedlug mnie słabszy od Zniszczoła, Murańki, Kłuska i Byrta na ten moment, a Grzesiek Miętus jest u nas wielk± niewiadom± (W COC Justin skakał słabiutko po prostu) , w końcu Byrta pokonał nawet w jednym konkursie OOMł i w drugim aż tak dużo z nim nie przegrał, a Tomek w Willingen się nie skompromitował (4 dziesi±tka to nienajgorszy wynik), a w Klingenthal gdyby doci±gnęli konkurs nawet by pewnie zapunktował, co do reszty kadry Słoweńskiej, to jak nie będzie wiatru pod narty, to my¶lę, że nasi maj± nieco większe szanse nawet, Hvala przede wszystkim z wiatrem pod narty oddaje ¶wietne skoki, Dezman wiadomo, w COC na ogół nie zawodził będzie mocny, za¶ Lanisek zobaczymy... w COC jak wystartował to zachwycił, być może nawet powalczy o złoto indywidualne, podsumowuj±c Slowency maj± przede wszystkim swoj± kapitaln± trójkę, za¶ u nas zespół jest bardziej wyrównany, a dużo wyja¶ni± oficjalne treningi zapewne ;). Liczę, że jednak pokonamy Słoweńców :).
(21.02.2012, 10:04)
Paweł Stawowczyk
Jak dal mnie to głównym faworytem s± Słoweńcy jednak. Szkoda, bo gdyby nie oni to byliby¶my najlepsi :)
(21.02.2012, 09:07)
erzurumtabernaculum
...a szwedzi to gdzie ? mistrzostwa swiata w falun za trzy lata, to chyba czas mlodym doswiadczenie lapac, a nie po lasach ich chowac, w lesie z niczego ekipy sie nie ulepi, tu mlokosy maja start do tylu, a przeciez jakas ekipe u siebie wystawic bedzie trzeba, co by chlodne serca szwedzkie podbila... hmm nordin,mitz i... a co do finow, to gdzies sie ten ich saapunki zawieruszyl, myslalem, ze bedzie nadzieja na jutro... i cos czuje, ze zanim mlody ahonen do kadry nie wskoczy, to sie z tej bryndzy nie wydobeda...
(21.02.2012, 00:30)
klklk
Skoro bawimy się w typowanie, to ja stawiam:

1. Anze Lanisek
2. Dusty Korek,
3. Stefan Kraft
4. Aleksander Zniszczoł
5. Peter Frenette
6. Klemens Murańka

Ewentualnie Korek przed Laniskiem. Polacy będ± wysoko, ale my¶lę, że im zabraknie. Choć mam nadzieję, że się mylę w tej kwestii.

Drużynowo: 1. Polska, 2. Słowenia, 3. Austria, 4. Niemcy, 5. Norwegia. Akurat drużynowo, je¶li nie będziemy mieli DSQ czy upadku, to powinni¶my wygrać jeszcze przed 8mym skokiem.
(20.02.2012, 23:36)
Dejan
A Zamernik z Chorwacji już nie skacze?
(20.02.2012, 23:35)
fan skoków85
Bardzo słaba obsada, nie wiem kiedy poprzedni raz była tak słaba. W sumie z punktami P¦ z tego sezonu: Zniszczoł i Hvala, razem aż 49 pkt.
W COC: 14.Zniszczoł, 15.Kraft, 18.Dezman, 23.L.Mueller, 24.Hvala, 27.Grimsrud, 29.Byrt, 33.Murańka, 36.Lanisek, 38.Berggard, 41.Leyhe, 42.Maylaender, 45.Shimizu, 47.Kłusek, 60.Frenette, 65.Romashov, 72.G.Miętus, 75.Nurmsalu, 77.Stauder, 79.Levkin, 80.Roee, 89.Justin, 94.Friberg, 96.J.Maeaettae, 102.Dreher, 113.P.Egloff, 116.Aigner, 124.Loeffler.
Po FiS Cupie szkać mi się nie chciało. Wydaje się, że mamy jedn± z mocniejszych drużyn. Nasi juniorzy maj± najwięcej punktów P¦, a także COC. Nasza drużyna jest jedyna, której wszyscy członkowie maj± punkty COC.
(20.02.2012, 23:05)
Ktos3dhd
Ciekaw jestem jak się spisz± ci Gruzini. Życzyłbym im żeby nie zajęli 2 ostatnich miejsc... Ale w sumie nieważne którzy będ±, liczy się że jest nowy naród, ciekawe czy zaczn± skakać np. w FIS Cupie. A moje typy:
1. Zniszczoł
2. Grimsrud
3. Hvala
4. Justin
5. Leyhe
6. Kłusek
7. J. Maeaettae
8. Levkin
9. Murańka
10. Mueller
(20.02.2012, 21:35)
andbal
Cos dzisiaj wisi w powietrzu. Co chwila małolat wyskakuje z jak±¶ rewelacj±. Mało tego pisze to z takim przekonaniem jakby był pewien tego co pisze. Najpierw że 55te miejsce Byrta nie daje nam 6tego miejsca w limicie na P¦ w 6tym periodzie. Teraz czytam, że rocznik 92 jest za stary na M¦J. Co jeszcze dzisiaj wymy¶licie ??
(20.02.2012, 20:25)
go¶ciu
fajnie byłoby gdyby takie obiekty w Estonii sie pojawily
(20.02.2012, 20:12)
krzepek
ale kompleks jakich skoczni bo tam już kilka jest największa to K90 i mniejsze s± jeżeli chodzi o K120 to nie słyszałem jeszcze o tym
(20.02.2012, 20:10)
go¶ciu
Podobno w Estonii w Ottepae maj± wybudować nowoczesny komplet skoczni. jesli ktos by wiedział wiecej to prosze o info jakies czy cos :)
(20.02.2012, 20:06)
krzepek
u mnie na listach rankingowych wszystkich zawodów tj P¦ COC Letni COC Letnia GP i FIS-Cup i mam tylko dwóch skoczków z Gruzji Levaniego Kosanashvili i K.Tsakadze :) ale niedługo mam nadzieje że dojd± nowi :D
(20.02.2012, 20:04)
anonim
@krzepek
ten Gruzin to David Minasiani. Żaden z nich nie ma jeszcze startów w fisowskich zawodach
(20.02.2012, 19:59)
krzepek
a jak się nazywa ten skoczek z Gruzji z rocznika 1992 ? bo to ciekawe info s± dawno nie było widać reprezentacji Gruzji czy Łotwy na jakichkolwiek zawodach niższych rang
(20.02.2012, 19:56)
anonim
@Evensen
no słyszałem troche sobie nie fajny termin wybrał bo Stoeckl chciał go wzi±ć na M¦wL.

A Gruzini maj± jeszcze jednego skoczka ale z rocznika 1992 wiec na M¦J za stary
(20.02.2012, 19:48)
Evensen
Słyszli¶cie że Evensen zakończył karierę?
(20.02.2012, 19:44)
georgia ski jump team
Gruzja wygra kwalifikacje a indywidualnie jej zawodnicy znajd± się w pierwszej dziesi±tce życze im powodzenia z całego serca P.S. a tak szczerz mówi±c obstawiaj±c ich zwycięstwo chociażby w kwalifikacjach gdyby zaskoczyli wszystkich i wygrali zbił bym na nich miliony heh xd ale bardzo dobrze że wyłania sie w skokach kolejna nowa reprezentacja no i fantastycznie oby tak dalej ! licze także na rozwój reprezentacji Turcji bo przecież maj± już gdzie skakać i szkolić swych skoczków słyszałem jeszcze o łotyszach aczkolwiek narazie nie startuj± w większych imprezach międzynarodowych
(20.02.2012, 19:40)
piotr186
Reprezentanci Gruzji:) Nowy kraj w skokach jakby nie patrzyć, Pozytywna rzecz.

Był już kiedy¶ Kachaber Cakadze ale on raczej sie bawił skokami niż skakał na poważnie a Lewan Kosanaszwili poprzestał na jednorazowym występie w zawodach PK.

W sumie obecno¶ć Gruzinów to niemal sensacja.
(20.02.2012, 19:23)
pep
team typ: pol,slo,nor,aut,fin,ger,jap,su i,usa,cze,rus,ita,can,fra
(20.02.2012, 19:15)
narty
Moje Typy :

1.Zniszczoł
2.Lanisek
3.Hvala
4. Berggaard
5.Murańka
6.Justin
7.Grimsrud
8.Kraft
9.Byrt
10.Kł usek
11.Miętus
(20.02.2012, 19:14)
pep
06.02 podali¶cie bardzo szerok± i bardzo niepełn± listę wstępn± .Oto lista niekompetentnie tam pominiętych, których wówczas nie pomin±łem ja:
Sjoenn(!), Lugert(!), nishishita(!),Gardet, lanin,Loeffler,Takanashi,Sarki siani,szubitidze. Ja wówczas nie pomin±łem ani jednego zawodnika.
(20.02.2012, 19:13)
Koulussani
Nie wiem, czemu nie jedzie Tanja Kaverinen? Na pewno jest na poziomie Jenny Rautionaho, albo nawet lepsza, więc nie rozumiem. Chyba, że jaka¶ kontuzja?
(20.02.2012, 19:11)
Malinka
Kto wie na jakiej stronie będzie relacja z treningów i konkursu ? prosze o odpowiedĽ ;)
(20.02.2012, 19:01)
fan
1.Zniszczoł
2..Lanisek
3.rok justin
4.jarko maeaettae
5.murańka
(20.02.2012, 19:01)
Fan Zorafskiego
A gdzie mój idol? Czyżby szykował forme na M¦ w Vikersund?
(20.02.2012, 18:48)
Wojciech
Mocny mamy skład! Teraz pozostaje trzymać kciuki za naszych młodzieżowców
(20.02.2012, 18:32)
Bartt
Zdecydowanymi faworytami s± Norwegowie Berggaard i Grimsrud, nasz Olek Zniszczoł i Słoweńcy Lanisek i Deżman. Słabiutk± ekipę maj± Niemcy, niewiele lepsz± Austriacy. Z innych krajów może powalcz±c Frenette, P. Egloff, Shimizu i J.Maeaettae
(20.02.2012, 18:27)
Antek99
1.Peter Frenette
2.Aleksander Zniszczoł
3.Yevgeniy Levkin
4.Jarkko Maeaettae
5.Rok Justin
6.Jaka Hvala
(20.02.2012, 18:22)
pavs
Mówiłem że będ± Gruzini i super:)!!
(20.02.2012, 18:19)
adrian_2712
A bywały już drużynówki z 18 drużynami w M¦J.
(20.02.2012, 18:08)
borek99
Co z tego, że 23 narodowo¶ci, skoro tylko 12 wysłało minimum 4 skoczków? W drużynówce pewnie pojawi± się jeszcze Włosi, którzy dokoptuj± sobie jakiego¶ kombinatora, ale to i tak kiepski wynik...
(20.02.2012, 17:46)
festence
23 narodowo¶ci ;] I pojawili sie Gruzini :D
(20.02.2012, 17:43)
Matix
jA Typuje
1 Aleksander Zniszczoł
2 Rok Justin
3 Lukas Mueller
4 Pascal Egloff
5 Jako Hvala
6 Peter Frenette
7 Stephan Leyhe
8 Dusty Korek
9 Tomasz Byrt
10 Stephan Kraft
11 George Shubitidze
12 Faik Yuksel
13 Patrik Lichy
14 Oldrik van der Aalst
15 Akos Szilagyi
Ostatniej 5 dobrze życzę
(20.02.2012, 17:42)
Maarten
A wiadomo, czy jakakolwiek telewizja zagraniczna transmituje zawody, coby można je obejrzeć w Internecie?
(20.02.2012, 17:33)
Maarten
Gruzini!!! :)