Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
wrzesień 2022
Najbliższe zawody
01.10.2022, godz. 16:05
Klingenthal HS-140
LGP mix

Prawie 40-letni Ukrainiec Vladomyr Hlyvka wygrał trening w Brattleboro, gdzie rozegrane zostan± zawody FIS Cup. Uzyskał 88,5 metra i wyprzedził Chrisa Lamba.

W czołówce znaleĽli się też inni reprezentanci gospodarzy - Anders Johnson i Michael Glasder. W konkursie zaliczanym do punktacji FC weĽmie udział tylko 30 skoczków. Na starcie oprócz Amerykanów s± Kanadyjczycy, Słoweńcy, Norwegowie, Czech i wła¶nie Ukrainiec, który na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych i wrócił do profesjonalnego skakania po 10 latach przerwy. Niedawno zdobył punkty CoC w Iron Mountain.

Wyniki treningu
 
zawodnik
kraj
odl.
1
Vladomyr Hlyvka
Ukraina
88.5
2
Christopher Lamb
USA
87.5
3
Anders Johnson
USA
86.0
4
Michael J Glasder
USA
82.5
5
Sigurd Nymoen Soberg
Norwegia
81.5
6
Trevor Wert
USA
80.0
7
Nicholas Alexander
USA
79.5
 
Nejc Seretinek
Słowenia
79.5
9
Filip Sakala
Czechy
79.0
10
William Rhoads
USA
77.5
11
Hyrum Bailey
USA
76.0
12
Florian Schabereiter
Austria
75.5
 
Nicholas Fairall
USA
75.5
14
Christian Friberg
USA
74.5
15
Ben Loomis
USA
74.0
16
Ozbej Ferkov
Słowenia
71.0
17
Brian Wallace
USA
70.0
18
Joshua Maurer
Kanada
69.0
19
Alexander Haupt
USA
68.0
20
Matic Rogelj
Słowenia
65.0
21
Trevor Edlund
USA
64.0
22
Casey Larson
USA
63.5
 
AJ Brown
USA
63.5
24
Rogan Reid
Kanada
63.0
 
Kevin Bickner
USA
63.0
26
Tyler Hutchins
USA
61.0
27
Nicholas Mattoon
USA
55.0
28
Matthew Soukop
Kanada
54.5
29
Andre Denney
USA
50.5
30
Adrian Soerensen Livelten
Norwegia
12.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
borek99
@piotr186
Andriy to brat Wołodimira...
(19.02.2012, 10:20)
Kibic mentalny
@Wertreter

Jest dokładnie na odwrót. Tak jak piszesz - to jest w j. czeskim
(19.02.2012, 10:17)
Wertreter
@piotr186

W językach, takich jak ukraiński czy rosyjski g często jest wymawiane jak h, np. Bohdan
(19.02.2012, 10:01)
tommm
12 metrów - chyba niwy rekord ¶wiata - chciałbym zobaczyc ten skok
(19.02.2012, 04:28)
PN
@piotr186
jak teraz przeczytałem tekst jeszcze raz to widzę, że chodzi o 10 lat przerwy od PROFESJONALNEGO skakania, co trochę zmienia postać rzeczy :)
(18.02.2012, 20:47)
Pawmak
Ale tu widzę 7 krajów... A Kanadyjczycy wystawili silniejszy skład na FIS Cup w Libercu, a tu by mieli koło domu łatwiejsze punkty... Ale fakt, że 2. miejsce Korka w Libercu wygl±da bardziej prestiżowo.
(18.02.2012, 20:37)
Fan Hlyvki
@piotr186

Ale gafa. Aby zaliczyć konkurs FIS Cup musi być 5 krajow a nie8.
(18.02.2012, 20:33)
piotr186
Według FIS-u ten Ukrainiec nazywa się GLYVKO Volodimir . W bazie FIS jest tez GLYVKO Andriy który ma identyczn± datę urodzenia jak Volodimir wiec chyba chodzi o tę sam± osobę.

Natomiast na stornie skokinarciarskie.pl w wynikach jest zapisany jako :
Vladimir Glyvko

na konkurencyjnym portalu jest tez pisownia Vladimir Glyvka

nie rozumie sk±d teraz ta pisownia przez "H" jego nazwiska.

(18.02.2012, 20:31)
piotr186
PN

Glyvka/glyvko/Hlyv ka nie miał 10 letnie przerwy co najmniej od paru lat skacze sobie w lokalnych zawodach w USA. Jak tka dalej pójdzie to może Ukrainiec porwie się na start w P¦???

Widzę ze Amerykanie postarali się o reprezentantów kilku państwa (zapewne słono płacili) żeby była wymagana liczba 8 krajów żeby zawody zaliczać do klasyfikacji FIS Cupu...
(18.02.2012, 20:25)
skoczek
12 metrów... Może zasn±ł na rozbiegu? :D
(18.02.2012, 20:10)
:(
A J jak imie dla psa.
To mozliwe tylko w Hameryce
(18.02.2012, 19:50)
!
No to Hlyvko ma już punkty.
(18.02.2012, 19:49)
PN
Na pocz±tku my¶lałem, że te liczby to punkty. Wtedy to "12" dałoby się łatwo wyja¶nić. Ale 12 metrów?! Nawet nie wiedziałem, że na takim obiekcie da się tyle skoczyć :O
A dla Hlyvki szacunek, bez względu na obsadę zawodów. W końcu go¶ć po 10-letniej przerwie stan±ł naprzeciwko zawodników regularnie skacz±cych, i to w kilku przypadkach z do¶ć znanymi nazwiskami! Ciekawe jak mu pójdzie w konkursie? Inna sprawa, że nie wiadomo jak ta 10-letnia przerwa wygl±dała.
(18.02.2012, 19:44)
djmisieqq
Odległo¶ć Liveltena poraża!
(18.02.2012, 19:33)
qatro
to jankesi sobie podreperuj± dzi¶ konto w punktacji ł±cznej
(18.02.2012, 19:08)
Bartt
I takie "co¶" zaliczane jest do punktacji FIS Cup? To chyba jaki¶ żart...
(18.02.2012, 19:07)
Heh.
To może być przecież skrót jakiego¶ imienia, np. Alan, czyli Alan Junior.
(18.02.2012, 18:44)
Raptor
Fn Hlyvki

Nie zapomnij, że to przecież Amerykanin :D
(18.02.2012, 18:36)
Fn Hlyvki
22.AJ Brown
USA
63.5

Boże, jak można dziecku dać na imię "AJ"
(18.02.2012, 18:28)
Maarten
Adrian Soerensen Livelten - 12.0

o_O
(18.02.2012, 18:28)
tytus
tesz mi co¶. Mój wójek ma 46 lat i skacze ze schodów.
(18.02.2012, 18:25)