Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Znakomicie spisali się Polacy w kwalifikacjach do pierwszego konkursu w Zakopanem. 10 weszło do konkursu, a wygran± odnotował Piotr Żyła - 131 metrów. Pochwały należ± się też Miętusowi i Zniszczołowi, którzy zajęli odpowiednio 3 i 4 pozycję.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Z czołowej dziesi±tki klasyfikacji Pucharu ¦wiata znakomicie poleciał Robert Kranjec - 137 metrów (z 10 belki). Potem jury obniżyło rozbieg, a wiatr znacznie wzrósł na sile. To powodowało opóĽnienia. Richard Freitag długo czekał na oddanie swojego skoku. W końcu trener wycofał go z belki. To samo zrobił Stoch. Na skok zdecydował się za to Morgenstern (111 metrów przy bocznym wietrze). Nie odpu¶cili też Bardal (126,5 m) i Schlierenzauer (123 m). Kofler podobnie jak Kamil, nie pojawił się na rozbiegu.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Piotr Żyła
Polska
131.0
124.0
2
Denis Kornilov
Rosja
131.0
123.7
3
Krzysztof Miętus
Polska
126.0
120.3
4
Aleksander Zniszczoł
Polska
126.0
118.7
5
Anssi Koivuranta
Finlandia
122.0
114.8
6
Michael Neumayer
Niemcy
123.5
112.9
7
Jure Sinkovec
Słowenia
120.5
112.5
8
Atle Pedersen Roensen
Norwegia
121.0
111.5
9
Jakub Janda
Czechy
119.0
110.6
10
Peter Prevc
Słowenia
122.0
110.0
11
Vegard Swensen
Norwegia
118.5
108.9
12
David Zauner
Austria
119.0
107.4
13
Janne Happonen
Finlandia
120.5
107.2
14
Rune Velta
Norwegia
116.5
107.1
15
Stephan Hocke
Niemcy
118.0
105.5
 
Nikolay Karpenko
Kazachstan
121.0
105.5
17
Martin Koch
Austria
113.5
104.2
18
Maximilian Mechler
Niemcy
115.5
104.1
19
Marcin Bachleda
Polska
118.0
103.8
20
Maciej Kot
Polska
116.5
103.5
21
Anton Kalinitschenko
Rosja
115.5
102.9
22
Klemens Murańka
Polska
117.5
101.8
23
Jernej Damjan
Słowenia
115.5
101.7
24
Bartłomiej Kłusek
Polska
115.5
101.5
25
Sebastian Colloredo
Włochy
115.0
101.1
26
Vegard-Haukoe Sklett
Norwegia
116.0
100.6
 
Michael Hayboeck
Austria
113.5
100.6
 
Stefan Hula
Polska
119.0
100.6
29
Borek Sedlak
Czechy
114.5
100.0
30
Tomasz Byrt
Polska
114.5
99.1
31
Lukas Hlava
Czechy
111.0
98.9
32
Jurij Tepes
Słowenia
115.5
97.8
33
Wolfgang Loitzl
Austria
111.5
97.0
34
Andreas Wank
Niemcy
111.0
96.9
35
Kenneth Gangnes
Norwegia
111.5
96.8
36
Dimitry Vassiliev
Rosja
113.0
95.0
37
Jaka Hvala
Słowenia
108.5
92.9
38
Emmanuel Chedal
Francja
109.0
90.2
39
Dimitry Ipatov
Rosja
112.0
89.2
40
Andrea Morassi
Włochy
107.5
88.5
41
Sami Heiskanen
Finlandia
108.0
87.2
42
Jan Ziobro
Polska
111.0
86.4
43
Vladimir Zografski
Bułgaria
105.0
83.8
44
Vitaliy Shumbarets
Ukraina
104.0
79.4
45
Davide Bresadola
Włochy
101.0
77.0
46
Juha-Matti Ruuskanen
Finlandia
101.5
75.7
47
Alexandre Mabboux
Francja
101.0
73.2
48
Vincent Descombes Sevoie
Francja
98.5
69.4
49
Alexey Pchelintsev
Kazachstan
99.0
68.0
50
Vasyl Zhurakivskyy
Ukraina
93.5
58.0
51
Andreas Kofler
Austria
DNS
0.0
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
123.0
0.0
 
Anders Bardal
Norwegia
126.5
0.0
 
Thomas Morgenstern
Austria
111.0
0.0
 
Kamil Stoch
Polska
DNS
0.0
 
Richard Freitag
Niemcy
DNS
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
125.0
0.0
 
Robert Kranjec
Słowenia
137.0
0.0
 
Roman Koudelka
Czechy
DNS
0.0
 
Simon Ammann
Szwajcaria
104.0
0.0
61
Johan Remen Evensen
Norwegia
DNS
DNS
62
Tomas Zmoray
Słowacja
105.0
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
Marian Spa¶lak
No coz swietne kwalifikacje dla Ahonena , Erikson skoczyl tez niczego sobie natomiast Malysz fatalnie. Jutro licze na dobry wystep Mesika i Weissfloga
(20.01.2012, 11:57)
krystian12312
No wła¶nie co się dzieję z finami,haponnen nie będzie w stanie wg mnie znaleĽć się w pierwszej 25 P¦.Hautameki już nie ma tej formy co w ubiegłym sezonie ale on już swoje poskakał i nie długo będzie miał dosyć,koivuranta no on już skacze lepiej ale jak dla fina (najlepszego) powinien się mie¶cić przynajmniej w 10 P¦.Keituri już ma swoje lata,Ruskanen to nie jest zawodnik żeby punktować.Larinto dopiero wróci w przyszłym sezonie,jednymi nadziejami to Olli Moutka(który jak ustabilizuje formę może być w czołówce) i Jarrko Maettala który ma ogromny potencjał i nie długo powinien regularnie punktować.A przede wszystkim powinien dostać szansę od trenera.
(20.01.2012, 11:10)
stypendium
Jak to po co Bachledzie 2-3 punkty w P¦. Będzie pretekst dalszego sponsoringu ze strony PZN (darmowy sprzęt i z pewno¶cia stypendium) to stypendium na które "brak kasy" da juniorów poza kadr±. Na sprzęt i stypendium da juniora brak a na Bachledę się znajdzie.
To dziwne że PZN jest tak ¶lepy i nie wpsiera nawet najlepszego juniora-poizakadrowca w tym ich własnym durnym wewnętrznym rankingu (durny bo punkty otrzymuje się też za to że trener powoła na zawody- co jest po prostu skandalem, bo ranking powinien obejmować tylko punktację za wyniki w konkursach FIS czy krajowych)
(20.01.2012, 10:06)
daf
Francuzi po do¶ć obiecuj±cym pocz±tku sezonu całkiem się posypali. Podobnie Włosi - ich chyba niszczy presja (podobnie jak Kanadyjczyka Boyda-Clowesa) - treningi, kwalifikacje dobrze, zawody marnie.
Posypał się Zografski, Z Rosjan tylko Korniłow trzyma się w czołówce, a i Czesi też jakby nieco stracili impet (pechowy upadek Hlawy).
O Finach pisał Bartt. Ja leż±cego nie będę kopał :)
(20.01.2012, 01:57)
daf
Jak naszych skoczków nie zeżre trema (możlwie?), to jest szansa na 5-6 w II serii. Przy czym na większe punkty szansę maj± tylko Stoch i Żyła. Pozostali III dziesi±tka. Jeden (Miętus, Kot lub Zniszczoł) być może w ogonie II dziesi±tki.
Całkiem nieĽle, choć nadal twierdzę, że spokojnie do Japonii na PK można było posłać Jakuba Kota, Grze¶ka Miętusa, Ziobrę, ¦liża, Kubackiego i dwóch z trójki: Bachleda, Murańka, Kłusek.
Oni jednak na P¦ s± nieco za w±scy i je¶li już to co najwyżej Bachleda ma szansę na jakiekolwiek punkty w Zakopanem. Tylko po co mu te 2, 3 czy nawet 5 punktów? W PK mógłby walczyć o co¶ więcej...
(20.01.2012, 01:51)
Bartt
Co się dzieje ze skokami w Finlandii to wręcz niepojęte. Do niedawna taka potęga a dzi¶... Poza resztkami starej gwardii (Happonen, odchodz±cy Hautamaeki) i kombinatorem Koivurant± nie maj± choćby jednego przyzwoitego skoczka! Jak ci dwaj pierwsi zakończ± kariery to reprezentacja Finlandii będzie prezentować poziom gorszy od Włoch, gdzie¶ na poziomie Francjii czy Kazachstanu... Wystarczy spojrzeć na zaplecze - zero talentów. W COC i FIS Cup rzadko kiedy kto¶ punktuje, na ogół szlifuj± bulę...
(20.01.2012, 00:37)
ufffff
Na szczę¶ćie do Zakopanego przyjechało tylko 50 skoczków i z tego ponad 10 bardzo słabych
(19.01.2012, 21:49)
krystian12312
Schlierenzauer faworytem jest,Kofi może być mocny,stoch na pewno podium ale zwycięstwo nie.
(19.01.2012, 21:44)
OtokoNoHito
@ Adam N.

Chcesz się założyć, że Bachleda nie będzie jutro najgorszym z Polaków?
(19.01.2012, 21:17)
kibic
Jutro 5 Polaków może w 30.
Stoch-1-3
Zyła-10- 15
Kot-20-30
Miętus-20 -30
Zniszczoł-20-30
i może Hula
(19.01.2012, 20:46)
jan
Procentowo Kazachów odpadło tylu co Finów, 50%.
(19.01.2012, 20:35)
Kasia xD
I oby tak dalej POLACY!!!
(19.01.2012, 20:26)
MW
Brawo Polacy!! :) Wszystko ładnie pięknie tylko czemu Zografski tak słabo :(
(19.01.2012, 20:13)
Maarten
Cel minimum na jutro:
Kamil - pierwsza "5"
Żyła - pierwsza "20"
+ 2 innych zawodników w "30"

Cel realistyczny:
Kamil - podium
Żyła - pierwsza "15"
+ 3 innych zawodników w "30"

Cel maksimum:
Kamil - zwycięstwo
Żyła - pierwsza "10"
+ 4 innych zawodników w "30"
(19.01.2012, 20:10)
Adam N.
Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie my¶lał, że Ruuskanen się zakwalifikuje :)
A Bachleda tak czy siak jutro się skompromituje.
(19.01.2012, 19:55)
borek99
Odpadło więcej Finów niż Kazachów, czy Polaków ;)
(19.01.2012, 19:54)
czarnylord
No, na razie jest dobrze. Jutro można oczekiwać 4 Polaków w 30, aczkolwiek ja liczę nawet na 6. :)
(19.01.2012, 19:49)
Krys
BRAWO MARCIN BACHLEDA!!!
(19.01.2012, 19:41)
filip
polacy latajcie daleko