7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Jeszcze w grudniu tego roku będziemy ¶wiadkami pierwszego mieszanego konkursu w skokach narciarskich w Lillehammer, nie lada niespodziankę FIS przygotował dla miło¶ników skoków na kolejne Mistrzostwa ¦wiata.

7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
W Val di Fiemmme w 2013 roku zostanie przeprowadzony mieszany konkurs drużynowy na skoczni normalnej - w każdej z drużyn wyst±pi dwóch skoczków i dwie skoczkinie. Decyzję o wprowadzeniu takiej konkurencji do programu M¦ oficjalnie potwierdzono na wczorajszym zebraniu Zarz±du FIS w austriackim Schladming.

- My¶lę, że cały ¶wiat skoków narciarskich uważa t± decyzję za dobre posunięcie - skomentował Clas Brede Bråthen. - Nie ma zbyt wielu dyscyplin sportowych w których mężczyĽni i kobiety mog± razem rywalizować bez większych zmian w samej formie zawodów. Uważam, że jest to ciekawa propozycja dla sympatyków sportu, któr± będ± chcieli ogl±dać. To doda zawodom większego napięcia, poza tym uważam, że wiele krajów będzie w stanie wystawić drużyny do tego konkursu - powiedział Bråthen.

Jest to kolejny krok poczyniony przez FIS doceniaj±cy uczestnictwo kobiet w skokach narciarskich i maj±cy na celu popularyzację skoków pań. Przypomnijmy, że w tym sezonie po raz pierwszy skoczkinie będ± rywalizowały w Pucharze ¦wiata Kobiet. Jednocze¶nie najbardziej oczekiwana decyzja, czyli kwestia wł±czenia skoków kobiet do programu Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku powinna zostać podjęta w kwietniu 2012 roku.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
do piotr186
..lec±ce w powietrzu z szeroko rozstawionymi nogami :P
(10.11.2011, 07:31)
piotr186
Borek99

To będzie ciekawe - fajnie będzie poogl±dać takie młode 13-15 letnie zawodniczki:)
(09.11.2011, 18:07)
Bobby
@ Anal Fabeta

Kobiety choćby miały poziom embriona względem mężczyzn, maj± takie samo prawo do rywalizacji. One tak samo czuj±, trenuj±, staraj± się i chc±, więc Twoje argumenty s± z nazwy Twego nicku wyci±gnięte :]

Co do mieszanych jednak konkursów ¶rednio mi się to podoba, Polska na pewno nie będzie w tym uczestniczyć, ale okej niech się to rozwija :)
(08.11.2011, 23:16)
Borek99
Sam pomysł bardzo ciekawy i może się udać, ale... nie tak szybko! Z całym szacunkiem, ale póki w kobiecych skokach będzie taka dysproporcja między najlepszymi a reszt±, a 75% zawodniczek nie będzie pełnoletnia, to ciężko uważać tak± rywalizację za ciekaw±, bo za parę lat, jak te dziewczynki zostan± kobietami, to pewnie zdecydowana większo¶ć już tak rewelacyjnie skakać nie będzie...
(08.11.2011, 17:31)
Anal Fabeta
Jestem w szoku
Lubię ogl±dać skoki ale konkursy mieszane to już przesada...Jak wiadomo sport kobiecy w każdym wydaniu jest nudny, słabiutki i zbędny. Kobiety nie s± stworzone do rywalizacji, więc po co w ogóle się za ni± bior±? Gdy porównuje się sport na poziomie zawodowym mężczyzn i kobiet łatwo można odnie¶ć wrażenie, że kobiety najwyższe umiejętno¶ci osi±gaj± na poziomie mężczyzn w wieku 12-13 lat. Chodzi o siłę fizyczn±, technikę i ogóln± koordynację. Także drogie Panie, uprawiajcie sport amatorsko ale zawodowo- nie, bo nikt tego nie chce ogl±dać.
(08.11.2011, 17:13)
Mavoy
Nie znam się na skokach kobiet i mam pytanie- jak z odległo¶ciami? Jak my¶licie, ile skoczkiń dostawało się do drugiej serii, o walce chociażby o pierwszej dziesi±tkę nie wspominaj±c?
(08.11.2011, 15:42)
marmi
Skoki kobiet s± faktem czy się to komu¶ podoba czy nie...
Uważam pomysł za ciekawy i mam nadzieję, że Polska będzie w stanie za 2 lata wystawić 2 skoczkinie do takiego konkursu.
(08.11.2011, 12:50)
finka
Nie wiem co o tym myslec. Jestem kobiet±,ale kobiecy sport nigdy mnie nie poci±gał, a tym bardziej skoki, wydaje mi się że nie ma co ulepszać na siłę.
(08.11.2011, 12:37)
do piotr186
A dlaczego bezsensowny?
(08.11.2011, 11:21)
piotr186
Bezsensowny pomysł