Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
8
9
10
15
16
17
18
19
22
23
24
25
28
29
30
31
lipiec 2019
Najbliższe zawody
20.07.2019, godz. 20:15
Wisła HS-134
LGP druż.

Jeszcze w grudniu tego roku będziemy świadkami pierwszego mieszanego konkursu w skokach narciarskich w Lillehammer, nie lada niespodziankę FIS przygotował dla miłośników skoków na kolejne Mistrzostwa Świata.

W Val di Fiemmme w 2013 roku zostanie przeprowadzony mieszany konkurs drużynowy na skoczni normalnej - w każdej z drużyn wystąpi dwóch skoczków i dwie skoczkinie. Decyzję o wprowadzeniu takiej konkurencji do programu MŚ oficjalnie potwierdzono na wczorajszym zebraniu Zarządu FIS w austriackim Schladming.

- Myślę, że cały świat skoków narciarskich uważa tą decyzję za dobre posunięcie - skomentował Clas Brede Bråthen. - Nie ma zbyt wielu dyscyplin sportowych w których mężczyźni i kobiety mogą razem rywalizować bez większych zmian w samej formie zawodów. Uważam, że jest to ciekawa propozycja dla sympatyków sportu, którą będą chcieli oglądać. To doda zawodom większego napięcia, poza tym uważam, że wiele krajów będzie w stanie wystawić drużyny do tego konkursu - powiedział Bråthen.

Jest to kolejny krok poczyniony przez FIS doceniający uczestnictwo kobiet w skokach narciarskich i mający na celu popularyzację skoków pań. Przypomnijmy, że w tym sezonie po raz pierwszy skoczkinie będą rywalizowały w Pucharze Świata Kobiet. Jednocześnie najbardziej oczekiwana decyzja, czyli kwestia włączenia skoków kobiet do programu Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku powinna zostać podjęta w kwietniu 2012 roku.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
do piotr186
..lecące w powietrzu z szeroko rozstawionymi nogami :P
(10.11.2011, 07:31)
piotr186
Borek99

To będzie ciekawe - fajnie będzie pooglądać takie młode 13-15 letnie zawodniczki:)
(09.11.2011, 18:07)
Bobby
@ Anal Fabeta

Kobiety choćby miały poziom embriona względem mężczyzn, mają takie samo prawo do rywalizacji. One tak samo czują, trenują, starają się i chcą, więc Twoje argumenty są z nazwy Twego nicku wyciągnięte :]

Co do mieszanych jednak konkursów średnio mi się to podoba, Polska na pewno nie będzie w tym uczestniczyć, ale okej niech się to rozwija :)
(08.11.2011, 23:16)
Borek99
Sam pomysł bardzo ciekawy i może się udać, ale... nie tak szybko! Z całym szacunkiem, ale póki w kobiecych skokach będzie taka dysproporcja między najlepszymi a resztą, a 75% zawodniczek nie będzie pełnoletnia, to ciężko uważać taką rywalizację za ciekawą, bo za parę lat, jak te dziewczynki zostaną kobietami, to pewnie zdecydowana większość już tak rewelacyjnie skakać nie będzie...
(08.11.2011, 17:31)
Anal Fabeta
Jestem w szoku
Lubię oglądać skoki ale konkursy mieszane to już przesada...Jak wiadomo sport kobiecy w każdym wydaniu jest nudny, słabiutki i zbędny. Kobiety nie są stworzone do rywalizacji, więc po co w ogóle się za nią biorą? Gdy porównuje się sport na poziomie zawodowym mężczyzn i kobiet łatwo można odnieść wrażenie, że kobiety najwyższe umiejętności osiągają na poziomie mężczyzn w wieku 12-13 lat. Chodzi o siłę fizyczną, technikę i ogólną koordynację. Także drogie Panie, uprawiajcie sport amatorsko ale zawodowo- nie, bo nikt tego nie chce oglądać.
(08.11.2011, 17:13)
Mavoy
Nie znam się na skokach kobiet i mam pytanie- jak z odległościami? Jak myślicie, ile skoczkiń dostawało się do drugiej serii, o walce chociażby o pierwszej dziesiątkę nie wspominając?
(08.11.2011, 15:42)
marmi
Skoki kobiet są faktem czy się to komuś podoba czy nie...
Uważam pomysł za ciekawy i mam nadzieję, że Polska będzie w stanie za 2 lata wystawić 2 skoczkinie do takiego konkursu.
(08.11.2011, 12:50)
finka
Nie wiem co o tym myslec. Jestem kobietą,ale kobiecy sport nigdy mnie nie pociągał, a tym bardziej skoki, wydaje mi się że nie ma co ulepszać na siłę.
(08.11.2011, 12:37)
do piotr186
A dlaczego bezsensowny?
(08.11.2011, 11:21)
piotr186
Bezsensowny pomysł