Znamy już gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku - został nim koreański kurort Pyeongchang - pokonał on w głosowaniu niemieckie Monachium oraz francuskie Annecy.
Skomplikowana procedura wyboru miasta-gospodarza przyniosła zaskakuj±co szybkie rozwi±zanie - Peyongchang wygrał już w pierwszym głosowaniu. Korea Południowa nie organizowała dot±d igrzysk zim± - niemniej maj± do¶wiadczenia zwi±zane z organizacj± letnich igrzysk olimpijskich w 1988 oraz równie wielkiej imprezy sportowej, jak± były mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej w roku 2002.
W Korei nigdy nie organizowano najważniejszych zawodów w skokach narciarskich - zarówno Puchar ¦wiata, jak i Letnia Grand Prix omijały to miejsce (choć w roku 2000 zaplanowano zawody LGP, które jednak nie doszły do skutku), niemniej inne do¶wiadczenia - w organizacji zawodów niższej rangi w skokach narciarskich, czy też Pucharu ¦wiata w narciarstwie alpejskim dowodz±, że Koreańczycy znaj± swoje rzemiosło.
Będ± to trzecie zimowe Igrzyska w Azji - przypomnijmy, iż w 1972 roku sportowców go¶ciło Sapporo, a w 1998 - Nagano (obie miejscowo¶ci w Japonii).