Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
wrzesień 2022
Najbliższe zawody
01.10.2022, godz. 16:05
Klingenthal HS-140
LGP mix

Polski Związek Narciarski zamierza utworzyć w tym sezonie po raz pierwszy w historii kadrę kobiet w skokach narciarskich. Będzie się ona składać z naszych dwóch najlepszych zawodniczek - Joanny Szwab i Joanny Gawron. Ostateczna decyzja zapadnie po zatwierdzeniu środków finansowych na ten cel.Skoki kobiet stają się coraz bardziej popularne, a kadrę składającą się z zawodniczek posiadają już prawie wszystkie liczące się w skokach narciarskich kraje. Od sezonu 2011/12 panie będą mogły rywalizować aż w dwóch cyklach konkursów - Pucharze Kontynentalnym oraz - po raz pierwszy - w Pucharze Świata. Niedawno MKOl zadecydował, że skoki kobiet będą dyscypliną olimpijską na igrzyskach w Soczi w 2014 r. W tym sezonie dziewczęta wystąpią na dwóch dużych imprezach: Olimpiadzie Młodzieży w Innsbrucku i mistrzostwach świata juniorów.

W Polsce trenuje kilkanaście dziewczyn, z których znacząca większość dopiero niedawno rozpoczęła przygodę ze skokami. Od roku dwie grupy najmłodszych dziewczynek prowadzone są przez trenerów Krystiana Długopolskiego i Wojciecha Tajnera w Zakopanem i Wiśle. Tym programem nie były jednak objęte dwie najlepsze polskie zawodniczki.

Joannę Szwab i Joannę Gawron ma poprowadzić trener Kazimierz Bafia. Zaznaczamy jednak, że nie jest to ostateczna decyzja. Wszystko zależy od tego, czy związkowi uda się pozyskać środki finansowe na ten cel z ministerstwa sportu. Kiedy to nastąpi, podamy dokładne informacje w jaki sposób kadra będzie funkcjonować i jaką pomoc otrzymają zawodniczki.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
daf
Widziałem niedawno zestawienie wpływów do budżetu z tytułu podatków i niemal 3/4 to wpływy z podatku VAT, a ledwie niespełna 1/4 to podatek dochodowy.

Idealny sposób na zwiększenie wpływu do budżetu to zwiększenie Vat do maks. 25% z jednoczesnym obniżeniem podatku dochodowego o 2%. Niby bilans podatkowy się zgadza (kto by nie chciał obniżenia podatku linowego do 17% ?) a dochody znacznie większe...

A kto płaci Vat? Wszyscy ci, którzy są na końcu "łańcucha", czyli finalni odbiorcy. Pośrednicy tylko Vat odprowadzają do US, ale faktycznie go nie płacą, bo kasę na Vat dostają od nabywcy. Reasumując - pośrednik ma do zapłacenia faktycznego Vatu tyle, ile wynosi różnica między zakupem i sprzedażą towaru pomniejszona jeszcze o inne koszty działalności - przy sprytnym prowadzeniu finansów i kreatywnym księgowym można wyjść niemal na zero.
Przeciętny zjadacz chleba nie ma szans pokombinować, bo w sklepie płaci brutto i nie ma zmiłuj.
(19.05.2011, 08:45)
piotr186
daf

Bo "VAT" lepiej brzmi. Ale ciekaw jestem jak to jest zapisane w dokumentnych państwowych?? jako PTU czy VAT??
(18.05.2011, 21:42)
daf
Właściwie to czemu przyjęło się VAT, skoro po naszemu to PTU? Chyba tylko na biletach kolejowych piszą po polsku...
(18.05.2011, 15:55)
krwisty
"tematyki tematu" - ;-)))

Słyszę głosy o elementarnym poziomie potrzebnym do utworzenia jakiejś kadry.

Cóż, kto wskaże mi w Polsce dziewczynę o wyższym elementarnym poziomie, niż poziomy obu Asiek, temu pokłonię się do samej ziemi.

Jak komuś się te poziomy Asiek nie podobają, to niech sobie przypomni, że właśnie obecne poziomy jakie by niebyły, Aśki zawdzięczają wieloletnim zaniedbaniom przez PZN. Brakiem kadr dzieci, juniorek, ogólnie jakichś grup szkolących dziewczyny. Dopiero niedawno coś drgnęło.
I tak dobrze, że cudem nie wycofały się ze skoków, jak ich nieliczne poprzedniczki.
(17.05.2011, 19:25)
ŁK
Zeszliśmy troche z tematyki tematu :)
(17.05.2011, 17:44)
piotr186
Fan Sinkoveca

Nie chce mi się z tobą dyskutować, ale powiem tyle że podatek vat odprowadzają sprzedający a nie kupujący, a to ze my za to płacimy (choć nie zawsze) to już inna sprawa... I jakoś wątpię że polski sport jest finansowany z podatku VAT.
(17.05.2011, 17:15)
HKS
@aaa

Czy gdzieś tak napisałem? Czy napisałem też, że chodzi mi tylko o podatek dochodowy? Nie. Nigdzie też nie napisałem, że uznaje podatki same w sobie za dobre i efektywne... To nie ja zacząłem temat podatków. Tylko i wyłącznie doprecyzowałem i znów się zaczyna "co złego to ja" ;)
(17.05.2011, 14:51)
Fan Sinkoveca
piotr186

Wiesz co to jest Vat?
(17.05.2011, 14:36)
aaa
Jak płacisz podatki na Tonia Tajnera czy Pochwałę to wszystko jest ok?
(17.05.2011, 14:15)
piotr186
HKS

Akurat ministerstwo sportu w minimalnym stopniu korzysta z podatku który podatnicy płaca od dochodu...
(17.05.2011, 12:15)
HKS
O moje wykształcenie się nie martw Kubusiu ;)

Ja tylko wyjaśniłem Wam, że ministerstwo (co jest oczywiste) korzysta z pieniędzy podatnika i nie wiem jak ktoś mógł pomyśleć inaczej. Nic więcej nie napisałem, więc nie musisz się tak pieklić.
(17.05.2011, 12:00)
piotr186
trochę ucięło, ale końcowa konkluzja jest taka:

podatek od dochodu to tylko kropelka w budżecie...
(17.05.2011, 11:56)
piotr186
tutej ściagawaka o budżecie:

Projekt budżetu jest opracowywany przez Ministerstwo Finansów i zatwierdzany przez rząd, następnie dokładnie dyskutowany i ostatecznie zatwierdzany przez parlament. Budżetem państwa nazywamy zestawienie wszystkich dochodów i wydatków państwa. Budżet państwa ma swój rachunek w banku centralnym, oznacza to, że przyjmuje on wszystkie jego wpływy i realizuje wydatki oraz przechowuje czasowo wolne środki pieniężne.

Budżet państwowy w Polsce

Dochody
Podatki pośrednie, Podatki od osób fizycznych, podatki od osób prawnych, podatki od wzrostu wynagrodzeń, podatek majątkowy, wpłaty z zysku NBP, wpłaty z cła, dochody ze sprzedaży majątku państwowego, inne dochody budżetu

Wydatki
< br>Dotacje na finansowanie zadań gospodarczych, oświata i wychowanie, szkolnictwo wyższe, kultura i sztuka, ochrona zdrowia, opieka społeczna, Administracja państwowa, wymiar sprawiedliwości i bezpieczeństwo publiczne, Finanse, Ubezpieczenia społeczne, obrona naradowa, inne wydatki.

Świadczenia społeczne obejmują wszystkie środki przekazywane przez podmioty publiczne-państwo, samorządy terytorialne, instytucje społeczne na rzecz gospodarstw domowych.

Wydatki socjalne obejmują m.in.: ubezpieczenia społeczne, finansowanie rent i emerytur, zasiłków dla bezrobotnych, pomoc społeczną, usługi społeczne, ochrona zdrowia, kultury. W Polsce istnieją obecnie 2 główne źródła finansowania sfery socjalnej poprzez budżet i poprzez fundusze celowe. Wydatki socjalne stanowią znaczną część wydatków budżetowych.

POJĘCIE I RODZAJE PODATKÓW

Podatek to wynikające z ustawy świadczenie pieniężne na rzecz podmiotu prawa publicznego czyli państwa lub samorządu jednostronnie przez tem podmiot ustalone: o charakterze: ogólnym, zasadniczym, bezzwrotnym, nieodpłatnym, przymusowym.

Rodzaje podatków:
-akcyzowy
-r olny
-od gier
-od towarów i usług
-od dochodów osób prawnych
-leśny
-od posiadanych psów
-od dochodów osób fizycznych
-od środków transportu
-od spadków i darowizn
-od nieruchomości.

Podatk i dochodowe:
-podatek dochodowy od osób fizycznych
-p.d.o.o. prawnych

Podmiotem uprawnionym do pobierania podatków jest gmina i państwo (Urząd Skarbowy).

Ogólność podatków oznacza, że jest on tak skonstruowany, że zasady ustalania i poboru podatku odnoszą się do każdego podmiotu, który spełnia warunki określone w prawie podatkowym.

Bezwrotno ść podatków oznacza,iż podatek pobrany zgodnie z prawem nie ulega zwrotowi. Wyjątek stanowią sytuacje nadmiernwgo lub niesłusznego pobrania.

Nieodpłatno ść podatku oznacza, że podmiot uiszczający podatek nie otrzymuje ze strony państwa lub jednostki samorządu terytorialnego żadnego wzajemnego świadczenia.

Przymuso wy charakter podatku oznacza możność pobrania go w drodze egzekucji administracyjnej przez podmiot uprawniony, gdy zobowiązany podatnik nie uiszcza go dobrowolnie.

Dochodow y charakter podatku związany jest z przedmiotem opodatkowania. Przedmiot opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi dochód rozumiany jesko różnica pomiędzy przychodem a kosztami poniesionymiw celu jego uzyskania.

Podatek:-bezpośredni
(17.05.2011, 11:55)
kuba
@HKS
Dziecko z twoich podatków jeszcze nic nie idzie bo takich nie odprowadzasz najpierw się wyucz a potem poszukaj pracy.
A jeśli mowa o pieniądzach, to wolę aby moje podatki szły na rozwój sportu niż na utrzymanie tych pasibrzuchów w sejmie.
(17.05.2011, 09:17)
HKS
Ale Piotr napisał tak jakby ministerstwa nie korzystały z pieniędzy podatników... A pieniądze z Unii nie biorą się z powietrza, tylko ze składek m.in Polski.
(16.05.2011, 22:14)
ŁK
HKS istnieje coś takiego jak dofinanosowanie z Unii , inwestycje itp.
(16.05.2011, 21:08)
HKS
To skąd Piotrze Ministerstwo Sportu ma pieniądze? Zbierają pod kościołem?
(16.05.2011, 21:05)
kuba
@polonus

Ojojoj, ale kopa podatków pójdzie twoich na dwie zawodniczki, powinieneś się wstydzić facet aby w ogóle o tym wspominać.
Ja się cieszę, ze jakas cząstka moich pójdzie choć raz na dobry cel, czyli na sport !
(16.05.2011, 18:28)
Martyn
Chyba wolałbym już płacić na kobiecą kadrę skoków niż choćby na naszych kopaczy... :P
(16.05.2011, 16:39)
piotr186
Polonus

znowu lament że rzekomo "coś jest opłacane z moich podatków". Radzę przestudiować strukturę budżetu polskiego państwa a potem się wypowiadać

A pomysł na kadrę dobry, byle nie został na papierze
(16.05.2011, 16:21)
Polonus
Cała nadzieja w tym, że ministerstwo nie zechce się wyrzucać pieniędzy w błoto. Kiedy niektórzy zrozumieją, że żeby była jakaś kadra to najpierw musi być jakiś elementarny poziom. A nie tak, że komuś się przyśniło, że założy dziecku narty na nogi, a kosztami tej zabawy obarczy podatnika.
(16.05.2011, 10:31)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Wreszcie kadra kobiet w Polsce?
Wreszcie kadra kobiet w Polsce?

Wreszcie kadra kobiet w Polsce?

Kalendarium
Andraz Pograjc
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
30 września 2022 (piątek)
12:30
LGP Klingenthal
odprawa techniczna K/M
14:00
LGP Klingenthal
oficjalny trening K
15:45
LGP Klingenthal
kwalifikacje K
16:45
LGP Klingenthal
oficjalny trening M
19:00
LGP Klingenthal
kwalifikacje M
1 października 2022 (sobota)
15:05
LGP Klingenthal
seria próbna mix
16:05
LGP Klingenthal
konkurs mix
2 października 2022 (niedziela)
11:30
LGP Klingenthal
seria próbna K
12:30
LGP Klingenthal
konkurs ind. K
15:05
LGP Klingenthal
seria próbna M
16:05
LGP Klingenthal
konkurs ind. M
6 października 2022 (czwartek)
18:00
CoC Lake Placid
odprawa techniczna
22:00
CoC Lake Placid
oficjalny trening K
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
1.10.2022
15:30
Eurosport w Player.pl LETNIE GRAND PRIX
1.10.2022
15:30
Eurosport 1 Courchevel, Letnie Grand Prix, Francja
1.10.2022
16:00
Eurosport w Player.pl LETNIE GRAND PRIX
1.10.2022
16:00
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Klingenthal, Niemcy
LIVE
1.10.2022
16:05
Eurosport w Player.pl LETNIE GRAND PRIX
LIVE
2.10.2022
12:30
Eurosport w Player.pl LETNIE GRAND PRIX
LIVE
2.10.2022
15:00
Eurosport w Player.pl LETNIE GRAND PRIX
2.10.2022
15:00
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Klingenthal, Niemcy
2.10.2022
15:45
Eurosport w Player.pl Studio
2.10.2022
15:45
Eurosport 1 Studio przed zawodami
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Raporty specjalne - wszystko w jednym miejscu
Zainteresowała Cię tematyka najnowszego artykułu i chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasze raporty specjalne...
Sonda
Wybierz siedmiu polskich skoczków, którzy powinni skakać w tym sezonie na początku PŚ?
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Maciej Kot
Jakub Wolny
Paweł Wąsek
Klemens Murańka
Stefan Hula
Aleksander Zniszczoł
Tomasz Pilch
Jarosław Krzak
Andrzej Stękała
Adam Niżnik
Kacper Juroszek
Jan Habdas
Szymon Jojko
Klemens Joniak
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich