Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
31
sierpień 2022
Najbliższe zawody
20.08.2022, godz. 11:30
Szczyrk HS-107
FIS Cup K

O 19:00 śnieg nie przestał padać. Mimo tego skakali przedskoczkowie, którzy oddawali całkiem poprawne skoki przecierając story.

Na skoki w ekstremalnych warunkach zdecydowało się tylko 11 skoczków. Nie miały one być już do celu, a raczej był to ukłon w stronę Adama.

Skoki oddali Tomasz Byrt, Marcin Bachleda, Vitalyi Shumbarets, Stefan Hula, Piotr Żyła, Denis Kornilov, Ilja Rosliakov, Jakub Janda, Kamil Stoch i Simon Ammann, jednak najdłuższy, niemierzony skok oddał oczywiście Adam Małysz, który lądował za punktem K. Ze skoków zrezygnowali Romoeren i Austriacy.

Adam na koniec został niesiony na rękach przez swoich kolegów: Stocha i Hulę, a kibice krzyczeli gromkie "Dziękujemy".

Mistrz zapytany, co myślał przed swoim ostatnim skokiem, odpowiedział:

- Myślałem o tym, żeby jak najlepiej skoczyć. Wiedziałem że warunki są trudne, ale kibicom to się należało. Jury nie za bardzo chciało, ale ja powiedziałem że skacze. Dla takiej publiczności się żyje i warto wygrywać!

Na koniec skoczek podziękował wszystkim kibicom! To my dziękujemy Adam!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
pele
zresztą mam filmiki na aparacie wiec w wolnej chwili wam wrzucę to sami się przekonacie jakich z was matołów telewizja robi...trzeba było przejechać do zakopca to byście nie mieli wątpliwości....
(29.03.2011, 20:37)
pele
ale przecież Austriacy skakali...byłem widziałem tylko w telewizji nie pokazali!!! Ci przedskoczkowie to byli Austriacy!! bo jak mi ktoś wytłumaczy że 5 przedskoczków skacze ponad 130 metrów a reszta wybitnych skoczków ledwie 110 -120??!!!
(29.03.2011, 20:34)
Aune 003
Tak sobie przeglądam te komentarze i zastanawiam się co to była za impreza?! Austriacy to, austriacy tamto. Coś w tym jest, że oni zawsze i wszędzie na sobie skupiają całą uwagę. Ja tam nie wiem jak to było z Redbullem, umowami, ubezpieczeniami itd itp. Nie chcieli/mogi, nie skoczyli... i już. Ale polacy to lubią sobie powęszyć teorie spiskowe ;-). Mi się pożegnianie podobało, fajnie że niektórzy skoczyli, zjechali. Inni nie - trudno. To przecież o Adama tak naprawde chodziło: o okazanie sympatii przez kibiców, oficjalne pożegnanie i JEGO ostatni skok :-)
(29.03.2011, 19:05)
Jarek Gracka
Chyba mi mój komentarz wcięło, więc pokrótce.
Ogólnie to Goldberger mówił, że kraj zmienić łatwo, ale co z tego, skoro FIS zabronił mu skakać. Alpejczycy też mieli trudno, poza tym umówmy się - tam raz jesteś ulubieńcem, raz zerem. Nie mówiąc o tym, że dla jednego skoku ciężko ryzykować jakiś zwrot kariery.
Nie mówiąc o tym, że być może np. ubezpieczenia Austriaków nie pokrywałoby im kosztów leczenia przy skoku na własne życzenie, nie wiem, dlatego nie oceniam.
Ważniejsze dla Adama przede wszystkim - więc tym bardziej dla kibiców powinno być - była sama obecność chłopaków w Zakopanem, a skoczyli, czy nie skoczyli - to raczej rzecz drugorzędna. Małysz mógł coś powiedzieć, w końcu nic nie miał do stracenia (tak jak Zidane w ostatnim meczu :)) - nie zrobił tego, więc i ja apeluję o powściągliwość :)
(27.03.2011, 21:22)
karollkaxd
@piotr186

Dlaczego nie krytykujesz tak ostro Romoerena, który też nie skoczył? Owszem zjechał z buli, ale z tego co zauważyłam to cała Twoja nagonka dotyczy tego, ze Austriacy nie skoczyli.. Więc? :)
(27.03.2011, 20:56)
piotr186
Jarek Gracka

Jakby Austriacy chcieli to by skakali, Związek austriacki chyba nie jest taki zły skoro wielu innych austriackich narciarzy (skoczkowe Alpejczycy) jednak zmieniało narodowość i kraj który reprezentowali. A Goldi pewne jakby się uprał ro by barwy narodowe zmienił skutecznie (w końcu jest wolnym człowiekiem).

Niestet y tak to wyglądało że Austriacy przyjechali tylko po kasę od Red Bulla albo z przymusu...


Uważam ze Austriaków za zachowanie w Zakopanem powinno się napiętnować
(27.03.2011, 14:22)
zjazd po buli
To nie był zjazd po buli, ale zjazd w głębokim śniegu. To równie niebezpieczne jak skok i lądowanie na czymś takim (nie zagraża życiu ale kolana i mięśnie można uziemić na resztę życia)
(27.03.2011, 13:57)
kris
dokładnie. nie były to oficjalne zawody, dodatkowo odwolane przez jury a zawodnicy skakali na pewno na wlasna odpowiedzialnosc. widocznie austriacy nie mieli takiej opcji. no ale troche zdziwil fakt ze nawet nie zjechali :P
(27.03.2011, 13:52)
krwisty
Widzę w Polsce nie może być normalnie.
Zróbcie jeszcze z tego czy Auty skakały, czy nie, aferę z komisją śledczą na czele.
Czy Polak nie potrafi wyciągnąć choć krzty czegoś pięknego?
Czy z każdego nawet najfajniejszego przedsięwzięcia trzeba wyciągać afery i szukać podwójnego dna?
Zanim nie wszedłem tu na forum, to miałem fajny obraz imprezy pożegnalnej Adama.
Nie powinno się robić imprezy dla tych wszystkich Polaków, którzy po jej zakończeniu kipią od biadolenia, narzekania i utyskiwania.
To tak jak z wieloma weselami:
Państwo młodzi stresują się, przeżywają jak to wszystko wypadnie, czy goście będą zadowoleni, czy jedzenie będzie smakowało, czy muzyka odpowiednia itd.
Goście przyjdą pochlają, nażrą się, potańczą, pośpiewają i z fałszywymi uśmiechami będą życzyć młodej parze wszystkiego naj, naj...by i tak po całej zabawie szemrać, że jedzenie niedobre, że muzyka do kitu, że panna młoda miała suknię do bani, a pan młody wyglądał beznadziejnie...
Mdło mi jak czytam niektórych.
(27.03.2011, 13:24)
Jarek Gracka
Swoją drogą tak myślę dodatkowo - zawodnicy skakali na własną odpowiedzialność, kto wie jakie kto ma zapisy w umowie ubezpieczeniowej, może ci co nie skoczyli mają wyłączenia w przypadku takich skoków z wypłacenia świadczenia. Ja bym nie ryzykował wtedy kontuzji i ewentualnego płacenia za nią. Nie wiem, dlatego nie oceniam.
(27.03.2011, 13:18)
Jaro
A ja z innej beczki - obejrzyjcie sobie wiadomości sportowe na EuroNews (takie europejskie CNN) - było sporo o benefisie (co jest rzadkością). Wiadomości są co pół godziny.
(27.03.2011, 13:06)
redbulek terrorysta
Czy to nie kochany redbulek zakazał skoczkom skakania? Przeciez to z nim zawodnicy mają podpisane najostrzejsze kontrakty. Przecież redbullowaty organizator zakazał wszystkim skakania. Nad bula pojawili się tylko ci, którym on waruunkow nie dyktuje.
Popatrzcie na Małysza. nawet wczoraj nie pozwolili mu zrzucić tej głupiej czapki w której wygląda koszmarnie. Zero szacunku do zawodnika. Skakać na szczęście mógł ale chyba tylko dlatego, że jego przypadkowe kontuzje już ich nie dotkną.
(27.03.2011, 12:35)
Emka
PIOTRZE nie tędy droga pozbądź się nienawiści i zazdrości z serca wtedy będzie Ci się żyło lżej. Nie wiem czy masz taki brak tolerancji i nienawiść wszczepioną z mlekiem matki czy nabyłeś ją ale człowieku przez takich Polaków w Polsce jest źle.
(27.03.2011, 12:22)
Jarek Gracka
@ piotr186

od braku nienawiści do miłości jest spora granica - ja nawet im nie kibicuję, ale nie uważam ich za bandę palantów.
Co do aroganckich egocentryków, nie wiem nie spotkałem się z tym, są nawet bardziej sympatyczni niż niejedna inna nacja. Mają za to całkowicie porąbaną federację, w której niestety od bycia pupilkiem do bycia skreślonym droga jest bardzo krótka. Przekonał się o tym dość dawno temu Goldberger - wystarczyło, że był kontuzjowany i udzielił w trakcie kontuzji kontrowersyjnego wywiadu, w którym przyznał się do jednorazowej próby z narkotykiem wiele, wiele lat temu by został zdyskwalifikowany. Ale kiedy chciał reprezentować inny kraj, zabroniono mu tego, a to nie była jeszcze Austria zawistnika Pointnera (za którego czasów przedwcześnie zakończyli kariery wszyscy, którzy skakali w czasach, w których Pointner też skakał - Widhoelzl, Hoellwarth, Goldberger - mogli jeszcze poskakać, ale moim zdaniem byli zbyt niepokorni).
To tylko moja opinia, bo nie podpisałbym się pod tym z całą pewnością, ale wydaje mi się po prostu, że ryzyko jest za duże dla nich i trochę się boją, bo stosunki w federacji mają trochę jak w komunistycznych krajach - tam też dziś byłeś ulubieńcem, jutro przegranym.
Ogólnie to czekam, aż jakiś szejk podkupi ich reprezentację B :)
(27.03.2011, 12:16)
piotr186
Jarek Gracka

Jarku, tobie mogę napisać ; "nie przesadzaj z tą miłością do Austriaków".

Asu triacy jakby byli inni (a nie tacy aroganccy) to by skoczyli. Chyba nikt by ich z kadry nie wyrzucił ze skoczyli na benefisie Adam Małysza... Po za tym mogli chociaż zjechać po zeskoku a i tego nie było.

BO prawda jest tak ze Schlierenzauer i Morgenstern przyjechali bo musieli (są sponsorowani przez Red Bulla), kasę za samą obecność zainkasowali to po co mieli się wysilać??

Austriacy są aroganccy i są egocentrykami. Mogli się postawić Pointnerowi i skoczyć. Jest po seoznie więc żaden reżim treningowy ich już nie obejmuje.

No nigdy by Pointner swojego pupilka (Schlierenzauera) wyrzucił z kadry. Możesz być pewny ze nawet jakby Schlierenzauer przyszedł na skocznię pijany to i tak Pointer by go z kadry nie wyrzucił.

Mogli skoczyć lub zjechać - mogli, a tak austriacy pokazali tylko swoje wielkie napuszone ego. Taka prawda...
(27.03.2011, 11:53)
Aune 003
W podzięce

Był moment, gdy na nieba firmamencie
Rozbłysła gwiazda blaskiem najjaśniejszym.
Chwila, w której bez końca, zawzięcie,
W której małe światełko zachciało być większym.

Więc rosło w potęgę, przeszkody mijając,
Aż rozlało się swym blaskiem po oba bieguny,
Zmieniając się w źródło, co uśmiech dając
Powodowało łzy słodkie, wyprost dumny.

Każdy Polak z niego czerpiąc, w każdym oddechu
Brał rozkosz - coraz szybciej oddychał.
Oddycha. bo źródło uśmiechu
Nigdy nie wysycha.
(27.03.2011, 10:12)
26 MARCA ŚWIATOWYM DNIEM SKOKÓW NARCIARSKICH
26 marca zrobić Światowym Dniem Skoków Narciarskich, dla podziękowania za karierę Adama.
(27.03.2011, 09:24)
"sympatyczni szwajcarzy"
Szwajcarzy zawsze płynęli z prądem i pod publikę. Chyba wszyscy pamiętają że 2 wojne światowa to oni wygrali. Współpracowal;i i sympatyzowali ze wszystkimi stronami konfliktu a do dziś żyja z oszczędności tych co w czasie wojny zginęli.
Lizusostwo to ich cecha narodowa.
Dla mnie bardzo niesympatyczne w czasie tego pożegnania jest fakt, że zawodnicy nosili reklamy sponsorów. Czyli dla wszystkich był to geszeft a nie prawdziwa impreza pożegnalna.
(27.03.2011, 09:20)
Jarek Gracka
@piotr186

nie przesadzaj w swojej niechęci do Austriaków, to naprawdę sympatyczni ludzie, rozmawiałem z nimi to wiem.
Mają po prostu ostry reżim treningowy i nie mogą się Pointnerowi sprzeciwić - prawdopodobnie o to chodziło, a o nic innego - nie mam pewności, ale prawda jest taka, że z federacją i systemem nikt u nich nie wygrał i po prostu boją się. Wiadomo zresztą, że Pointner to typ wyjątkowo niesympatyczny mający poparcie federacji. Ja mając do wyboru pomiędzy skokiem i wyleceniem z kadry, a nie oddaniem skoku nie ryzykowałbym. Popatrz, że taki Zauner to ma przerąbane za sam fakt, że nie chciał poddać się operacji. Nam jest łatwo oceniać z perspektywy naszej, ale dla nich to całe życie i sposób na zarobek i tyle.
(27.03.2011, 09:12)
piotr186
Dla informacji skakało 12 nie 10 skoczków.

zaś po zeskoku zjechało siedmiu skoczków w tym Romoren i Hautmaeki którzy potem nie skakali.

Jedynymi którzy ani nie zjechali ani nie skoczyli byli ci godni pożałowania Asutriacy - pseudomistrzowie a tak naprawdę rozkapryszone dzieciaki. Ich ego już dawno się nie mieści na skoczni.
(27.03.2011, 08:26)
serek
Witam! Gdyby to wczoraj był konkurs te 10 skokó benefisu wygrałby Adam Małysz 2 byłby Piotr Żyła a 3 Simon Ammann najkrócej skoczyli Stefan Hula i Vitalij Szumbarec, ze skoku zrezygnowali: Matti Hautamaeki, Martin Koch, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer!
(27.03.2011, 07:49)
spiecki9
Dla mnie to aby koniec sezonu, a w następną zimę Adam znów pojawi się na rozbiegu. Nie dopuszczam do innej myśli!!! Adam JEST WIELKI!!! Wierzyłem w niego w Val die Fiemmen i wiedziałem że nie na marne, a w późniejszych latach tylko go podziwiałem, bo było za co...
(27.03.2011, 03:18)
spiecki9
Dla mnie to aby koniec sezonu, a za rok znów Adam będzie skakał... Nie dopuszczam do innej myśli!!
(27.03.2011, 03:15)
marmi
No i TVP odpuściła dobranockę by pokazać te skoki czym uniknęła blamażu. To też warto odnotować :)
(27.03.2011, 00:24)
marmi
Simon Ammann jest bardzo w porządku, w ostatnim tygodniu pokazał bardzo dobitnie jakim szacunkiem darzy Małysza. Za to i ja będę go odtąd darzył szacunkiem i mu kibicował. Spróbuję wybaczyć mu zabranie Adamowi 3 złotych medali ZIO :)
Szkoda, że pozostałe gwiazdy nie oddały skoku - nikt ze skaczących nie miał żadnych problemów.
Nigdzie nie widziałem informacji nt. Ahonena, który moim zdaniem jest pierwszą osobą, która powinna dziś w Zakopanem być. Ktoś wie dlaczego go nie było? Adam go nie zaprosił czy odmówił, a jeśli tak to z jakiego powodu?
(27.03.2011, 00:23)
Redakcjo !
znalazłem błąd w pismie :
którzy oddawali całkiem poprawne skoki przecierając story.
zamiast story powinny byc chyba tory ?

(26.03.2011, 23:46)
Polbank Cup
@ kris

bo tylko Austriacy podpisują kontrakty, które zapewne zabraniają im skakania podczas intensywnych opadów śniegu. Szkoda tylko, że nie zakazują im nurkowania w Egipcie (czy gdzie oni tam jeżdżą). Poza tym wiadomo, że można nabawić się kontuzji na sto milionów innych sposobów np. na oblodzonym chodniku, czy wychodząc spod prysznica. Zawsze wydawało mi się, że doświadczeni zawodnicy mają większe szanse na wyjście obronną ręką z kryzysowych sytuacji. A tak w ogóle podczas III konkursu w Zakopanem też padało i nikt nie zrezygnował ze skoku.
(26.03.2011, 23:36)
Spostrzegawczy
Brawo Shumbarets!!!

Ukrai niec zawstydził Austriaków. :D
(26.03.2011, 23:09)
kris
dlatego ubolewam tym bardziej nad tym, ze pogoda byla do bani i zawody sie nie odbyly normalnie bo teraz bedzie pelno takich podtekstow, ze nie byli warci zaproszenia, ze cieniasy itp a nikt tak naprawde nie wie czy oni nie maja jakichs zapisow w kontraktach, ze nie moga bez ryzyka sie narazac.. nie wiem cos w tym stylu.
(26.03.2011, 23:01)
Polbank Cup
Byłam przekonana, że Romoeren skoczy, zawsze wydawał się być najbardziej szalonym z całej stawki. Odnoszę wrażenie, że czasami podczas konkursów PŚ panują gorsze warunki i wtedy wszyscy startują, a dzisiaj czołowi zawodnicy odpuścili. Bali się kontuzji, już im się nie chciało, czy nie zapłacono im za to? A to całe mówienie o wielkości Małysza (zresztą całkowicie słuszne) przez niektórych zawodników jest jakby modne, wszyscy tego oczekują i temu się niektórzy podporządkowują. Gdy dzisiaj trzeba było coś udowodnić, to tylko 10 się odważyło. Łatwo jest zapuścić/namalować/przykleić wąs, ale towarzyszenie w ostatnim skoku wymaga już czegoś więcej. Od wielkich dużo się wymaga, ale oni chyba sobie nie do końca zdają z tego sprawę. Ośmielę się stwierdzić, że tylko ta 10 zawodników była tak naprawdę godna zaproszenia. W ostatnim tygodniu ogromnie zyskał w moich oczach niespecjalnie lubiany przeze mnie Simon Ammann. W Planicy wąs, a dzisiaj skok i słowa, że przyszedłby do Zakopanego nawet na pieszo...

Czy ktoś posiada informacje o sile wiatru w Zakopanem?
(26.03.2011, 22:56)
kris
szkoda ze te zawody sie nie odbyly.. (w sensie ze pogoda nie dopisala) :/ bardzo bylem ciekawy jak to wszystko wypadnie, no i do tego te pozegnanie malysza. na pewno sobie to inaczej wyobrazal ale no coz :P
(26.03.2011, 22:50)
kris
nie ze sie bali ale pewnie sa zobowiazani jakimis kontraktami itp i dlatego nie mogli.. ;< watpie by bali d..y :P
(26.03.2011, 22:41)
Alexz6
Słowianie najlepsi! Oni się niczego nie boją! Ammann to dla mnie od dzisiaj jest Polakiem :) Widać, że jego i Adama łączy przyjaźń, taka prawdziwa. Jak powiedział, że on by nawet na nogach przyszedł ze Szwajcarii na jego benefis to się łza w oku zakręciła :) Jest boski! Co do reszty, która nie skakała to jak stali potem na scenie to widać było, że żałowali. Matti i Bjoern przynajmniej zjechali po buli ;D Niemcy i Austriacy nawet tego nie zrobili. Ale trudno, może się bali? Nie wiem. Ważne, że byli :)
(26.03.2011, 21:50)
Dokładne wyniki
Witam. Czy ma ktoś dokładne odległości skoków, tych co skoczyli? ;)

Faktycznie, jedynie Słowianie i Simon Amman, który to jest ponoć wielkim przyjacielem Adama.

Szkoda mi trochę Romoerena, który specjalnie zrezegnował z Mistrzostw Norwegii ;)
(26.03.2011, 20:57)
Ali
Wiecie kiedy będzie powtórka ?
(26.03.2011, 20:51)
and
W TV pokazywali, że pierwszy skakał Adam Cieślar a tu napisno, że Tomek Byrt.
Dzisiejsze skoki to ani odwaga ani głupota tylko szacunek dla Adama Małysza kończącego karierę aktywnego zawodnika.
(26.03.2011, 20:40)
;)
Bo chyba tylko Słowianie skacza na treningach w takich masakrycznych warunkach, więc dla nich to chleb powszedni ;)
Czy ja wiem czy to odwaga czy zwykła głupota?
(26.03.2011, 20:31)
skowronek96
Adam będzie cię brakować!!!
Dziękujemy za te piękne chwile.
(26.03.2011, 20:28)
maggie
Przyjechało 17 skoczków - tylu, ile lat skakał Adam. A skoczyło 11 - za (prawie) 11 lat Jego największych sukcesów...
Oprócz Ammanna tylko Słowianie wykazali się odwagą.
ADAMIE, DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO!
(26.03.2011, 20:21)
Tovix
Austtriacy, Schmitt, Hautamaeki i inni co nie skakali
Dobrze, że w ogóle przyjechali !
(26.03.2011, 20:10)
dida98
Chociaż Żyła daleko jeszcze skoczył
(26.03.2011, 20:03)
kaban do tovix
matti też nie
(26.03.2011, 19:55)
dida98
Podobno Małysz najdalej 126.A Shumbarets 116
(26.03.2011, 19:51)
tovix
Fałszywi następcy ? Chyba nie jest nim Kamil Stoch
(26.03.2011, 19:49)
...
To jest już koniec, nie ma już nic...
Fałszywi następcy to płotki a prawdziwi zostaną zniszczeni przez miernych trenerów
(26.03.2011, 19:46)
tovix
A Matti Hautamaeki ?

skakał czy nie?
(26.03.2011, 19:43)
kzez1986
Podobno w czerwcu ma być jeszcze jedno pożegnanie. Może by tak zrobić Skok do celu na igielicie podczas tego pożegnania. Nikt na pewno nie obraziłby się, gdyby Adam jeszcze raz skoczył :)
(26.03.2011, 19:36)
dida98
Koło 130 mi się zdaje i zdecydowanie najdalej
(26.03.2011, 19:29)
;)
obstawiam ok. 130 metrów
(26.03.2011, 19:29)
Dawid
Cieszę się, że mogłem kibicować takiej legendzie, Dziękuję Ci Adam i powodzenia w dalszym życiu.
(26.03.2011, 19:26)
KSK
Ciekawe ile Adam Małysz skoczył.
(26.03.2011, 19:24)
Michałek
Wielka szkoda :/
(26.03.2011, 19:23)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Adam oddał swój ostatni skok
Adam oddał swój ostatni skok

Adam oddał swój ostatni skok

Kalendarium
Atle Pedersen Roensen
Najbliższe zawody
13 sierpnia 2022 (sobota)
09:00
FIS Cup Frenstat
10:00
FIS Cup Frenstat
konkurs ind.
19 sierpnia 2022 (piątek)
20:00
FIS Cup Szczyrk
odprawa techniczna K/M
20 sierpnia 2022 (sobota)
09:30
FIS Cup Szczyrk
oficjalny trening K
10:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
11:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. K
15:00
FIS Cup Szczyrk
oficjalny trening M
16:00
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
17:00
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. M
21 sierpnia 2022 (niedziela)
09:00
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
10:00
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. K
13:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
14:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. M
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Raporty specjalne - wszystko w jednym miejscu
Zainteresowała Cię tematyka najnowszego artykułu i chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasze raporty specjalne...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich