Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29
30
listopad 2022
Najbliższe zawody
27.11.2022, godz. 09:00
Ruka HS-142

Podczas czwartkowych treningów na skoczni w Planicy doszło do groźnych upadków, w wyniku których trzech zawodników doznało obrażeń.

Nieszczęście dotknęło Pascala Bodmera oraz Japończyków: Fumihisę Yumoto i Noriakiego Kasaia.

Według wstępnych doniesień fińskiej stacji MTV3, Bodmer doznał zwichnięcia stawu barkowego. Okazało się jednak, że uraz jest poważniejszy i u młodego Niemca doszło do złamania w okolicy barku. Bodmer jest już w Niemczech, gdzie przejdzie leczenie i rehabilitację.

U Yumoto wstępnie diagnozowano złamanie prawego nadgarstka, Japończyk miał jednak więcej szczęścia. Mimo że uderzył ręką o zeskok z dużą siłą, do złamania nie doszło. Jego kolega z drużyny wyszedł z upadku jedynie z kilkoma siniakami oraz kilkoma szwami założonymi na prawy łokieć.

Z powodu urazów Japończycy nie wystąpią w sobotnim konkursie drużynowym w Planicy.

Sportowcom życzymy szybkiego wyzdrowienia i powrotu na skocznie!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
lili-86
piotr186 Na to wygląda;)
(19.03.2011, 20:30)
uskotko
@piotr186

Nie, wcale. Okulista potrzebny?
(19.03.2011, 16:50)
piotr186
lili-86

Widocznie Niemcy w ramach dopingu wszczepiają.sobie dodatkowe stawy:) he,he
(19.03.2011, 09:55)
piotr186
ufff. Na szczęście Kasaji nie przedwcześnie kończyć kariery

Swoja drogą redakcjo szkoda ze nie wymieniliście Kasajego z nazwiska tylko przedstawiliście go jako "Kolega Yumoto"...
(19.03.2011, 09:53)
uskotko
Pewnie tak.
(19.03.2011, 09:27)
lili-86
Pascal Bodmer to jakiś ewenement:) Ma uraz stawu barkowego? Jak można mieć uraz czegoś co nie istnieje? Może chodziło staw ramienny? Mimo tego, życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
(19.03.2011, 09:23)
Propek
Filmiki są na youtubie, pokazywali skrót w wiadomościach w czwartek.
(19.03.2011, 08:12)
melon
Fanie Sinkovca, to jest sport. Tutaj nikogo nie można skreślać przed rozpoczęciem zawodów, szczególnie jeśli chodzi o szanse tych 3 zawodników na osiągnięcie czołowej 20. Przecież Yumoto i Kasai prezentują teraz niezły poziom, a do tego potrafią wykorzystać wiatr. Bodmer ma spadek formy, ale popatrz na to z drugiej strony - skaczący ostatnio znakomicie Freitag nie przebrnął kwalifikacji, bo miał problemy w powietrzu.
(18.03.2011, 07:17)
Fan Sinkoveca
Życzę im jak najlepiej, ale nie oszukujmy się, i tak nie mieli żadnych szans na znalezienie się choćby w czołowej dwudziestce konkursu.
(17.03.2011, 23:08)
as
Adam14 ma rację!!!

Mi też żal Kasaiego
(17.03.2011, 20:24)
uskotko
Gambatte, Nihon!
(17.03.2011, 19:14)
daro
@tommm: Też zawsze jak widzę, że startuje Yumoto to trochę się boję, żeby w całości wylądował. Skacze najbardziej brawurowo ze wszystkich skoczków (no, może podobnie skacze Kranjec, ale jest dużo bardziej doświadczony). I nie lubię jak mówi się, że jego wygrana w Pragelato to zupełny fuks. W tamtym wietrznym konkursie jego odwaga została po prostu nagrodzona.
(17.03.2011, 18:50)
Adam14
Eh, cóż za pech. Najbardziej mi szkoda Noriakiego. Trzymajcie się!
(17.03.2011, 18:40)
damien7777
dziwi mnie czemu nigdzie nie ma filmików z treningu... przecież słowienska telewizja pokazuje treningi na żywo...
(17.03.2011, 18:20)
Skoczek130
Letalnica to bez wątpienia najniebezpieczniejsza skocznia na świecie! Mam nadzieje, że gdy ją powiększą, jej profil również się zmieni, aby skoczkowie lecieli, tak jak w Vikersund, nisko nad bulą.

Życzę poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia! :))
(17.03.2011, 17:14)
Artello
Czy ma ktoś filmiki ze zdarzeń Yumoto i Bodmera?
(17.03.2011, 16:53)
tommm
Yumoto skacze bardzo agresywnie i brawurowo rzuca się na narty, bałem się, że kiedyś sobie coś przez to zrobi no i masz :/
pozostałych też strasznie szkoda. ktoś widział ich upadki? zawodnicy popełnili jakieś błędy, czy dostali 'strzał' wiatru?
(17.03.2011, 16:42)
Polonus
Faktycznie. Zakończenie kariery bez udziału Kasai to po prostu tak jakby go nie było.
Ale myślę, ze Japończyk przyjedzie. nawet jak nie będzie mógł skakać.
(17.03.2011, 16:07)
Fanka
Panie Noriaki "Kamikadze" Kasai, ja nie wiem, jak Pan to zrobi, ale 26. marca widzimy Pana w Zakopanem na Wielkiej Krokwi.
I oczywiście pozostałym zawodnikom też szybkiego powrotu do zdrowia i formy.
(17.03.2011, 16:01)