Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Mistrz Olimpijski - Wojciech Fortuna bardzo krytycznie wypowiedział się na temat obecnego trenera naszej kadry - Łukasza Kruczka.

- Kiedy Kruczek obejmował kadrę, byłem wiceszefem Komisji Skoków i też go popierałem. Wspierałem go, ale skończył się okres ochronny. Jeśli jest fachowcem, to dlaczego wielu naszych skoczków prezentuje poziom drugoligowy? Stefek Hula cofnął się. Gdzie są bracia Jakub i Maciej Kotowie? Co się stało z Łukaszem Rutkowskim? Dlaczego Marcin Bachleda jest w tak słabej formie? Wspomniana przeze mnie grupa osiąga coraz gorsze wyniki. Piotr Żyła i Tomasz Byrt uratowali Kruczka przed kompromitacją w mistrzostwach świata. Wziął do drużyny zawodników, którzy byli poza pierwszą kadrą. Uparty Piotrek przecież czasami za własne oszczędności jeździł na zgrupowania. Poprawił technikę, ćwicząc głównie z Janem Szturcem oraz Hannu Lepistoe. Byrt był w kadrze młodzieżowej i trenował w klubie pod okiem wspomnianego Szturca - mówi Fortuna.

Jak twierdzi były skoczek narciarski, nawet Kamil Stoch przy obecnym trenerze się nie rozwinie, natomiast jego tegoroczne wygrane są efektem stabilizacji w życiu młodego zawodnika oraz współpraca z psychologiem.

Według Fortuny nowym trenerem powinien zostać Heinz Kuttin, który obecnie jest indywidualnym trenerem Thomasa Morgensterna. Zdaniem naszego mistrza olimpijskiego, Austriak świetnie zna się na swojej robocie.

Wojciech Fortuna powiedział głośno to, czego nikt inny nie odważył się do tej pory powiedzieć. Na pewno jego zdanie podziela wielu kibiców. Jednak kto ma rację? Prawdopodobnie przekonamy się w przyszłym sezonie. Miejmy nadzieję, że zimowym, nie letnim.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
piotr186
A na LGP po za Hakubą jeździ od 80-100 % czołówki światowej.
(12.03.2011, 14:23)
piotr186
...

W lecie skacze się z tych samych belek co zimą, tyle nosze z powodu temperatury powietrza i prędkość na progu jest większa niż zimą
(12.03.2011, 14:21)
piotr186
polonus, ...

Sukcesy letnie tez mają swoją rangę.

A Fortuna wie o skokach (dzisiejszych skokach!! podkreślam to) dużo mniej niż przeciętny kibic....
(12.03.2011, 14:20)
...
@marce
Letnimi sukcesami zachwycały się tylko dzieci, skokowi laicy oraz rodzina Kruczka. Nikt normalny nie traktuje letnich wyników jako wskaźnika formy na PŚ. Światowa czołowka skokowa latem cięzko trenuje (czyli tyje budując masę mięśniowa i siłe) a więc spada na bulę szczegółlnie że nie kazdy tez potrafi skakać z 20 belek;) Na zawody przyjeźdzają co najwyżej 1-2 i bardziej dla rozrywki niż wygrywania.
Trzeba czytać również poglądy innych a nie tylko swoich 15-letnich kumpelek.
(11.03.2011, 17:31)
Polonus
Śmieszy mnie kiedy ktoś, kto nie ma pojęcia o skokach kpi z kogoś takiego jak mistrz olimpijski.
Najśmieszniej sze kiedy są to ci sami ludzie, którzy, słusznie, każą mieć szacunek dla "trenerów' typu Kruczek. Delikatnie pisząc" totalny palantyzm. Naprawdę delikatnie.
(11.03.2011, 16:25)
piotr186
Chyba ostatnio za dużo gorzałki było co panie Fortuna???
(11.03.2011, 13:56)
piotr186
Ciekawie że Fortuna jest (czy był) w związku i opowiada takie głupoty...

Łuaksz Rutkwoski - to nie wie Fortuna Rutkwoki że miał poważne kłopoty zdrowotne???

Stefan Hula - wcale się nie cofnął, wręcz przeciwne - ma najlepszy sezonów karierze, tyle ze zabrakło formy na MŚ.

Toamsz Byrt- od kiedy trenem kadry młodzieżowej jest Jan Sszturc?? Przecież trenem jest Celej i co ma do tego Kruczek??

Kuttin - najgorszy trener który niszczył Adama Małysza a z resztą kadry miał 100 razy gorsze wyniki niż ma teraz Łukasz Kruczek.

Reasumując Fortuna opowiada bzdury. Nic dziwnego skoro mamy takich ludzi jak Fortuna w zwiqżku ze jest jak jest....
(11.03.2011, 12:41)
Fanka
Teraz dopiero będzie bajzel i brak kasy wraz z odejsciem Adama Małysza, przekonają się ile dzięki niemu było wpływu kasy do PZN, bo nie ukrywając to on był motorem napędowym cały ten czas.
UMowa z grupą LOTOS kończy się wraz z zakończeniem tego sezonu.
Zapowiada się na wielką bidę, a o trenerze z zagranicy w takiej sytuacji nawet dla tych młodszych można sobie pomarzyć.
(11.03.2011, 09:35)
dawidlodz
święta prawda, w kadrze A jest 9 skoczków a na MŚ pojechało z niej tylko 2/5... i z tego jeden bez formy a niby jest lepszy od pozostałych ! pozdro wielkie !
(10.03.2011, 23:15)
svale
Ostatnie wypowiedzi pana Fortuny przypominają mi trochę wypowiedzi naczelnego krzykacza polskiego sportu, tj. Jana Tomaszewskiego.

"Uparty Piotrek przecież czasami za własne oszczędności jeździł na zgrupowania." - a reszta skoczków musiała na pewno parę lat temu kupować sobie podstawowe odżywki i witaminy za własne pieniądze. PZN tego nie finansował. Paranoja.

Zgadzam się z @Fanka. U nas nie ma systemu szkolenia. I długo nie będzie, dopóki ciężka kasa nie będzie szła na pensje dla panów "działaczy", a nie na rozwój młodych zawodników.
(10.03.2011, 20:34)
Labrador
@leivonen- głupcem byłby Tajner zwalniając Kruczka i co grosza zatrudniając Kuttina.
(10.03.2011, 19:33)
Fanka
Pan Szturc miało być
(10.03.2011, 18:59)
Fanka
To też ja nie raz powtarzałam, ze tu nie chodzi tylko i wyłącznie o zmiany trenera kadry, ale o zmiany na samym dole, to od dołu bierze się autentyczne kształtowanie sportowca, na dole powinna się odbyć rewolucja, zmiany całkowite i trenerów i systemu.
Tylko Pan szturs potrafi wytrenować zawodnika jak trzeba.
Ja mam taka cichą nadzieję, ze Adam po zakończeniu kariery sam będzie chciał coś z tym zrobić, nie wiem, może go posłuchająi coś się zmieni ?
Kiedy na zcacie go zapytałam o system szkolenia w Polsce, odpowiedział, ze u nas go nie ma.
Bo obawiam się, ze będzie się bazowac znowu na jednym zawodniku a reszta to będzie jak od "macochy" ...
Ogólnie to mnie bardzo dziwi jak Kruczek może wkuwac i wałkować u Stocha całe lato i jesień jedną technike skoku przecież Kamil zapomniał jak się przez to lata, na największej skoczni świata nigdy nie doelciał do 200 m bo ma jedną wkutą technikę.
(10.03.2011, 18:57)
leivonen
Heinz Kuttin? Byłby głupcem po tym jak go 'opluwano' i w jaki sposób został potraktowany przez PZN.
(10.03.2011, 15:24)
Piotr S.
Kamil w Libercu był czwarty. Czy z innym trenerem wczesniej by wygrywać? Tego nie wiemy. Wszyscy skoczkowie poza Adamem i Kamilem mieli lub mają problemy z formą i temu nie da się zaprzeczyć. W kadrze młodzieżowej jest jeszcze gorzej. Dlaczego pan Wojtek nie krytykuje trenera Celeja?

Zwolnienie Łukasza Kruczka nie rozwiązałoby problemów bo brakuje dobrego systemu szkolenia. Wątpię czy PZN zatrudniłony Kuttina czy Kojonkoskiego albo innego zagranicznego trenera. Zresztą, który zagranicznych trener chciałby pracować w Polsce po tym w jaki sposób zwolniono Kuttina i Lepistoe?


Z zawodników Łukasza Kruczka dobre wyniki osiąga tylko Kamil. Czy dla pozostałych chłopaków trenerowi Kruczkowi i jego asystentom brakuje czasu?

Na pewno trzeba zbudować sensowny system szkolenia, ale kto to ma zrobić?(10.03.2011, 15:13)
Fanka
I co z tego, że Kamil coś udowodnił ? w tym sezonie ?
On powinien to udowadniać już co najmniej dwa lata temu, gdyby miał innego trenera już dawno wygrywał by zawody PŚ i taka jest prawda.
Po 3 latach pracy Kruczka jako trenera kadry, mamy tylko Stocha ale to i tak wciąż za mało, najważniejsze imprezy takie jak IO i MŚ, znowu nie mamy medalu, w drużynie... Ile jeszcze trzeba czekać aby Polska stanęłą drużyną na podpium MŚ?
Fortuna ma rację i wreszcie przyjmijcie to do wiadomości, że jak tak dalej pójdzie to teraz tym bardziej bez Małysza polska drużyna nawet nie ma szans dostania się do finału MŚ.
System szkolenia u nas leży i kwiczy i taka jest prawda.
Jesli trener po trzech latach nie ma wyników, nie ma medali z MŚ czy IO, to sam powinien odejść!
To się nazywa dobrowolna dymisja, honorowa !
(10.03.2011, 12:38)
Djaq
W. Fortuna ma wyraźnie jakiś problem. Ostatnio krytykował polskich skoczków twierdząc, że nie ma wśród nich żadnego godnego następcy Adama Małysza. Mimo, iż Kamil Stoch już w tym sezonie udowodnił przynależność do czołówki światowej...

Teraz wjeżdża na Łukasza Kruczka. Cóż nie każdy trener musi odnosić od razu sukcesy. Mentalność większości Polaków jednak nakazuje wszystko krytykować, bo chcą, żeby np. piłkarze lub skoczkowie ciągle wygrywali. Siwy pan w okularach ewidentnie należy do tej większości.

Na razie pozostaje tylko czekać, aż pojawi się artykuł o Fortunie i prezesie PZN :]
(10.03.2011, 11:30)
Polonus
@Józia
Opcja jest jedna. To Ty za dużo wypiłaś.
Gdybys miała ciut wiedzy to nie pisałabyś, że Fortuna jest autorem jednego skoku. Autorem jednego skoku jest kruczek. Skoku na trenerska kasę.
(10.03.2011, 11:27)
Józia
Są dwie opcje, albo pan Fortuna za mało, albo za dużo wypił. Bohater jednego skoku nie ma za bardzo podstaw do oceniania pracy trenera
(10.03.2011, 11:18)
Polonus
@Redakcja
Dziekuje za ten artykuł. I nie z tego powodu, że bije on w Kruczka czy w ogóle w PZN=owskie układy.
Dziękuję za to, że zgodnie z zasada dziennikarskiej rzetelności przedstawia on też inny od oficjalnego i namaszczonego przez PZN i "poprawność" opunkt widzenia. Na tym własnie ma polegać obiektywne dziennikarstwo. A nie tylko na tym, żeby byc tubą i klakierkiem tych u koryta.
Czekałem czy się zdecydujecie to puścić (u mnie na blogu to już było do południa) i się nie zawiodłem.
Taka, miedzy innymi, postawa, jest powodem, że cenię Was dużo bardziej niz konkurencję - portal wyjątkowych koniunkturalistów.
(10.03.2011, 08:03)
jendrysz
@marce93 Nigdy nic dobrego o Kruczku nie napisałem. Niestety Tajner wziął licealistę na trenera kadry a najwyżej powinien go wziąć do młodzików. Ale zbytnio nie winił bym Kruczka, na pewno robił co mógł. Ostatnie zmarnowane dwa sezony (Olimpiada, MS) obciąża konto głupoty Tajnera.
(10.03.2011, 02:25)
leo
Należy się krytyka za wyniki 6 z grupy 8 zawodników Kruczka (Bachledy, Kubackiego, K.Miętusa, Śliża, M.Kota i Rutkowskiego)
(10.03.2011, 01:26)
marce93
Ludzie, ależ Wy jesteście inteligentni...A co gadaliście po sezonie letnim o Kruczku? Zostańcie przy jednym, a nie zmieniajcie zdania, jak majtki, o ile je nosicie...
(10.03.2011, 00:44)
gorzka prawda
A Kuttin z pewnością ma już w nosie Polaków skoro od 3 lat trenuje aktualnego Mistrza Świata oraz zdobywcę Kryształowej Kuli Thomasa Morgensterna
(10.03.2011, 00:17)
gorzka prawda
Kruczek mna do dyspozycji całą Małyszomanię i co którego weźmie to zniszczy. Jedyne jakiekolwiek wyniki maja wychowankowie Kuttina i Horngachera. Czyż to nie śmieszne? Ten zły Kuttin przygotował bazę pod dzisiejsze wyniki a reszta świetnych skoczków niestety po wyjściu z klubów trafiła w łapy Kruczka i jesli nie zatrudnią kogoś na światowym poziomie to można powiedzieć że zostali wykończeni (chodzi o generację1988 i młodszych).
Kuttin z Horngacherem albo tarzają się ze śmiechu albo płaczą widząc co Polacy potrafią zrobić z olbrzymimi talentami skokowymi, które posiadają.
(10.03.2011, 00:10)
kaban do Labrador
hula raczej się cofnął, ma najlepszy sezon bo fuksiarko udało mu się wskoczyć kilka razy do dziesiątki i to wywindowało go w klasyfikacji pucharu świata. Taka naprawdę to hula prezenutje się słabiej niz rok temu
(09.03.2011, 23:41)
Labrador
A i jeszcze odwoływanie się do Kuby, za którego odpowiada Celej (pełnia znajomości tematu przez Fortunę, nie ma co!). Maciek Kot? On jest po prostu dobry tylko na normalnych skoczniach, trzeba się z tym pogodzić i nie gadać głupot jakby Kot był przed Kruczkiem jakimś tuzem. Bachleda... On już od dawna skacze słabo... I potem jednostronne spojrzenie na sprawę. Stoch skacze dobrze- nie zasługa Kruczka, reszta skacze źle- wina Kruczka. Brak jakichkolwiek dowodów, o logice nie wspominając. Panie Wojtku, oszczędź Pan sobie.
(09.03.2011, 23:27)
Labrador
Stefek Hula się cofnął? W swoim najlepszym sezonie? Łukasz Rutkowski w poprzednim sezonie też skakał świetnie i to za Kruczka. A Kuttin już był... I wiodło się wtedy gorzej niż za Kruczka. Fortuna - mnóstwo głupot, kłamstw i brak uczenia się na błędach i historii.
(09.03.2011, 23:18)
adam94
Kuttin już trenerem był i nic z tego nie wyszło, a poza tym nie za ładnie został potraktowany. A czemu miałby zostawić Morgiego to ja nie wiem. Nasz związek jest bardzo inteligenty. Od wyników Małysza zależy sytuacja trenera. Tajner wyleciał po słabym sezonie 2003/2004. Kuttin wyleciał po 2005/2006, poprzedni był lepszy, 4 miejsce w PŚ. Hannu też wyleciał po słabych wynikach Adama, ale mistrz w końcu wziął sprawy w swoje ręce. Efekt? 2 medale olimpijskie, medal mistrzostw świata i duże szanse na podium w końcowej klasyfikacji.

Kojonko ski jest najlepszą kandy turą wg mnie, bo Hannu nie wróci chyba.
(09.03.2011, 23:18)
...
mądre słowa ale na beton nie ma rady.Tajner nie zwolni Kruczka.Smialo mozna podsumowac występy jego podopiecznych bo nic sie pewnie nie zmieni.Wiec podsumujmy osiagniecia jego podopiecznych ktore robily spore wrażenie:
Kubacki - tak zostal przygotowany wspaniale do zimy ze ze skoczka scislej swiatowej czolowki z LGP zrobiono slabego wyrobnika ktory od swieta zapunktuje w PK
Bachleda - tu wiadomo, jak slaby byl taki jest ale z ta roznica ze nawet w PK gdzie radzil sobie dobrze skacze slabo obecnie.
Kot - nic a nic postepow, wrecz przeciwnie chyba cofnal sie w rozwoju fizycznym, a to dzieki naszemu wspanialemu trenerowi, no ale odniosl sukces jak to Tajner powie, blysnal na uniwersjadzie co z tego ze skakał z rozbiegu w lesie.
Rutkowski - rok temu pewniak na mamutach, pewniak w PŚ a w tym pewniak na ostatnie miejsca w PK, gdzie przeciera bule przegrywajac z dziecmi z Rumunii czy Turcji
Miętus - wyroznil sie w tym sezonie tym ze bardzo rowno skakal na mamutach, co z tego ze pozostali skakali o dobre 60 metrow dalej.No i wspaniale wystepy w PS i PK.0 punktow i tu i tu.Brawo.
Sliz - jak byl nierowny w przeszlosci tak jest teraz mega nierowny, z przewaga tych slabiusienkich wystepow.Co nie jest nowoscia w tym sezonie
Hula - mimo 90 punktow wydaje sie jakby skakal na farcie, i jest ciagle bez formy.Bez przerwy potrzebuje spokojnych treningow w Szczyrku.
no i Stoch zawodnik ktory osiagnal forme tylko i wylacznie dzieki swojemu talentowi i psychologowi co sam podkresla.Kruczek macha mu tylko chorągiewka.Rownie jego zona mogla by byc jego trenerem i nie wiem czy nie lepszym.
O to wspanialy obraz postawy podopiecznych Kruczka w tym sezonie.Ale Tajner powie pewnie ze wszystko jest cacy i zadnych zmian nie bedzie.Tak samo jak jego faworyt Kot, ktory mial byc pewniakiem na MŚ przeciera teraz bule na mamutach w PŚ i ledwo awansuje do 30stek PK.
(09.03.2011, 23:16)
marce93
Może niech Pan szanowny, który fuksem zdobył złoto zostanie trenerem.! ;/
I ku woli ścisłości, Kuba jest w kadrze młodzieżowej...
(09.03.2011, 23:10)
Spostrzegawczy
Ja także popieram. Może Fortuna nie jest jakimś ekspertem, ale to, co tutaj mówi to cała prawda o naszej sytuacji. Najlepiej, jakby kadrę A prowadził Kojonkoski.
(09.03.2011, 23:08)
Sajmon
Popieram Kruczek powinien zostać wywalony bo na trenera 1 kadry się nie nadaje.
(09.03.2011, 22:58)
bn
i ma chłopina racje
(09.03.2011, 22:56)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Fortuna: Kruczek musi zostać zwolniony
Fortuna: Kruczek musi zostać zwolniony

Fortuna: Kruczek musi zostać zwolniony

Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich