kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kuopio odbył się z problemami. Najpierw rano wiał silny wiatr i zawody przeniesiono na wieczór. Mimo tego wyniki pierwszej serii były dość loteryjne. Do finału nie udało się zakwalifikować Śliżowi i Hocke. Na czele byli Rok Zima, przed Ingvaldsenem, a trzeci był Boyd-Clowes Mackenzie. 14 pozycję zajmował Francuz Viry.

Druga seria zweryfikowała loteryjne wyniki. Zawody wygrał Ingvaldsen ze sporą przewagą nad swoim rodakiem - Andreasem Stjernenem. Na podium znalazł się także podwójny złoty medalista Uniwersjady - Matej Dobovsek. Rok Zima spadł na 6. pozycję. Szybko jednak te wyniki zweryfikowano, gdyż zwycięzca został zdyskwalifikowany z powodu nieprzepisowego kombinezonu i zajął 30 miejsce, zaś na pozycji głównego triumfatora znalazł się jego rodak.

- Jestem bardzo zadowolony. Udało mi się oddać dobre skoki w konkursie. Warunki były początkowo trudne, jednak poprawiły się w trakcie zawodów. Liczę na równie dobry występ jutro - powiedział Stjernen po konkursie.

Drugi w konkursie Dobovsek zajmował na półmetku dopiero siódmą lokatę, jednak w finale przesunął się aż na podium i nie krył swojej radości:

- Jestem szczęśliwy - i zaskoczony, ponieważ przed zawodami miałem nadzieję, że może uda mi się uplasować około szóstego miejsca.

Także Maximillian Mechler przesunął się w kwalifikacji. Równe skoki pozwoliły mu awansować z ósmej pozycji.

- Jestem dość zadowolony z lokaty. Do tej pory startowałem tutaj w Pucharze Świata i nigdy mi się nie wiodło. To są pierwsze zawody, w których zająłem dobrą pozycję, co oznacza, że także na tej skoczni można dobrze skakać - podsumował Niemiec.

W finałowej serii zobaczyliśmy pięciu Polaków. Najlepszy wynik uzyskał Bartłomiej Kłusek, który jako jedyny skoczył daleko w II serii - 119 metrów. To starczyło na 14. lokatę. Jakub Kot był 20-ty, a Klemens Murańka oczko niżej. Punktowali też Maciej Kot (23 pozycja) i Marcin Bachleda (26 pozycja).

Na trzy konkursy przed zakończeniem sezonu, liderem jest nadal Mario Innauer, który prowadzi o 13 punktów przed Rokiem Zimą. Trzeci jest Andreas Wank.