TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Już w najbliższy weekend podczas przerwy w Pucharze ¦wiata, odbęd± się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Skoczkowie rywalizować będ± dwa dni na skoczni w Szczyrku. W pi±tek odbęd± się zawody drużynowe, a w sobotę indywidualne. 20 lutego miał odbyć się konkurs MP na skoczni w Wi¶le, jednak z powodu awarii wyci±gu odwołano te zawody.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
W Szczyrku nie zobaczymy Adama Małysza, który wolał spokojnie potrenować i przygotować się do walki o medale M¦ w Oslo. - Hannu Lepistoe ma inne plany. Rozmawiałem już z prezesem Polskiego Zwi±zku Narciarskiego Apoloniuszem Tajnerem i zgodził się, że przygotowania do Mistrzostw ¦wiata s± ważniejsze. Nie będzie robił mi problemów z powodu opuszczenia tych zawodów - kwituje sam skoczek.

Program zawodów:

pi±tek, 18.02.2011
11:00 - skok do kombinacji norweskiej
14:00 – seria próbna
15:00 - konkurs drużynowy (skoki)

sobota, 19.02.2011
09:30 - kwalifikacje (skoki)
11:15 - konkurs indywidualny (skoki)
15:30 - bieg do kombinacji norweskiej - Kubalonka
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
sprawdz a potem pisz
kolego wyciag jest stary a nie sprowadzony,mial byc nowuy ale nie kupili
(19.02.2011, 12:18)
ph7
Wielki nieobecny!?

Brawo Adam! Kto¶ wreszcie musi powiedziec do¶c. Nie dziwię się, że Adam się wypi±ł na mistrzostwa polski w szczyrku. Przypominam, że te mistrzostwa miały pierwotnie się odbyc w szczyrku i w Wi¶le ale... W Wi¶le zawody się odbyc nie mogły bo ponoc skocznia nie przygotowana, wyci±g nie działa. "działacze" się obudzili dopiero teraz wcze¶niej nie wiedzieli jaki wyci±g-badziewie sprowadzili na now± skocznię im Adama Małysza? Tu pozdrowienia dla prokuratury, która - mam nadzieję, że zd±rzyła się już zainteresowac cał± spraw±. Mniejsza z tym. Co¶ mi się zdaje, że zawody pucharu kontynentalnego musz± na siłę zostac przeniesione do szczyrku; nie mog± więc odbyc się w Wi¶le. Jest to tym bardziej przykre, ze Adam musi imprezę na zakończenie kariery organizowac w Zakopanym, bo przecież skocznia w Wi¶le jest nieczynna. Ale co tam, jedna zło¶liwo¶c więcej. Przecież Adam od lat pokornie znosił różne zło¶liwo¶ci "wielkich" działaczy sportu i polityki (tylko gazety miały o czym pisac - sensacyjnie - ostatnio, że Adam do teraz jeszcze nie otrzymał żadnej gratyfikacji za ostatnie medale olimpijskie) wobec swojej osoby, skoczni swego imienia, swojego miasta. Taka polska rzeczywisto¶c. "wielcy działacze" graj± Adamowi na nerwach jak tylko mog± i gdzie tylko moga. Ale oficjalnie namawiaj± go by broń Boże nie kończył kariery. Nie trudno przewidziec, co wtedy będzie, jak zabraknie tego, który zapewniał: sponsorów, zainteresowanie mediów, frekwencję publiczno¶ci na zawodach i poziom tych zawodów. Jak trzeba było wynik sportowy na olimpiadzie, mistrzostwach ¶wiata, zawodach pucharowych - to Adam. Natomiast jak Adam się upomniał o inwestycje na skoczniach w Wi¶le (ostatnio - po olimpiadzie o małe skocznie w Centrum) to jako¶ nie widac, który z wielkich działaczy albo obecnie rz±dz±cych się tym przej±ł. Ile było pytań po co skocznia w Malince? (gdyby nie prezydent Kwa¶niewski też by jej nie było). Ale jako¶ miliony na skocznie i budynki w Zakopanym się znalazły - tyle, ile trzeba. Miliony znalazły się też na trzy skocznie w szczyrku. Czy kto¶ pytał po co tam w szczyrku skocznie? Jako¶ sobie nie przypominam. A czy nie ma problemu z wymienieniem więcej niż jednego, rozpoznawalnego chocby w polsce skoczka ze szczyrku? oprócz Huli, który ostatnio zwiał do Zakopanego. Czyżbym tylko ja miał z tym problem? Ciekawe. Wisła - to chyba nie w polsce - to po co tam cokolwiek inwestowac? "wielcy działacze" i obecnie rz±dz±cy - Adamowi do pięt niedorastaj±cy może już najwyższy czas ust±pic?
(19.02.2011, 00:47)
kanapis
na nawet dobrze ze Adama niebendzie !!
Lepiej będzie dla Kamila jego koledzy będ± z niego brac przykład
(18.02.2011, 18:34)
dsa
Nawet lepiej będzie jak Małysz z koncentruje się i zacznie trenować ku mistrzostwach ¶wiata w Oslo niż będzie jeĽdził na jakie¶ mistrzostwa Polski. Je¶li jest już w Norwegii to niech już tam zostanie, a nie będzie jechał do Szczyrku, a potem z powrotem do Norwegii!
(18.02.2011, 12:16)
and
A no jak pozwalaj± oszukiwać Małyszowi to powinni też pozostałym. No ale tylko swoim.
(17.02.2011, 21:14)
piotr186
A kto pozwala komu oszukiwać???

Brednie piszesz. Nie każdy zawodnik startuj±cy na MP ma sprzęt najwyżej jako¶ci. Ale to wynika bardziej z możliwo¶ci klubów (kiepskich możliwo¶ci generalnie) A nie z celowego oszukiwania.

Na MP niema upierdliwych kontroli. ale nikt mi nie wmówi ze o centymetr dłuższe narty albo brak plomb na kombinezonie robi± jako¶ straszn± różnicę w uzyskiwanych wynikach przez zawodnika
(17.02.2011, 20:56)
ranga zawodów
Rangę MP obniżaj± Panowie, którzy pozwalaj± niektórym skoczkom oszukiwać. To czy Małysz startuje czy nie jest sprawa drugorzędn±. I tak każdy wie, że to on jest w Polsce najlepszym skoczkiem, więc każdy jest ciekawy kto za nim i w jakiej kolejno¶ci a nie to czy Małysz wygra czy nie.
(17.02.2011, 16:00)
skocznie
Tajner ma pod opiek± 4 skocznie i nawet nad tym nie panuje. Jaki pan taki kram
(17.02.2011, 15:48)
Paweł Stawowczyk
Chodzi o obniżenie rangi MP
(17.02.2011, 15:45)
kibic mentalny
a gdyby chciał - to może robić problemy? i jakie?

czy startowanie w MP to przymus? nie rozumiem tego fragmentu...
(17.02.2011, 15:40)