Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Po wielu miesiącach oczekiwań na największej mamuciej skoczni świata oddano pierwszy skok. Zgodnie z decyzją sztabu trenerskiego kadry narodowej nie dokonał tego żaden z czołowych norweskich zawodników... zaszczytu tego dostąpił Vegard Swensen. 24-letni podopieczny klubu narciarskiego Lillehammerhopp oddał skok na odległość 162 metrów.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
- To było ekscytujące. Myślałem, że to niemożliwe, abym to właśnie ja skoczył jako pierwszy, więc wcześniej zupełnie się nie denerwowałem. Ale potem boom, trochę stresu, ale teraz jest już dobrze. Nie był to może jakiś porywający skok, ale był w porządku - powiedział po swoim skoku Swensen.

- Kto skoczy, nie było jasne aż do dzisiejszego poranka. Dla mnie znaczy to bardzo wiele, bo dzięki temu zyskam trochę rozgłosu, teraz może kilka osób będzie wiedziało kim jest Vegard Swensen - żartował.

Uroczyste otwarcie skoczni, jak i zaplanowane na dziś i jutro skoki przedskoczków na nowym obiekcie, są ostatnimi testami obiektu przed rozpoczynającym się w piątek Pucharem Świata w Vikersund, podczas którego najlepsi zawodnicy będą mogli walczyć o rekord skoczni, a być może i nowy rekord świata.

- Wciąż mamy jeszcze trochę biletów na wszystkie dni zawodów. Ponadto zadbaliśmy o dodatkowe autobusy, które pozwolą kibicom w łatwiejszy sposób dotrzeć do Vikersund - powiedział wicedyrektor skoczni w Vikersund Halvor Hartz.

Uroczystego otwarcia skoczni dokonała Minister Kultury Norwegii, Anniken Huitfeldt.

- To wielki zaszczyt, być tutaj i móc oficjalnie otworzyć największą skocznię świata - powiedziała Huifeldt.

W pierwszej serii skoków testowych dwóm zawodnikom udało się przekroczyć granicę 200 metrów. Jon Aaraas osiągnął 208 metrów, a najdalej poszybował Andreas Vilberg, który wylądował na 218. metrze (jego rekord na skoczni mamuciej wynosił dotychczas 183,5 m).

- To jest fantastyczne. Skocznia jest świetna. Warunki również są dobre. W ten weekend zostanie ustanowiony tutaj nowy rekord świata - powiedział Vilberg po swoim skoku.

W drugiej serii skoków jeszcze trzy razy uzyskano ponad 200-metrowe odległości, dokonali tego: ponownie Andreas Vilberg (203 m), Tommy Lianes (207,5 m) oraz Jon Aaraas, który uzyskał najlepszą odległość dnia 219 m.

- Niesamowite! To jest szalone. Można dużo mówić, ale tu będzie nowy rekord świata w ten weekend - stwierdził Jon Aaraas.

Pełne wyniki testów dostępne są tutaj »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
gery
Rekord świata! Evensen 243m :D

http://www.youtube .com/watch?v=980_SoNek94
(11.02.2011, 18:38)
Rafi
Za czasów stylu klasycznego prędkości nie raz dochodziły w planicy do 110 KM/H
(11.02.2011, 11:13)
radek
aaras wyrównał rekord starej skoczni):
(10.02.2011, 18:50)
kondabo
nic niewiadomo czy będzie rekord
(10.02.2011, 17:49)
kaban
Obergruppenfuhretarz liokelsoja puścili z takiej belki ze miał prędkośc 109km/h (chodzi mi o skok konczoący kariere)
(10.02.2011, 11:58)
kaban
jak przy prędkości 105 km/h będą skakać 250 to wiadomo ze po poziomie skaczą tyle co na planicy
(10.02.2011, 09:11)
Obergruppenfuhrer
wielkie halo 105 kmh, były juz w planicy prędkosci duzo większe, choc nie w zawodach a w treningach
(10.02.2011, 07:50)
mhudy
and to prawda że zależy jak skoczek będzie zjeżdżał a smarowanie nie jest takie ważne...
(09.02.2011, 20:19)
mag
To może paść rekord Polski, a może nawet świata:)
(09.02.2011, 20:01)
and
Jestem załamany. Jak to? Przecież już tele razy było pisane, że prędkośc zależy od smarowaczy i belki. A tu jakaś nikczmna teoria, że ma wpływ umiejętność jeżdzenia i odpowiednia pozycja dojazdowa. To jak teraz za złe predkości będzie można wyżywać na serwimenach co posady mają po znajomościach.
No pozostaną tylko te narty których nie sprawdzają delegaci.
(09.02.2011, 19:06)
Anglik w Oslo!
http://www.youtube.com/watch?v =AaYDLzYGkGY

To nie żart! Anglik wystartuje na MŚ w Oslo! Wszystko jest wyśpiewane w filmiku i opisie!
(09.02.2011, 18:16)
mistrz
prędkość 109!

http://www.youtu be.com/watch?v =3sAARLFViZc&feature=relat ed
(09.02.2011, 17:55)
ass
Nie ma co się podniecać tym, że na Viker skoczkowie będą sunąć "aż" 105km, bo w Planicy to też możliwe.

Prosze http://www.youtube.com/watch?v =Xkv9dMKwXs4&NR=1
(09.02.2011, 17:33)
krwisty
Czyli jest tak jak pisałem niedawno, prędkości dochodzić będą do 105 km/h.

Wiadomo, że belka nr.13 to nie skrajność.
Skoczkowie z PŚ przy odpowiedniej wysokości rozbiegu, mogą przekraczać te 105 km/h. Ogólnie wiadomo, że prędkość ta jest uzależniona od wysokości belki, nasmarowania nart, oraz techniki ułożenia i pozycji najazdowej skoczka.
Czym mniej tarć o krawędzie torów, tym prędkość jest lepsza. Czy bardziej optymalne dla danej sylwetki ułożenie, tym szybkość wzrasta.
Bacznie będę śledził prędkości rozwijane na największym obiekcie świata.
(09.02.2011, 16:54)
maxior
myśłałem że skoczy jakiś starszy skoczek
(09.02.2011, 16:48)
maly1
http://www.youtube.com/watch?v =mePvU6niclE

fajny filmik jak powstawała :
(09.02.2011, 15:35)
Zakrza
Właśnie na to liczyłem. Lot na 160 m na największej skoczni świata to doprawdy fenomenalny wynik osiągnięty przez legendę tego sportu.
(09.02.2011, 15:06)
mamut
Aaraas skoczył 219 m z 11 belki przy prędkości na progu 104,2 km/h.
Żadne leśne belki i żadna kosmiczna prędkośc.
(09.02.2011, 14:58)
Janne_Ahonen
będzie ciekawie
(09.02.2011, 14:49)
Polonus
Nie wiadomo z jakiej belki ich puszczano. Ale jeżeli zawodnik III ligi skacze 218 m to faktycznie - rekord świata wisi w powietrzu.
(09.02.2011, 14:38)
Malak
http://www.youtube.com/watch?v =QdHbmMEG7LM

Skok Andreasa Vilberga 218m !
(09.02.2011, 14:36)
piotr186
Na razie odległości są rozczarowaniem...
(09.02.2011, 14:07)
do prawego człeka
Lyokelsoey skonczy już karierę, a Jacobsen jest w pierwszej kadrze, a Kojonkoski zabronił skoczkom z pierwszej kadry ''otwierać'' skocznię w Vikersund.
(09.02.2011, 14:00)
cycolina
póżniej były ponad 200 metrowe skoki

(09.02.2011, 13:58)
Jaro
Tak wygląda zmarnowana szansa na piękne otwarcie.
(09.02.2011, 13:52)
lindnero
a może nykonen ))
(09.02.2011, 13:44)
prawy człek
Ale mi otwarcie ...170 metrów... nie lepiej było Ingebrigtsena, Ljoekelsoeya lub Jacobsena ?!!
(09.02.2011, 13:33)