Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
23.08.2019, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

Kazuya Yoshioka zdobył złoty medal na zimowych igrzyskach azjatyckich, które odbywaj± się w Ałmatach w Kazachstanie. Japończyk na skoczni K-125 uzyskał 124 i 130,5 metra i ze znaczn± przewag± pokonał Kazuyoshiego Funakiego (119,5 i 125 m). Br±z wywalczył reprezentant gospodarzy - Nikolay Karpenko. W zawodach wzięło udział zaledwie 12 skoczków z czterech krajów (Kazachstanu, Japonii, Korei Południowej i Chin).

Zimowe igrzyska azjatyckie to kontynentalna impreza sportowa, podczas której rozgrywane s± konkurencje zimowe, na wzór Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pomysł na tę imprezę przyszedł z Japonii, a pierwsza odbyła się w Sapporo w 1986 roku. Oczywi¶cie prawo startu maj± tylko zawodnicy z federacji z Azji.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Kazuya Yoshioka
Japonia
124.0
130.5
233.1
2
Kazuyoshi Funaki
Japonia
119.5
125.0
217.1
3
Nikolay Karpenko
Kazachstan
119.0
126.0
216.5
4
Hyun Ki Kim
Korea Pd.
119.5
123.5
212.4
5
Alexey Korolev
Kazachstan
118.5
122.0
206.9
6
Evgeni Levkin
Kazachstan
118.0
121.0
203.2
7
Heung Chul Choi
Korea Pd.
117.5
118.0
197.4
8
Radik Zhaparov
Kazachstan
114.5
121.0
192.9
9
Konstantin Sokolenko
Kazachstan
115.5
118.0
192.3
10
Asan Tahtahunov
Kazachstan
108.0
111.5
163.1
11
Guang Yang
Chiny
92.5
95.0
96.0
12
Jianping Sun
Chiny
82.0
80.0
46.1

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
Djaq
@jola

Ivan Karaulov nie startował, ponieważ uczestniczył dzisiaj w kwalifikacjach P¦ w Klingenthal :]

Obsada konkursu była kiepska. Pewnie gdyby nie fakt, że w krótkim okresie czasu odbywa się tyle imprez wystartowało by więcej zawodników, a Yoshioka by nie wygrał :)
(01.02.2011, 20:26)
marcin125
Bo Karaulow nie przeszedł kwalifikacji
(01.02.2011, 16:23)
piq
Czy najbardziej znani chińscy skoczkowie Tian, i Yang Li kontynuuj± karierę???
(01.02.2011, 15:53)
mlodyjot
a czemu nie ma mistrzostw europejskich/amerykańskich ?:P
(01.02.2011, 15:09)
jola
a gdzie Ivan Karaułov ? dlaczego nie skakał ?
(01.02.2011, 15:05)
roman n
dlaczego tylko 2 chińczyków ?
(01.02.2011, 15:04)
Spostrzegawczy
@Ktos3dhd
Poprawię, z tej stawki punktowało w tym sezonie 3 zawodników: Choi, Funaki i Yoshioka.
(01.02.2011, 13:48)
Ktos3dhd
A mi nie wiem czemu rzuciła się w oczy przepa¶ć między Tahtanowem a innymi Kazachami. Poza tym o ile się nie mylę z tego grona w tym roku w P¦ punktowali jedynie Funaki i Choi, więc Koreańczyk jest jako¶ tak nisko, np. za Levkinem i Korolevem, których wieeeeele dzieliło od przej¶cia jakichkolwiek kwalifikacji w tym sezonie.
(01.02.2011, 13:17)
FanFunakiego
Tak trochę poza tematem: Maciek Kot jest naprawdę utalentowanym zawodnikiem, ale w od pewnego czasu ma załamanie formy, a polscy "specjali¶ci" nie potrafi± nic na to poradzić. Jeszcze trochę a ze zdolnego chłopaka powstanie kolejny przeciętniak...
(01.02.2011, 12:05)
skoczkowie wysocy
Kot jest za wysoki na poziom umiejętno¶ci trenerów kadrowych. Ma ten sam problem co przed nim miał Mateja, Rutkowski, Żyła, Hula a z młodszych Kubacki i kilku innych.
Nasi trenerzy uważaj± że tylko kurdupli da się trenować i olewaj± metody odpowiednie dla wysokich skoczków.
Niemcy, Austriacy, Słoweńcy udowodnili jednak że sukcesy moga osi±gać równiez skoczkowie wysocy, wyustarczy że potrenuje ich kto¶, kto się na tym zna. Treningi to nie tylko wybranie kurdupli i odchudzenie ich na maksa a potem przykantowanie z długo¶ci± nart i kombinezonów (łatweiej oszukać sędziego a raczej jego oczy gdy skoczek niski, bo wtedy 1% nadmiaru nie jest tak widoczny jak 1% nadmiaru u skoczka wysokiego
(01.02.2011, 09:25)
kibiKa
Kot: Ale co¶ w P¦ nie ma szczę¶cia. Może problemy z psychik±? Mam nadzieję, że przełamie tę passę. Może jak wygra jaki¶ CoC, to wtedy. Pamiętam jak wygyrwał kilka lat temu FIS Cup w Zakopanem, potem drugi Karelin wygrał. I Karelin w TCS na podium stan±ł, a Kot jeĽdzi na Uniwersjady...
(01.02.2011, 09:19)
piotr186
w prawie Kota

większosć sportowców jest takimi "niedzielnymi" studentami.
(01.02.2011, 09:14)
w sprawie Kota
w sprawie Kota
(01.02.2011, 08:09)
w prawie Kota
Kot ma już medal Mistrzostw ¦wiata Juniorów (zdobyty w wieku niespełna 17 lat- ilu Polaków tak ma?), medal Uniwersjady zdobyty w wieku niespełna 20 lat (ewenement w Polsce gdzie na Uniwersjady wysyła się przestarzałych studentów a raczej Panów udaj±cych studiowanie i jeżdż±cych po zaliczenia kilka razy w roku).
Co Wy jeszcze od niego chcecie.
Niestety albo się sumiennie trenuje a nie uczy albo się studiuje naprawdę a wtedy .forma sportowa jest jaka jest.
(01.02.2011, 08:08)
Paweł Stawowczyk
No ale jakie¶ zawody tam s±. A to Uniwersjada, a to Igrzyska Azjatyckie, a to CoC czy FIS Cup, a w Rosji, jak nie ma tak nie ma.
(01.02.2011, 07:46)
fs90
no i co sie tak pastwicie nad ta uniwersjada? jak wam nie pasujcie to nie czytajcie newsów na ten temat i nie przegladajcie wyników. poziom uniwersjady od lat jest ten sam i pewnie nie zmieni sie w najblizszym czasie. skoro tak narzekacie na kota to rozumiem ze na uniwersjade wyslalibyscie kogos innego? czy o co wam chodzi? bo juz sie tego czytac nie da.. pod kazdym newsem tylko uniwersjada i uniwersjada na przemian z tym ze koty beznadziejnie skacza. skoro skacza tak beznadziejnie to zostali wyslani na zawody o odpowiedniej randze. dziekuje.
(01.02.2011, 07:44)
uskotko
To dla weteranów???
(01.02.2011, 06:13)
daro
Trochę mi przykro z powodu Kazachstanu i Turcji, które wybudowały nowoczesne obiekty specjalnie na zawody, które okazały się tak licho obsadzone.
(01.02.2011, 00:04)
tokas9
Chińczycy powalaj± form± xD
(31.01.2011, 23:38)
niebo
lepszy taki poziom niz na Uniwersjadzie.Tutaj startowali naprawde dobrzy skoczkowie jak Yoshioka,Funaki,Karpenko Korolev czy Kim.Poziom obnizyli nieco dwaj ostatni zawodnicy ale tez sadze ze walczyli by jak równi z rownym z tymi z Uniwersjady.Napewno od Jakuba Kota czy tego Mateusza Kotelnickiego G±sienicy wyzej by byli.
(31.01.2011, 23:36)
piotr186
Chociaż pod względem "nazwisk" lepsza obsada niż uniwersjada. Ale żaden z nich nie jest w formie takiej zęby liczyć się choćby na uniwersjadzie.
(31.01.2011, 23:34)
piotr186
poziom "wybitny"...
(31.01.2011, 23:31)
Spostrzegawczy
@fan
Czyżby? A czy przypadkiem Ilja Rosliakov to nie ma punktów P¦ w tym sezonie? Ma ich 3, ale prócz niego faktycznie ostatnio nikt inny ze startuj±cych w Uniwersjadzie dawno nie zdobył punktów P¦.
(31.01.2011, 23:31)
messi
@fan

w PS z uniwersjady w 2 ostatnich sezonach punktowali: Rosiliakov, Lackner, Ulmer, Lazarovych, a 3 lata temu Ritzerfeld.
(31.01.2011, 23:27)
fan
Poziom 10-tki dużo wyższy niż na uniwersjadzie! W Turcji ne było żadnego zawodnika co w ostatnich 2-óch sezonach zdobył choćby jeden punkt P¦! A tu prosze cała plejada i my¶lę,że dla Kota zabrakłoby miejsca na podium...
(31.01.2011, 23:20)
FanFunakiego
Ilo¶ć zawodników mniejsza niż na uniwersjadzie, ale s±dzę, że poziom porównywalny...
(31.01.2011, 23:09)
kapsel
czemu takich ważnych zawodów nie pokazuj± w TVP lub chociaż w Polsacie?:(
(31.01.2011, 22:55)