Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Vladimir Zografski został nowym mistrzem ¶wiata juniorów. Rewelacyjny Bułgar jako jedyny poradził sobie ¶wietnie z trudnymi warunkami na skoczni i po znakomitym skoku w 1. serii (98 m) i dobry drugim skoku (95 m), pokonał Stefana Krafta. Austriak oddał najdłuższy skok zawodów w finale - 100 metrów i awansował z 10. na 2. miejsce. Wła¶nie takie skoki daj± medale! Na najniższym stopniu podium zago¶cił reprezentant gospodarzy - Kaarel Nurmsalu.

Pozostali skoczkowie mieli spor± stratę do tej trójki. Kolejne miejsca zajęli Anders Fannemel, Marco Grigoli, Thomas Lackner i Sami Niemi.

Drugi po 1. serii Alexander Mabboux z Francji (95 m) niestety nie wytrzymał presji i zaj±ł ostatecznie 10 miejsce. Podobnie było z naszym reprezentantem. Tomasz Byrt po 1. serii zajmował 5. miejsce, a zaj±ł jednak dopiero 24. miejsce. Fatalny skok na 78,5 metra w II serii pogrzebał nadzieje Tomka na medal. W tym wypadku najlepszym z Polaków był Klimek Murańka, który uzyskał 89,5 i 90 metrów i zaj±ł 11 pozycję.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Vladimir Zografski
Bułgaria
98.0
95.0
255.0
2
Stefan Kraft
Austria
91.5
100.0
251.0
3
Kaarel Nurmsalu
Estonia
93.5
96.0
249.0
4
Anders Fannemel
Norwegia
89.5
98.0
241.0
5
Marco Grigoli
Szwajcaria
91.5
93.0
237.0
6
Thomas Lackner
Austria
92.0
90.5
233.0
7
Sami Niemi
Finlandia
91.0
92.5
232.5
8
Espen Roee
Norwegia
93.5
89.0
231.0
9
Richard Freitag
Niemcy
89.0
92.0
228.5
10
Alexandre Mabboux
Francja
95.0
86.0
227.5
11
Klemens Murańka
Polska
89.5
90.0
226.5
12
Milos Kadlec
Czechy
88.5
91.5
226.0
13
Markus Schiffner
Austria
87.0
92.5
224.0
14
Miika Ylipulli
Finlandia
91.5
87.5
223.0
 
Daniel Wenig
Niemcy
87.0
92.0
223.0
16
Andrzej Zapotoczny
Polska
90.0
88.5
221.0
17
Rok Justin
Słowenia
92.0
85.5
220.0
18
Junshiroh Kobayashi
Japonia
92.0
84.0
217.0
19
Ronan Lamy Chappuis
Francja
86.5
89.0
216.5
20
Remus Tudor
Rumunia
87.0
89.0
215.0
21
Mats S Berggaard
Norwegia
90.5
81.0
207.5
22
Bogomil Pavlov
Bułgaria
85.5
86.5
207.0
23
Pascal Egloff
Szwajcaria
86.5
85.5
206.0
24
Tomasz Byrt
Polska
92.5
78.5
205.5
25
Krzysztof Miętus
Polska
86.0
83.0
201.0
26
Sergey Bychkov
Rosja
86.5
84.5
196.5
27
Peter Frenette
USA
87.0
80.0
190.5
28
Marinus Kraus
Niemcy
90.5
75.0
189.0
29
Cestmir Kozisek
Czechy
86.0
77.5
186.5
30
Alexey Romashov
Rosja
90.0
72.5
182.0
31
Christian Friberg
USA
85.5
 
102.0
32
Yusuke Narita
Japonia
85.0
 
100.5
 
Jarkko Maeaettae
Finlandia
84.5
 
100.5
 
Federico Cecon
Włochy
85.0
 
100.5
35
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
84.5
 
100.0
36
Denis Veselov
Rosja
84.0
 
99.5
37
Ilmir Hazetdinov
Rosja
83.0
 
98.0
38
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
83.5
 
97.5
39
Benjamin Raffort
Francja
83.0
 
97.0
 
Nejc Dezman
Słowenia
83.0
 
97.0
41
Thomas Diethart
Austria
82.5
 
96.0
 
Martti Nomme
Estonia
83.5
 
96.0
43
Tim Babnik
Słowenia
83.0
 
95.5
44
Adrian Schuler
Szwajcaria
82.5
 
95.0
45
Daniele Varesco
Włochy
82.5
 
94.5
 
Deyan Funtarov
Bułgaria
82.5
 
94.5
47
Siim-Tanel Sammelselg
Estonia
81.0
 
92.0
48
Stephen Leyhe
Niemcy
80.5
 
91.0
49
Patrik Lichy
Słowacja
79.5
 
88.5
 
Andraz Pograjc
Słowenia
79.5
 
88.5
51
Robert Kuban
Czechy
79.5
 
87.0
52
Brian Wallace
USA
78.5
 
86.0
53
Ossi-Pekka Valta
Finlandia
78.0
 
84.0
54
Ruben de Wit
Holandia
73.5
 
75.0
55
Michael Lunardi
Włochy
74.0
 
72.5
56
Istvan Pungor
Węgry
74.0
 
72.0
57
Zeno di Lenardo
Włochy
71.5
 
70.5
58
Nicolas Gonthier
Francja
71.0
 
70.0
 
Volodymyr Veredyuk
Ukraina
71.5
 
70.0
 
Alexey Pchelintsev
Kazachstan
71.0
 
70.0
61
Urban Zamernik
Chorwacja
71.0
 
69.5
 
Oldrik van den Aalst
Holandia
71.0
 
69.5
 
Vasyl Zhurakivskyy
Ukraina
71.0
 
69.5
64
Szilvester Kozma
Rumunia
69.5
 
66.5
65
Roman Kuryavskiv
Kazachstan
69.5
 
65.5
66
Akos Szilagyi
Węgry
65.0
 
56.5
67
Jan Fuhre
Norwegia
66.5
 
54.5
68
Yauheny Mytskaniuk
Białoru¶
55.5
 
31.5
69
Pavel Farkas
Czechy
50.0
 
0.0
70
Karl Mustjogi
Estonia
DSQ
 
DSQ
71
Alaksey Baldzin
Białoru¶
DSQ
 
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
adrian_2712
Zawodnicy bez punktów P¦ w karierze i PK w tym sezonie:
2.Stefan Kraft
3.Kaarel Nurmsalu
6.Thomas Lackner
8.Espen Roee
10.Alexandre Mabboux
12.Milos Kadlec
14.Miika Ylipull
17.Rok Justin
18.Junshiro Kobayashi
19.Ronan Lamy Chappuis
20.Remus Tudor
22.Bogomil Pavlov
23.Pascal Egloff
26.Sergey Bychkov
30.Alexey Romashov

dla porównania rok poprzedni:
25.Jarkko Maeattae
29.Ronan Lamy Chappuis
(29.01.2011, 11:37)
Jarek Gracka
miałem w±tpliwo¶ci co to za jeden ten Nurmsalu, ale sprawdziłem, że to kombinator :) akurat nie jestem w tym sporcie biegły, jak wiadomo moj± specjalno¶ci± s± skoki i narciarstwo alpejskie ;)
(29.01.2011, 09:46)
niebo
@adrian_2712
Ale Kruczek co¶ mówił ze wlasnie na drug± cze¶ć turnieju niemieckiego ma doł±czyć jaki¶ junior.Więc kogo on miał na my¶li? Chyba Byrta?
(29.01.2011, 00:43)
jurek2k
Dzisiejszy wynik Klimka to miła niespodzianka, w następnych sezonach będzie się liczył w czołówce juniorów, je¶li będzie dalej tak się rozwijał, razem z Tomkiem Byrtem powinien trenować już z kadr± A.
(28.01.2011, 23:47)
adrian_2712
@niebo
Kruczek nie będzie patrzył na Byrta przez pryzmat jednego nieudanego skoku. Przez cały czas na M¦J spisywał się bardzo dobrze, tylko ten jeden skok mu nie wyszedł. Zobaczymy jak będzie się dalej spisywał. W Klingenthal raczej nie będzie startował. W lotach pewnie też nie, ale na M¦ ma szanse i potem w Lahti na P¦ też.
(28.01.2011, 23:45)
HKS
@leivonen

Bardzo słabo biega? No już nie przesadzaj. Wywalczył br±zowy medal a wcze¶niej wygrał Puchar Kontynentalny. Jednak żeby to osi±gn±ć na 10 km to trzeba przynajmniej nieĽle biegać. Jak na juniora nie biega tragicznie i może co¶ z Nurmsalu będzie w kombinacji;)Rok temu już mu dobrze szło a teraz lekko poprawił zarówno skoki jak i bieg.

I nie wiem czemu jeste¶cie zaskoczeni miejscem Estończyka. Ja sobie wcze¶niej zerkn±łem z jakiej belki i z jakim wiatrem skakał w kombinacji i wychodziło że będzie się liczył. FIS podaje rozpięto¶ć wiatru dla wszystkich zawodników ale była ona podoba zarówno w skokach jak i KN a belki czasem miał nawet NIŻSZE więc na papierze Nurmsalu był kandydatem do medalu i jako kombinator mógł się trochę spalić w drugim skoku ale tak się nie stało.
(28.01.2011, 23:07)
tommm
W II serii co chwilę przerywano konkurs z powodu wiatru. Estońska telewizja nie wytrzymała tego przeci±gania i zamiast walki o medale wyemitowała główne wydanie estońskich "Wiadomo¶ci" ;)
(28.01.2011, 22:44)
chlopczysko
Sensacja ten Estończyk!
(28.01.2011, 21:43)
jurek2k
Jednak Murańka i Zapotoczny w 2. dziesi±tce tak jak ich oceniałem, w drużynówce wierzę w poprawę Miętusa i szczę¶cie dla Byrta to będziemy walczyć o podium.
(28.01.2011, 21:33)
diks2
Czy Federico Cecon (miejsce 32) to syn Roberta?
(28.01.2011, 21:29)
Spostrzegawczy
Podsumowuj±c dobrze się stało, że Prevc pojechał do Willingen, a nie na M¦J. Dzięki temu br±zowy medal trafił do Estończyka, a gdyby był Prevc to z pewno¶ci± Nurmsalu wypadłby poza podium. ;(
(28.01.2011, 20:05)
WujekDobraRada
Nurmsalu mnie zadziwił w tym momeńcie :D Gratulacja dla Zografskiego, szkoda Byrta...
(28.01.2011, 19:59)
loteria w Otepaa
Na wizji było widać że tam wiało straszliwie. Jeden trafił dobrze a inny nie. Popatrzcie na Diethara gdzie skończył :)) A za chwilę bezie lał wielu z czołowki P¦. Czy ma kto¶ nagrany skok Byrta? Co się wła¶ciwie stało?
(28.01.2011, 19:57)
Spostrzegawczy
@niebo
Od kiedy to trzeba być Bułgarem, żeby ze szczę¶cia skakać? To Ľle, że kraj, który nigdy nie liczył się znacz±co w skokach znalazł wreszcie skoczka, który będzie mógł wreszcie co¶ osi±gn±ć w tej dyscyplinie dla tego kraju? ¦wiadomo¶ć tego sprawia, że nie mogę nie skakać z rado¶ci. ;P
(28.01.2011, 19:45)
nasedo
Mnożę wynik czwartego skoczka z każdego kraju razy 2. Bo tylko Polska ma czterech zawodników w drugiej serii ;)

1. Austria 899
2. Polska 854
3. Niemcy 822,5
4. Norwegia 788,5

Nie ma lipy!
(28.01.2011, 19:44)
Celej do domu!
TO,że Tomek nie zdobył medalu przynajmniej nie przekre¶li fatalnego sezonu Polskiej kadry B i miejmy nadzieję,że dojdzie do zwolnienia trenera Celeja!
(28.01.2011, 19:37)
niebo
@adrian_2712
ale zamkn±ł sobie w tym sezonie, on był jednym z pewniaków na to żeby pojechać na dalsz± cze¶c turnieju niemieckiego.A tak zabior± jako 6 pewnie znów Bachlede albo jakiego¶ nielota bez formy.
@Labrador
A co mam sie cieszyć? z czego? Ze Byrt psuje skok.Ja nie jestem Bułgarem żeby ze szczescia skakać.
(28.01.2011, 19:35)
pp
Ja bym sie nie sugerowal tak bardzo tymi wynikami!! rok G.Mietus byl okolo 20 miejsce i pojechal na PS i super skakal!! M Kot byl 2 w MS J i do tej pory nie zdobyl pkt PS !! wiec Byrt powinniej jechac na PS
(28.01.2011, 19:33)
leivonen
w dodatku kombinator, wczoraj też miał br±z w Gundersenie, niestety on bardzo słabo biega, może też przejdzie do skoków? ;)
(28.01.2011, 19:29)
tommm
fajnie, że Estończyk na podium, czyżby to było największe osi±gnięcie w historii estońskich skoków? fakt, że Juris czy Salumae punktowali w P¦, ale tu jednak ich zawodnik zdobył medal a nie punkty :)
(28.01.2011, 19:25)
Labrador
@niebo- pasjonatów tego sportu interesuje jego rozwój. Ciebie obchodz± tylko Polacy i to zrozumiałe, bo nie kochasz tego sportu na tyle co my...
(28.01.2011, 19:23)
adrian_2712
@niebo
Jeden skok Byrta nic nie znaczy i to jeszcze w takich loteryjnych warunkach, wcale sobie drogi do P¦ nie zamkn±ł, patrz±c na formę pozostałych naszych reprezentantów
PS. Może ciebie nie obchodzi skoczek, który został Mistrzem ¦wiata Juniorów, ale mnie tak.
(28.01.2011, 19:16)
leivonen
nie wiem co cię obchodzi, przez ostatnie dni cię obchodził.
(28.01.2011, 19:12)
niebo
a co mnie obchodzi Bułgar zamiast Byrta przez jego fatalny skok bedziemy dalej widziec nielotów typu Bachleda czy ¦liż tak to myslalem ze szanse dostanie w Pucharze ¦wiata
(28.01.2011, 19:08)
Vladek brawo!
Ale loteria, szok. Ciekawe jak wygl±dał ten skok Byrta. Ale Estończycy nie mogli ryzykować. W drugiej serii wykasowali czę¶ć czołowki.
¦wietnie że nie udało im się skasować Zografskiego. Ta wygrana to ¶wietna rzecz dla Vladka oraz przyszło¶ci skoków na Bałkanach.
(28.01.2011, 18:54)
leivonen
Hahaha, i widzisz 'niebo' kto wygrał? ;DDDDD
(28.01.2011, 18:51)
niebo
No to Byrt tym skokiem zamkn±ł sobie droge do P¦ w tym sezonie, szkoda.
(28.01.2011, 18:41)
OtokoNoHito
1. Zografski 2. Kraft 3. Nurmsalu 11. Murańka 24. Byrt 25. Miętus Szkoda drugiego skoku Byrta, spadek o 19 miejsc.....Ale liczę na medal w drużynie.
(28.01.2011, 18:40)
Skoczek130
Ależ Byrt dał ciała! ;(
(28.01.2011, 18:37)
kumi
Farkas skakal!!! 50 metrow i upadek chyba
(28.01.2011, 18:11)
tommm
Wiatr zawiewa w 2 serii, 18. zawodnik Fannemel skacze 98m a nastepny Romashov ledwo 70m przekracza, może byc loteria w końcówce
(28.01.2011, 18:09)
PiotrekN
My¶lałem że na zawodnik na trzecim miejscu to Fin. W takim razie zaskoczenie jest jeszcze większe :) Mam nadzieję, że przełoży się to jako¶ w najbliższych latach na kariery w Pucharze ¦wiata :)
(28.01.2011, 18:01)
marcin125
ale czuje że medalu nie bedzie :(
(28.01.2011, 18:00)
PiotrekN
Bułgar i Francuz na dwóch pierwszych miejscach po pierwszej serii :) Ciekawe czy reprezentanci tradycyjnych potęg się obroni±?
(28.01.2011, 17:59)
stelmy
pierwszy Bułgar, drugi Francuz, trzeci Estończyk.
wreszcie inne państwa niż tylko Austria, Niemcy itp.
(28.01.2011, 17:58)