Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
21.12.2019, godz. 12:00
Oberwiesenthal HS-105
FIS Cup K

Tylko 37 zawodników wystartuje w konkursie skoków na skoczni K-125 na Zimowej Uniwersjadzie w Erzurum. Oprócz czwórki Polaków (Dawid Kowal, Wojciech G±sienica-Kotelnicki i bracia Maciej i Jakub Kot), w zawodach pojawi± się inni znani nam skoczkowie. Będ± to np. Nicolas Fettner, Joerg Ritzerfeld, Daniel Lackner, Dimitry Ipatov, Ilja Rosliakov czy Christian Ulmer. Ciekawostk± jest występ byłego kombinatora, który przeszedł niedawno do skoków - Lauri Asikainena z Finlandii.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Znamy też listę skoczkiń, które rywalizować będ± na mniejszym obiekcie K95. Do zawodów zgłoszono zaledwie 7 skoczek. W Erzurum wyst±pi± Japonki, Włoszki, Szwajcarka, Holenderka i Słowenka. Faworytk± wydaje się być Włoszka Elena Runggaldier, ktróra dzi¶ straciła tytuł najlepszej juniorki.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
R. Gornostaev
Rosja
2
N. Fettner
Austria
3
P. Eremeevskiy
Rosja
4
D. Kowal
Polska
5
A. Ivanovskii
Rosja
6
J. Nordman
Finlandia
7
M. Dobovsek
Słowenia
8
Y. Harada
Japonia
9
F. Klasi
Szwajcaria
10
A. Buyvolov
Rosja
11
A. Ylipulli
Finlandia
12
M. Resch
Austria
13
D. Sporynin
Rosja
14
A. Sardyko
Rosja
15
S. Hosoda
Japonia
16
W. G±sienica-Kotelnicki
Polska
17
J. Ritzerfeld
Niemcy
18
C. Kuster Erichsen
Szwajcaria
19
K. Piho
Estonia
20
R. Mandl
Słowenia
21
H. Watanabe
Japonia
22
D. Lackner
Austria
23
F. Yuksel
Turcja
24
D. Ipatov
Rosja
25
S. Suzuki
Japonia
26
D. Fallmann
Austria
27
O. Lasarovich
Ukraina
28
M. Kot
Polska
29
T. Schmid
Szwajcaria
30
M. Nosal
Słowacja
31
R. Francais
Szwajcaria
32
I. Rosliakov
Rosja
33
J. Kot
Polska
34
Z. Mandl
Słowenia
35
C. Ulmer
Niemcy
36
L. Asikainen
Finlandia
37
R. Heide
Estonia


Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
Y. Hirayama
Japonia
2
E. Runggaldier
Włochy
3
M. Vtic
Słowenia
4
W. Vuik
Holandia
5
S. Windmueller
Szwajcaria
6
L. Demetz
Włochy
7
N. Sawaya
Japonia

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
postulat
@daf
Jeżeli kto¶ każe już skakać kibicom, to znaczy uważa, że w Polsce w 2009 roku nie istniał żaden skoczek- student godzien zaliczenia wycieczki do koreańskiego Yabuli oprócz synalków prominentów.
(28.01.2011, 15:43)
piotr186
sakala

Sorry moje nie dopatrzenia. Po prawie rocznym "u¶pieniu" (kiedy Ulmer prawie nie startował) rzeczywi¶cie skakał w Harrahovie ale akurat tych zawodów nie mogłem ogl±dać więc zraz nie skojarzyłem że skakał. No startował w P¦ 10/11 ale cóż z tego nie dziwi cię 27 letni student???
(28.01.2011, 15:25)
sakala
@piotr186

Tak? Ciekawe. A loty w Harrachovie?
(28.01.2011, 14:15)
daf
@postulat
A w którym miejscu ja co¶ TWIERDZĘ? IdĽ się lecz...
(28.01.2011, 13:47)
piotr186
sakala

Ulmer nie skakał w tym seoznie w P¦ ale to szczegół.
(28.01.2011, 13:45)
Kibic
@piotr186
Drugi Turek Karta o mało się nie zabił na tej skoczni podczas CoCu
www.youtube.com/watch?v=7C 8WLJyUJlU&feature=related
(28.01.2011, 13:17)
niebo
@daf
My¶le że niezbyt wysokie, nawet po wypowiedziach przed kamerami można dostrzec te okoliczno¶ci.
(28.01.2011, 12:59)
and
Nie wiedziałem, że tyle we mnie męstwa. Wystarczyło że ponarzekałem a lista już jest :)
(28.01.2011, 12:37)
and
@nemo
Jak się ma podawanie listy startowej na P¦ w porównaniu z podawaniem wyników z FC. Proszę o komentarz. Uprzejmie donoszę, ze według programu spotkanie kapitanów w Willingen miało sie odbyć w dniu 27.01.2011 r o godzinie 19:30. Jest już 28.01 godz.11 ta a na stronie FIS nie ma listy. Jak się to ma do zawodów FC i podawania wyników?
(28.01.2011, 11:14)
sakala
@piotr186

Ulmer i D.Lackner nie zakończyli kariery. Pierwszy skakał nawet w w tym sezonie w P¦, drugi w COC. Karierę oficjalnie zakończył jaki¶ czas temu Nicolas Fettner.

Koreańczyków nie ma, bo w tym samym czasie rozgrywane s± Igrzyska Azjatyckie.
(28.01.2011, 11:11)
piotr186
W¶ród kobiet faworytkami s± : Wloszka Runggaldier, Holenderka Vulk i Szwajcarka Windmueller.
Ja stawiam na Holenderkę
(28.01.2011, 10:09)
piotr186
Na tym tle emerytów (Ulmer,N.Fettner,Rosliakov) byłych (Asikainen) i aktualnych (T.Schmid) kombinatorów Norweskich to Polacy prezentuj± się i młodo i bardzo perspektywicznie. Powinni tu wygrać wszystko.

I aż dziw że nie ma Koreańczyków.
(28.01.2011, 10:07)
piotr186
Ciekawe że Turcy wystawili tylko jednego zawodnika?? U siebie !!!
(28.01.2011, 10:05)
piotr186
A ciekawe jakimi studentami s± Niemcy Ritzerfeld i Ulmer skoro ten pierwszy ma 28 lat a drugi 27.???

Z reszt± tacy skoczkowie jak Nicolas Fettner, Daniel Lackner i Christian Ulmer podobno skoczyli już karierę dlaczego więc skacz±?? Dla przyjemno¶ci???

Podob nie Lasarovich i Ipatov maj± po 27 lat. Ciekawe co oni studiuj±?? ale akurat w Rosji i na Ukrainie to nic dziwnego ale w Niemczech??

A skoki kobiet na uniwersjadzie to porażka na zeszłej uniwersjadzie też było jedynie 5 kobiet. Chyba trzeba tych zawodów nie robić albo nie ł±czyć ich z M¦J terminem.

(28.01.2011, 10:00)
postulat
@daf
Czyli postulat jest słuszny skoro twierdzisz, że w Polsce potrafi± skakać tylko krewni działaczy. Proponuję pój¶c więc krok do przodu. Zakaz nauki skakania dla dzieci, których krewny nie jest wysokim urzędnikiem PZN czy sędzi± FIS i problem się rozwi±że sam. Nikt potem nie skoczy z Wielkiej Krokwi opócz ich dzieci.
Zanim jednak takiego zakazu nie ma, top na zawody wszelkich rang powinni jeĽdzić jednak chyba najlepsi skoczkowie. Nie s±dzisz?
(28.01.2011, 06:13)
daf
@niebo
A jakie jest to IQ Bachledy, skoro jeste¶ tak dobrze zorientowany?
(28.01.2011, 00:32)
daf
@postulat
Zabawne. Ale wiesz co byłoby zabawniejsze? Zobaczyć jak skaczesz na Wielkiej Krokwi. Mam przeczucie, że tuż po wyj¶ciu z progu, kombinezon w kroku opadłby Ci do kolan po przejęciu kilku kilogramów od rozluĽnionych zwieraczy...
(28.01.2011, 00:30)
niebo
ale co ja napisałem nie tak? przecież napisałem prawdę, Bachleda nigdy prymusem w szkole napewno nie był, a patrz±c jak sie zachowuje i wypowiada to na tych studiach zbyt dobrze chyba sobie jednak nie radzi.
(28.01.2011, 00:29)
daf
@roman n
Mistrz wywierania presji.

@niebo
Kolejny raz dowodzisz, że nie dorosłe¶ do tego, żeby traktować Cię poważnie.
(28.01.2011, 00:25)
postulat
Proponuję poprawkę do Konstytucji. Na Uniwersjady, M¦, P¦ czy Igrzyska zawsze wysyłać tylko krewnych Tajnera, Pochwały i innych działaczy. Zakaz wysyłania kogokolwiek spoza grona lepiej urodzonych.
(27.01.2011, 23:12)
Bobby18
Nie rozumiem waszego jadu. Mierny konkurs? Miernoty? Bachleda skończył podstawówkę w wieku 18 lat? A kim wy jeste¶cie? Gdyby¶cie się dostali na Uniwersjadę byliby¶cie kozaki w¶ród waszych znajomych, a nie daj Bóg by¶cie zajęli dobre miejsce to by¶cie zesrali się w gacie jakie to z was gieroje. Żal to czytać, większo¶ć z was mogłaby się pókn±ć w łeb, ale rozumiem szaro buro, a Polak potrafi...tylko narzekać, je¶li to w przeci±gu kilku lat się nie zmieni, to ten kraj powinien znikn±ć z mapy bo widocznie nie zasługujecie na własne państwo przem±drzalcy i inni ,,mistrzowie".

Konkurs fakt słabo obsadzony, ale to nie powód do obrażania kogokolwiek. Oby naszym poszło jak najlepiej, trzymam kciuki.
(27.01.2011, 22:32)
Alina88
Bo oni prezentuj± tak± formę, że musz± zdobyć medal, nie ma innej opcji. S± zbyt dobrzy, żeby w takim gronie przegrać.
(27.01.2011, 22:10)
heh
Uniwersjada Yabuli- Pochwała 21 i 28 miejsce w jego wieku!
To czemu się wy¶miewasz z młodych, że co¶ musz±? Jak postudiuj± 8 lat jak Kruczki, i inni genialni to wywalcz± po kilka medali. Wszystko przed nimi.
(27.01.2011, 21:34)
Alina88
@heh

No wła¶nie, kiedy Pochwała robił wstyd?

Poza tym: "mój pupilek"? Ja ich po prostu lubię:)

Wcale mnie nie zdziwi, je¶li w skokach przed naszymi będ± Rosjanie, Niemcy, Japończycy, albo Lasarovich. Lepiej się nie nastawiać, bo Polacy s± zdolni do takich wyczynów :)
(27.01.2011, 21:28)
spiderman
Nicolas Fettner nie jest już aktywnym zawodnikiem. Zakończył karierę ponad rok temu. Widać, że dostał zaproszenie na te zawody i dlatego chwilowo wrócił.
(27.01.2011, 21:19)
lol
Polska napewno złoto w druzynie.
(27.01.2011, 21:16)
HKS
@heh

Tzn. jaki konkretnie wstyd robił Pochwała? Nie jestem jego wielkim fanem ale jego ostatnie wyniki (28 i 29 w P¦ oraz 14,15,4 i 10 w PK) raczej wstydu nie robi±.

Dla mnie zdecydowanie większym wstydem będzie jak Pochwała nie zdobędzie medalu albo jak Wantulok będzie pod koniec stawki (a to wcale nie takie nierealne warianty). W skokach stawka jest jednak mocniejsza (¶miesznie to brzmi;)). Tommy Schmid widzę w skokach też stratuje a ciekawi mnie czemu nie zrobi tego Panin, który w treningach skakał ¶wietnie a biegaczem jest raczej marnym.
(27.01.2011, 21:11)
heh
Normalny wiek studenta to 18-25 lat, Reszta to dziadki i pradziadki.
(27.01.2011, 21:11)
PP
1 C. Ulmer
2 M. Kot
3 D. Lackner

4 I. Rosliakov
5 J. Kot

- - ----- -- -- - -
27 W. G±sienica-Kotelnicki
32 D. Kowal
(27.01.2011, 21:05)
misz
Ritzerfeld!!!

Btw kto¶ wie może czy Y. Harada to jaki¶ krewny Masahiko?
(27.01.2011, 20:56)
niebo
no może nie takie znowu dziadki, Bachleda nie dziwiłbym sie gdyby był do dzi¶ studentem, bo jego IQ wiadomo jakie jest, on chyba podstawówke skonczyl w wieku 18 lat.Pochwała też m±dro¶cia napewno nie grzeszy.A poza tym to Pochwała dalej pojechał na Uniwersjade a więc jego IQ jest na poziomie mietka menela.Skacz± tak jakimi s± studentami hehe
(27.01.2011, 20:46)
heh
Yabuli 2009
Z Polski zamiast młodych pojechały dziadki - studenci
2. Bachleda
18. Tomisław Tajner
21. Tomasz Pochwała
(27.01.2011, 20:32)
heh
@Alina
Jak Twój pupilek Pochwała robił taki wstyd to dziwnie milczała¶ ;)
(27.01.2011, 20:18)
and
@redakcja
Podawali¶cie kilka dni wcze¶niej, że dzi¶ miały byc treningi. To nie ma wyników tego treningu?
(27.01.2011, 19:59)
Alina88
Mam dziwne wrażenie, że czę¶ć zawodników wyst±pi i w skokach i w kombinacji...

Ale będzie wstyd, jak nasi to przegraj±;)
(27.01.2011, 19:45)
Spostrzegawczy
Nasi popełniaj± bł±d, powinni wystawić Marcina Bachledę, może chociaż tutaj by co¶ osi±gn±ł.
(27.01.2011, 19:42)
marmi
@do borek: masz chyba na my¶li Polek studentek skacz±cych na nartach :)
Obsada mocarna, ale nasi s± zdolni, dwóch może dać radę odpa¶ć w pierwszej serii...
(27.01.2011, 19:33)
Labrador
@Kibic- Ritzerfeld jest w niemieckiej kadrze 1B. Zreszt± jeszcze latem był w czołowej "10" Mistrzostw Niemiec.
(27.01.2011, 19:21)
niebo
No to Koty przynajmniej raz w karierze jaki¶ tytuł wywalcz±.Na Puchar ¦wiata zasłabi to na Uniwersjadzie konkursie dla miernot może co¶ wygraj±.Ale Koty to godni następcy Kruczka.Punktów w Pucharze ¦wiata nie maj± i nie wiem czy kiedykolwiek nawet zdobęd± ile Kruczek w swojej historii występów w Pucharze ¦wiata.Maciej Kot to największa obecnie chyba papręga w¶rod skoczków, co pokazał z reszt± w Japonii.
(27.01.2011, 19:08)
fan
Teraz wła¶nie już wiecie czemu Łukasz Kruczek wygrywał swego czasu Uniwersjadę.Z najlepszych krajów zawodnicy z poza kadr.To Nasi kadrowicze tzn.bracia Kot powinni zaliczyć tu dublet ;)
(27.01.2011, 19:04)
Kibic
Je¶li się nie mylę to w konkursie drużynowym staryuje tylko 3 zawodników z każdego kraju???Uhh tutaj powinni¶my wygrać.Niemcy nawet nie wystawiaj± drużyny,a Ritzerfeld to chyba na własny koszt przyjechał(zreszt± my¶lałem,że już skończył karierę...)
(27.01.2011, 19:01)
do borek
¦wietna inicjatywa tylko,że nie mamy Polek studentek...
(27.01.2011, 18:58)
HKS
Kombinatorzy wykorzystali szansę, pojechali najlepszym składem w Polsce i nabij± profitów:D
(27.01.2011, 18:49)
borek
Było wysłać Polki, miałyby miejsce w dziesi±tce ;)
(27.01.2011, 18:43)
Labrador
Bardzo fajny, kameralny konkurs się szykuje. Wraca mój ulubiony skoczek- Ritzerfeld. Zobaczymy jak spisz± się nasi zawodnicy. Kibicuję przede wszystkim Wojtkowi ;)
(27.01.2011, 18:42)
PP
O ktorej jest konkurs mężczyzn w sb???( jest gdzies tv??)
(27.01.2011, 18:40)
adrian_2712
konkurs kobiet
1.E.Runggaldier
2.M.V tic
3.L.Demetz
4.W.Vuik5.S.Windmueller
6.N.Saw aya
7.Y.Hirayama

konkurs mężczyzn
1.I.Rosliakov
2.C.Ulmer
3.M.Kot
4.D .Lackner
5.D.Ipatov
6. R.Francais
7.Z.Mandl
8 .R.Mandl
9.A.Sardyko
1 0.D.Fallmann
(27.01.2011, 18:38)
roman n
przy takiej obsadzie jak tego polacy nie wygraj± to będzie WSTYD !!!
(27.01.2011, 18:35)