TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Vladimir Zografski okazał się najlepszy w pierwszym dzisiejszym treningu panów na skoczni w Otepaa. Bułgar udowodnił swoje aspiracje do tytułu uzyskuj±c 96,5 metra i pokonuj±c Austriaków Lacknera, Krafta, Hayboecka i Dietharta. W czołówce znaleĽli się też Boyd-Clowes Mackenzie oraz Niemcy Wenig, Kraus i Freitag.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Po raz kolejny w czubie tabeli był także Tomek Byrt, który po skoku na 92,5 metra znalazł się na 8. pozycji. O wiele lepiej spisali się pozostali nasi skoczkowie. Krzysztof Miętus zaj±ł 12. lokatę (91,5 m), Andrzej Zapotoczny był 14-ty, a Klemens Murańka 23-ci. Tylko Jan Ziobro nieco odstawał zajmuj±c 37 miejsce.

Drugi trening także padł łupem Zografskiego, który tym razem do swojego wyniku z poprzedniej serii dołożył jeszcze metr. 97,5 metra pozwoliło Bułgarowi wyprzedzić Stefana Krafta (96 m) i Daniela Weniga (95,5 m).

Ponownie w ¶cisłej czołówce zameldował się Tomasz Byrt, do którego doł±czył Krzysztof Miętus. Obaj l±dowali na 93 metrze i zajęli szóst± lokatę. W trzeciej dziesi±tce znaleĽli się Andrzej Zapotoczny (89,5 m) i Klemens Murańka (88,5 m), natomiast w czwartej - Jan Ziobro (88 m).

Wyniki 1 treningu
 
zawodnik
kraj
odl.
1
Vladimir Zografski
Bułgaria
96.5
2
Thomas Lackner
Austria
95.5
 
Stefan Kraft
Austria
95.5
 
Michael Hayboeck
Austria
95.5
5
Thomas Diethart
Austria
93.0
 
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
93.0
 
Daniel Wenig
Niemcy
93.0
8
Marinus Kraus
Niemcy
92.5
 
Richard Freitag
Niemcy
92.5
 
Tomasz Byrt
Polska
92.5
11
Junshiroh Kobayashi
Japonia
92.0
12
Sami Niemi
Finlandia
91.5
 
Krzysztof Miętus
Polska
91.5
14
Stephen Leyhe
Niemcy
90.0
 
Andrzej Zapotoczny
Polska
90.0
16
Nejc Dezman
Słowenia
89.5
17
Anders Fannemel
Norwegia
89.0
 
Mats S Berggaard
Norwegia
89.0
 
Andraz Pograjc
Słowenia
89.0
 
Marco Grigoli
Szwajcaria
89.0
21
Espen Roee
Norwegia
88.5
 
Rok Justin
Słowenia
88.5
23
Klemens Murańka
Polska
88.0
24
Siim-Tanel Sammelselg
Estonia
87.5
 
Markus Schiffner
Austria
87.5
 
Miika Ylipulli
Finlandia
87.5
 
Yusuke Narita
Japonia
87.5
 
Remus Tudor
Rumunia
87.5
 
Pascal Egloff
Szwajcaria
87.5
30
Ossi-Pekka Valta
Finlandia
87.0
 
Denis Veselov
Rosja
87.0
 
Ilmir Hazetdinov
Rosja
87.0
33
Alexandre Mabboux
Francja
86.5
 
Ronan Lamy Chappuis
Francja
86.5
 
Peter Frenette
USA
86.5
36
Martti Nomme
Estonia
86.0
37
Antti Maeaettae
Finlandia
85.5
 
Jan Ziobro
Polska
85.5
39
Alexey Romashov
Rosja
84.5
 
Tim Babnik
Słowenia
84.5
41
Jarkko Maeaettae
Finlandia
84.0
42
Cestmir Kozisek
Czechy
83.5
 
Sigmund Hagehaugen
Norwegia
83.5
 
Jan Fuhre
Norwegia
83.5
 
Jaka Hvala
Słowenia
83.5
 
Adrian Schuler
Szwajcaria
83.5
47
Bogomil Pavlov
Bułgaria
83.0
 
Pavel Farkas
Czechy
83.0
 
Tobias Lugert
Niemcy
83.0
50
Milos Kadlec
Czechy
82.5
 
Benjamin Raffort
Francja
82.5
52
Sergey Bychkov
Rosja
82.0
53
Federico Cecon
Włochy
81.0
54
Deyan Funtarov
Bułgaria
80.5
 
Brian Wallace
USA
80.5
56
Robert Kuban
Czechy
80.0
57
Patrik Lichy
Słowacja
79.0
58
Szilvester Kozma
Rumunia
78.5
59
Roman Kuryavskiv
Kazachstan
76.5
60
Urban Zamernik
Chorwacja
76.0
 
Michael Lunardi
Włochy
76.0
62
Nicolas Gonthier
Francja
75.0
63
Alexey Pchelintsev
Kazachstan
74.5
64
Christian Friberg
USA
74.0
65
Hubert Blaha
Czechy
73.0
66
Zeno di Lenardo
Włochy
71.0
67
Daniele Varesco
Włochy
70.5
 
Ruben de Wit
Holandia
70.5
69
Oldrik van den Aalst
Holandia
70.0
70
Yauheny Mytskaniuk
Białoru¶
69.5
 
Volodymyr Veredyuk
Ukraina
69.5
72
Vasyl Zhurakivskyy
Ukraina
68.0
73
Akos Szilagyi
Węgry
65.0
74
Alaksey Baldin
Białoru¶
63.5
75
Istvan Pungor
Węgry
62.5
76
Kaarel Nurmsalu
Estonia
DNS
77
Kristjan Ilves
Estonia
DNS
78
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
DNS

Wyniki 2 treningu
 
zawodnik
kraj
odl.
1
Vladimir Zografski
Bułgaria
97.5
2
Stefan Kraft
Austria
96.0
3
Daniel Wenig
Niemcy
95.5
4
Richard Freitag
Niemcy
93.5
 
Thomas Diethart
Austria
93.5
6
Tomasz Byrt
Polska
93.0
 
Krzysztof Miętus
Polska
93.0
 
Anders Fannemel
Norwegia
93.0
9
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
92.5
 
Peter Frenette
USA
92.5
 
Thomas Lackner
Austria
92.5
 
Junshiroh Kobayashi
Japonia
92.5
13
Espen Roee
Norwegia
92.0
 
Michael Hayboeck
Austria
92.0
15
Marco Grigoli
Szwajcaria
91.0
 
Markus Schiffner
Austria
91.0
17
Denis Veselov
Rosja
90.5
 
Sami Niemi
Finlandia
90.5
 
Stephen Leyhe
Niemcy
90.5
20
Rok Justin
Słowenia
90.0
21
Nejc Dezman
Słowenia
89.5
 
Andrzej Zapotoczny
Polska
89.5
 
Mats S Berggaard
Norwegia
89.5
 
Ronan Lamy Chappuis
Francja
89.5
 
Yusuke Narita
Japonia
89.5
 
Jarkko Maeaettae
Finlandia
89.5
27
Miika Ylipulli
Finlandia
89.0
28
Siim-Tanel Sammelselg
Estonia
88.5
 
Alexey Romashov
Rosja
88.5
 
Pascal Egloff
Szwajcaria
88.5
 
Adrian Schuler
Szwajcaria
88.5
 
Klemens Murańka
Polska
88.5
 
Marinus Kraus
Niemcy
88.5
 
Tim Babnik
Słowenia
88.5
35
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
88.0
 
Jan Ziobro
Polska
88.0
37
Alexandre Mabboux
Francja
87.5
 
Milos Kadlec
Czechy
87.5
39
Brian Wallace
USA
87.0
 
Tobias Lugert
Niemcy
87.0
 
Ilmir Hazetdinov
Rosja
87.0
 
Antti Maeaettae
Finlandia
87.0
 
Benjamin Raffort
Francja
87.0
44
Andraz Pograjc
Słowenia
86.0
 
Sergey Bychkov
Rosja
86.0
46
Ossi-Pekka Valta
Finlandia
85.5
47
Jan Fuhre
Norwegia
85.0
 
Sigmund Hagehaugen
Norwegia
85.0
49
Bogomil Pavlov
Bułgaria
84.5
 
Jaka Hvala
Słowenia
84.5
51
Andrea Cecon
Włochy
83.5
52
Robert Kuban
Czechy
83.0
53
Deyan Funtarov
Bułgaria
82.5
54
Vasyl Zhurakivskyy
Ukraina
82.0
55
Patrik Lichy
Słowacja
81.5
 
Alexey Pchelintsev
Kazachstan
81.5
57
Remus Tudor
Rumunia
81.0
 
Pavel Farkas
Czechy
81.0
59
Cestmir Kozisek
Czechy
80.5
60
Nicolas Gonthier
Francja
80.0
 
Christian Friberg
USA
80.0
62
Hubert Blaha
Czechy
79.5
63
Michael Lunardi
Włochy
77.0
 
Martti Nomme
Estonia
77.0
65
Zeno di Lenardo
Włochy
76.5
66
Daniele Varesco
Włochy
75.5
67
Szilvester Kozma
Rumunia
75.0
68
Volodymyr Veredyuk
Ukraina
74.5
69
Roman Kuryavskiv
Kazachstan
73.5
 
Urban Zamernik
Chorwacja
73.5
 
Ruben de Wit
Holandia
73.5
72
Oldrik van den Aalst
Holandia
69.0
73
Yauheny Mytskaniuk
Białoru¶
68.0
74
Alaksey Baldin
Białoru¶
65.5
75
Akos Szilagyi
Węgry
63.5
76
Istvan Pungor
Węgry
60.5
77
Kaarel Nurmsalu
Estonia
DNS
78
Kristjan Ilves
Estonia
DNS

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
leivonen
@niebo
Maboux też nie widziałAm na podium p¶, ale skoro tyle czasu ogl±dasz skoki to ty pewnie widziałe¶ ;)
@daf, z całym szacunkiem aczkolwiek z duż± niechęci± muszę przyznać ci rację, dzieci takie jak niebo nie powinny pić ;)
(28.01.2011, 17:21)
niebo
Ale Byrt ma 18 lat i może startować na mamutach.W jego wieku zaczynali Stoch czy nawet Żyła starty na mamutach więc czemu ma Byrt nie startować?
Chyba że wolicie ogl±dac dalej Bachlede zamiast niego na mamucie spadaj±cego na bule, a poza tym nie przesadzajmy za 3 lata Byrt będzie miał 21 lat a ile sie nie myle to 16 latkowie już na mamucie startowali w przesżło¶ci
(28.01.2011, 12:57)
Spostrzegawczy
@niebo
Byrt to w tym sezonie powinien jeszcze w PK poskakać, bo na następne punkty w P¦ jest jeszcze za wcze¶nie. A z mamutem to dopiero pojechałe¶, Byrt to nie Schlierenzauer! Na mamuty to brać go najwcze¶niej za 3 lata.
(28.01.2011, 10:47)
wygra najlepszy?
Teraz wszystko zależy od sędziów technicznych. To oni zdecyduj± czy wygraj± najlepsi, czy może najwięksi oszusći jesli pozwol± na nieograniczone długo¶ci nart oraz nieprzepuszczaj±ce powietrza kombinezony tworz±ce skrzydło lotni.
(28.01.2011, 06:23)
niebo
Ale naprawde jedyn± nadzieje Polaków trzeba widzieć chyba tylko w Byrtu.Miętus może sie przebudzi, jak wiatry pod narty będ± to moze tez walczyć o 10tke.A Byrt na odbyte trzchtery treningi i na wszystkich równo skacze.Muranka skacze też równo ale zbyt krótko by sie liczyć.Ziobro chyba odpadnie ze składu tak czuje.Moim zdaniem Byrt po Mistrzostwach powinien skakać w Pucharze ¦wiata.Ja chce żeby on wystartował na mamucie ciekawe jak sobie tam poradzi?
(28.01.2011, 00:25)
Bartt
Ok po podliczeniu wyników wszystkich treningów i wyci±gnięcia "¶redniej" odległo¶ci uzyskawinych przez zawodników wychodzi że kwestia złotego medalu powinna rozstrzygn±ć się między: Niemcami Wenigiem i Freitagiem, Austriakami Kraftem i Lacknerem, oraz Bułgarem Zografskim, o podium przy sprzyjaj±cych okoliczno¶ciach mog± powalczyć Frenette, Byrt i Diethart. Broni±cy tytuły Hayboeck może tym razem zawalczyć góra o czołow± "10", razem z takimi skoczkami jak: Grigoli, Fannemel, Boyd-Clowes, Niemi i Ylipulli.

Je¶li chodzi o pozostałych Polaków to Zapotoczny i Murańka maj± szansę na co najwyżej trzeci± dziesi±tkę. Miętus w formie z dnia dzisiejszego może powalczyć o drug± dziesi±tkę, ale może się też zadrzyć że będzie forma ze ¶rody, a wtedy nie ma szans nawet na "30"...
(27.01.2011, 22:48)
jurek2k
WypowiedĽ Byrta w TV może wynikła z małego do¶wiadczenia, ale objawiły się w nim cechy lidera drużyny, tzn. zdecydowanie i inteligencja, spokój wodza, choć to był jego debiutancki weekend w P¦ tak jak teraz M¦J. K.Miętus i Murańka rok temu byli 24 i 26.
(27.01.2011, 22:37)
misz
Byrta stać na czołow± "10" ale fakt wymagać, to nie wymagam więcej niż "15" a reszta, to buki racz± wiedzieć jak skocz±...
(27.01.2011, 22:16)
Spostrzegawczy
Ja nie mam w±tpliwo¶ci, że Byrt będzie poza podium, ale w czołowej 15-ce. ;P
(27.01.2011, 21:51)
niebo
Byrt ma być na podium! ;]
@daf
Czyzby to bylo o mnie ze ja nieletni? Niestety musze zmartwić ja jestem od dawna pełnoletni, jestem nawet starszy od chemopolicjanta ;]]

A na Byrcie nie róbcie nacisku, nacisk niech będzie na próg (Adam Małysz) a Byrt jak zdobędzie podium to będzie super, ja od niego códów nie wymagam.
(27.01.2011, 21:48)
.
Przestańcie wreszcie z tymi głupimi naciskami na Byrta że ma być na podium. On obiecał powalczyć o to, ale to nie znaczy że jest to pewnik. W końcu z tych najlepszych tam obecnych jest najmniej do¶wiadczony. Tak rzadko był przeciez dopuszczany na jakiekolwiek zawody FIS, że to zakrawa już na skandal, bo od wielu lat skakał ¶wietnie a nasi działacze udawali, że nie istnieje.
(27.01.2011, 21:44)
jurek2k
Dobrze, że Krzysiek Miętus się obudził, tu powinien być liderem drużyny obok Byrta, który jest najlepszy i najrówniejszy, a nie skakać jak wczoraj. Murańkę my¶lę, że stać na drug± dziesi±tkę, a jest trzecia, w takim samym zasięgu widzę Zapotocznego. W czołówce w konkursie może być loteria, rok temu Bodmer, będ±c faworytem wygrywał treningi, a w zawodach był 20. Więc i Byrt może pokonać Zografskego, i Miętus też być blisko podium.

Ciekawe, czy Maciek Kot był brany pod uwagę na M¦J w wewnętrznych sprawdzianach (które miałby przegrać z Ziobro i szóstym Kłuskiem) czy od razu był przeznaczony na Uniwersjadę.
(27.01.2011, 21:29)
misz
Hmm.. Jako¶ nie przepadam za Zografskym, ale muszę przyznać, że je¶li stanie na podium to nie będzie to żadne zaskoczenie.

Co do M. B.-C. to też go oczywi¶cie znam, pokazał się zdaje się kilka razy w "50"

Moimi faworytami do zwyciestwa jest kto¶ z duetu Freitag - Hayboeck
(27.01.2011, 21:06)
daf
@leivonen
Nie wysyłaj nieletniego na piwo! Jak widzę, komentarz pisałe¶ o 20.40, a o tej porze @niebo powinien już dawno ¶nić nowych Hotwheels'ach...
(27.01.2011, 21:04)
niebo
@leivonen
ale ja lubię to strone, i tu na forum pragne sie udzielać i dzielić wrarzeniami z konkursów.Pozwolisz że pozostane przy swoim zdaniu.Odno¶nie Francuza sam sie zdziwisz jutro już w trakcie trwania konkursu.A Zografski czy stan±ł na podium P¦ żeby gadać o nim jako niewiadomo o kim.Niech stanie najpierw na podium P¦ i zdobędzie moje uznanie.Na piwo pójde na weekendzie własnie jak konkursy będ±, skoki ogl±dam od bardzo dawna, musze Ci powiedzieć że ja lubie skoki narciarskie.Ale tu pozostane przy swoim zdaniu odno¶nie tego co w tym zdaniu napisałem
(27.01.2011, 20:51)
leivonen
@niebo, twoje komentarze brzmi± jakby¶ się z chmury urwał ;) Zografski się wyskakał a medal zdobędzie Maboux, bo skakał w Planicy.. Po pierwsze, co wyskakał w Planicy? Po drugie, Zografski zaznaczył się na TCS i wszyscy byli pod jego wrażeniem, a Francuza z Planicy pewnie nikt nie zapamiętał. Od kiedy ty ogl±dasz skoki człowieku, idĽ lepiej na piwo i przestań się tu codziennie ze wszystkimi przekomarzać.
PS Ja także znam M. Boyd-Clowes'a.
(27.01.2011, 20:40)
Skoczek130
To się okaże panie @(mało)spostrzegawczy... ;)
(27.01.2011, 19:46)
Spostrzegawczy
Ogólnie nie ma tu zbyt obiecuj±cych zawodników. Skoro najwięcej puktów P¦ z tych juniorów ma Freitag (tylko 66), to ciężko tu doszukać się jakiego¶ przyszłego zwycięzcy choćby konkursu P¦.

Co do Zografskiego, to uważam, że może to być dobry skoczek, ale nie taki, który będzie stawał na podium P¦, ale taki, który będzie się w trakcie zawdodów mie¶cił głównie w drugiej dziesi±tce.
(27.01.2011, 19:39)
Labardor
@niebo- o taaaak. Pełno sukcesów ma Mabboux w konkursach juniorskich. Medale i puchary się już u niego w gablotce nie mieszcz±.

A propos Boyd-Clowes'a. Dla mnie jak najbardziej zapamiętany. Może to jest wła¶nie rozróżnik kibica i pasjonata?
(27.01.2011, 19:25)
niebo
a i podam swoje typy, my¶le ze wygra Freitag z Niemiec a drugi będzie mam nadzieje Byrt a na trzecim stopniu stanie co¶ mi sie wydaje ze Aleksandr Mabu z Francji.Bo skakał kiedy¶ w Planicy a poza tym odnosił sukcesy w wieku seniorskim już.Ten wasz Zografski s±dze że sie wyskakł już.
(27.01.2011, 19:16)
niebo
No a co znany? Czym sie tym Kanadyjczyk wyróżnił takim żeby miał zostać zapamiętany? Przecież dobrze wiem że on skakał już w historii i dobrze o tym wiem skakał nawet w Pucharze ¦wiata, ale nie musi być przecież przeze mnie zapamiętany.I nie był zapamiętany przeze mnie.Jak i każdego kibica.
(27.01.2011, 19:10)
Labrador
@niebo- Je¶li od dawna obserwujesz skoki, to jakim cudem Boyd-Clowes jest dla Ciebie "nieznan± twarz±"? Widocznie głęboko się tym sportem nie interesujesz...
(27.01.2011, 18:05)
:)
Twoja wiedza sięga zenitu. A Kanadyjczyk to rzeczywi¶cie nieznany :P Wiadomo, że skakał kiepsko ale skacze od dawna w zawodach FIS
(27.01.2011, 17:18)
niebo
ale sami uznacie przecież że ogólnie Zografski to jeszcze skoczek słaby.W Pucharze ¦wiata punktów ma niewiele.Napewno monsterem skoków nie jest.I samo to że Bułgar by wygrał przed Austriakami to przyznacie sami wygl±da nieco komicznie.Je¶li Zografski zdobędzie wiecej punktów o wiele to uznam go za nie słabego ale już dobrego.A Kubacki nie jest już juniorem? Ma 21 lat? Ja wiem że wiek juniora do 21 lat jest ale widze że sie tu zmieniło? chyba że tak mi sie wydawło zawsze że 21 lat to jeszcze junior? Ja obserwuje skoki narciarskie od dawna może mi to umknęło jako¶? Austria mocna będzie, ona zawsze jest mocna, zwrućcie uwagę na tego Kanadyjczyka McKenzie Boy-Clow, też dobrze sobie skacze.Nieznana twarz z Kanady a jak daleko!!
(27.01.2011, 16:38)
?
Kubacki juniorem :)))))))))))
Sk±d się urwał ten "niebo". Z sufitu w jaskini?
No i uważać Zografskiego za słabego. Po prostu szczyt skokowego dyletantyzmu.
(27.01.2011, 15:34)
seba
witam, mam pytanie kiedy jest konkurs główny i o której godzinie i czy będzie transmisja, bo dzi¶ o 16 jest transmisja na eurosporcie 2 z M¦J kobiet
(27.01.2011, 15:03)
Szoltys
Brawo Władimir! Mam nadzieję, że zdobędzie złoto. :)

Swoj± drog±, to jest moim typem do br±zowego medalu na dużej skoczni w Oslo. ;)
(27.01.2011, 14:58)
zur555
Piotr186
S±dziłe¶ ze Austria będzie słaba .
(27.01.2011, 14:53)
adrian_2712
Zografski to nie byle kto, skoro zdecydował się go trenować Joachim Winterlich, w końcu były trener Weissfloga. Zaskoczeniem jest postawa Austriaków, żaden z nich nie błyszczał w tym sezonie i nie zaliczali się do głównych faworytów. Co do Polaków, Byrt skacze równo, z pozostałymi może być różnie.
(27.01.2011, 14:50)
Kibic od lat
@stefek chyba Ty by¶ się u¶miał już rok temu stawiałem Go w gronie kandydatów do medalu! Po pierwszej serii był 4,a skonczył na 7miejscu!
(27.01.2011, 14:45)
stefek
No, Freitag chyba tylko jest wyżej w P¦ od Zografskiego
(27.01.2011, 14:29)
stefek
To komiczne, że Zografski wygrywa trening? Zdaje się, że jest najwyżej w Pucharze ¦wiata z całej stawki i jest głównym faworytem. Z perspektywy czasu masz rację. Nawet rok temu każdy by się u¶miał, gdyby¶ powiedział, że Bułgar wygra M¦J.
(27.01.2011, 14:26)
do niebo!
Kubacki nie mógłby startować.Za stary rocznikowo!
(27.01.2011, 14:22)
Fan Sinkoveca
No ale ten Bułgar przecież już się pokazał w P¦. Zdaje się nawet, że wszyscy go tu lubi±. Oczywi¶cie zmieni się to, gdy zacznie wygrywać z Małyszem:) Mi wydaje się, że walka o zwycięstwo rozegra się w¶ród czwórki: Lackner, Kraft, Diethart, Hayboeck. Byłoby miło, gdyby w dziesi±tce znalazł się jaki¶ Polak.
(27.01.2011, 14:05)
niebo
Miętus sie podci±gn±ł widze (nie nie w szkole! tylko na skoczni) ;]
I Bułgar wygrywa trening to komicznie wygl±da do¶ć ale w konkursie niekoniecznie tak musi być.Szkoda że bez formy jest Kubacki bo on z mocnym odbiciem jakie ma byłby mocnym punktem na M¦ juniorów.Turdno wskazać faworyta konkursu.Może wygrać nawet Bułgar albo Szwajcar.Nasi chyba faworytami nie będ± ale licze na jak±s niespodzianke.Jak to sie mówi powidła same sie nie zrobi± ;]] lubie porzeczkowe ;]]]]
(27.01.2011, 13:53)
:)
Problem w tym że odstawali obaj i Murańka i Ziobro. Skoki na tej skoczni poniżej 90 m to skoki słabe.
(27.01.2011, 13:41)
daf
@;)
A gdzie napisane, że Ziobro tragicznie? Widzę tylko: "...Jan Ziobro nieco odstawał..." To chyba nie jest synonim do słowa "tragicznie".
(27.01.2011, 13:36)
;)
Ziobro rzeczywi ¶cie tragicznie. Od Murańki tylko 2,5 metra krócej. Istna przepa¶ć ;)
(27.01.2011, 13:25)