TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Aż 78 skoczków z 24 państw zgłoszonych zostało na Mistrzostwa ¦wiata juniorów w Otepaa. Walka o medale odbędzie się zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Do największych gwiazd, a zarazem faworytów, można zaliczyć kilku skoczków. Bez w±tpienia jest nim Bułgar Vladimir Zografski, który regularnie punktował w P¦. Jest też obrońca tytułu - Michael Hayboeck. Austriak nie jest jednak ostatnio w rewelacyjnej formie. W tej s± za to Peter Frenette ze Stanów Zjednoczonych czy Kanadyjczyk Boyd-Clowes Mackenzie.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Po ciuchu liczymy na dobry występ Tomka Byrta, który sam zapowiada walkę o medale. Do grona skoczków, którzy mog± namieszać w stawce zaliczyłbym jeszcze Marco Grigoliego ze Szwajcarii i młodziutkiego Norwega - Matsa S. Berggaarda (rocznik 95!)

W ekipie Słoweńców zabrakło Petera Prevca, który był jednym z głównych kandydatów do tytułu. Słoweńcy w mało imponuj±cym składzie mog± mieć problem w walce o medal drużynowy. Silne ekipy Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski czy nawet Szwajcarii, mog± pokrzyżować im plany. Ciekawostk± jest, że Japonia przysłała do Estonii tylko dwóch reprezentantów.

SKŁADY DRUŻYN:

Estonia
Kristjan Ilves, 10.06.1996 EST, Elva Skiclub
Martti Nomme, 01.01.1993 EST, Voeru Sport School
Kaarel Nurmsalu 30.04.1991 EST, Skiclub Telemark
Siim-Tanel Sammelselg, 18.05.1993 EST, Skiclub Nomme, Lahten Hiihoseura

Austria
Thomas Diethart, 25.02.1992 AUT, UVB Hinzenbach
Michael Hayboeck, 05.03.1991 AUT, UVB Hinzenbach
Stefan Kraft, 13.05.1993 AUT, SV Schwarzach
Thomas Lackner, 09.04.1993 AUT, HSV Absam-Bergisel
Markus Schiffner, 05.06.1992 AUT, UVB Hinzenbach

Białoru¶
Aliaksei Baldzin, 21.08.1993 BLR, RCOP Raubichi
Yauheny Mytskaniuk, 25.03.1991 BLR, RCOP Raubichi

Bułgaria
Deyan Funtarov, 13.11.1995 BUL, Rilski Ski Skachach
Bogomil Pavlov, 18.01.1992 BUL, Moten
Vladimir Zografski, 14.07.1993 BUL, Samokov

Kanada
Mackenzie Boyd-Clowes, 13.07.1991 CAN, Altius Nordic Ski Club

Chorwacja
Urban Zamernik, 08.03.1991 CRO, SK Goranin

Czechy
Hubert Blaha, 25.03.1992 CZE, LSK Lomnice
Pavel Farkas, 01.01.1991 CZE
Milos Kadlec, 26.11.1992 CZE, Skl Nove mesto na morave
Cestmir Kozisek, 09.11.1991 CZE, LSK Lomnice nad Popelkou
Robert Kuban, 29.09.1991 CZE, TJ Frenstad p.R.

Finlandia
Antti Maeaettae, 14.03.1993 FIN, Kuusamon Erae-veikot
Jarkko Maeaettae, 28.12.1994 FIN, Kainuun Hiihtoseura
Sami Niemi, 16.02.1991 FIN, Ounasvaaran Hiihtoseura
Ossi-Pekka Valta, 22.11.1991 FIN, Paimion Urheilijat
Miika Ylipulli, 01.03.1995 FIN, Kuusamon Era-Veikot

Francja
Nicolas Gonthier, 04.03.1993 FRA, Courchevel
Ronan Lamy Chappuis, 10.09.1993 FRA, Bois D´amont
Alexandre Mabboux, 19.09.1991 FRA, Le Grand Bornand
Benjamin Raffort, 11.07.1994 FRA, Les Contamines Montjoie

Niemcy
Richard Freitag, 14.08.1991 GER, SG Nickelhuette Aue
Marinus Kraus, 13.02.1991 GER, Wsv Oberaudorf
Stephan Leyhe, 05.01.1992 GER, SC Willingen
Tobias Lugert, 18.06.1993 GER, Sc Ruhpolding
Daniel Wenig, 12.08.1991 GER, SK Berchtesgaden

Węgry
Istvan Pungor, 13.07.1991 HUN, Koeszegi Se
Akos Szilagyi, 12.09.1995 HUN, Koszegi Siugro se

Włochy
Federico Cecon, 11.06.1994 ITA, Cai Monte lussari
Zeno Di Lenardo, 19.10.1995 ITA, Sc Monte lussari
Michael Lunardi, 21.09.1992 ITA, sc gallio
Daniele Varesco, 25.07.1995 ITA, Us Dolomitica

Japonia
Junshiro Kobayashi, 11.06.1991 JPN, Tokai University
Yusuke Narita, 14.04.1991 JPN, Meiji University

Kazachstan
Roman Kuryavskiy, 27.01.1991 KAZ, Almaty
Alexey Pchelintchev, 18.04.1991 KAZ, Almaty

Holandia
Oldrik van der Aalst, 01.12.1995 NED, Dutch Nordic Team
Ruben de Wit, 02.02.1995 NED, Dutch Nordic Team

Norwegia
Mats S. Berggaard, 24.08.1995 NOR, Stranden IL/FTV
Anders Fannemel, 13.05.1991 NOR, Hornindal Il
Jan Fuhre, 02.01.1991 NOR, Vikersund If
Sigmund Hagehaugen, 10.06.1991 NOR, Gausdal Sl
Espen Roee, 26.07.1993 NOR, Vingelen Il

Polska
Tomasz Byrt, 25.01.1993 POL, KS Wisla Ustronianka
Krzysztof Miętus, 08.03.1991 POL, AZS AWF Krak Z-ne
Klemens Murańka, 31.08.1994 POL, TS Wisla Zakopane
Andrzej Zapotoczny, 16.10.1991 POL, AZS ZAKOPANE
Jan Ziobro, 24.06.1991 POL, WKS Zakopane

Rumunia
Szilveszter Kozma, 27.02.1992 ROU, Viitorul Gheorgheni-CS Dinamo BV
Remus Tudor, 17.03.1993 ROU, CSS Brasovia

Rosja
Sergey Bychkov, 09.01.1991 RUS, Moskva Shvsm
Ilmir Hazetdinov, 28.10.1991 RUS
Alexey Romashov, 29.04.1992 RUS
Denis Veselov, 03.02.1991 RUS

Słowenia
Tim Babnik, 03.11.1991 SLO, SSK Ilirija
Nejc Dezman, 07.12.1992 SLO, SK Triglav Kranj
Jaka Hvala, 15.07.1993 SLO, Ssk Ponikve
Rok Justin, 06.04.1993 SLO, SSD Stol Zirovnica
Andraz Pograjc, 26.09.1991 SLO, SSK Costella Ilirija

Szwajcaria
Gregor Deschwanden, 27.02.1991 SUI, SC Horw
Pascal Egloff, 08.08.1992 SUI, Grabserberg
Marco Grigoli, 27.04.1991 SUI, SC Alpina St. Moritz
Adrian Schuler, 28.10.1992 SUI, SC Einsiedeln

Słowacja
Patrik Lichy, 22.09.1992 SVK, SK Kartik Banska Bystrica

Ukraina
Volodymyr Veredyuk, 07.04.1993 UKR, Vorokhta Ski School
Vasyl Zhurahivskyy, 23.01.1991 UKR, Kremenets Ski School

USA
Peter Frenette, 24.02.1992 USA, New York Ski Ed Foundation
Christian Friberg, 08.09.1994 USA, Saint Paul Ski Club
Brian Wallace, 03.07.1993 USA, Saint Paul Ski Club
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
Polonus
@all
Teraz już wiemy, ze szkolna "o¶la ławka" bierze korzenie z Norwegii. W tamtejszych szkołach (w każdej jednej) były specjalne ławki, gdzie mogli siadać tylko uczniowie pochodz±cy z Oslo. Takie wyróżnienie, można rzec.
(26.01.2011, 14:26)
Polonus
@SKI
To proste. Osioł:)
(26.01.2011, 14:20)
SKI
@Grzegorzu Małopolski,
Wybrzeże Ko¶ci Słoniowej- to państwo, którego stolic± jest Jamusukro. Ja nie pytam o nazwę mieszkańca kraju, w tym przypadku o Norwega, tylko o mieszkańca miasta Oslo.

@niebo,
to może być oslańczyk, oslijczyk lub oslanin. Aż prosi się, żeby to "s" zmiękczyć lub... bardziej spolszczyć. :))

P.S. O Oslo pytam nie bez kozery, wszak tam odbęd± się niedługo M¦.
(26.01.2011, 11:58)
niebo
no tak zawsze mi sie myl± te dwie stolice i rzeczywiscie patrze ze Ryga to Łotwa, no to łotewski rydz mnie zmyłił chyba
(26.01.2011, 11:32)
Spostrzegawczy
@niebo
I znowu popełniasz bł±d. :/
Ryga to stolica Łotwy. Stolic± Estonii jest Tallin. ;P
(26.01.2011, 11:05)
niebo
Mieszkaniec Oslo? Moze Oslanczyk albo ... osiołek hehehe
A jak sie powie o mieszkancu stolicy Estonii? Rydzanin od Rygi a moze rydz? hehe rudy rudy rudy rydz ;]]
Mnie jest wszystko jedno jak będzie nazywane, byle by można było wymiawiac po lucku hehe
(26.01.2011, 10:54)
Grzegorz Małopolski
@SKI- mieszkaniec Oslo? To tak jak np na mieszkańca Wybrzeża Ko¶ci Słoniowej możemy powiedzieć Iworyjczyk lub obywatel Wybrzeża Ko¶ci Słowniowej.

Co do tych nazwisk, to tak jak napisałem, mnie to nie przeszkadza że s± podawane w takiej wersji, nie wiem może dlatego ze parę lat przesiedziałem na Wyspach. Po drugie to proponowałbym zaj±ć się raczej sam± tematyk± serwisu i jego celem a nie ci±głe wytykanie błędów- w szybko¶ci podawania informacji serwis jest najlepszy, zdecydowanie najlepszy w kraju, więc się cieszcie że maci na bież±co wszystkie informacje. I na koniec takie "ostrzejsze" pytanie (bez urazy)- PŁACICIE ZA KORZYSTANIE Z TEGO SERWISU???... chyba nie...
(26.01.2011, 09:48)
SKI
Skoro mamy tu k±cik filologiczny- to poruszę jeszcze jedn± kwestię, na któr± nie udało mi się znaleĽć odpowiedzi.
Otóż mamy paryżanina, nowojorczyka, rzymianina, prażanina, londyńczyka, ateńczyka, ale jak nazwiemy mieszkańca... Oslo?
(26.01.2011, 09:11)
SKI
Prawidłowo wymawia się Łakamatiw, stosuj±c tzw. gładkie "ł" i kład±c akcent na ostatni± sylabę. To gładkie "ł" wyszło już z użycia w języku polskim, ale w starych filmach, może nawet i w "Krzyżakach", jeszcze funkcjonowało. Pięknie wymawiał je m.in. Andrzej Łapicki, aktor, a także lektor Polskiej Kroniki Filmowej.
(26.01.2011, 09:05)
Paweł Stawowczyk
No dobra, ale AC Milan czy C Mediolan, Inter Mediolan czy Inter Milan? a może Milano
(26.01.2011, 08:11)
daro
@niebo: sam przyznajesz, że różnica jest, skoro w wyniku częstego obcowania z transkrypcj± angielsk± przyzwyczaiłe¶ sie używać niepoprawnych nazw. Gdyby powszechna była pisownia polska, to by naturalne dla Ciebie było, iż mówi sie Łokomotiw a nie jaki¶ Lokomotiv.
(26.01.2011, 00:11)
niebo
rzeczywiscie sie pomyliłem, chodzilo mi oczywiscie o Dawida Kubackiego a nie Daniela.Daniel to renifer hehe.Co do pisania nazwisk angielskich ja jestem obojętny zupełnie ale wkurza mnie np to przesadzanie np Łokomotiw Moskwa, albo Zienit Petersburg.Jak do wymowy byłem przyzwyczajony jako Lokomotiv a nie jaki¶ Łokomotiw.Ja my¶le że jak kto będzie pisał to będzie dobrze.Czy kto¶ napisze Wasilliew czy Vasilliev to nie widze dla siebie róznicy?
(26.01.2011, 00:05)
marmi
Ja bym proponował redakcji przej¶cie na polsk± transkrypcję nazwisk słowiańskich a dla malkontentów stworzenie tabeli w postaci nazwisko prawdziwe - transkrypcja angielska.
(25.01.2011, 23:10)
marmi
@Ski i Polonus: brawo, też chciałem co¶ napisać, ale nie potrafiłbym tak dobrze jak wy...
Po prostu z faktami się nie dyskutuje, no ale jest szansa, że oponenci to zrozumieli i przestali odpowiadać.
Jeste¶my Polakami, w dalszej kolejno¶ci Słowianami i obserwowana przeze mnie postępuj±ca anglicyzacja bardzo mnie irytuje. Dobrze, że nie jestem tu osamotniony, inaczej chyba należałoby ustawowo wprowadzić angielski jako język urzędowy oraz w szkołach, brrr....
(25.01.2011, 23:08)
Paweł Stawowczyk
NAJSTARSI:

Jan Fuhre, 02.01.1991 NOR, Vikersund If
Sergey Bychkov, 09.01.1991 RUS, Moskva Shvsm
Vasyl Zhurahivskyy, 23.01.1991 UKR, Kremenets Ski School
Roman Kuryavskiy, 27.01.1991 KAZ, Almaty
Denis Veselov, 03.02.1991 RUS

NAJMŁODSI:

Kristjan Ilves, 10.06.1996 EST, Elva Skiclub
Oldrik van der Aalst, 01.12.1995 NED, Dutch Nordic Team
Deyan Funtarov, 13.11.1995 BUL, Rilski Ski Skachach
Zeno Di Lenardo, 19.10.1995 ITA, Sc Monte lussari
Akos Szilagyi, 12.09.1995 HUN, Koszegi Siugro se
Mats S. Berggaard, 24.08.1995 NOR, Stranden IL/FTV
Daniele Varesco, 25.07.1995 ITA, Us Dolomitica
Miika Ylipulli, 01.03.1995 FIN, Kuusamon Era-Veikot
Ruben de Wit, 02.02.1995 NED, Dutch Nordic Team
(25.01.2011, 22:50)
krzepek
ten młody Estończyk Ilves też radziłbym na niego uwagę zwrócić ;d
(25.01.2011, 22:36)
Bobby18
@ piotr

Tak dokładnie ulokować zawodników na odpowiednich miejscach nie potrafiłby nawet Nostradamus ;)...

Oby Polacy pozytywnie nas zaskoczyli, po prostu trzymajmy kciuki :)
(25.01.2011, 22:29)
Paweł Stawowczyk
A co powiesz o Szwedach? Szwedów zabrakło!
(25.01.2011, 22:27)
dav
Zabrakło Turków,Chińczyków,Koreańczyków i Brytyjczyka!!!
(25.01.2011, 22:18)
jurek
Bodmer też woli skakać w P¦ w Willingen i Klingenthal
(25.01.2011, 22:12)
piotr
Moje typy
1 Zografski
2 Freitag
3 Boyd Clowes
4 Frenette
5 Byrt
6 Murańka
7 Diethart
8 Habyoeck
9 Berggaard
10 Wenig

13 Ziobro
15 Zapotoczny
28 Mietus
(25.01.2011, 22:08)
:)
Bo jest najlepszy w P¦ ze Słoweńców a ze zbliza się przecięz fis tuor team, tak - wiec nie wy¶l± go na M¦J lepiej niech skacze w P¦ i Team Toure, i straci okazję na złoty medal a co - wiec jak widać nie tylko u nas maj± problemy z prowadzeniem juniorów.
(25.01.2011, 22:08)
brak Prevca
Vodja skoki moąki:
Peter Joąt
1. Rok Justin 2. Jaka Hvala 3. Andraľ Pograjc 4. Nejc Deľman
5. Tim Babnik
Pomočnik: Igor Jelen
Servis: Andrej Jezerąek
To ze strony słoweńskiej. I przestańcie pajacować. Skoro już podano listę startowa treningów to pewne na 100% ze tam nie startuje


(25.01.2011, 22:02)
jurek
Rok temu w Hinterzarten na treningach było 96 zawodników, w tym Turcy. Z faworytów brakuje też Bodmera (91) który rok temu wygrywał treningi, ale w konkursie był 20.
(25.01.2011, 22:00)
:)
Wiem co z Peterem Prevcem z godnie z Sloski ski. o ile znam słoweński a troche znam Peter w Wilingen czyli ma zamiar zmierzyć sie z największ± skoczni± normalna ¦wiata - a on chyba ich nie bardzo lubi!
(25.01.2011, 21:59)
Maarten
@ Polonus

Nic dodać, nic uj±ć.
Czekam, aż będziemy słuchali muzyki Tchaikovsky'ego i czytać opowiadania Chekhova.
(25.01.2011, 21:58)
:)
Łoł co do Petera Prevca szok na maksa - on jest najlepszym z juniorów w P¦ i w najlepszej formie - widać chłopak nastawia się na M¦ ale seniorów.

W takim wypadku Zograwski murowanym faworytem. :) . No chyba, że w li¶cie startowej rz±dz± chochliki i ukryli Sloweca

A Nasze Orły może dzięki temu powalcża chociaż ze Słoweńcami o 8 HIHI
(25.01.2011, 21:55)
Polonus
Grzegorz Małopolski
Jest zasadnicza różnica między pisaniem Szlirencałer a Wasiliew. Wałkujemy to od kilku lat, ale widzę, że kolegi tu podczas poprzedniej dyskusji na ten temat nie było.
Otóż. Wg reguł naszego języka nie mamy prawa spolszczać nazwisk pochodz±cych pisanych w alfabecie łacińskim. Wyj±tkiem parę nazwisk geniuszy nauki czy sztuki (np. Szekspir) dla których specjalnie dokonano spolszczeń, by między innymi nikt nie miał kłopotów w pisowni. Jako że cyrylica czy języki dalekiego wschodu pisane s± w innych alfabetach to jeste¶my zwolnieni od stosowania transkrypcji zachodniej. no bo dlaczegóż mieliby¶my j± stosować? Żeby jakiemus Niemcowi czy Anglikowi lepiej się czytało nasze teksty? Oni po polsku nie czytaj±. A jak który umie to powinien się uczyć poprawnego polskiego, a nie jakiego¶ zangielszczonego dialektu. Tyle.
pozdro
(25.01.2011, 21:28)
SKI
@Grzegorzu Małopolski,
czy byłby¶ uprzejmy wyja¶nić nam, co to takiego "cyrulica"?
Wie my, że był kiedy¶ taki zawód jak cyrulik, który ł±czył w sobie fachy fryzjera i felczera. Kobiet o tej profesji nie spotykano...
Pisownia alfabetu rosyjskiego nosi nazwę: CYRYLICA. Nazwa pochodzi od ¶w. Cyryla, który ten sposób pisma opracował na potrzeby liturgiczne.
W Polsce obowi±zuje Rozporz±dzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 maja 2005 r. w sprawie sposobu transliteracji imion i nazwisk osób należ±cych do mniejszo¶ci narodowych i etnicznych zapisanych w alfabecie innym niż alfabet łaciński (Dz.U. z 2005r., nr 102, poz. 855), w którym w zał±czniku nr 4 jest podane, jakiemu znakowi alfabetu rosyjskiego odpowiadaj± poszczególne polskie litery. Wprawdzie w nazwie rozporz±dzenia jest mowa o mniejszo¶ciach, jednak stosuje się je powszechnie w Polsce. I słusznie, bo dzięki temu my, inny naród słowiański, możemy prawidłowo wymawiać te nazwiska i- co więcej- prawidłowo napisać je po rosyjsku.
Ten zangielszczony sposób pisowni nie jest dla Polaków ani czytelny, ani zrozumiały. Polak czytaj±cy rosyjskie nazwiska z angielskim akcentem prezentuje się ¶miesznie.
Poza tym po co wyważać otwarte drzwi?
(25.01.2011, 21:25)
zdrawko zdrawkow
Zografski jak zdobedzie braz to juz bedzie cos, pozyjemy zobaczymy, Frenette dzielny zawodnik, juz na olimpiadzie w Vancouver mi sie spodobal, medal bylby swietna sprawa, ale chyba nie tym razem, natomiast jest jeszcze oskakany tu i owdzie Freitag - dla mnie jeden z glownych faworytow (na marginesie, pamietam z TV jak dla NRD skakal jego ojciec Holger), w ogole Niemcy maja niezla druzyne z Wenigiem, Krausem i Leyhe , poza tym widze jeszcze Dejana Judeza, a Slowency wcale nie musza byc w druzynie tacy slabi, Byrt - po Zakopanem, hmm... ciekawie to moze wygladac, Berggaard ? za zielony chyba jeszcze na medale, seledynowy nawet (no chyba, ze zasiegnal przed wyjazdem jezyka u Ingebrigtsena ;), u Finow nie zalapal sie do skladu utalentowany Saapunki, ktory ostatnio faktycznie byl tym szostym w cyklu zawodow dla finskich juniorow (raz bodaj nie startowal, raz byl dwunasty), no i siegnieto bo starszego Valte... prognozy prognozami, ale wiadomo juniorzy bywaja nieobliczalni, ciekawe, jak zaprezentuja sie gospodarze, zwlaszcza Sammelselg, na bank bedzie w dziesiatce... tylko pytanie, w ktorej ? ;))
(25.01.2011, 21:15)
OtokoNoHito
Ciekawe, w¶ród faworytów Bułgar, Amerykanin, Kanadyjczyk i Szwajcar, skoki się otwieraj± na ¶wiat, dobrze. No i oby się Polakom poszczę¶ciło w drużynie oraz indywidualnie, gdzie pewnie największe oczekiwania spoczywaj± na Tomku Byrcie.
(25.01.2011, 21:13)
daro
@piotr186. Bałagan w nazwiskach to mamy wtedy, gdy jaki¶ anglofil napisze "Pavlov" i trzeba się domy¶lać, czy mamy do czynienia z Pawlowem czy Pawłowem. Albo napisze taki dyletant "Veredyuk" i nie wiadomo, czy skakał będzie Werediuk czy Weredyjuk. Albo może Ferediuk, bo sk±d mam wiedzieć czy ów dyletant zamiast anglofilem nie jest germanofilem?
(25.01.2011, 21:10)
Janko
Szkoda, że nie ma Turków. W końcu to u nich za rok będ± mistrzostwa.
(25.01.2011, 20:45)
Janko
Szkoda, że nie ma Turków. W końcu to u nich za rok będ± mistrzostwa.
(25.01.2011, 20:45)
Kibic od Lat
Moje typy:
1.Zografski
2.Fr eitag
3.Hayboeck
4.Byr t
(25.01.2011, 20:41)
jo
GDZIE JEST PREVC?!
(25.01.2011, 20:21)
!!!
Piotr z uporem maniaka nie jest w stanie zrozumieć, że polsk± pisownie stosuję się tam gdzie narodowy jezyk używa innych liter niż nasz a nie spolszcza gdy używa się tych samych liter co my.
(25.01.2011, 20:21)
!!!
@and
Do Japonii lata się po darmowe punkty PK i P¦! Trzeba być wybitn± niedorajd± by tam nie zdobyć dziesi±tek punktów PK i z kilkunastu kilkudziesięciu P¦.
(25.01.2011, 20:18)
Spostrzegawczy
Ja bym jeszcze do faworytów dodał Freitaga, który przecież dobrze spisał się w TCS i w tym sezonie zebrał ł±cznie 66 punktów w P¦.
(25.01.2011, 20:07)
Grzegorz Małopolski
@Polonus- mnie taka pisownia absolutnie nie przeszkadza, jest to forma z angielszczona. Jeżeli by¶my na siłeę chcieli spolszczeń zagranicznych zawodników to skład Amerykanów redakcja by musiała zapisać tak:
Piter Frenett
Kristjan Friberg
Brajan Łoles
albo Szwajcarzy:
Gregor Deszfałnden
Paskal Iglof
Marko Grigoli
Adrian Szuler

:D hłehłe i tak można się bawic i smiać do nieskończonosci... (Gregor Szlirencałer) :D
(25.01.2011, 20:06)
piotr186
Polonus

Dzikie spolszczanie i na siłę przyniosło już nie jedn± sławę ¶miechu.

Zwykle nazwiska sportowców pi±tek kategorii (którzy nie funkcjonuj± po za umieszczeniem ich nazwisk w statystykach) się nie spolszcza. Spolszczenia istniej± tylko dla tych sportowych którzy s± znani. i ich nazwiska pojawiaj± się w gazetach To może nie jest zgodne z przepisami j.polskiego ale taka jest praktyka.

Je¶li chodzi o redakcję skokinarciarskie - to sami sobie przecz± - tłumacz± na dziki rosyjskie nazwiska na polskie. A zostawiaj np. umlauty. A to wszystko w jednej tabeli Albo na odwrót brak tłumaczenia rosyjskiego (i dobrze) ale umlauty pozostaj±...

Ci którzy s± za dzikimi spolszczeniami niech się przyzwyczaj± że i tak czę¶ciej bo zawsze na ekranie telewizora widzimy transkrypcje Angielskie a nie Polskie. I to ich powinni¶my się trzymać. Choćby tylko i wył±cznie dla porz±dku. Bo tak mamy bałagan w nazwiskach i statystykach.

(25.01.2011, 19:51)
WujekDobraRada
Zografski można rzec jest faworytem niejako, chociaż Diethart też może wygrać.
(25.01.2011, 19:43)
Polonus
@Grzegorz Małopolski
Przyjęło się już? Gdzie się przyjęło? Ja, na ten przykład, tego nie przyjmuje do wiadomo¶ci. To wbrew zasadom języka polskiego. To, że jest Fin o nazwisku Kovaljeff to jest rzecz zupełnie zrozumiała. Rosjanin czy Białorusin o tym nazwisku zawsze powinien być pisany tak: Kowaliew. I redakcję "Skoków" tez to obowi±zuje
(25.01.2011, 19:42)
Grzegorz Małopolski
@bartek- U23 ale w regulaminie FIS dotycz±cym skoków jest zapis ze jest to U20 a dokładniej zapis wygl±da: "może startować rocznik 1991 i młodsi"
(25.01.2011, 19:36)
adrian_2712
@Spostrzegawczy
Zografski startował w 8 konkursach. 4 razy punktował, 2 razy został zdyskwalifikowany (w Innsbrucku miałby szanse nawet na pierwsz± dziesi±tkę), raz miał kiepskie warunki (Bischofshofen) i raz się nie zakwalifikował. Gdyby startował w Sapporo i w Zakopanem miałby szanse na 5-krotne zdobycie punktów (zakładaj±c, że byłby w formie z TCS).
(25.01.2011, 19:36)
bartek
Otepaa to Estonia
(25.01.2011, 19:33)
bartek
marmi, naucz się czytać ...pisze jak byk że to U23
(25.01.2011, 19:32)
and
W zawoach drużynowych wyst±pi tylko 12 zespołów.
(25.01.2011, 19:31)
and
@!!!
A po co Bułgarzy mieliby lecieć do Japonii ?
(25.01.2011, 19:24)
the void
Bez rewelacji. Spodziewam się niespodzianki.
(25.01.2011, 19:23)
!!!
Podróż do Japonii sporo kosztuje. FIS zwaraca tylko czę¶ć tych kosztów. Bułgarów raczej nie stać na dopłatę do biletu i skoczka i trenera.
(25.01.2011, 19:11)
!!!
Prevc już medal ma a skoro ¶wietnie skacze to z pewno¶ci± uważaj± że ma się nie rozpraszać i szykować na M¦ open oraz walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej P¦.
(25.01.2011, 19:10)
Grzegorz Małopolski
@marmi- przyjęło się już że używa się takiej pisowni wschodnich nazwisk i raczej nikomu to nie przeszkadza. Równie dobrze kto¶ mógłby zarzucic redakcji dlaczego nie pisz± np Rosjan cyrulic± :D
(25.01.2011, 19:08)
Spostrzegawczy
Zografski regularnie punktował? Hah, dobry żart. Przecież on punktował tylko w 4 konkursach!

Nie zmienia to oczywi¶cie faktu, że jest jednym z faworytów do medalu. Sam mu kibicuję, ale taka jest prawda, że zdobył tylko 38 punktów. Zastanawiam się też czasami, dlaczego nie startował w Sapporo. Z pewno¶ci± zdobyłby trochę cennych punktów.
(25.01.2011, 19:05)
!
Najstarszy rocznik to 1991.
(25.01.2011, 19:05)
Paweł Stawowczyk
Kubacki ma na imię Dawid, a je¶li chodzi o wiek, to 20 lat można mieć ROCZNIKOWO. Dlaczego kto¶ kto urodził się w styczniu nie ma prawa startu? Tak samo jak w szkole. Rocznikowo się liczy.
(25.01.2011, 19:00)
niebo
Dziwie sie ze nie ma tutaj Bartłomieja Kłuska który radził sobie ostatnio ¶wietnie w Pucharze Kontynentalnym oraz Daniela Kubackiego.Kubacki słabo spisał sie w Zakopanem ale mógłby startować na skoczni małej bo ma mocne odbicie i napewno lepiej by skakał od Ziobry.Teraz pewnie Kubacki pojedzie do Willingen i będzie przecierał bule tam..
(25.01.2011, 18:57)
marmi
Zaraz, zaraz, a do kiedy można skakać jako junior? Chyba do ukończenia 20 lat? Tymczasem tu mamy kilku skoczków, którzy już ukończyli, np. Żurawski (?) z Ukrainy. Swoj± drog± pisownia angielska nazwisk zza naszej wschodniej granicy to jaka¶ masakra, tego nie da się przeczytać...
To jak to jest z tym juniorskim wiekiem?
(25.01.2011, 18:57)
pp
beda gdzies w tv ??
(25.01.2011, 18:56)
piotr186
Kazachowie także zwykle wystawiaj± cala 4 a tu nie...
(25.01.2011, 18:54)
piotr186
Ciekawe ze Japończycy wysłali tylk o2 skoczków a Kanadyjczycy tylko jednego zawodnika. Yukon de Leeuw też mógł pojechać przecież.

(25.01.2011, 18:53)
Grzegorz Małopolski
W końcu podano składy :) dzięki za szybko¶ć