Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
23.08.2019, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

Konferencja prasowa po dzisiejszym pełnym wrażeń konkursie na Wielkiej Krokwi odbyła się w formule podobnej do wczorajszej. Jako pierwszy w centrum prasowym zjawił się Tom Hilde, który poprawił wczorajszy wynik o jedną lokatę. Zapytany o wrażenia z konkursu, ze szczególnym uwzględnieniem trudnych warunków panujących na skoczni w Zakopanem, wyraził swój żal z powodu tego, co spotkało Adama Małysza podczas pierwszej serii:

- Warunki nie były sprzyjające, jednak uważam, że jury podjęło właściwą decyzję dotyczącą dokończenia konkursu i rozegrania drugiej serii, nawet pomimo upadku Adama.

Stwierdził ponadto, iż był to dla niego wyjątkowo dobry weekend. Mimo niezbyt dużej sympatii do tutejszego obiektu, atmosfera tworzona przez polskich kibiców sprawiła, że skakało mu się tu wyjątkowo dobrze.

Następny z przepytywanych, niemiecki zawodnik Michael Uhrmann, zakończył dzisiejszą rywalizację na miejscu trzecim:

- Bardzo dobrze skakało mi się również w kwalifikacjach. Moja radość jest tym większa, że ostatni raz na podium stałem jeszcze przed mistrzostwami świata w Sapporo w 2007 r. Lubię startować w Zakopanem, odniosłem tu swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata siedem lat temu. Odpowiada mi zarówno sama skocznia, jak i atmosfera, jaka tu panuje. Niestety, nie wiem czy jeszcze kiedyś tu wystąpię.

Dla Uhrmanna obecny sezon nie należy do najlepszych, choć jego forma od kilku tygodni stopniowo rośnie. Zapytany o swoje oczekiwania przed mistrzostwami w Oslo wyraził nadzieję szczególnie na sukces w konkursie drużynowym, choć nie krył, że chętnie wyjechałby z Norwegii z więcej niż jednym medalem.

Jako ostatni na konferencji pojawił się dzisiejszy zwycięzca, Kamil Stoch, do którego wkrótce dołączył prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Kamil wczoraj ostrożnie wypowiadał się na temat swojej formy i prognoz przed dzisiejszym konkursem. Jak wielokrotnie podkreślał, nie chciał nakręcać dziennikarzy i wzbudzać wygórowanych oczekiwań dotyczących jego osoby. Dzisiaj postawił sobie za cel oddanie trzech dobrych skoków i ten plan wykonał w stu procentach.

Dziennikarze zwracali uwagę na trudne warunki, jakie panowały podczas skoku Polaka.

- Lubię skakać w takich warunkach, tym bardziej, że dziś byłem w miejscu, w którym zawsze chciałem się znaleźć. Nie czułem strachu przed drugim skokiem, nawet pomimo informacji o wypadku Małysza. Byłem maksymalnie skoncentrowany, co przyniosło efekty. Podczas obu skoków miałem wiatr w plecy, nie uniknąłem też błędów, które jednak byłem w stanie skorygować - cieszył się Polak.

Jak sam twierdzi, spełniło się dzisiaj jego marzenie. Zwyciężył przed polską publicznością, zaśpiewał razem z kibicami Mazurka Dąbrowskiego. Chciałby powtórzyć ten sukces na mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich. Ostrożnie wypowiadał się o swoich szansach na medal w Oslo, podkreślając, że dużo zależy od szczęścia i dobrej formy, która powinna przyjść w ściśle określonym momencie. Wie, że podczas MŚ włoży w swój występ sto procent wysiłku, aby oddać równe i dalekie skoki.

Pytania padły również w kierunku Apoloniusza Tajnera, który towarzyszył Kamilowi Stochowi w czasie konferencji. Dotyczyły przede wszystkim wypadku Małysza i jego aktualnego stanu. Prezes uspokoił, że kontuzja najprawdopodobniej nie jest poważna i będzie wymagać jedynie kilkudniowej rehabilitacji. Możliwe, że już za kilka dni Adam wróci do treningów.

Bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat organizacji zawodów w Zakopanem oraz atmosfery stworzonej przez polskich kibiców. Poinformował również oficjalnie o decyzji organizacji w następnym sezonie zimowym dodatkowego konkursu w Wiśle oraz cyklu letnich konkursów w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku.

Na koniec Kamil Stoch podsumował wydarzenia ostatnich dni:

- Był to wyjątkowo męczący weekend. Przez cztery kolejne dni musiałem oddać kilkanaście skoków, z których każdy poprzedzony był intensywną rozgrzewką. Pomimo dużego wysiłku, dziś nie czułem zmęczenia. Energii dodawała mi fantastyczna atmosfera panująca pod Wielką Krokwią.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
Ten Pablos to prorok jakiś :D
(19.04.2018, 18:33)
and
Czyżby się kroił sezon "nowicjuszy" wygrywających konkurs PŚ. Nie jestem wybitnym statystykiem lecz z wypowiedzi komentatorów TV wynikało że w tym sezonie po raz pierwszy wygrał konkurs PŚ Larinto, Koch, Freund i Stoch. A jeszcze sezon sie nie skończył.
(25.01.2011, 15:12)
Pablos
Kamil jest naprawdę fantastycznym i ułożonym człowiekiem. Wprawdzie nie znam go osobiście, ale ze wszystkich osób, które zaistniały w jakiejś dziedzinie (niekoniecznie sportu) mało kto zrobił na mnie tak dobre wrażenie jak Kamil Stoch. Życzę Ci spełnienia marzeń Kamilu! Może nigdy nie dorównasz Adamowi Małyszowi (złoto w Soczi by to zmieniło), ale możesz być jednym z najwspanialszych skoczków w historii. Jeśli za kilka(naście) lat Twoje nazwisko będzie się wymieniało jednym tchem razem z Małyszem, Nykaenenem, Weissflogiem, Ahonenem......... to znaczy, że jesteś naprawdę WIELKI. Trzymam kciuki!!!
(25.01.2011, 00:31)
Ari-Pekka Nikkola
Brawo Kamil!
(24.01.2011, 16:46)
nina
widać zaginione Małysza wiązania i sklecone stochowi pomagaja mu w osiaganiu wyników
(24.01.2011, 16:11)
skok
Brawo Kamil ;*


a co do Uhrmanna to musiał być za Stochem ponieważ miał stratę z 1 serii ;P i miał gorsze noty ;)
(24.01.2011, 15:10)
!!!
A gdzie zwolennicy spisków? Uhrmann skoczył przecież łącznie dalej a przegrał ze Stochem. Co za krzywda, prawda :P
(24.01.2011, 13:42)
:)
super Kamilek skoczyl:):)
(24.01.2011, 13:31)
Fanka
Brawo Kamil! Tak trzymaj!
(24.01.2011, 10:12)
kaban
a moze jakieś info o tym, że małyszowi nic nie jest i wystartuje w następnych zawodach ale bedzie musiał ograniczyć ilość treningów
(24.01.2011, 00:07)
oeriel
Kiedy Adam ma problemy, zawsze znajdzie się ktoś, kto mu pomoże 0;) Dzisiaj to był Kamil
(23.01.2011, 23:57)
Paweł
Gratulacje! Pamiętam jak skakał w 2002 roku w Zakopanem. Wybaczcie ale nie pamiętam czy był przedskoczkiem czy już był w kadrze, ale doskonale pamiętam, że po jego skokach na trybunach było słychać taki pomruk mówiący - "no ładnie, skok jak na nowego lepszy niż się ktokolwiek spodziewał". Jak widać, dopiero po 8 latach są najlepsze efekty ciężkiej pracy! Oby każdy z naszych skoczków mógł kiedyś zwyciężyć w zawodach Pucharu Świata.
(23.01.2011, 23:38)
solskjear
Jedna rzecz jest świetna w zachowaniu Stocha to charakterny i ambitny gość;)!!!
I właśnie tacy ludzie mają największe szanse na osiągnięcie sukcesu w jakiejkolwiek dziedzinie życia, tylko ciężką pracą i dużym samozaparciem,walką z przeciwnościami losu, można osiągnąc satysfakcjonujące wyniki!!!
(23.01.2011, 23:36)
palcia_91
Kamil, dałeś czadu dzisiaj :)) Oby tak dalej ... Sama radość była widzieć Cię takiego szczęśliwego :) Uważam, że zasłużyłeś na to zwycięstwo ;))
ps. pozdrowienia dla pięknej żonki :)
(23.01.2011, 22:16)
Człowiek,które całe swoje życie oddał skokom narciarskim i J
Małysz upadł,a Stoch pokazał klasę.
(23.01.2011, 22:06)
alex_91
Niesamowita wygrana Kamila :). W końcu pokazał na co go stać. Oby tak dalej. Trzymaj się Kamil ^^
(23.01.2011, 21:29)
Aune 003
Niesamowite emocje! Tak się cieszę, że Kamil wygrał.
Od początku jego kariery mu kibicowałam i wierzyłam, że będzie wygrywał.
Dzięki Kamil za te pare chwil radości i oby tak dalej :-)
(23.01.2011, 21:07)
Quavertone
Dzięki za to dzisiejsze zwycięstwo raz jeszcze i życzę wielu podiów, wygranych i medali w nadchodzącej karierze :)
(23.01.2011, 20:39)