Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

W jutrzejszych kwalifikacjach do trzeciego konkursu Pucharu ¦wiata w Zakopanem możemy wystawić tylko sze¶ciu skoczków. Łukasz Kruczek wybrał już kadrę. Uczynił to na podstawie wyników w poprzednich dwóch konkursach.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Niespodziank± jest występ Tomasz Byrta, który na Wielkiej Krokwi wyst±pi po raz trzeci. Towarzyszyć mu będ± Rafał ¦liż, Piotr Żyła, Stefan Hula, Kamil Stoch i Adam Małysz.

Na li¶cie startowej jest 57 zawodników. Odpadnie zatem najgorsza siódemka. Start już o 13:15. Konkurs rozpocznie się o 14:45.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
G. Chervyakov
Rosja
2
K. Keituri
Finlandia
3
T. Zmoray
Słowacja
4
S. Niemi
Finlandia
5
A. Tahtahunov
Kazachstan
6
O. Lasarovich
Ukraina
7
T. Byrt
Polska
8
A. Küttel
Szwajcaria
9
V. Descombes Sevoie
Francja
10
V. Boschuk
Ukraina
11
O. Vaculik
Czechy
12
I. Karaulov
Kazachstan
13
R. Trofimov
Rosja
14
D. Vassiliev
Rosja
15
R. ¦liż
Polska
16
P. Żyła
Polska
17
M. Innauer
Austria
18
S. Colloredo
Włochy
19
J. Damjan
Słowenia
20
L. Hlava
Czechy
21
O. Muotka
Finlandia
22
B. Sedlak
Czechy
23
J. Tepes
Słowenia
24
J. Janda
Czechy
25
S. Hula
Polska
26
J. Ahonen
Finlandia
27
R. Velta
Norwegia
28
A. Koivuranta
Finlandia
29
O. Ingvaldsen
Norwegia
30
M. Schmitt
Niemcy
31
E. Chedal
Francja
32
P. Bodmer
Niemcy
33
N. Kasai
Japonia
34
S. Hocke
Niemcy
35
P. Prevc
Słowenia
36
J. Matura
Czechy
37
R. Kranjec
Słowenia
38
M. Uhrmann
Niemcy
39
G. Schlierenzauer
Austria
40
M. Neumayer
Niemcy
41
P. Karelin
Rosja
42
A. Bardal
Norwegia
43
R. Koudelka
Czechy
44
D. Ito
Japonia
45
K. Stoch
Polska
46
B. Romören
Norwegia
47
J. Evensen
Norwegia
48
W. Loitzl
Austria
49
M. Fettner
Austria
50
M. Koch
Austria
51
S. Freund
Niemcy
52
M. Hautamäki
Finlandia
53
T. Hilde
Norwegia
54
A. Małysz
Polska
55
A. Kofler
Austria
56
S. Ammann
Szwajcaria
57
T. Morgenstern
Austria

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
and
Taki sympatyczny skoczek. No i co z tego. Je¶li nie potrafi wygrać P¦. Zdobycie pierwszego miejsca we wczorajszych zawodach to nie jego zasługa. "Loteria spowodowana zamieci± ¶nieżn± wmiotła na najwyższe podium Kamila Stocha." Za¶ w sobotę "huragan pod narty w dwóch seriach wmiótł na 7 miejsce Kamila Stocha." Jak to dobrze, że jest kto¶ kto nam ukaże kulisy tych sukcesów.
(24.01.2011, 13:25)
and
@:)
No widzę jakie¶ animozje na lini Wisła - Zakopane. Propozycja dania złego trenera (Celej) dla grupy zakopiańskiej a dobrego dla beskidzkiej to też dyskryminacja regionów. Na 99% jeste¶ z Beskidów.
(24.01.2011, 10:27)
:)
Powinnismy zatrudnić trenera potrafi±cego trenować wysokich skoczków o bardzo mocnym odbiciu. To tam jest przyszło¶ć a nie w kombinnowaniu z kombinezonami dla słabeuszy by czasami huragan pod narty pozwolił im normalnie skoczyć.
Kruczek powinien wylecieć jako pierwszy a Celej je¶li nie to zaj±ć się grup± zakopiańsk±. W rejonie Szczyrku i Wisły utworzyć równoległ± kadrę młodzieży i zatrudnić dla niej kogo¶ z zagranicy lub ewentualnie Jana Szturca (lub innego do¶wiadczonego trenera młodzieży z tego rejonu)
(23.01.2011, 13:00)
and
@!!!
OK. Rozumiem. Fakt zaczyna mi się podobać, że wybieraj± po wynikach a nie po koneksjach. Pioterk też się wypowiedział, że woli na P¦ a nie na Uniwersjadę. Czyli musi zapracować wynikami a nie koneksjami. To jeszcze z tej ekipy co pojechala na PK to tylko Dawid Kowal z koneksjami. Czy jeszcze kto¶ ?
(23.01.2011, 12:42)
michał
interesuje sie skokami od paru lat i analizowalem kadry mlodziezowe niektorych panstw i powiem wam tyle ; Polska ma najwiecej mlodziezy ! w przyszlosci mozemy miec z nich pocieche , jeslli tylko beda dobrze prowadzeni , bo jak na razie nie s± . Napiszmy list do PZN proszac o to , zeby Celej wyleciał !!
(23.01.2011, 12:41)
...
Byrta ratuje jeszcze jego mocne odbicie, dlatego sobie jako tako radzi z tych nizszych rozbiegow, i talentem sie broni jak Stoch u Kruczka.A ci ktorzy maja slabsze odbicie przecieraja obecnie bule u Celeja.Grzegorz Mietus jest tego przykladem.Kruczek zniszczyl Bachlede, Kubackiego,Mietusa, Hula sie jeszcze broni ostatkami sil, mniejszy to talent od Stocha dlatego skacze bardziej nierowno, Sliz dzieki temu ze nie byl wystawiany jeszcze jakos skacze broni go jego doswiadczenie ale tez juz slabnie.Dobre wyniki Stocha moga sprawic ze niestety Kruczek zostanie na swoim stanowisku, nie wazne ze reszta bedzie przecierala bule.To samo w kadrze mlodziezowej.Tylko Byrt najbardziej utalentowany z petarda przy odbiciu broni sie jeszcze.Reszta klepie bule.

Aha i co daly te treningi w Zakopanem? Dlay tyle ze Kubacki skacze jeszcze slabiej niz przed, Hula jeszcze bardziej nierowny, o Bachledzie to juz nie ma co pisac,skacze jeszcze wieksze dno niz skakal, to samo Rutkowski.Nie wiem czemu Tajner tego nie widzi.Dobre wystepy Małysza i Stocha przyslaniaja im myslenie chyba.
(23.01.2011, 12:18)
:)
W sumie trener powinien zatrudniać serwisantów i cały sztab io być w pełni odpowiedzialny za wyniki kadry. Trudno co¶ zdziałać gdy pracę innych rozwalaj± przypadkowi ludzi zatrudnieni w roli fachowców. PZN nie powinien m±cić i wmuszac komu¶ pomocników trenerów, serwisu czy masażystów.
A co do Miętusa. Dla niego już po sezonie. Nie dostał się na M¦J więc musial kompletnie stracić motywację, powinien już trenowac pod LGP. Ma teraz walczyć o limitty PK dla innych a gorsi od niego będa potem startowali w LGP a w chwilach bez formy zajmowali jego miejsce na PK? Oni s± młodzi, jednak nie każdy z nich jest głupi tak jakby sobie tego życzyli działacze. Nie dziwmy się że młodzi trac± motywację jak widz± jaki jest system powołań na zawody LGP czy P¦. Niech chłopak trenuj± już pod sezon letni, bo tylko tak się może wybić inaczej znów z niego zrobi± kozła ofiarnego do zdobywania limitów w PK.
(23.01.2011, 12:14)
Dokładnie Polonus
Celej to już w ogóle won! Nawet nie da się Go słuchać jego tłumaczeń,że z niskiej brlki chłopcy nie daj± rady! Bo tak,że¶ ich wytrenował! Kruczka bym dał do kadry B niech ekperymentuje tam sobie z form± Kubackiego czy K.Miętusa,a jako pierwszego trenera kadry zatrudnił bym wolnego po sezonie Kojonkoskiego!
(23.01.2011, 11:56)
KIBIC
ZYła jednak jedzie na P¦! A za niego rezerwowy G±sienica do Turcji.Grzesiu Miętus w Neustadt na PK we wszystkich skokach skacze na bule z belki w ledie to na P¦ zupełnie się nie nadaje! Tak,więc jak nie Kubacki to kto?! Bachleda?! Nie! Może Kłusek albo Rutkowski zobaczymy jak dzisiaj wypad± na PK,bo wczoraj w konkursie ddali ciała,ale na treningach było nieĽle...
(23.01.2011, 11:53)
Polonus
Decyzja Kruczka nie jest dobra tylko po prostu racjonalna. kogo miał wystawić? Bachledę? Kubackiego? Miętusa? Ich już tak napsuł, że się do niczego nie nadaj±. A Byrt jeszcze, jak było widać, dycha.
Wczorajsze wyniki w Zakopanem i Neustadt nakazuj± w trybie pilnym jedyn± możliw± w trj sytuacji decyzję. Zwolnienie Kruczka i Celeja. Bez ogl±dania się na to, ze dwa miesi±ce do końca sezonu.
(23.01.2011, 10:32)
thomas_2005
Decyzja o powołaniu Byrta do tego konkursu jest bardzo dobra. W ci±gu ostatnich dni prezentował się dobrze. Na pewno lepsza niż, powołanie Bachledy, który się skompromitował nie tyle co w tym sezonie (6pkt/8występów), a zwłaszcza u siebie w Zakopanem.
(23.01.2011, 09:37)
Willingen
@Fan
Żyła ponoć jedzie na Uniwersjadę, więc w 2 miejscach naraz wystartować nie może.
Chyba Kubackiemu powinni dac ¶więty spokój je¶li ma jeszcze co¶ z niego byc tej zimy. Skoro nie ma kto skakać niech jedzie Rutkowski I młodszy Mietus. Gorzej od Kubackiego nie skocz± a szansę startu dostać powinni. Jakub Kot tez będzie na Uniwersjadzie, więc wielkiego wyboru nie ma
(23.01.2011, 08:07)
mamut tak
Na mamutach zaczynali dużo młodsi Słoweńcy, Czesi, Norwegowie, Szwedzi itd, itp. Dzi¶ to ¶wietni lotnicy, bo dużo "trenowali"
jako przedskoczkowie. Skoro tu ci±gle kto¶ podkre¶la że Byrt kończy wła¶nie 18 lat to nic nie stoi na przeszkodzie chyba o ile on się ich nie boi. Je¶li nie zmie¶ci się w ekipie na zawody, to powinni go tam zabrać jako przedskoczka. Ma już do¶wiadczenie po 3 konkursach w Zakopanem gdzie wystawiano go na pożarcie na czele listy startowej
(23.01.2011, 08:03)
nocny marek
ktos (jakies "..." )tu zdaje sie wysyla juz nieopierzonego Byrta na mamuty w Oberstdorfie i o zgrozo w Vikersund, piata klepke mamy ? co ? ... nie mamy, no wlasnie... a czwarta ?
(23.01.2011, 03:11)
fan
Skład na Willingen :
Małysz
Stoch
Żyła
Hula
¦liż
Kubacki

(22.01.2011, 23:53)
!!!
@Jasiek
Byrt to rocznik 1993
(22.01.2011, 23:29)
jasiek96
Dopiero???
(22.01.2011, 23:12)
jurek2k
Postawa Tomka Byrta jest pozytywn± niespodziank± sezonu, do tego weekendu nie skakał w P¦, a jutro po raz pierwszy wyst±pi w grupie międzynarodowej, co u zawodników młodzieżówki jest nieczęste. Użycie słowa niespodzianka jest dziennikarsk± formalno¶ci±, dla szerokiej rzeszy widzów jest jeszcze anonimowy. Może to i dobrze dla kariery zawodnika, który we wtorek kończy 18 lat.
(22.01.2011, 23:09)
!!!
Jasne do Oslo wy¶l± Bachledę ;) A niech chłopak pozwiedza ¶wiat ;) dostanie taki prezencik od wujka Tajnera
(22.01.2011, 22:42)
...
Byrt powinien skakac w P¦, niech narazie jedzie po Zakopcu na te M¦ juniorów.A pozniej po nich w P¦ powinien skakać.W Oberstdorfie bo bedzie juz chyba wtedy po M¦J a pozniej Vikersund.Na M¦ w Oslo pewnie nie pojedzie, ale w P¦ powinien jeszcze skakać.Stawiajmy na mlodziez.
(22.01.2011, 22:34)
!!!
Tym razem jak widać wybrano po wynikach w obiektywnym konkursie a nie po plotkach że kto¶ ma formę a kto¶ jej nie ma ani nie po treningach kwalifikacyjnych gdzie jedni startuj± na jedynych nartach które maj± i które spełniaj± wymogi FIS a inni na sprzęcie który niesie ¶wietnie jednak z kryteriami FIS nie ma nic wspólnego.
(22.01.2011, 22:24)
marmi
Zdaje się, że niektórzy taki skład proponowali po konkursie. Jest jak najbardziej sprawiedliwy. Mam nadzieję, że żaden nie odpadnie w kwalifikacjach a 4. zapunktuje.
(22.01.2011, 22:22)
and
@...,!!!
To tym razem nie było wyborów po koneksjach i znajomo¶ciach ? Bo już sie pogubiłem czy sa to skoczkowie po "koneksji" czy nie?
(22.01.2011, 22:14)
...
Jaka to niespodzianka? Byrt lal kadrowiczow Kruczka o 10 metrow i mialby sie w skladzie nie znalezc? To wtedy byla by dopiero niespodzianka.A TVP idiotyzmy wygaduje od dawna.Promalyszowskie studio, typu skupiajmy sie tylko na Małyszu, jakby Stoch im jutro wywinal numer i wygral albo stanal na podium ksoztem Małysza ciekawe jaka byla by rekacja znawcow z TVP.A te predkosci kosmiczne Małysza i Stocha utwierdzaja mnie w przekonaniu ze chyba tylko im narty tam smaruja bo reszta ma fatalne predkosci.Jak Małysz niziutki moze byc o km szybszy od wysokiego chlopa Kubackiego albo od pozostalych.Fakt Kubacki skacze fatalnie ale i tez smarowanie ma slabe jak i inni z kadry Kruczka.

Wracajac do Byrta, on ma bardzo mocne odbicie to widac po jego wyjsciu z progu.Porownywalne moze nie do petard Koflera i Morgensterna ale napewno do Żyly czy Kubackiego.
(22.01.2011, 21:23)
!!!
I ciekawostka. 4 zawodników Jasia Szturca :)
Może tak dopu¶cić do kadr więcej zawodników z Beskidów? W końcu pi±ty Hula jest ze Szczyrku. Z Zakopanego tylko Stoch trzyma fason a w kadrach narodowych zatrzęsienie zakopiańczyków.
(22.01.2011, 21:09)
!!!
Kruczek nie wybrał żadnej kadry tylko skład zawodników na konkretne zawody. Przestańcie powtarzac idiotyzmy za dziennikarskimi skokowymi dyletantami z TVP typu Kurzajewski czy Szaranowicz.
(22.01.2011, 21:06)