Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
24.08.2019, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Przed nami jeden z najważniejszych występów naszych zawodników w tym sezonie. Puchar ¦wiata w Zakopanem po raz pierwszy zorganizuje trzy konkursy. Skład polskiej kadry zostanie ogłoszony dzisiaj, natomiast znamy już składy większo¶ci pozostałych ekip.

Finowie przyjad± do stolicy polskich Tatr w najmocniejszym aktualnie składzie. Po wypadnięciu z kadry Harriego Olli i kontuzji Ville Larinto Pekka Niemelae do Zakopanego zabiera szóstkę w składzie: Matti Hautamaeki, Janne Ahonen, Anssi Koivuranta, Kalle Keituri, Olli Muotka i Sami Niemi.

Rywale zza miedzy, Norwegowie w Zakopanem zjawi± się także w sile sze¶ciu: Tom Hilde, Anders Jacobsen, Johan Remen Evensen, Anders Bardal, Rune Velta i Bjoern Einar Romoeren.

Werener Schuster z kolei ma do dyspozycji nieobecnych w Japonii: Michaela Neumayera i Martina Schmitta. Oprócz nich wyst±pi± Michael Uhrmann, Severin Freund, Stephan Hocke i Pascal Bodmer.

W składzie Słowenii do łask powraca Jernej Damjan. Dołaczy on do kolegów: Jurija Tepesa, Roberta Kranjca i Petera Prevca, dla którego będzie to ostatni występ przed M¦ juniorów.

Po raz pierwszy od wielu lat na Wielkiej Krokwi wyst±pi± Japończycy. Wszystko za spraw± zmian w kalendarzu P¦. Tym razem to Zakopane jest po zawodach w Sapporo, a nie odwrotnie. Barwy kraju kwitn±cej wi¶ni reprezentować będ± Noriaki Kasai i Daiki Ito.

Jedynym Włochem będzie Sebastian Colloredo.

Także Austriacy ogłosili skład. Tak jak przypuszczano wystawi± czołówkę. Thomasa Morgensterna, Andreasa Koflera, Martina Kocha, Manuela Fettnera, Wolfganga Loitzla, Gregora Schlierenzauera i Mario Innauera.

Polacy mog± w dwóch konkursach wystawić aż 12 zawodników. Łukasz Kruczek może ich wybrać spo¶ród 18-tki dopuszczonych do startów w P¦. Nie wyklucza rotacji składu, a więc szanse maj±: Marcin Bachleda, Tomasz Byrt, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Jakub Kot, Maciej Kot, Dawid Kowal, Dawid Kubacki, Adam Małysz, Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Rafał ¦liż, Andrzej Zapotoczny, Jan Ziobro i Piotr Żyła.

Składy pozostałych ekip poznamy jutro rano.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
emas
Czego Kruczek wybiera Bachlede?
Przecież to porażka
(20.01.2011, 09:58)
damien7777
W Austrii jest tyle talentów , a tu ci±gle do składu jest wybierany Innauer który skacze słab±...
Ja bym dał Thurnbichlera na jego miejsce :)
(20.01.2011, 09:34)
A funaki
Funaki powinien też pojechać do Zakopanego !!!
(19.01.2011, 21:55)
do onomatopeja
NIE MASZ RACJI go¶ciu.Nie kopiuj bezmy¶lnie listy z TZN!!!
(19.01.2011, 21:50)
andbal
No nieĽle trzeba mieć ... Działacze maj± wpływ na puszczanie zawodników. No i koniecznie chc± aby który¶ z naszych słabo skoczył. To trzeba mieć inn± głowę ay takie brednie wymyslić.
(19.01.2011, 21:34)
onomatopeja
W ZAKOPANEM WYSTˇPIˇ TAKŻE :

CZECHY 6
Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura, Lukas Hlava, Borek Sedlak, Ondrej Vaculik

SŁOWENIA 4
Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Jernej Damjan

ROSJA 4
Pavel Karelin, Roman Trofimow, Dmitrij Wassiliew, Georgij Czervjakov

SZWAJCARIA 2
Simon Ammann, Andreas Kuettel

WŁOCHY 3
Sebastian Colloredo, Andrea Morassi, Diego Dellasega

FRANCJA 2
Emmanuel Chedal, Vincent Descombes Sevoie

UKRAINA 3
Vołodymir Boszczuk
Vitalij Szumbarec
Aleksander Lasarovicz

KAZACHSTAN 2
Ivan Karaułov
Asan Tahtahunov

SŁOWACJA 2
Tomas Zmoray
Patrik Lichy

USA 2
Peter Frenette
Anders Johnson

SZWECJA 2
Fredrik Balkasen
Carl Nordin

KOREA PŁD. 2
Heung Chul Choi
Hyun Ki Kim

HOLANDIA 2
Oldrik Van den Aaalst
Lars Antonissen

BUŁGARIA 2
Vladimir Zografski
Bogomil Pavlov

KANADA 2
Mackenzie Boyd-Clown
Eric Mitchell

CHINY 2
Zhandong Tian
Yang Li
(19.01.2011, 21:17)
:0
roman n
To cie zasmucę bo przyjad±, to już jest potwierdzone.
(19.01.2011, 19:08)
assa
Skład jest taki jak pisałem. Tylko pomylił mi się Maciek Kot z Kub±. Oto skład Polaków na P¦:
Małysz, Stoch, Hula, ¦liż, Bachleda, Żyła, J.Kot, Murańka, Byrt, Kubacki, K.Miętus, Ziobro.
(19.01.2011, 18:45)
heh
W jednym fisowskim konkursie w Polsce nie mog± startować naraz Byrt i Grzegorz Miętus. Działacze nie daliby rady dopilnować by ich dwóch naraz pu¶cić w złych warunkach by żaden z nich nie przeskoczył Murańki. Z jednym sobie poradz± z dwójk± jest problem ;)
(19.01.2011, 18:21)
roman n
mam nadzieje , że czesi, rosjanie , franzusi i inne gorsze nacje nie przyjada do zakopanego
(19.01.2011, 17:45)
roman n
Skład na P¦ ZAKOPANE
Adam Małysz , Kamil Stoch , Stefan Hula , Piotr Żyła , Rafał ¦liż , Tomasz Byrt , Maciej Kot , Dawid Kubacki , Jakub Kot , Krzysztof Miętus , Klemens Murańka , Łukasz Rutkowski

Skład na PK TITISEE-NEUSTADT
Marcin Bachleda, Grzegorz Miętus ,Bartłomiej Kłusek , Jan Ziobro , Andrzej Zapotoczny , Dawid Kowal , Wojciech G±sienica-Kotelnicki , Aleksander Zniszczoł
(19.01.2011, 17:13)
Jarek Gracka
@ Droga redakcjo

poprawione. Forma "takoż" byłaby też dopuszczalna, acz nieco archaiczna :) ale jak ładnie brzmi...
(19.01.2011, 17:07)
WordMen
W zawodach Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich w Zakopanem Polskę reprezentować będ±: Adam Małysz, Marcin Bachleda, Tomasz Byrt, Stefan Hula, bracia Jakub i Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Rafał ¦liż i Piotr Żyła
(19.01.2011, 16:49)
Chyba znawca
Czemu Kojonkoski nie bierze Ole Mariusa Ingvaldsena? On dobrze skakał ostatnio
(19.01.2011, 16:44)
assa
Ten skład na TZN jest nieoficjalny. W Zakopanem będ± skakać: Małysz, Stoch, Hula, ¦liż, Bachleda, Żyła, J.Kot, Murańka, Byrt, Kubacki, K.Miętus, Ziobro. Wiem to ponieważ byłem na treningu.
(19.01.2011, 16:24)
Droga redakcjo
Pawle !
wyst±pił bł±d w twoim artykule

Norwegowie w Zakopanem zjawi± się takż w sile sze¶ciu:

napisał pan takż a powinno byc także

;)
(19.01.2011, 15:37)
mati
Skład Polaków ze strony TZN:
Małysz, Stoch, Hula, ¦liż, Bachleda, Żyła, J. Kot, M. Kot, Kubacki, Byrt, K. Mietus, Ł. Rutkowski
(19.01.2011, 15:35)
mati
assa sk±d wzi±łe¶ ten skład ? Na stronie TZN jest zupełnie inny:
http://www.tzn.com.p l/files/skoki/2011/Puchar_Swia ta/PS_2011.pdf
(19.01.2011, 15:33)
SkOcZeK
Wygra schlierenzauer bo to jest jak dotychczas jego najlepsza skocznia w karierze i ze względu na formę będzie mocny.Bo mu ta skocznia bardzo leży.
(19.01.2011, 15:32)
Alina88
G. Miętus jedzie na PK Neustadt - pewne.
(19.01.2011, 14:51)
assa
Skład Polaków na Zakopane: Małysz, Stoch, Hula, ¦liż, Bachleda, Żyła, J.Kot, Murańka, Byrt, Kubacki, K.Miętus, Ziobro.
(19.01.2011, 14:38)
daf
Aha, skoro rotacja, to na PK nie po¶l± nikogo, albo Byrta z Żył±, żeby nie przeszkadzali...
(19.01.2011, 14:12)
dariom30
A co się dzieje z Murańk± bo nawet niejedzie na puchar kontynentalny ani nie wyst±pi w Zakopanem ?
(19.01.2011, 13:27)
daf
Z wypowiedzi Taty Kota w przerwie drugiego konkursu w Sapporo do¶ć jednoznacznie wynikało, że Maciek jest pewniakiem na Zakopane (Tato ubolewał, że syn nie będzie miał czasu się odpowiednio przygotować)...
(19.01.2011, 13:22)
daf
@Dariom
tak, zapomniałem o Czechach bo byłem przekonany, że oni ogłosili już swój skład. Co nie zmienia faktu, że w czołówce nie namieszaj± tylko raczej będ± "przeszkadzaczami" dla naszych (oprócz pewnie Małysza i Stocha)...
(19.01.2011, 13:20)
...
Jak Byrta nie bedzie w skladzie na PS a beda Koty a glownie Jakub Kot zamiast niego to po raz kolejny wyjda koligacje rodzinne na jaw.
(19.01.2011, 13:12)
Składy pewne na P¦ i PK
1.Małysz
2.Stoch
3.Hul a
4.¦liż
5.Żyła
6. Bachleda(oczywiste maj± pkt.)
7.Kubacki
8.Byrt
9.K.Mietus
10.Rutkows ki
11.Murańka
12.G.Mię tus

PK w Neustadt:
1.Ziobro
2.Z apotoczny
3.Kłusek
4.M .Kot
5.G±sienica-Kotelnick i
6.J.Kot
7.Kowal
8.Zniszczoł
(19.01.2011, 12:24)
adidas2012
Adam MAŁYSZ
Kamil STOCH
Stefan HULA
Dawid KUBACKI
Marcin BACHLEDA
Piotr ŻYŁA
Rafał ¦LIŻ
Maciej KOT
Jakub KOT
Kszysztof MIĘTUS
Grzegorz MIĘTUS
Łukasz RUTKOWSKI
To moje typy ewentualnie MURAŃKA za którego¶ KOTA albo MIĘTUSA
(19.01.2011, 11:58)
dariom30
Nieprawda bo np.ostatnio dobrze spisuje się ekipa Czeska.
(19.01.2011, 11:39)
daf
Skład Austrii nietrudno przewidzieć, niewiadom± pozostaje w zasadzie tylko:
- czy przyjedzie Ammann?
- czy przyjad± Francuzi?
- jaki skład wystawi± Rosjanie?

Pozostałe kraje nie maj± już wielkiego znaczenia, mog± co najwyżej utrudnić kwalifikacje naszym skoczkom (i, niestety, pewnie to zrobi±)...
(19.01.2011, 11:22)