Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
26.01.2020, godz. 02:30
Sapporo HS-137
CoC

Michael Uhrmann wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu P¦ w Sapporo. Niemiec uzyskał aż 137,5 metra i pokonał reprezentantów gospodarzy Shohei Tochimoto (123,5 m) i Fumihisę Yumoto (125,5 m). W czołówce znaleĽli się też Mitja Meznar, Kim Rene Elverum Sorsell i Noriaki Kasai.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Do konkursu awansowało 4 Polaków. Piotr Żyła był 13-ty, Rafał ¦liż 22-gi, a Maciej Kot 28-my. Oczywi¶cie pewny awans miał Adam Małysz, który oddał niepunktowany skok na 129,5 metra. Dalej od Polaka skoczył tylko Robert Kranjec (131,5 m).

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Michael Uhrmann
Niemcy
137.5
123.9
2
Shohei Tochimoto
Japonia
123.5
112.0
3
Fumihisa Yumoto
Japonia
125.5
111.9
4
Mitja Meznar
Słowenia
124.0
107.3
5
Kim Rene Elverum Sorsell
Norwegia
124.0
103.8
6
Noriaki Kasai
Japonia
119.0
101.8
7
Taku Takeuchi
Japonia
120.0
100.4
8
Anssi Koivuranta
Finlandia
117.0
97.6
9
Andreas Stjernen
Norwegia
119.0
96.1
10
Stefan Thurnbichler
Austria
115.0
93.1
11
Richard Freitag
Niemcy
112.0
89.3
12
Jernej Damjan
Słowenia
107.5
88.5
13
Piotr Żyła
Polska
111.5
86.1
14
Matic Kramarsic
Słowenia
111.0
85.2
15
Olli Muotka
Finlandia
110.0
84.4
16
Denis Kornilov
Rosja
115.0
84.0
17
Felix Schoft
Niemcy
108.5
81.6
18
Jan Matura
Czechy
110.0
81.4
19
Lukas Hlava
Czechy
107.0
80.8
 
Dimitry Vassiliev
Rosja
114.5
80.8
21
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
109.0
80.3
22
Rafał ¦liż
Polska
105.0
80.2
23
Pascal Bodmer
Niemcy
114.5
79.0
24
Borek Sedlak
Czechy
108.0
78.7
25
Vegard Haukoe Sklett
Norwegia
108.5
78.2
26
Mario Innauer
Austria
102.0
76.9
27
Peter Frenette
USA
103.5
76.1
28
Maciej Kot
Polska
101.5
75.3
29
Michael Hayboeck
Austria
102.5
74.1
30
Kenneth Gangnes
Norwegia
106.5
72.3
31
Taro Takayanagi
Japonia
101.0
70.1
32
Kazuyoshi Funaki
Japonia
98.5
68.7
33
Andrea Morassi
Włochy
106.5
66.3
34
Kazuya Yoshioka
Japonia
100.0
64.3
35
Hiroki Yamada
Japonia
94.5
64.0
36
Harri Olli
Finlandia
94.0
58.2
37
Yukon de Leeuw
Kanada
97.5
57.2
 
Yuta Watase
Japonia
92.0
57.2
39
Ole Marius Ingvaldsen
Norwegia
100.5
55.1
40
Georgiy Chervyakov
Rosja
90.5
54.7
41
Diego Dellasega
Włochy
88.0
53.4
42
Antonin Hajek
Czechy
87.0
53.2
43
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
92.5
52.9
44
Atle Pedersen Roensen
Norwegia
94.5
52.7
45
Jakub Kot
Polska
86.5
46.3
46
Kenshiro Ito
Japonia
86.5
43.3
47
Thomas Morgenstern
Austria
126.5
0.0
 
Simon Ammann
Szwajcaria
DNS
0.0
 
Andreas Kofler
Austria
119.0
0.0
 
Adam Małysz
Polska
129.5
0.0
 
Manuel Fettner
Austria
116.0
0.0
 
Daiki Ito
Japonia
108.0
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
129.0
0.0
 
Robert Kranjec
Słowenia
131.5
0.0
 
Roman Koudelka
Czechy
100.5
0.0
 
Stephan Hocke
Niemcy
115.0
0.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
misz
@daf
gwoli ¶cisło¶ci, gdyby Stoch przyjechał, to nie musiał by się przebijać przez kwalifikacje.
(15.01.2011, 03:13)
heh
W Japonii sa najlepsi z tych co przyjechali. Nie musieli sie przecież kwalifikować dlatego maj± wspólny numer czyli 47!!!

Próbna zaczyna się o 8 rano, konkurs o 9 oczywi¶cie naszego czasu. (O ile zamieć ¶nieżna na to pozwoli)
(14.01.2011, 22:04)
Zinna
Nie wiwm, czy tacy najlepsi, Koudelka, Hocke, Fetner, czy Ito (chociaż do niedawna był w pierwszej 10) do takich nie należ±. Dlatego pytam.
(14.01.2011, 21:55)
Ego
Mam pytanie, mianowicie o której zaczyna się seria próbna i sam konkurs?
(14.01.2011, 21:47)
heh
Zinna przecież to najlepsi skoczkowie. Dlaczego nie mieliby skakać w konkursie?
(14.01.2011, 21:26)
Zinna
Mam Pytanie.
czy zawodnicy z końca listy, nieoznaczeni numerami będ± skakać w konkursie. Ti s±: Ammann, Kofler, Fetrer Ito, Freund, ranjec, Koudelka, Hocke.

Proszę o szybk± odpowiedĽ i dziękuję z góry.
(14.01.2011, 21:11)
heh
Okabe zaprezentował się fatalnie w tych zawodach co skakali razem z PKowcami a potem ich wykasowano z wyników
(14.01.2011, 20:05)
marmi
No to klapa, wszyscy przed Małyszem w P¦ startuj±, a my¶lałem że wskoczy na 2 lub 3 miejsce - w takim układzie będzie o to bardzo trudno. Na pewno za to zwiększy przewagę nad skoczkami bezpo¶rednio za nim.
Kot się nie popisał, może jutro chociaż się zakwalifikuje...
Fajnie będzie zobaczyć Funakiego, natomiast nie wiem czemu nie wystawili w ogóle Okabe? Widziałem go gdzie¶ w wynikach w tym sezonie, więc skacze, czyżby był aż tak słaby? Szkoda by było, bo od pewnego czasu tylko on jest starszy ode mnie i będę musiał się "identyfikować" z młodym Kasai :-)
(14.01.2011, 19:46)
super fanka skokow:):)
i 4 Polakow w konkursie swietnie:) teraz tylko zeby jutro oddali dobre skoki i w 30 beda:) Adam malysz to napewno dobrze skoczy swietna forme ma:)
(14.01.2011, 19:29)
Jarek Gracka
dajcie już spokój tym teoriom spiskowym o powołaniu Tonia na skoki w Zakopanem. Jego kariera to raczej już rozdział zamknięty, a wcale nie był tak słaby, jak niektórzy staraj± się wmówić (zdobył w przeciwieństwie do wielu innych jakie¶ punkty P¦). W czasie, gdy go wystawiano do zawodów niewielu było lepszych skoczków w Polsce i tyle.
(14.01.2011, 19:13)
heh
Tu jest "wymagaj±cy" wiatr. Jednemu wieje 2 metry pod narty jak Małyszowi na treningu gdy skoczył ok 136 m a innym chwilę póĽniej już w plecy jak Morgensternowi gdy skoczył 121 m
(14.01.2011, 18:30)
Maestro
Czy ta skocznia jest aż tak wymagaj±ca?
(14.01.2011, 18:11)
borek
Akurat jak na Sapporo, to i tak dobry wynik ;). Były tu już konkursy, w których zawodnicy w pierwszej trzydziestce po dwóch skokach mieli poniżej 100 punktów...
(14.01.2011, 17:41)
matiass777
54.7 punktów, żeby się zakwalifikować. Większo¶ć skoczków wyci±ga mniej więcej tyle za same punkty za styl.
(14.01.2011, 17:22)
tomo
co wy ja nie lubie tycz nowych zasad z tymi wiatrami np 111 skoczył zyla i jest 13 a jernej damian skoczyl 107 i jest 12
(14.01.2011, 16:39)
Danny
Uważam,że Małysz wygra ;)
(14.01.2011, 15:58)
heh
W którym zawodzie można być w pracy pod wpływem alkoholu?
Zagadka rozwi±zana. Tylko politycy bezkarni, reszta dostaje dyscyplinarki lub wilczy bilet.
(14.01.2011, 14:53)
heh
Ale Kamil Kowal już przecież nie trenuje więc po co ma jechać gdziekolwiek./ A Grzegorz Miętus powinien skakać w Zakopanem.
Zniszczoł i Ziobro s± zgłoszeni na pK reszta też
(14.01.2011, 14:51)
oski
@Andrzej
Bez przesady.
(14.01.2011, 14:37)
daf
Tajner reaktywacja?

Zgadywanka składu na Zakopane nie ma sensu, bo kompletnie nic nie wiadomo na temat formy Rutkowskiego i Krzysztofa Miętusa.
Gdybym jednak miał się pokusić o jaki¶ skład, to proponowałbym na Zakopane:
Małysz, Stoch, Hula, Bachleda, Sliż, Żyła, Kubacki, Rutkowski, K. Miętus, Byrt, Murańka i M. Kot, czyli chyba identycznie jak @pp.
Na PK: Kłusek, J. Kot, G. Miętus, Zapotoczny (ewentualnie on w Zakopanem zamiast najsłabszego na treningach). Do tej czwórki niech tam sobie jad± obaj Kowale (na wszelki wypadek, żeby nikt nie wpadł na pomysł wystawiać ich w P¦) i może warto byłoby dać szansę się pokazać w końcu w tym sezonie Zniszczołowi i Ziobrze.

Ale znaj±c życie PZN zdecyduje inaczej, wcale niekoniecznie lepiej...
(14.01.2011, 14:37)
Andrzej
Jeste¶ chyba chory na musk. Założę się, że masz skłonno¶ci paranoidalne. Sport to sport a raport MAK jest spoko. Daj spokój rywalizacji sportowej.
(14.01.2011, 14:34)
Jarek Gracka
@ Andrzej

daj spokój, nie mieszajmy sportu z polityk±, te czasy już się skończyły. Skoki narciarskie to zawsze był apolityczny sport i niech tak pozostanie.
Nie przepadam za rz±dem naszego ex-Big Brothera ale też nie podoba mi się napuszona i ostra forma Twojego komentarza. Owszem, s± duże nie¶cisło¶ci w raporcie MAK (nawiasem mówi±c cały ten raport jaki¶ szemrany), ale Zakopane to nie będzie czas i miejsce na takie zachowania. Można zawsze protestować przed ambasad±, co wydaje mi się rozs±dniejszym pomysłem. Ewentualnie pogwizdać sobie na prezydenta i premiera, im to się zasadniczo zawsze należy.
Wstrzymałbym się też z okre¶leniem zbrodnia, je¶li nie ma dowodów w żadn± stronę istnieje co¶ takiego jak "domniemanie niewinno¶ci".
(14.01.2011, 14:34)
Andrzej
[Tutaj był komentarz o silnym zabarwieniu nacjonalistycznym, nawołuj±cy do niesportowego zachowania, sprzecznego z warto¶ciami olimpijskimi - usunięty przez redakcję]
(14.01.2011, 14:26)
heh
Jak nie skacze skoro PZN pisalo że trenuje. Widać Apoloniusz załatwił synusiowi Zakopane.
(14.01.2011, 14:06)
...
Tajner juz na szczescie nie skacze.A Grzegorz Mietus slusznie jedzie na PK bo forma jaka prezentuje wlasnie sie tam nadaje.Byrta owszem zobaczylbym chetnie w Zakopcu i mam nadzieje ze PZN zmieni zdanie.Ale z tym Pochwala to nie zdziwie sie jesli rzeczywiscie wystawi± go do konkursu.Mimo ze jest kombinatorem i norweskim i tym ktory ma wtyki w PZN.Juz predzej Jakuba Kota wyslac na PK zamiast Byrta.Ale ten znowu ma tatusia ktory moze mu zalatwic start w Zakopcu.No wiec chyba jednak koligacje rodzinne znow wygraja nad rozsadkiem zdrowym.
(14.01.2011, 14:03)
heh
Zima grupę krajow± wystawia się 2 razy a latem raz.
Jakuba Kota wyautowano dzi¶ obniżon± belk±. Prawie wszyscy co odpadli jechali z 10 belki, większo¶ć stawki z 12.

A wiecie że pZN planuje odesłać Rutkowskiego, Byrta i Grzegorza Miętusa na PK? Chyba ze strachu by kadry A kto¶ z nich nie przeskoczył. A może po prostu zaplanowali start Tajnera i Pochwały i trzeba powyrzucać konkurencję z kraju?
(14.01.2011, 13:18)
pp
W Zakopane bedziemy mogli wystawic 2 razy grupe krajowa czyli 2 w konkursach do kwalifikacjii przystapi 12 zawodnikow!! a w jednym bedzie normalnie czyli 6 zawodnikow; Moj sklad na ZAKOPANE;
1 MAŁYSZ
2 STOCH
3 HULA
4 KUBACKI
5 K.MIETUS
6 RUTKOWSKI
7 BACHLEDA
8 SLIZ
9 ZYLA
10 BYRT
11 M.KOT
12 MURANKA

ZMIANA; J.KOT, G.MIETUS
(14.01.2011, 13:11)
sebastian0506
Mi się wydaje że grupę krajow± można wystawić dwa razy w ci±gu sezonu, ł±cznie z latem.
(14.01.2011, 13:08)
daf
Jutrzejszy konkurs może być równie ciekawy co loteryjny. Zobaczymy co wyniknie z tej mieszanki, bo już wiadomo, że system rekompensuj±cy pozostawia wiele do życzenia.
(14.01.2011, 13:02)
daf
@Stefek
Racja, to taki czeski turysta w tym sezonie. 0 pkt. w P¦, 5 pkt. w PK... Posłali go pewnie z nadziej±, ze uratuje miejsce w 55-tce WRL.

@pp
Rozum iem, że my również będziemy mogli wystawić krajówkę w dwóch konkursach, tak? Zawsze mi się myli lato z zim±, latem chyba kwotę krajow± można wystawić raz, tak?
(14.01.2011, 13:01)
sebastian0506
Liczę jutro na dobry występ Frennete'a i Kanadyjczyków.
(14.01.2011, 13:01)
Skoczek130
dawno nie mieli¶my w Japonii całej czołówki ¶wiatowej!!! Będzie się działo - mam nadzieje, że z korzy¶ci± dla Adasia!!! :))
(14.01.2011, 13:01)
Stefek
daf, Hajek regularnie przez cały sezon odpada w kwalifikacjach. Bardzo sporadycznie udaje mu się wej¶ć do konkursu.
(14.01.2011, 12:17)
Paweł Stawowczyk
No wła¶nie Maciek nie może co¶ punktów P¦ zdobyć. Może jutro!
(14.01.2011, 11:59)
pp
Tajner widzial na MS w Oslo Macieja Kota nie Jakuba .Japonia w 2 konkursach ma prawo wystawic grupe krajowa
(14.01.2011, 11:26)
daf
Aha, Uhrmann wygrał kwalifikacje, więc jutro pewnie klapnie na setnym metrze.
(14.01.2011, 11:19)
daf
Olli w I treningu najdalej, w kwalifikacjach omal nie przepadł...
Przy odrobinie szczę¶cia Żyła i ¦liż maj± szansę na II serię (w treningach i kwalifikacjach do¶ć regularnie ocierali się o "30").
Maciek Kot raczej nie zaszaleje, a jego brat musi poczekać do niedzieli.
BTW, czy w niedzielę Japończycy także będ± mieli kwotę krajow±? Je¶li nie, to jest szansa na cał± nasz± pi±tkę w konkursie.

W kwalifikacjach bardzo słabo Czesi, żaden z nich nie przekroczył 110m. Czyżby wyskakali się w Harrachowie?

Może i dobrze, że Stoch i Hula zostali w domu, bo gdyby w takiej loterii nie przebrnęli kwalifikacji (Hajek), to kto wie czy do reszty nie siadłaby z takim mozołem budowana psychika...
(14.01.2011, 11:17)
Bartek
szkoda, że nie ma K.Stocha bo spokojnie by mógł się przesun±ć w okolice 10 miejsca w klasyfikacji generalnej pucharu ¶wiata
(14.01.2011, 11:03)
...
brawo Jakub Kot.Co na to Tajner ktory widzial go na M¦ w Oslo?

(14.01.2011, 10:57)
Jarek Gracka
no niby tak, ale pierwsza "4" w komplecie :)
(14.01.2011, 10:50)
Paweł Stawowczyk
Nie no Jarek.... Hocke ma awans do konkursu a jest chyba 26-ty w P¦....