Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
23.08.2019, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

Po zakończeniu kariery w kombinacji norweskiej, David Zauner przebojem wdarł się do pierwszej kadry Austrii w skokach narciarskich. W Pucharze Świata zajął w zeszłym sezonie 13 miejsce. Niestety z powodu kontuzji więzadła w tym sezonie nie miał możliwości zaprezentowania swoich nietuzinkowych umiejętności. Austriak mimo zaleceń lekarzy nie poddał się operacji, kontuzja jednak była wyleczalna bez ingerencji chirurga.

Niedawno Zauner oddał już pierwsze skoki i spodziewał się powrotu do kadry Pointnera. Niestety, do 25-letniego skoczka zadzwoniła wysoko postawiona osoba z Austriackiej Federacji Narciarskiej i poinformowała go, że nie otrzyma prawa startów w kadrze. Przyczyną miała być właśnie odmowa przeprowadzenia operacji.

Sam skoczek był mocno zaskoczony tym telefonem.
- Czuję się w 100% zdrowy, nie mogę być już zdrowszy. Zostałem złapany w pułapkę tego systemu... - tłumaczy zszokowany.

Zauner pomyślnie przeszedł wszelkie testy wydolnościowe, jednak nie przeszedł badań medycznych przeprowadzonych przez OSV.
- Oni boją się, że obciążenie przy bardzo długich skokach jest zbyt wysokie - mówi zawodnik, który jeszcze nie wie, czy przejdzie operację. - Rozczarowanie cały czas jest zbyt duże... - kończy.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
piotr
szkoda :( lubie tego skoczka
(15.01.2011, 12:05)
...
Szkoda bo petarde ma w nogach i piekielnie mocne odbicie niczym Morgenstern czy Kofler.Bylby mocnym punktem Austriakow.
(13.01.2011, 22:23)
alex_91
To jest nienormalne. Skoro czuje się dobrze i wie, że podoła związanym se skokami przeciążeniami, to co tutaj do gadania mają władze wyższe... Ale również uważam, że dlatego go nie dopuścili, bo się postawił i zrobił coś wbrew z góry narzuconym "przepisom". Paranoja, nikt nie może zmusić go do operacji, ponieważ to jest tylko i wyłącznie jego decyzja. Ale cóż z systemem się nie wygra. Nienormalne...
(13.01.2011, 12:47)
Kierownik kotłowni
David, a odkud pochazela Tvoje babička?
(13.01.2011, 11:13)
Polonus
Tu problem jest chyba inny. Urzędasy chcą go ukarać za to, że nie zasotosował się do wytycznych. Paranoja. Co niekoniecznie nie musi się wiązać z tym, że mógłby kogoś, niekoniecznie Schlierenzauera, wyrugowac z kadry na MŚ. Już takich świętoszków z nich nie róbcie. Zwracam uwagę, że Zauner juz w zeszłym roku nie pojechał na igrzyska mimo, że w tym momencie był na pewno w najlepszej piątce Austriaków.
(13.01.2011, 10:39)
Fan Sinkoveca
Szkoda go jako jednostki, ale jego brak będzie raczej niezauważalny.
(13.01.2011, 00:50)
daro
Widzę, że niektórzy paranoicy wierzą, że Austriacy spiskują nawet w swoim własnym gronie.
(12.01.2011, 23:45)
Bartt
Ktoś się przestraszył, że jak jeszcze Zauner osiagnie wysoką formę to na mistrzostwach świata w Oslo mogłoby zabraknąć miejsca dla... Schlierenzauera, który nawet bez Zaunera jest w tym sezonie dopiero numerem 6 wśród skoczków austriackich...
(12.01.2011, 22:27)
XXX
Niech zmienia narodowość na polską
(12.01.2011, 22:19)
hehehe
Ta jasne Piotr bo Austriacy maja 3 limity :PPP i w domu musiałby zostać Schlierenzauer, Morgenstern czy Kofler. A Kochem to się tak przejmują jak w Polsce Rutkowskim.
(12.01.2011, 21:48)
ROCO.S
Być może ma szansę wystąpić w COC.
(12.01.2011, 20:56)
piotr186
Zapewne Pointnerowi zależało na wykoszeniu konkurencji dla Schlierenzauera, Morgensterna czy Kocha.
(12.01.2011, 20:14)
uskotko
Heh, przypomina się film o Mattim N., w którym lekarz rodzinny zdiagnozował u niego przed MŚ w Lahti poważny stan kręgosłupa, wymagający operacji. Wtedy Hiihtoliitto wysłało go do swojego lekarza, który zapisał mu pigułki i kazał skakać, heh...
(12.01.2011, 20:14)
oburzające
Chyba pora by w tym sporcie przestały zawodników tyranizować związki narodowe a powstało coś na kształt klubów, którym bedzie zależało na najlepszych a nie na trzymanie wszystkich za py..ki.
(12.01.2011, 20:09)