Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
24.08.2019, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Turniej Czterech Skoczni jeszcze się nie skończył, a już coraz więcej kadr ogłasza powołania na kolejne zawody, które odbęd± się w weekend w czeskim Harrachovie. Na loty pojedzie na pewno trzech Polaków: Adam Małysz, Kamil Stoch i Stefan Hula. Nie wiadomo czy na mamucie skakać będzie jeszcze jaki¶ nasz reprezentant.

Z kolei tydzień póĽniej odbęd± się konkursy w Sapporo, w których swój udział zapowiada Adam Małysz. Jest to wyj±tkowa okazja do nadrobienia punktów P¦, gdyż w Japonii zabraknie wielu skoczków z czołówki. W sukces Małysza w Sapporo wierzy Hannu Lepistoe, który przypomina, że przed kilkoma laty Adam miał stratę 300 punktów do lidera i po występach w Japonii i kolejnych dobrych skokach zdobył kryształow± kulę.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
McArti
Ljoekelsoey nie pojechał do Liberca i wtedy dwa razy wygrał Ahonen.
(06.01.2011, 14:50)
daf
A gdyby tak, dajmy na to, pojechał do Harrachowa i skręcił kostkę... To nawet na podium P¦ by nie był... Gdybanie nie ma sensu.

A co do Japonii to okazuje się, że obsada może wcale nie być taka słaba. Póki co jedynie Finowie deklaruj± okrojony skład (bez Ahonena i Hautamaekiego), za to z Ollim.
(06.01.2011, 07:35)
kaban
ljokelsoja w tym sezonie nie było w harahovie gdzie ahonnen dwa razy
(06.01.2011, 00:49)
kamisos
Nie, przepraszam, wła¶nie patrzę na ten zeson i okazuje się, że Ljoekelsoey nawet wygrał te zawody w Sapporo. Nie wiem sk±d to przekonanie u mnie, ale kto¶ mnie kiedy¶ przekonywał o opisywanej przeze mnie sytuacji. Może chodziło o inne konkursy...
(05.01.2011, 21:09)
Zbity z tropu
@kamisos
W 2004 Ljoekolsoey pojechał do Sapporo (wtedy przegrał o 10pkt.) i wygrał 2 konkursy, poza tym w Hakubie był 7. więc w Hakubie musiał być 4 lub wyżej żeby wygrać KK
(05.01.2011, 21:08)
kamisos
Odno¶nie tego, że Małysz chce jechać do Sapporo (bardzo dobrze), należy jeszcze przypomnieć, że w jednym z sezonów Ljoekelsoey nie pojechał do Sapporo i w generalce przegrał z Ahonenem 10 pkt. A wystarczyło 2 razy zaj±ć 25 miejsce lub raz 20.
(05.01.2011, 21:03)
daf
@piotr186
Fajnie, że sprostowałe¶ sprawę z nickiem, bo ja od razu poznałem Twoj± robotę (nie ukrywam, że kluczowe były tu słowa: "Psamitem" "an" oraz "stornie", mocno poparte całokształtem)...
(05.01.2011, 14:51)
piotr186
Co¶ poknociłem z nickem miał być piotr186:)
(05.01.2011, 14:44)
Fanka
Mylisz się Adam jad±c na M¦ do Japonii miał dokładnie 234 pkt straty, możesz to sprawdzić dokładnie. Tu na tej stornie

Przejżę też moje archiwa nagrań:) Psamitem jak an możliwo¶ciami odrobienia straty rozważali na Polsacie w wydarzeniach i tam też podawali ile wynosi ta stara.

Ale raczej było tak jak mówce i jak się da sprawdzić- 234 pkt w momencie wylotu do Japonii. w 2007 roku.


Co do wieku na mamutach - owszem ogranicznyli wiek ale tylko dla przedskoczków, skoczek to może nawet w wieku 15 lat na mamucie skakać.
(05.01.2011, 14:32)
Fanka
Trzykropku, nie bij, że znowu Cię zaczepiam ;-). Ale czy przypadkiem po kilku ciężkich upadkach przedskoczków w Planicy w 2007 r. (juniorzy), nie wprowadzono przepisu, że na mamutach można skakać dopiero po ukończeniu 18 lat?
(05.01.2011, 14:04)
...
Moze kogos zdziwie dodaj±c do wczesniejszego swoja wypowiedzia ale ja mamuta do Harrachova wyslalbym Muranke.Tak, zeby uczyl sie skakac na mamutach, on jest zawodnik lekki i bardzo dobrze technicznie skacz±cy, mógłby pokazać dobre skoki.Czemu stawiać na fuksniętego Hule jak można postawić na młodych juniorów.Nawet nie obraziłbym sie gdyby Byrt i Grzegorz Miętus wystartowali w Harrachovie.
(05.01.2011, 13:56)
daf
"(...) w Japonii zabraknie wielu skoczków z czołówki." A to wiadomo już konkretnie kogo? Póki co chyba tylko Finowe do¶ć jasno zadeklarowali okrojony skład...

Co nie zmienia faktu, że zgadzam się z @Polonusem - cała ta wyprawa ma sens tylko pod warunkiem, że nie okaże się wycieczk± turystyczn±. Moim zdaniem Małysz powinien zwlekać z wylotem tak długo jak się da - być może prognozy będ± do¶ć jednoznaczne i ryzyko uda się zminimalizować.

(05.01.2011, 13:54)
...
Po co ten Hula tam znowu? Nie lepiej wysłac Kubackiego zeby sie uczył latać na mamucie.Wieksza bedzie korzysc niz z Huli napewno.
(05.01.2011, 13:38)
Fanka
@ spiecki9
Jednak troszkę poupieram się przy swoim. Kiedy Adam w sezonie 2006/2007 startował w Japonii miał rzeczywi¶cie ponad 300 pkt straty do lidera P¦ Andersa Jacobsena. Natomiast w 2003 r. jego strata nie była aż tak duża. Pamiętam, że w Japonii zdobył 125 pkt (5. miejsce w Hakubie, 2 razy 6. miejsce w Sapporo), a na koniec sezonu S. Hannawalda wyprzedził o 122 pkt. (podczas konkursów w Japonii liderem P¦ był Janne Ahonen) Więc gdyby nie występ w Japonii, zdobyłby Puchar, ale na pewno z o wiele większymi nerwami.
Pozdrawiam.
(05.01.2011, 12:22)
Polonus
Żeby tylko te konkursy się odbyły. Bo to dopiero byłby niewypał gdyby tam pojechał, posiedział trzy dni w hotelu,i wracał do Europy bez punktów. A to nie jest az takie niemozliwe. W Sapporo pogoda nie rozpieszcza. Dwa lata temu konkurs odwołano, w kilku innych przypadkach było tylko po jedenj serii, a w niezliczonej liczbie przypadków rz±dził wiatr.
(05.01.2011, 12:17)
spiecki9
@!Fanka

Al tutaj nie chodzi o sezon 2007.:)Tak± stratę miał w sezonie 2002/2003 i gdyby nie starty w Japonii, to by nie było kryształowej kuli
(05.01.2011, 12:14)
pp
3 PEWNIAKOW PLUS
- ZYLA
- SLIZ
- i Jakub Kot ale on niestety nie wystapi bo jest na fis cup
(05.01.2011, 11:35)
Fanka
cyt. po występach w Japonii i kolejnych dobrych skokach zdobył kryształow± kulę.

Tylko, że te dobre występy w Japonii to były M¦, a ich wyniki nie licz± się do P¦. Ale może chodzi o motywację. Poza tym - im więcej Adama na skoczniach, tym dla nas - kibiców - lepiej. BTW, ta wspaniała pogoń za Andersem i jej kapitalny finał w Planicy - to był miodzio!
(05.01.2011, 11:21)
Glon
Morgi też chyba leci do Japonii.
(05.01.2011, 11:14)