Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
PŚ druż.

Fińska ekipa skoczków, w ostatnich latach pozostająca w tyle w kwestii technicznych nowinek, kontratakuje. Sztab szkoleniowy we współpracy z Politechniką w Tampere opracował nowy rodzaj wiązań. Według trenera kadry Finów, nowe wiązanie zrewolucjonizuje świat skoków narciarskich.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
- Z pewnością podczas inauguracji sezonu w Ruce zobaczymy wiele nowych rodzajów wiązań - mówi Pekka Niemelä. - Jestem pewien, że nasze będą specjalne. Sytuacja przedstawia się naprawdę obiecująco.

Wszystko zaczęło się ubiegłego sezonu od "majsterkowania" przy wiązaniach Simona Ammanna, który podczas igrzysk w Vancouver zdobył dwa złote medale. Nie minęło wiele czasu, kiedy fiński sztab szkoleniowy podpisał umowę z technikiem Ammanna, Gerhardem Hoferem. Do zadań Hofera należy między innymi rozwój sprzętu skoczków.

Nowe wiązania powodują inne niż dotychczas wygięcie stawu skokowego skoczka, a co za tym idzie: inne, bardziej równoległe ustawienie nart, które nazywane jest stylem H.

Z nowych wiązań nie skorzysta jednak Janne Ahonen, który - jak sam twierdzi - ma "zbyt luźne kostki".

- Kompensuję to specjalnym kształtem buta - mówi Ahonen. - Zobaczymy w każdym razie, jaki mi z tego styl wyjdzie - dodaje skoczek ze śmiechem.

Ahonena czeka jeszcze jedna zmiana - w kwestii samych nart. Przez całą karierę sportową skoczek z Lahti używał nart firmy Atomic, teraz postanowił zmienić markę na Fischera. Umowy jeszcze nie podpisano, jednak zawodnik używa już nowych nart, które będzie mógł wypróbować podczas Letnich Mistrzostw Finlandii - te odbędą się już w najbliższy weekend na skoczni Salpausselkä w Lahti.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2010 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka-f
Od "Tak" też się zdania nie zaczyna.
No ale panna powinna to wiedzieć:)
(25.09.2010, 21:38)
uskotko
Tak sobie napisałam. Od "ale" zresztą też się nie zaczyna.
(25.09.2010, 19:28)
daf
@uskotko
To nie konkurs poprawnej polszczyzny. Nie takie kloce inni tu stawiają i jakoś Cię nie razi.
(25.09.2010, 19:24)
Fanka-f
@uskotko

Ale ja tak zaczynam:) I tyle w temacie.
Zaczęłam zdanie od dużego "A" a nie małego 'a'.
Nawet piosenki i teksty w nich tak są pisanie no ale widocznie dokładnie nie wiesz.
(25.09.2010, 19:03)
uskotko
@Fanka-f
Nie zaczyna się zdania od "a"...
(25.09.2010, 15:01)
Fanka-f
A ja się nawet cieszę :)
A niech sobie tam kombinują nad tymi cudami, niech zmieniają co tylko można tyle, że to nasi jak na to lato dominują, owszem coś też zmienili w wiązaniach ale tylko troszkę, ale głównie realizują plan treningowy i pracowali i pracują nad formą.
Nie mam nic przeciwko aby w Kuusamo inni zaczęli przez tę nową technikę spadać a nasi bedą latać :)
Bo dziwnie coś tego lata jak na ten czas prezentują się źle Austriacy, zbyt dużo uwagi poświęcają na sprzęt a nasi sobie spokojnie realizują trening :)
Jedynym, który się wyróżnia wśród Austriaków jest Morgenstern, który widać, że dużo trenuje reszta dziwnie czasami spada :)
A tak po prawdzie to nie mam nic przeciwko aby wreszcie nastąpiła jakas zmiana w skokach i czołówce i to nasi zdominowali PŚ :)
Bardzo podoba mi się mina Pointnera nieraz jak któryś jego zawodnik partoli skok :)))
A jak spartolą wszyscy np: w konkursie drużynowym ? To będzie twarz na nagrodę Nobla :))
hehe wiem, wiem, nie powinnam tak życzyć im takich lotów ala spadów :)) Ale marzę o tym aby wreszcie zaczeli uznawać wyższość innych.
(25.09.2010, 11:16)
daf
Był już styl "V", był styl "W", teraz Finowie kombinują przy "H"... Czekam niecierpliwie aż ktoś opracuje styl "O" albo "T".

A bardziej serio - coś jakoś wygląda mi to na przysłowiowe "tonący brzytwy się chwyta". Jeśli Finowie nie zaczną mieszać w czołówce, to nikt tego nowego stylu nie podchwyci. Pażiwiom - uwidim...
(25.09.2010, 00:12)
krwisty
Jak to wszystko wypali, to będziemy nowy styl w skokach oglądać? Styl H? A co na to sędziowie. Przecież to nie będzie zwykła V ka ?
(25.09.2010, 00:06)
MBL
Hautamaki na LGP w lipcu tez już mial Fischery.
(24.09.2010, 21:03)
piotr186
STYL H??? No no czyżby następca stylu V w skokach.....
(24.09.2010, 20:26)
Fanka-f
To nic nie da.
Jesli zawodnik nie jest w formie to nic mu nie pomoże bo i tak nie poleci.
To zawodnik skacze na sprzęcie a nie sprzęt na zawodniku.
Bez formy nie poleci.
(24.09.2010, 19:31)
kombinacje skokowe
Co tak naprawdę ukrywają "rewolucyjne wiązania"? Kombinowanie z kombinezonami oraz umowy z DT (z przyzwoleniem władz FIS czy bez jego wiedzy)?
(24.09.2010, 17:29)
JPW23
heh.......kombinacje...