Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M

Podczas dotychczasowych występów w tegorocznych konkursach Letniej Grand Prix Gregor Schlierenzauer nie odniósł większych sukcesów. Mimo to zawodnik z Austrii zachowuje stoicki spokój. - Treningi odbywają się zgodnie z programem, wszystko jest dokładnie zaplanowane - pisze skoczek na swojej stronie internetowej. Jednocześnie dodaje, że nie może doczekać się kolejnych treningów w Norwegii w połowie września.

Schlierenzauer zajmuje obecnie dopiero 24 miejsce w klasyfikacji generalnej LGP. Wynika to z niewielkiej liczby startów - po raz pierwszy tego lata wziął udział w konkursie dopiero w Wiśle, gdzie dwukrotnie zajął ósme miejsce. Austriak zrezygnował z wyjazdu do Japonii, gdzie odbyły się kolejne zawody. Ten czas spędził na łonie natury w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. - W weekend byłem na lodowcu, podziwiałem piękne widoki - podsumowuje swój wypoczynek popularny "Schlieri".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2010 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka-f
Poszukajcie sobie film na YT, pt " Simonn Amman Mistrzowski organizm "
Film był emitowany nie tak dawno na kanale + i jest w trzech częściach wrzucony na YT.
Ci, którzy piszą, że Amman dobrze lata tylko na wiatrach przednich po obejrzeniu tego filmu zrozumieją, że to mit.
Na tym filmie naukowcy na sylwetce Ammana dokładnie analizują jego doskonale wyćwiczony zmysł równowagi i nie tylko, sa tam też pokazane materiały z treningu jakie on ma, zrozumiecie dlaczego on jest tak dobry nie tylko na wiatrach przednich bo jest to pokazane ale i kiedy są wiatry boczne.
@daf
Całkowicie się z tobą zgadzam.
(07.09.2010, 09:16)
daf
PS. Kilka lat temu Kuettel skakał lepiej od Ammanna, później długo ciągnął skoki szwajcarskie razem z kolegą a od roku praktycznie nie istnieje. Za chwilę wyleci z "50" rankingu WRL. Jak widać w tej dyscyplinie nikt nie zna dnia ani godziny, a co gorsze jak coś się schrzani to nawet nie bardzo wiadomo jak sobie z tym radzić (Schmitt, Ljoekelsoey, Spaeth, Happonen, Janda). Na tym tle Małysz to prawdziwy fenomen.
(07.09.2010, 08:55)
daf
@SkoCzek
Schlierenzauer co roku ma wakacje, a dopiero w tym roku skacze po nich zdecydowanie słabiej. To chyba jednak coś jest na rzeczy. Ja się tam specjalnie nie łudzę, że Polacy będą zimą tak rządzić jak latem, ale jestem coraz bardziej przekonany, że układ sił w czołówce jednak tej zimy nieco się zmieni. Nie będzie takiej dominacji, no i faktycznie Japończycy po 2-3 chudych latach mogą się włączyć na serio do walki.
(07.09.2010, 08:50)
SkoCzek
No wiem przygotowania.........Ale zastanówcie się na jakim poziomie przygotowań są Austriacy?Gregor wrócił z wakacji i dopiero zaczął skakać.Trochę przesadziłem że odpuszcza ale w wiśle np. skacze tak aby zapoznać się z nowym sezonem......Dodaje jeszcze że schliere przegrał w zeszłym sezonie bo miał w plecy m/s.A on jest najlepszy na przednich wiatrach a te: Ammanny Morgersterny Małysze mocni są na wiatrach w plecy, których schliere nie na widzi.Amman też umie skakać na przednich tylko jak schl.iere ma mocny wiatr ponad 1,4 m/s to jest nie dopokanani np. vanouver 2009,vikersund czy planica 2008.
(06.09.2010, 20:47)
Fanka-f
Janda, Morgenstern, Małysz, Gregor S. oraz Amman ostatnimi laty wygrywali LGP a potem PŚ zimą.
Nie wykluczone, że Ito zimą będzie groźny bo facet załapał fazę jak nigdy :)
Kto wie !
(06.09.2010, 16:31)
Fanka-f
Pieniądze mają bardzo duzo do rzeczy.
A trenerzy maja płacone co miesiąc nie za leżenie ale za trenowanie skoczków i wyniki jakie osiągają w tym w GP letnim, to zawody jak każde inne, tam się zarabia i trenerzy też kasę dostają nie tylko miesięczną ale i premie specjalne a wątpię, że ktoś sobie pozwoli na to aby jej nie dostać .
I przez osttanie co najmniej 5 lat własnie ta reguła się zmieniła czyli kto skakał dobrze latem ten i skacze dobrze zimą, tych przykładów jest mnóstwo poczynając od Jandy kiedy sięgał po KK jakie miał lato ? warto popatrzeć......
I to bzdura, że do LGP nie przywiązuje sie dziś wagi minęły czasy kiedy traktowano te zawody ulgowo to zawody jak każde inne, starty to starty, każdy chce wygrać, a wygrywają ci, którzy są obecnie najlepsi w tym nasi.
I nie wiadomo kto zimą będzie faworytem czy faworytami, nie ma co patrzeć wstecz to historia
zacznie się nowy sezon i wtedy zobaczymy, ba przecież ten sezon już się zaczął .
3 tys, franków latem piechotą po ulicy nie chodzi ale trzeba wygrać zawody aby je dostać i każdy ich chce.
................... .............
Mógłbyś wreszcie przestac pisac tak wielkimi literami ?
Przecież nikt problemów chyba ze wzrokiem tu nie ma :))
Chcesz być bardziej zauważony > czy co ? Przecież dobrze cię widać !!
(06.09.2010, 16:24)
FAN SINKOVECA
pieniądze nie mają nic do rzeczy. to trenerzy decydują o przebiegu przygotowań, a oni rozliczani są za najważniejsze imprezy i zimowy puchar świata. swoją drogą nie dziwne, że ammanowi nie chce się, po tym co osiągnął. nawet kruczek mówił, że nie należy przywiązywać wagi do obecnych wyników. sukcesy cieszą, ale nie zmienia to faktu, że zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa we wszystkich konkursach są poza małyszem austriacy i amman. przykładów dobrej formy w lecie, a kiepskiej w zimie i odwrotnie jest tyle, że wyciąganie wzorów matematycznych jest bez sensu. jedno wiem na pewno, że pucharu świata nie wygra tom hilde
(06.09.2010, 15:15)
daf
@anika_
Są na świecie ludzie, którzy twierdzą, że każde stworzenie na tym łez padole to dzieło Boskie... Havu nie jest wyjątkiem ;-)

@SkoCzek
N ie wierzę, że ktokolwiek ot tak, dla jaj, odpuszcza zawody, bo mu się nie chce. Już nawet nie chodzi o ambicję, ale (kto wie czy nie bardziej) o przyzwoite pieniądze, które leżą na zeskoku - wystarczy tylko dobrze po nie skoczyć.
(06.09.2010, 15:01)
Fanka-f
@SkoCzek

Oni zawsze mają formę ? a owszem zawsze ją mieli, latem też i nie pisz bzdur, że nie chce się nikomu skakac latem ani przykładać do skoków latem, owszem to przygotowania głównie do zimy ale te starty letnie to kontrola formy i sprawdzian gdzie się jest w danym momencie a Auty zadziwiająco słabo nasi nigdy latem nie mieli takich wyników to nasi wymiataja tego lata i wszystko wskazuje na to, że i zima wreszcie może być dla naszych przełomowa.
Piszesz, że mają niektórzy GP gdzieś ? Nie wiem czy kasę jaką się tam zarabia ma się gdzieś:)
I skad to niby wiesz, że twój pupil zimą załapie taką formę ?
jasnowidz się znalazł tu, jak szybko się ona zaczęłą tak jeszcze szybciej może się skończyć, nic nie trwa wiecznie.
Póki co, tego lata to nasi są gwiazdami i to są fakty a z faktami trudno dyskutować.
tamten sezon minął , zaczął się nowy, tamten to już historia i może być tak, żę historia pisze zupełnie nowy rozdział dla naszej drużyny.
(06.09.2010, 09:36)
anika_
jezeli boski Havu to jane happonen to stwierdzam ze zasluguje na miano BOSKI...
(05.09.2010, 09:31)
SkoCzek
Schliere w zime bedzie znów wygrywać.ON skacze tak na razie bo mu się nie chce.Komu się chce skakać w lato ? myślicie że Amman tak słabo zaczął bo to brak formy? NIE.To efekt tego że na razie gwiazdy chcą skakać na tzw. rozgrzewkę przed zimą a nie dawać z siebie wszystko już w lecie.
(04.09.2010, 23:10)
SkoCzek
Schlierie w tym sezoniem (zimowym) będzie miał formę z 2009 roku:) wierze w to bo on na razie skacze dla jaj.Po to by dać przeciętniakom takim jak:Ito,Kubacki i Hilde poskakać.On gdzieś ma te letnie zawody tak samo jak loitzl,kofler i koch.Oni zawsze mają formę w zimę a te polacy niestety cienko.Ammann słabo też skacze na razie bo on też ma te GP gdzieś.
(04.09.2010, 23:07)
xxx
@anika_
Boski Havu to nie kto inny jak Janne Happonen ;)
(04.09.2010, 19:38)
JPW23
Skoczek130

Odważna opinia ...ale masz troche racji ...pobic wszelkie rekordy nie jest latwo a to ze zaczal tak wczesnie nie oznacza ze wygra najwiecej.....Nieminen w bardzo mlodym wieku (mial ok. 17 lat) zdobyl KK, zloto i braz na igrzyskach no i wygral TCS (w sezonie 91/92) i tez mozna bylo stwierdzic ze dokona jeszcze wiele ..a jednak juz kolejne sezony byly slabsze, najwyzej byl 11 w sezonie 94/95
(04.09.2010, 15:23)
anika_
@daf mozesz mi powiedziec kto to jest boski Havu, bo jakos nie kojarze. z obecnie skaczacych skoczkow nikt nie jest az tak boski...
(04.09.2010, 11:12)
Fanka-f
Odsyłam do lektury .... pt : " Seks a sport wyczynowy "
Jest tego pełno w internecie :)
Wynika z tych lektur, że nie jest wskazany w nadmiernych dawkach :)))
I radzą wstrzemięźliwość.
No ale trudno powstrzymać tak młodego kuca :) przed jazdą konną :))
Właściwie mnie to obojętne a najlepiej niech używa ile wlezie przynajmniej na zimę będzie wypompowany:))
I jeden mniej:)
(04.09.2010, 10:50)
daf
@FAN SINKOVECA
Śmiem twierdzić, że to zdjęcie nie było robione na lodowcu, tudzież na łonie Natury. No, chyba że Herr Schlierenzauer nawet na łono Natury zabiera kask i narty skokowe, co nie jest niewiarygodne...
(04.09.2010, 08:11)
FAN SINKOVECA NA CIĘŻKIM KACU
seks doskonale wpływa na formę ponieważ stymuluje wydzielanie się testosteronu, co z kolei dobrze wpływa na pracę mięśni i wytrzymałość. także wpływa na dobry humor, co widać na powyższym zdjęciu.
(04.09.2010, 07:38)
koń, który pisze
Czy to była natura czy Natura? Bo jeśli ta druga to pobyt na jej łonie może Schlierenzauera trochę kosztowac. I w wymiarze finansowym, i jeżeli chodzi o formę. Seks bowiem w intensywnym okresie przygotowawczym źle na nią wpływa.
(04.09.2010, 07:00)
daf
A swoją drogą, wychodzi na to, że sezon ogórkowy w pełni. W dwóch ostatnich artykułach dowiedzieliśmy się, że Hilde zrewolucjonizował życie osobiste postanawiając wstawać 2-3 godziny przed treningiem a Schlierenzauer weekend spędził na łonie natury podziwiając widoki na lodowcu.
Aż trzęsę się z ciekawości, co np. porabiał w piątek boski Havu ;-)))
(04.09.2010, 02:55)
daf
@Skoczek130
Odważne prognozy. Skopiuj sobie ten wpis, być może za rok będziesz mógł go przywołać z dopiskiem "a nie mówiłem?" i ogłosić się Nostradamusem skoków narciarskich.
(04.09.2010, 02:48)
Skoczek130
Wielu tak zachwycało się Schlieriem, jaki to on dobry, i że na pewno pobije wszelkie rekordy, ale Panowie! Jego sukcesy mogą się skończyc tak szybko, jak się zaczęły. Nie on pierwszy i nie jedyny. I osobiście uważam, że z "genialnym" Schlieriem koniec! Nie twierdzę, że kompletnie się załamie, ale o seryjnych zwycięstwach i innych sukcesach z jego udziałem, możemy zapomniec. O Ammannie nie mówię, bo według mnie po kiepskim sezonie po prostu zakończy karierę! ;)
(03.09.2010, 19:41)
małysz
Chciałbym żeby tej zimy nie byli najlepsi tacy zawodnicy jak Simon Ammann, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, ale żeby to byli Polacy; Adam Małysz, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i wielu innych naszych reprezentantów!
(03.09.2010, 19:32)
Fanka-f
Tylko ten geniusz kiedys też może się spalić i pauzować bo ilez sezonów mozna skakać na bardzo wysokim poziomie!
Co roku o teuj porze Austriacy prezentowali się bardzo dobrze a teraz ?
Zadziwiająco słabo skaczą, czyżby trener nie miał pomysłów już ?
A może powielanie wciąz tych samych metod już nie skutkuje ?
Ale co ja się nimi przejmuję niech utrzymają taki poziom i zimą a będzie OK :))
Nasi tego lata górą koszą ich równo :)
Gregor to tylko człowiek a jak każdy człowiek może mieć rok czy sezon do bani:)
(03.09.2010, 16:31)
daf
"Ten czas spędził na łonie natury (...)" hmmm, sielanka. Niektórzy to mają dobrze...
(03.09.2010, 14:31)
?
Jak mógł zrezygnowac ze startu w Hakubie, skoro nie miał go w planie
(03.09.2010, 12:21)
FAN SINKOVECA
nie przepadam za schlirenzauerem, ale to geniusz. niektórzy mówią, że się spalił, a spaleniem nazywają zajmowanie miejsc na podium pś i zdobywanie medali mistrzostw. dla tych co uważają, że shclierie się skończył: wy się nawet nie zaczęliście.
(03.09.2010, 12:16)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Schlierenzauer: Treningi odbywają się zgodnie z programem
Schlierenzauer: Treningi odbywają się zgodnie z programem

Schlierenzauer: Treningi odbywają się zgodnie z programem

Kalendarium
Berkutschi.com
Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
17.8.2024
23:50
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich