Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020
Frenstat HS-106
LGP-k

Zawody Finnjumping Cup w Lahti nie doszły do skutku, jednak pokrótce udało się nam porozmawiać z Janne Ahonenem, który w tym jednym konkursie w swojej rodzinnej miejscowości zamierzał brać udział. Zapraszamy do lektury wywiadu!


Skokinarciarskie.pl: Co u ciebie słychać latem?

Janne Ahonen: Wszystko w porządku. Spędzam czas zupełnie zwyczajnie na treningach.

Skokinarciarskie.pl: Czy jesteś zadowolony ze swojej obecnej formy?

J.A.: Nie narzekam. Jest taka, jaka powinna być.

Skokinarciarskie.pl: Jak udała się operacja kolana, którą przeszedłeś w początku czerwca?

J.A.: Bezproblemowo. To był drobny zabieg, po którym przechodziłem kilkutygodniową rehabilitację. W niespełna miesiąc po zabiegu byłem już w stanie wykonywać normalne ćwiczenia i treningi.

Skokinarciarskie.pl: Czy w tej chwili z tym kolanem wszystko jest już w porządku? Nie czekają cię żadne dodatkowe zabiegi w przyszłości? Kontrole?

J.A.: Nie, jego stan nie wymaga już żadnych zabiegów.

Skokinarciarskie.pl: Jak spędziłeś czas po zakończeniu sezonu aż do teraz?

J.A.: W kwietniu miałem urlop, trening zacząłem w maju - zdążyłem więc odbyć sporo treningów przed operacją, także na skoczni. Później była przerwa spowodowana zabiegiem i rehabilitacją.

Skokinarciarskie.pl: Czy sprawa kolana wpłynęła na twoje starty w zawodach drag racing?

J.A.: Nie. W maju zdążyłem wystartować w dwóch konkursach, gdzie odniosłem zwycięstwo oraz byłem ósmy. Potem brałem udział w jeszcze jednych zawodach, gdzie zająłem piąte miejsce.

Skokinarciarskie.pl: Jakie są twoje plany na dalszą część lata? Nie bierzesz udziału w Finnjumping Cup...

J.A.: Zamierzam wystąpić podczas zawodów Letniej Grand Prix w Hinterzarten - zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym. Będzie to prawdopodobnie mój jedyny występ podczas tegorocznej LGP. Może wezmę też udział w ostatnich konkursach, ale nie jestem jeszcze pewny.


Skokinarciarskie.pl: Poproszę cię o podsumowanie sezonu zimowego - czy jesteś zadowolony czy może rozczarowany swoją dyspozycją?

J.A.: Generalnie było OK. W Turnieju Czterech Skoczni zająłem drugie miejsce i miałem szansę na zwycięstwo. Moim drugim celem były igrzyska olimpijskie: na średniej skoczni byłem czwarty, co było takim przeciętnym osiągnięciem; na dużej skoczni za to doznałem kontuzji, przez co końcówka sezonu była już raczej takim męczeniem się i próbowaniem na siłę. Bez tej kontuzji sezon uznałbym za całkiem przyzwoity - choć z drugiej strony myślę, że nie spodziewałem się jakiegoś super występu. Niczym nie zaskoczyłem, ale też niczym szczególnym raczej nie rozczarowałem.

Skokinarciarskie.pl: Czy ciężko było dogonić czołówkę zimą?

J.A.: To, samo w sobie, nie było trudne, ale sezon jako taki był ciężki z tego względu, że od lata począwszy wszyscy spodziewali się, że Ahonen wraca do skoków i na pewno wygra złoto olimpijskie. Od sezonu letniego czułem wywieraną na siebie presję, przez co już samo przygotowanie do sezonu zimowego było ciężkie. Rzecz jasna, cały sezon, kiedy wszyscy oczekiwali ode mnie cudów, też nie był łatwy. Pod tym względem następna zima i przygotowania do niej z pewnością będą o wiele lżejsze niż rok temu.

Skokinarciarskie.pl: Czy to oznacza, że teraz tej presji jest mniej?

J.A.: Jest. Teraz wszyscy wiedzą, że kiedy Ahonen skacze dobrze, wtedy odnosi sukces; kiedy Ahonen skacze słabiej, wtedy nie wygrywa. I tyle.

Skokinarciarskie.pl: Jakie w takim razie masz cele na następną zimę?

J.A.: Dwie imprezy są dla mnie najważniejsze: jak zawsze Turniej Czterech Skoczni i Mistrzostwa Świata w Oslo. Zamierzam skupić się przede wszystkim na nich i do nich się przygotowywać.

Skokinarciarskie.pl: Czy zobaczymy cię we wszystkich konkursach Pucharu Świata?

J.A.: Z pewnością nie. Sezon rozpoczynam normalnie w Kuusamo, a później się okaże.

Skokinarciarskie.pl: Jak twoja rodzina stosunkuje się do tego, że tata i mąż znów jest ciągle poza domem?

J.A.: Jakoś sezon zimowy minął pod tym względem bez problemów. Prawdę powiedziawszy, teraz, kiedy znów skaczę, więcej bywam w domu niż podczas tego jednego roku, kiedy nie trenowałem. Wówczas ciągle musiałem gdzieś jeździć i brać udział w różnych uroczystościach. Teraz mogę po prostu powiedzieć, że nie mogę przyjąć zaproszenia, ponieważ muszę trenować.

Skokinarciarskie.pl: Jak zapatrujesz się na kwestię przyszłości swojej kariery - innymi słowy: jak długo zamierzasz skakać?

J.A.: Jeden sezon na raz. Skaczę w sezonie 2010-2011, a na wiosnę przyjrzę się sytuacji i zdecyduję, czy zamierzam kontynuować. Wezmę pod uwagę całokształt swojego występu zimowego i przede wszystkim to, czy mam dość motywacji, żeby ponownie rozpocząć poważne treningi. Pod względem fizycznym wciąż czuję się dobrze, organizm wciąż jest w wysokiej formie.

Skokinarciarskie.pl: Dziękuję za rozmowę!


Rozmawiała Katarzyna Clio Gucewicz, zdjęcia Magdalena Głowińska.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2010 - wszystkie artykuły
Komentarze
1
a co on taki skromny i mało złośliwy? Ja
nne dobrze się czujesz?
(21.07.2010, 14:51)
daf
@Zulu
Niestety jednak takim ludziom łatwo się pokazać, bo kampania negatywna jest na ogół skuteczniejsza niż program. I na tej zasadzie swoje 5 minut w polityce miał niejaki Andrzej L. Na szczeście wszystko wskazuje na to, że zupełnie spokonie o tych minutach możemy mówić w czasie przeszłym.
(21.07.2010, 13:34)
kibic 147
nowocześnie się prezentuje ten grafitowy igelit
(20.07.2010, 23:01)
Zulu
@anika i @ FAN SINKOVECCA
wiecie po czym poznać nieudacznika i miernotę? po tym, że krytykuje wszystkich dookoła niczego wszakże nie wymagając od siebie.
(20.07.2010, 22:03)
rozmus
skoro nie wszyscy znaja jane ahonena to proponuje redakcji zamieszczenie wywiadu z kims bardziej znanym jak np. miką kojonkoskim. wtedy komentarzy bedzie ze 40 i prawie wszystkie beda slodkie...
(20.07.2010, 20:32)
Fanka-f
@FAN SINKOVECA

Żenada twój podpis, to po pierwsze.
Po drugie nie krzycz, krzykaczu tutaj bo te wielkie litery świadczą o tym że jesteś urodzony krzykacz, nic cię nie upoważnia abyś tutaj wchodził, krzyczał na Redaktora tej strony, obrażał go i pisał to co piszesz czyli zero sensu.
Po trzecie jeśli ta strona jest tak niszowa jak twierdzisz i tak cię wszystko tutaj razi, to co ty tutaj robisz ? Nie wchodź tutaj, nie komentuj bo twoje komentarze są żenująco o bardzo niskim poziomie.
Potrafisz tylko obrażać Redaktora tej strony a sam nie potrafisz nic składnie i prawidłowo napisać, zwracasz innemu uwagę na pisownię a sam nie potrafisz się prawidłowo wysławiać.
Wchodzisz tutaj od jakiegoś czasu i niczego nie wnosisz do tematu a tylko obrażasz i wrzeszczysz jak rozwścieczony byk.
Chyba potrzebujesz pobytu w jednym pięknym miejscu i to wyjdzie tobie na zdrowie a to miejsce nosi nazwę "Akademia Śmiechu bez klamek " .....
A teraz główkuj co to za miejsce.
(20.07.2010, 16:26)
FAN SINKOVECA
KAŻDY MA PRAWO WYRAZIĆ SWOJE ZDANIE, NAWET JEŚLI LUBI PRZEŚFITUJĄCE (SWOJĄ DROGĄ CO TO ZNACZY) BLUZKI Z NAPISEM.

PS TO TIPSY SIĘ NAKLEJA?
(20.07.2010, 16:09)
lola
@anika_
może miała założyć obcisłą mini, prześfitującą bluzeczkę z napisem "I love you" , lakierowane szpilki a na paznokcie nakleić tipsy...
to by Cię usatysfakcjonowało i poprawiło wrażenia estetyczne?
(20.07.2010, 15:46)
anika_
ahonnen wyglada ok, za to pani przeprowadzajaca wywiad mogla by sie lepiej ubrac i uczesac!
(20.07.2010, 13:36)
FAN SINKOVECA
KILKA WPISÓW NA BLOGU, NIE WNOSZĄCYCH NIC DO ŻADNEGO TEMATU I PARĘ ARTYKUŁÓW DO NISZOWEJ STRONY INTERNETOWEJ O SKOKACH NIE CZYNI CIĘ REDAKTOREM. ZA TO BŁYSNĄŁEŚ POCZUCIEM HUMORU W SWOIM POŚCIE, GRATULUJĘ. JAKO REDAKTOR POWINIENEŚ SIĘ ZA TO NAUCZYĆ SKŁADAĆ POPRAWNE ZDANIA W POLSKIM JĘZYKU, ŻYCZĘ WIĘC POSTĘPÓW W TYM ASPEKCIE. TERAZ JUŻ MOŻESZ SKASOWAĆ MÓJ KOMENTARZ.
(20.07.2010, 13:18)
Fanka-f
A co ma piłka nożna do skoków ? :))))
(20.07.2010, 11:20)
uskotko
A piłka jest okrągła, zaś bramki są dwie. Joł.
(20.07.2010, 10:33)
Fanka-f
Bardzo ładny i interesujący wywiad.
Zawsze chętnie czytam wywiady ze znanymi zawodnikami.
Analizujac jego całą karierę można powiedzieć, że miał zwyczajnego pecha do IO.
Ma medale w drużynie ale nie ma ani jednego medalu indywidualnego choć nie jednokrotnie był bardzo dobrze przygotowany do tej imprezy nigdy nie udało mu się zdobyć medalu indywidualnie.
Normalny pech.
Ale cóż zrobić to sport a w sporcie różnie to bywa.
(20.07.2010, 09:14)
Jarek Gracka
jako redaktor nie powinienem pisać, że komentarz podpisany jako Fan Sinkoveca jest żenujący, nie na poziomie i w ogóle wstyd, że ktoś taki komentuje w ten sposób, więc nie napiszę.
(20.07.2010, 08:01)
krwisty
Mnie się wywiad podobał dlatego, że szanuję Aho za mega osiągnięcia w tej dyscyplinie. Fajnie, że jest Clio, która przeprowadziła dla nas ten faktycznie świeżutki i cieplutki wywiad.
(20.07.2010, 00:10)
FAN SINKOVECCA
NIE ZNAM TYPA. MOGLIBYSCIE PRZEPROWADZIC WRESZCIE WYWIAD Z JAKIMS ZNANYM SKOCZKIEM A NIE CO CHWILA JACYS NASTOLETNI FINOWIE ALBO NORWESCY NIEUDACZNICY. TEN MŁODZIASZEK NAWET NIE WYRAZA ZADNEGO SZACUNKU DLA PROWADZACEJ TEN (SWOJA DROGA ZENUJĄCY) WYWIAD, SWOJA OBOJETNOSC MANIFESTUJAC TRZYMANIEM REKI W LEWEJ KIESZENI. NIE MOWIAC JUZ O ZDJECIU OKALAROW "PRZECIWSLONECZNYCH" , KTORE NOSI TAK NAPRAWDE BY WYRYWAC NAIWNE BLACHARY LAMBADZIARY.
(19.07.2010, 21:30)
Zula
Z całym szacunkiem do Janne ... ale jego powrót do skoków po rocznej przerwie był dla mnie bezcelowy. Nic w zeszłym sezonie nie zwojował i jeszcze nabawił się kontuzji.
(19.07.2010, 21:02)
...
dzięki za świeżutki, cieplutki wywiad z Janne!
(19.07.2010, 18:02)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Ahonen: Wszyscy oczekiwali, że Ahonen wygra złoto olimpijskie
Ahonen: Wszyscy oczekiwali, że Ahonen wygra złoto olimpijskie

Ahonen: Wszyscy oczekiwali, że Ahonen wygra złoto olimpijskie

Kalendarium
Daniel-Andre Forfang
Dziś urodziny obchodzą:
Agata Stare (1998)
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Raporty specjalne - wszystko w jednym miejscu
Zainteresowała Cię tematyka najnowszego artykułu i chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasze raporty specjalne...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich