Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Narodowa kadra skoczków prowadzona przez Łukasza Kruczka pierwsze treningi przed kolejnym sezonem ma już za sob±. Skoczkowie stawili się w Szczyrku niemal w komplecie; zabrakło tylko chorego Łukasza Rutkowskiego.

- W akcji szkoleniowej nie wzi±ł udziału Łukasz Rutkowski, który niestety jest chory i bierze antybiotyki. Zakopiańczyk doł±czy do grupy po powrocie do zdrowia - tłumaczy nieobecno¶ć swojego podopiecznego trener Łukasz Kruczek.

Trening zawodników w tak wczesnej fazie przygotowań polega nie tyle na powtarzaniu skoków, co na zajęciach poza skoczni±.

- Głównym punktem treningu było zorganizowanie grupy i spokojne wej¶cie w trening. Najważniejszymi treningami nie były, jak to zwykle dla skoczków, skoki na skoczni, a zajęcia poza ni±. Trenowali na hali, siłowni, odbyli marszobieg w górach. Ważne było także dopasowanie sprzętu, aby wszystko grało od pierwszych zajęć na skoczni. Ponadto Kamil Stoch i Krzysztof Miętus zrealizowali zaległe badania lekarskie w warszawskim Centralnym O¶rodku Medycyny Sportowej - opowiada o przebiegu treningów Kruczek.

- Oczywi¶cie nie zapomnieli¶my o skakaniu, wykorzystali¶my w minionych dniach skocznię K-70. Większa na razie z powodu wody jest trudna do użytkowania, jednak i tak nie była zaplanowana na ten tydzień. Od ¶rody zawodnicy trenowali na skoczni pięć razy - kontynuuje.

- Mimo trudno¶ci pogodowych udało się zrealizować wszystkie zadania. Zawodnicy prezentowali się nieĽle od strony fizycznej. Na skoczni również spisywali się przyzwoicie, chociaż u niektórych poziom skoków z zimy uległ obniżeniu. Można podsumować, że wej¶cie w trening było dobre, ale prawdziwe trenowanie dopiero się zaczyna - zakończył trener kadry.

Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmików z treningów:



Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2010 - wszystkie artykuły
Komentarze
krwisty
@kamas91 Rafał ¦liż
(27.05.2010, 18:22)
Fanka-f
Ja mam do gór 600 km :) i raz do roku tam jadę na urlop:)
(27.05.2010, 16:12)
kamas91
Kto skoczył 63m w I filmiku? Miętus?
(27.05.2010, 11:59)
cobra11
Jeju, jak wy macie dobrze. Ja do gór to mam z 250 km
(26.05.2010, 21:29)
Fanka-f
Sorki!
BYł w poniedziałek ale póĽnym wieczorem z trenerem aby sprawdzić warunki na skoczni a sa powodzie więc nie wesoło to wygl±da.
Ale skakał już we wtorek widac żadna pogoda dla Mistrza nie straszna:)
(26.05.2010, 12:27)
Fanka-f
Adam był w poniedziałek w Szczyrku na treningu już i skakał na skoczni na nartach o 5 cm krótszych jak podaje konkurencja zupełnie dobrze mu szło.
(26.05.2010, 08:12)
granda6
No i pech.Byłem o 12.No ale tak wyszło bo rano miałem załatwienia.Pojechałem z Cieszyna o 10 w Bielsku wsiadłem na Szczyrk i przed 12 tam byłem.Akurat zaczęło padać i wiaterek był.Jakie¶ zawody z pilarkami bo wycinali rzeĽby.No i znaj±c życie pogoda na pewno jest teraz lepsza i skacz±.narka
(25.05.2010, 14:45)
krwisty
@granda6 Adam jak i reszta kadry mog± zacz±ć z samego rana (ok 8,9,10), tak jak to maj± w zwyczaju. Gdyby sytuacja była analogiczna do pi±tkowej, to na popołudniowy trening (ok.14) też możemy liczyć. Dokładnych godzin nie znam.
Jakby¶ jechał jutro, to proszę weĽ aparat i popstrykaj dla nas jaki¶ fotek z treningu Ok? Możemy liczyć na Ciebie?
(24.05.2010, 13:15)
granda6
Adam ma być dzi¶ ale czy od razu trenować to nie wiem.Jutro również kadra ponownie.Jutro chyba się wybiorę na trening o ile pogoda będzie spoko.I pytanko o której zaczyna się poranny trening lub jakikolwiek jutro?
(24.05.2010, 11:13)
krwisty
@czarnylis Wolałbym osobi¶cie skrót NB. Skoro jednak upierasz się ponownie, to niech będzie po Twojej my¶li. W drodze wyj±tku przyjmuję tylko dzisiaj skrót NDiB;-)

Z tego co wiem, to chyba koniec trybun siedz±cych, po drugiej stronie maj± być miejsca stoj±ce. Chyba, że się co¶ w tej materii zmieniło, to mnie może kto¶ o¶wieci? Trybuny te powstaj± etapami na pocz±tku powstały te większe ¶rodkowe, a potem zaraz przy wyj¶ciu powstała ta mniejsza czę¶ć trybun.
(23.05.2010, 23:27)
Fanka-f
@maly

Nie ¶pij :) Adam nie trenuje z kadr±.
Pobudka.
.... .......................
T e filmiki super a kto zrobił podkład muzyczny ?
(23.05.2010, 17:09)
czarnylis
To dopiero pocz±tek pocz±tku przygotowań do kolejnego sezonu, więc nic konkretnego od Łukasza się nie dowiemy. Ważne, że wszyscy zdrowi (liczę że Ruta szybko wydobrzeje).
@NDiB Krwisty mam dla Ciebie pytanie i zadanie.
Zadanie - odszyfruj skrót przy Twym nicku :)
Pytanie - widzę na filmiku co¶ na kształt trybun. Możesz napisać kiedy one powstały i czy nadal rosn±? Czy będzie to pełne "U" wokół wybiegu?
(23.05.2010, 11:27)
mały
A adam skakał i jak daleko skakał pozdrowienia
(23.05.2010, 08:31)
piotr186
filmiki s± jakie s± ale dobre i tyle.
(22.05.2010, 22:00)