TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
14.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Aż 96 zawodników z 26 krajów zgłoszono na Mistrzostwa ¦wiata Juniorów w skokach narciarskich, które odbęd± się w najbliższych dniach w Hinterzarten. W¶ród nich jest pi±tka Polaków: Bracia Grzegorz i Krzysztof Miętusowie, Klemens Murańka, Andrzej Zapotoczny i Dawid Kubacki.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
W zawodach weĽmie udział tylko czwórka naszych reprezentantów, jeden z nich dostanie być może szansę tylko w zawodach drużynowych. My liczymy najbardziej na naszego kadrowicza - Krzy¶ka Miętusa, choć pozostaje w kwestii marzeń medal indywidualny...

Konkurencja jest duża. Austriacy wystawili bardzo mocny skład z liderem klasyfikacji CoC Michaelem Hayboeckiem i kadrowiczem Mario Innauerem. Jest także obrońca tytułu sprzed roku - Lukas Mueller.

Także Niemcy mog± liczyć się w walce o medale. Zwłaszcza drużynowo, choć nie bez szans s± tacy zawodnicy jak Pascal Bodmer, czy Tobias Bogner.

W¶ród Finów pojawił się 20-letni Ville Larinto, u Włochów jest Diego Dellasega, który niedawno triumfował w zawodach CoC w Sapporo. Nie należy skre¶lać też Karelina z Rosji, czy Słoweńców Prevca i Kramarsica. O niespodziankę może pokusić się także Amerykanin Peter Frenette.

Do¶ć zaskakuj±co słabo wygl±da skład Norwegów: Engen, Fannemel, Grimsrud, Halvorsen czy Johansson to nie s± nazwiska nawet drugiego sortu. Wszystko jednak zweryfikuje skocznia. Czego¶ więcej dowiemy się na pewno po wtorkowych treningach.

Program M¦J mężczyzn:

wtorek, 26.01.2010
16:00 - oficjalny trening

¶roda, 27.01.2010
17:00 - oficjalny trening

czwartek, 28.01.2010
16:00 - konkurs indywidualny

pi±tek, 29.01.2010
18:30 - oficjalny trening

sobota, 30.01.2010
16:00 - konkurs drużynowy


Program M¦J kobiet:

¶roda, 27.01.2010
09:00 - oficjalny trening

czwartek, 28.01.2010
12:00 - oficjalny trening

pi±tek, 29.01.2010
16:00 - konkurs indywidualny


W telewizji będzie można zobaczyć konkurs indywidualny panów 29.01.2010 r. o godz. 16:00 na kanale EuroSport 2.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
P. Bodmer
Niemcy
2
T. Bogner
Niemcy
3
M. Eisenbichler
Niemcy
4
S. Leyhe
Niemcy
5
F. Schoft
Niemcy
6
M. Hayboeck
Austria
7
M. Innauer
Austria
8
B. Koch
Austria
9
L. Mueller
Austria
10
F. Schabereiter
Austria
11
A. Baldin
Białoru¶
12
A. Muravitski
Białoru¶
13
Y. Mytskaniuk
Białoru¶
14
D. Funtarov
Bułgaria
15
B. Pavlov
Bułgaria
16
V. Zografski
Bułgaria
17
U. Zamernik
Chorwacja
18
P. Farkas
Czechy
19
M. Kadlec
Czechy
20
C. Kozisek
Czechy
21
R. Kuban
Czechy
22
J. Mazoch
Czechy
23
S. Sammelselg
Estonia
24
V. Larinto
Finlandia
25
J. Maeaettae
Finlandia
26
S. Niemi
Finlandia
27
S. Saapunki
Finlandia
28
O. Valta
Finlandia
29
R. Lamy Chappuis
Francja
30
A. Mabboux
Francja
31
N. Mayer
Francja
32
J. Taillard
Francja
33
D. Cseke
Węgry
34
A. Csukovics
Węgry
35
I. Pungor
Węgry
36
A. Szilagyi
Węgry
37
F. Cecon
Włochy
38
A. de Crignis
Włochy
39
D. Dellasega
Włochy
40
R. Dellasega
Włochy
41
M. Lunardi
Włochy
42
Y. Harada
Japonia
43
S. Hosoda
Japonia
44
K. Ito
Japonia
45
K. Sakuyama
Japonia
46
Y. Sato
Japonia
47
A. Kapesbayev
Kazachstan
48
A. Khashirov
Kazachstan
49
R. Kuryavskiv
Kazachstan
50
E. Levkin
Kazachstan
51
A. Pchelintsev
Kazachstan
52
J. Park
Korea Pd.
53
O. van den Aalst
Holandia
54
R. de Wit
Holandia
55
K. Engen
Norwegia
56
A. Fannemel
Norwegia
57
S. Grimsrud
Norwegia
58
E. Halvorsen
Norwegia
59
R. Johansson
Norwegia
60
D. Kubacki
Polska
61
G. Miętus
Polska
62
K. Miętus
Polska
63
K. Murańka
Polska
64
A. Zapotoczny
Polska
65
S. Corbos
Rumunia
66
S. Fulop
Rumunia
67
S. Kozma
Rumunia
68
R. Tudor
Rumunia
69
A. Vormicu
Rumunia
70
S. Bychkov
Rosja
71
G. Chervyakov
Rosja
72
I. Hazetdinov
Rosja
73
P. Karelin
Rosja
74
A. Sardyko
Rosja
75
J. Hvala
Słowenia
76
D. Judez
Słowenia
77
M. Kramarsic
Słowenia
78
L. Leban
Słowenia
79
P. Prevc
Słowenia
80
V. Anken
Szwajcaria
81
P. Egloff
Szwajcaria
82
M. Grigoli
Szwajcaria
83
A. Schuler
Szwajcaria
84
P. Lichy
Słowacja
85
D. Sindler
Słowacja
86
S. Ekman
Szwecja
87
I. Cintimar
Turcja
88
S. Karta
Turcja
89
F. Yuksel
Turcja
90
Y. Dysko
Ukraina
91
V. Veredyuk
Ukraina
92
A. Bliss
USA
93
C. Dodds
USA
94
P. Frenette
USA
95
W. Schott
USA
96
B. Wallace
USA

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2010 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jasiek96
A ja stawiam że będzie tak:
1. Bodmer
2. Prevc
3. Mueller
4. Miętus
5. Innauer
(26.01.2010, 20:42)
Martu¶ka
Moim faworytem jest Prevc. Polacy na pewno spisz± się dobrze, co rozbudzi nasze nadzieje, ale jak wiadomo u nas w ekipie bardzo ciężko jest zawodnikom pokonać t± linię junior-zawodnik P¦
(26.01.2010, 20:14)
simon
Nie wiecie czy na jakim¶ kanale oprucz na eurosporcie będ± mistrzostwa juniorów .
(26.01.2010, 20:13)
simon
Bodmer wygra !
(26.01.2010, 20:11)
michal
A mnie z tych wszystkich zawodników najbardziej cieszy obecno¶ć Chorwata w końcu z jakiego¶ nowego kraju pojawia się skoczek mam nadzieję że do 50 się zakfalifikuje
(26.01.2010, 17:28)
Evill
Typowanie Zografskiego po dwóch przyzwoitych PK do złota podobnie jak naszych Miętusów i Kotów mnie nie przekonuje jako¶... Zografski może być w 10, co biorac pod uwagę zaplecze w Bułgarii będzie i tak wielkim sukcesem. Ale medal? Bodmer czy Innauer mieli już tym roku takie miejsca w P¦ jak Bułgar w PK.
(26.01.2010, 16:04)
mapiarzyk
A bedzie live tutaj?
(26.01.2010, 14:05)
Daviido
Obstawiam pierwsz± pi±tkę:
1. Prevc
2. Mueller
3. Bodmer
4. Innauer
5. D. Delasega

Chociaż mam jeszcze alternatywę, ale to chyba bardziej prawdopodobne
(26.01.2010, 13:39)
...
To jest lista startowa treningów a nie konkursu. W konkursie może i Kot skakac przecież. Podobno tam pojechał. Lista była ustalana wcozraj.
(26.01.2010, 13:26)
dsf
Faworytami do podium s± dla mnie Karelin,Prevc,Innauer,Mueller, Bodmer w takiej kolejno¶ci
(26.01.2010, 13:10)
marioR
uuu Austria poza zasiegiem Bjoern Koch i Schabereiter rowniez moga miec medal w ind. bo Austria wystawia 5 ...
(26.01.2010, 12:55)
kibic147
@marek 32
NR1 z naszych jest Krzysztof Miętus, kadrowicz A, punktuje w P¦ od listopada i jedzie na IO Vancouver. Reszta to młodzieżowcy od Celeja z sukcesami w niższych ligach. Miał być też M.Kot ale widocznie nie prezentuje pełnej formy z poprzednich lat (rok temu srebro M¦J)
(26.01.2010, 12:24)
marek 32
wymieniacie Zografskiego jako faworyta a zapominacie o Grzegorze Miętusu, przecież to on faworyt jest głowny, jak można zapominać do jasnej ciasnej o Grzegozie Miętusu??? tacy was znawcy jak ze mnie w sumie!! różne pogł±dy mam, ale nie można w końcu tutaj w tym momencie nie zapominać o Grzegorze Miętusu!!!
(26.01.2010, 11:53)
...
Do USA raczej nikt nie jedzie
(26.01.2010, 11:31)
Adrianos
@daf
Faktycznie Rutek był 4. w 2007 (my¶lałem że był 3).
(26.01.2010, 11:20)
daf
@Adrianos
Rutek indywidualnie ma chyba tylko dwa 4 miejsca. Kot owszem - srebro. Ale mogę się mylić, bo pamięć zawodna jest. Oczywi¶cie nie liczę startów drużynowych, gdzie Rutek faktycznie miał br±z z Zakopanego.
(26.01.2010, 11:11)
Adrianos
typy na drużynówkę.
1.Austria
2.Niemcy
3.Słowenia
4.Polska
5.Włochy
6.Norwegia
7.Japonia
8.Finlandia
9.USA
1 0.Rosja
11.Szwajcaria
12.Czechy
13.Francja
14.Kazachstan
15.Rumun ia
16.Węgry
(26.01.2010, 11:09)
Adrianos
Moi faworyci to:
Pascal Bodmer - 12. miejsce w klasyfikacji P¦, murowany faworyt, jak rok temu Larinto, ale pamiętamy jak to się skończyło.
Lukas Mueller - broni tytułu, więc będzie mu ciężko, ale talent ma wielki.
Mario Innauer - przyzwoite starty w P¦, dobra forma.
Michael Hayboeck - ¶wietne występy w PK, tak jak Innauer, dobra forma.
Vladimir Zografski - 2 razy 9.miejsce w PK w Bischofschofen to nie przypadek, Bułgar osi±gn±ł niezł± formę i być może, będzie rewelacj± M¦J.
Ville Larinto - nie należy go skre¶lać, ma wielki talent, co udowodnił w poprzednim sezonie, choćby w Vancouver.
Diego Dellasega - wygrany niedawno PK w Sapporo, pokazuje że Włoch potrafi daleko skakać.
Roberto Dellasega - pierwsze punkty w P¦, co prawda skromne, ale jednak. Podobnie jak jego brat, może namieszać.
Kento Sakuyama - najlepszy z Japończyków, uważam go za niezły talent, może, choć nie musi, sprawić niespodziankę.
Anders Fannemel - 10.miejsce w Lillehammer(P¦) ¶wiadczy o jego talencie, co prawda wtedy mu podwiało, ale szczę¶cie jest po to, żeby je wykorzystać.
Krzysztof Miętus - dosyć regularnie zdobywa punkty P¦, więc dlaczego by go nie zaliczyć do grona faworytów M¦J. Krzysiu ma talent, co dobrze wiemy, więc może pójdzie w ¶lady Łukasza Rutkowskiego i Macieja Kota, którzy zdobywali medale na M¦J w ostatnich latach.
Pavel Karelin - Rosjanin potrafi daleko skakać. Obok Vassilieva, spisuje się najlepiej z Rosjan. Punktuje w P¦ dosyć regularnie, ostatnio nie startował, więc jest ¶wierzy i może się liczyć.
Peter Prevc - Ma chłopak talent, 14.miejsca w Zakopanem, dalekie skoki na treningach. Słoweniec może zdobyć nawet złoto na tych M¦J.



(26.01.2010, 11:06)
casprrr.
hm, naprawdę może być ciekawie. co prawda dla mnie było to do¶ć zaskakuj±ce, że wysłali Krzysztofa Miętusa, bo według mnie - a mogę się oczywi¶cie mylić - jeżeli mieliby¶my liczyć na dobry start tego zawodnika na IO, to powinien siedzieć w domu i trenować.
osobi¶cie stawiam na Prevca.
(26.01.2010, 10:51)
daf
@mimi
Mocne byłyby te składy, gdyby pojechali faktycznie wszyscy juniorzy.

@...
Faktycznie Celej rozważał możliwo¶ć zgłoszenia 6 skoczków. My¶lałem że jednak nie zdecydowali się zabierać Maćka (miał dojechać, więc taka możliwo¶ć była).
S± jakie¶ info co do USA? Nie, żebym napierał, że trzeba tam koniecznie kogo¶ wysłać, ale byłoby miło, jakby posłali tam jednak kogo¶ z juniorów. Inna rzecz, że z kim? Celej i Klimowski na M¦J, Kruczek albo w Niemczech na lotach albo trenuje ze Stochem, Rutkiem i Hul± - Fijas pewnie wówczas na odwrót.
Jedyna możliwo¶ć, że chłopaków na lotach startował będzie Lepistoe lub Mateja a Fijas pojedzie do USA. Decyzje co prawda pewnie już dawno zapadły, ale JAKIE???
(26.01.2010, 10:44)
...
Mocne składy? Chyba żartujesz. Składy jak zwykle. Popatrz w jakiej formie jest Larinto. A Dellasega czy Zografski to mocni?
W sumie każdemu może tam podwiać ... lub "unikn±ć" kontroli TD ;)))
(26.01.2010, 10:21)
mimi
Bardzo mocne składy!!!
Moim zadaniem to najlepsze składy od lat w M¦J w skokach.
Najlepsi z nich to Bodmer,Mueller,Innauer,Hayboec k,
Zografski,Larinto,Della sega,Miętus,
Prevc,Frenett e
(26.01.2010, 10:03)
...
A Bodmer wyszkolony przez Kuttina doszlifowany przez Horngachera i powoli sprowadzany do parteru przez Schustera. Ciekawe czy długo tak poci±gnie a czy będzie miał szczę¶cie i wróci na dodatkowy szlif do Horngachera przynajmniej po IO?
No i je¶li chodzi o Niemców, to ciekawe z kim teraz Schmitt trenuje. Czy znów Horngacher jest tak głupi, ze mu pomaga?
(26.01.2010, 09:54)
...
To wczorajsza lista. Nie da się zgłosić 6 skoczków oficjalnie. Może i pozwol± mu skoczyć, ale poza list±.
(26.01.2010, 09:45)
daf
Troszeczkę zaskakuje obecno¶ć Bodmera - kreowany w tym sezonie na lidera Niemców.
No i jednak ostatecznie nie zgłoszono Maćka Kota! Czyżby miał jednak jechać na loty?
(26.01.2010, 09:42)
...
Norwegia:
Przecież to skoczkowie norweskiej kadry młodziezowej.
Kogo niby mieli wysłać Pettersena? A że oni dzieci i młodziezy nie woż± po całym ¶wiecie, bo maj± dosyć porz±dnie skacz±cych seniorów, to już druga sprawa. Co z tego, że nikt nie zna ich dzieci skoro "z nico¶ci" potrafi wyskoczyć 22-24 latek gromi wszystkie nasze medialne gwiazdy, które na tle takiego skoczka okazuj± się kompletnymi przeciętniakami.
A je¶li chodzi o Fannemela to wygrał nawet zawody Pucharu Kontynentalnego czym w naszej ekipie możesiępochwalić tylko Grzegorz Miętus.
(26.01.2010, 08:00)