Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
27
28
29
30
wrzesień 2021
Najbliższe zawody
24.09.2021
Kandersteg HS-106
Alpen Cup

Jak wcze¶niej donosili¶my, istniała możliwo¶ć, aby tylko 2 naszych skoczków automatycznie miało miejsce w konkursach Pucharu ¦wiata. Niestety informacje potwierdziły się i w przyszłym sezonie Polska zakwalifikowana zostanie do grupy najsłabszych krajów. Nowe przepisy FIS dotycz± udziału głównie w kwalifikacjach do konkursów Pucharu ¦wiata. W my¶l nowych przepisów ograniczona zostanie liczba zawodników w nich startuj±cych. Od sezonu 2003/04 w eliminacjach do największych konkursów skoków będzie mogło wzi±ć udział maksymalnie 62 zawodników, w¶ród których będzie 50 najlepszych w klasyfikacji generalnej P¦, 5 najlepszych zawodników Pucharu Kontynentalnego, 5 zawodników gospodarzy konkursu i 2 zawodników z krajów, które zdobyły choćby jeden punkt w zawodach o P¦ w poprzednim sezonie tj.: Estonia czy Słowacja. Trzeba zaznaczyć, że zawodnicy zgłaszani do kwalifikacji nie musz± zajmować ustalonego miejsca "na dzień dzisiejszy", ale pod koniec każdego periodu, z których składa się sezon (aktualnie 6 periodów).


Nasi trenerzy i działacze nie s± zadowoleni z takiego obrotu sprawy. To jeszcze bardziej osłabi poziom naszych skoków narciarskich. Vice-prezes PZN, Paweł Nadarkiewicz uważa, że poza Małyszem jeste¶my słabi. "Jako działacz PZN, chciałbym, aby nasi zawodnicy mogli rywalizować z najlepszymi, ale jako organizator konkursu w Zakopanem popieram te zmiany, bo teraz o wiele łatwiej i szybciej będzie można przeprowadzić zawody". Apoloniusz Tajner stwierdził, że dzieli mu to kadrę na 2 czę¶ci - tych w P¦ i tych poza. Trener uważa, że jest to niesprawiedliwy podział. Okazuje się, że choć mamy podwójnego mistrza ¶wiata, to znaleĽli¶my się w grupie najsłabszych krajów, które mog± wystawić dwóch skoczków. "Moim zdaniem powinni¶my mieć prawo do wystawienia trzech zawodników" - powiedział Tajner na łamach "Sportu".
W ten sposób do P¦, przynajmniej na pocz±tku, wystawiani będ± jedynie dwaj nasi zawodnicy: Adam Małysz i Marcin Bachleda. Trener naszej kadry - Apoloniusz Tajner - nie wyklucza jednak, że czasem będzie mógł wymienić Bachledę na innego naszego reprezentanta. Zależy to tylko od jego aktualnej formy.
Nasi słabsi reprezentanci musz± szukać szansy zakwalifikowania się do startów w P¦ w Pucharze Kontynentalnym, z którego awansuje najlepsza pi±tka po danym okresie. Zmiany przepisów maj± zostać zatwierdzone na pocz±tku maja przez szefostwo FIS.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2003 - wszystkie artykuły
Komentarze
OrFo
no ja wiem, że gdyby to było takie proste to juz by było zrobione. problemy finansowe to inna para kaloszy, w dodatku brudna i obdeptana. wiem jak jest, ale tylko zauważam fakt - do czego takie zaniedbanie infrastruktury prowadzi.
(27.04.2003)
Emu
@ OrFo - inna sprawa, że u nas też po prostu s± problemy z infrastruktur±. Brakuje pieniędzy, sprzętu, mało skoczni, istniej±ce w złym stanie i często Ľle przygotowane... Sama małyszomania cudów nie zdziała. Póki co Małysz rzeczywi¶cie wspiera młodych skoczków, ale PZN niewiele robi w tym kierunku. Na pewno liczy się była wymiana igelitu w kompleksie Krokwi i odbudowa Lubawki, oby to nie było wszystko...
(27.04.2003)
OrFo
nie przesadzajmy, finowie nie ucz± się skakać na konkursach, tylko na treningach - tak się tworzy zaplecze dla najlepszych ;) konkursy pucharu ¶wiata dla młodych zawodników nie stanowi± niczego poza podstaw± motywacji. ale to nie jest złe - prosta sprawa: musisz być najlepszy, żeby tam wystepować. z psychologicznego punktu widzenia jest to poprawne.. gorzej z zawodnikami starszymi, którzy mog± poczuć się "zdegradowani" i wyprzedzani nawet w cocu przez dzieciaki d±ż±ce do sukcesu.
a co do polski - wiadomo, że współzawodnictwo jest podstaw± sportu i duż± motywacj±, a ja uważam, że jest za mało konkursów w kraju, za mało zmagań z przeciwnikami na tym samym, niższym stopniu zaawansowania. "dzieciaki" powinny więcej skakać "z sensem" a nie tylko na treningach [chociaż oczywi¶cie wewn±trz drużyny też jest jakie¶ współzawodnictwo, ale mozna popa¶ć w rutynę]
(27.04.2003)
kaza
No i w jaki sposób my mamy mieć tak± drużynę jak np. Finowie, co?!!!

SERDECZNE POZDROWIENIA!!! =S
(27.04.2003)
emailowiec
i jak polska ma miec 2 małysza??
(27.04.2003)
OrFo
sport kastowy nam sie robi..
(27.04.2003)
Emu
@ Emilt - najgorsze jest to, że to już jest praktycznie eliminacja tych krajów z P¦ aż do ustalenia mniej drakońskich przepisów (np. - jeden skoczek dla krajów, które nie miały punktów w P¦). Przecież bidaki i tak s± za słabe, żeby znaleĽć się w czołówce COC... :(
(27.04.2003)
Emilt
I białorusini
(27.04.2003)
Emilt
czyli Austriacy wystawi± 11 skoczków a Kazachowie , Koreańczycy i Ukraińcy ano jednego
Paranoja!
(27.04.2003)
OrFo
hmmmmmm.. po czym poznać zł± fankę..? :P:P:P nie za bardzo w to wierzę, ale może, może się chłopak zbierze w sobie.. 0:)
prędzej już bym tam widziała norwesko-austriacki szturm na z góry upatrzone pozycje..
(27.04.2003)
munklia
Hehe, miałam na my¶li bardziej optymistyczn± wersję, czyli zakwalifikowanie się przez Peksiego do P¦ via kontynental ;)
(26.04.2003)
OrFo
ta, w cocu pewnie będzie, ale nie s±dzę by prestiż coca wzrósł do tego stopnia żeby go puszczali w tv ;) afinowie dziwnym trafem do zakopanego nie jeżdż± na kontynental.. :S
(26.04.2003)
munklia
@OrFo
Wygl±da na to, że zmniejszono dodatkow± kwotę startow± dla kraju organizuj±cego z 10 do 5 :-/ Ale Peksi może się przecież zakwalifikować w COCu :)
(26.04.2003)
OrFo
teraz mnie zastanowiło: zmieniaj± się zasady dzikich kart dla zawodników "miejscowych"? czy nadal mog± cincy startować w p¶ u siebie? bo jak nie to juz nigdy peksiego nie zobaczę :/
(26.04.2003)
munklia
@Ewa
Nasi beda musieli ciułać punkty w COC. Poza tym Bachledę mamy tylko w pierwszej periodzie, jak będzie słaby to i on wypadnie.
(26.04.2003)
Pawko
Lipa!!! Po k***e takie jebnięte zasady??? Mamy Małysza i jeszcze najsłabsi jeste¶my??? Ch**ostwo. Powinni dać szanse słabszym. Nie wiem tylko dlaczego tak chcecie dać szanse matei przecież on nie umie dobrze skakać w konkursieOd moderatora: ostrzeżenie. Piszesz niegłupie rzeczy, ale przestań rzucać mięsem. Z góry dziękuję.
(26.04.2003)
Ewa
To ja już nic nie rozumiem... To sk±d mamy móc wystawić jakiegokolwiek innego skoczka, jeżeli Bachleda musi ciułać punkty, a nikogo innego nie możemy wystawić?
POza tym to jest w ogóle bez sensu, żeby tylko pierwsza 50-ka (plus... itd.) mogła do kwali. Skład poszczególnych konkursów będzie teraz strasznie podobny.
(26.04.2003)
Dorota
@Emu: Przecież wła¶nie ma nie być żadnych kwot startowych! Niezależnie, jak daleko zajdzie Bachleda, nie przybędzie nam od tego nawet jeden zawodnik. Każdy teraz sam musi sobie zapracować na udział w P¦. Tak przynajmniej z tych przepisów wynika.
(26.04.2003)
Emu
Tak ws kwestii Polaków... Tyle się ostatnio mówiło, że olaboga, oni nie potrafi± skakać, niechby kogo¶ innego spróbować (zwłaszcza po sukcesach w COC się mówiło :)) - wygl±da na to, że Rutkowski i Sobczyk szansy na razie nie dostan±.
Inna sprawa, że "Marcin musi ciułać pkt przez cały sezon żeby nie wypa¶ć z pierwszej 50-tki" - może w którym¶ periodzie nawet uciuła na tyle, że nam podnios± kwotę startow±? Marzenie... ;)
(26.04.2003)
Szym
No i bardzo dobrze - trzeba sobie wyskakać udział w tak frekfencyjnych startach jak P¦, a... well... dużo naszym chłopakom brakuje... niestety- niech sie podszkol± w kontynentalnym to jest impreza dla nich (choć też raczej kiepsko wypada:-( )- P¦ tylko dla Adama.
(25.04.2003)
adam_int
Moja nowa strona o Adamie Małyszu zapraszam na http://strony.wp.pl/wp/adam_in t
(25.04.2003)
fanka Bernarka
Ej to jest impreza ¶wiatowej klasy nie dla jaki¶ podrzędnych skoczków typu Polacy.
(25.04.2003)
Emu
Troszkę mi ulżyło. Ale w ogóle nie wiem, sk±d pomysł ograniczania miejsc w kwalifikacjach. Przecież z założenia kwalifikacje s± po to, żeby konkurs nie ci±gn±ł się godzinami.
Pozostaje mieć nadzieję, że się wycofaj± z tego idiotycznego pomysłu.
(25.04.2003)
munklia
@Henio i Dorota
Dzięki za wyja¶nienie, musiałam nie zrozumieć Stawego. No to super :D Chociaż też dwa miejsca na kraj to przesada (mówię to, mimo, że najbardziej kibicuję "słabym" zawodnikom). I powinno być jak w kombi - za sam udział w M¦ :) Wtedy każdy kraj miałby przynajmniej jednego zawodnika i byłby ¶więty spokój...
(25.04.2003)
Dorota
@munklia: Pewnie, henio ma rację. Ten limit to Stawy sam wymy¶lił, bo tak mu wyszło z podliczenia.;) A co do Holandii i Słowacji, to bardzo dobrze, że będ±, im więcej krajów tym lepiej! :) Szkoda tylko, że inni mieli pecha, szczególnie Koreańczycy, których nie było w Willingen, bo w tym czasie występowali na Igrzyskach Azjatyckich. A też by pewnie z punkt zdobyli w tej wichurze.
(25.04.2003)
Adi.P.
Przepraszam z potknięcie chodziło oczywi¶cie o Estończyków,no i Holendrów.
(25.04.2003)
henio
ADI.P.
Czy zapomniałe¶,że były w tym sezonie konkursy i maj±c limit 4 skoczków nie wysyłali¶my nikogo lub jak w Planicy tylko jednego Małysza.(chociaż Sobczyk i Rutkowski chcieli jechać)
Munklia
My¶lę że nie ma limitu 62 zaw.Max może wystartować 60 +8 krajów X 2 zaw.= 76 skoczków
(25.04.2003)
munklia
Nie może być mowy o dwóch zawodnikach na każdy kraj, który punktował, gdyż prosta matematyka mówi, że 50+5+5=60 czyli w każdych kwalifikacjach zostaj± jeszcze tylko 2 miejsca. Nie wiem, jak oni chc± to dzielić...

@Adi P.
Jaki Łotysz punktował w P¦? :-/ Tam nawet skoczni nie ma...

@Dorota
Co to za wyrzuty w kierunku Mayra i Mesika? ;) Konkurs uznano, wyniki się licz± i będziemy mieć Słowację i Holandię w P¦ :D
(25.04.2003)
hinty
Mateja ma bardzo ładn± dziewczyne, wiec w±tpie żeby zainteresował sie jak±s inn±:)
(25.04.2003)
Adi.P.
Od pocz±tku sezonu Austriacy będ± mogli wystawić min. 13 zawodników w zawodach,totalna nuda.Pan Hofer nieżle to sobie ułożył.A Polacy maj±c dwóch zawodników w 50 maog± wystawić w konkursie 2,tak samo jak Łotysze,Słowacy , Korea,Kazachstan ,którzy w 50 nie maj± żadnego , ale punktowali w P.¦. Paranoja!
(25.04.2003)
henio
Zastępowanie Bachledy z założenia jest chore,
ponieważ Marcin musi ciułać pkt przez cały sezon żeby nie wypa¶ć z pierwszej 50-tki.
Jestem zdania że do PK na stałe należy wytypować dwóch najlepszych juniorów tj Rutkowski, Ciapała lub ew.Styrczula i Stoch a o pozostałe 2 miejsca powinny eliminacje rozegrać Sobczyk i kadrowicze Tajnera.
(25.04.2003)
XXXXXXXXXX2
to jest GŁUPIE!!!
dać tam jeszcze Pochwałe Mateję
(25.04.2003)
Dorota
@Emu: Z tymi 2 skoczkami to chyba nieporozumienie. Bo na 99% chodzi o to, że każdy z tych najsłabszych krajów może wystawić po 2 skoczków do kwalifikacji. A nie w sumie dwóch, to byłby przecież idiotyzm (kto miałby rozstrzygać, z których krajów maj± oni być?). A tak przy okazji, to z tych przepisów wynika, że ani Choi, ani Filimonow nie mog± w ogóle wystartować w P¦, bo Korea i Kazachstan nie zdobyły ani jednego punktu w ostatnim sezonie. Natomiast - o ironio! - takie prawo maj± Holendrzy, dzięki Mayrowi, który się jednorazowo załapał do "30" w wietrznym Willingen, zreszt± tak samo jak Mesik...
(24.04.2003)
Kasia
Bez sens... jak tak bedzie to bedzie do d...!!!
Hamskie to jest, ciekawa jestem kto wpadl na tak genialny pomysl. Wogole nie dadza szans tym slabszym, sprawdzenia siebie!!! >:(
(24.04.2003)
Emu
A mnie mało obchodzi kwota startowa dla POlaków, ale o co to chodzi z "2 skoczkami z krajów, które zdobyły choćby jeden punkt"??? Czyli jednocze¶nie Mayr, Choi, Filimonow i Mesik w kwalifikacjach nie mog± być? To mnie prawdziwie oburza, bo oznacza praktycznie już całkowit± eliminację tych najsłabszych krajów z P¦. A ja kocham międzynarodowo¶ć i nie chcę, żeby skoki były towarzystwem wzajemnej adoracji dla Niemców, Austriaków i Finów.
(24.04.2003)
Lukasz Bogucki
To znaczy, że Polskie skoki s± do bani!!!
Zamiast wydawać pieni±dze na 460 posłów w Sejmie, zmiejszyć Sejm do 100, a zaoszczę dzone pieni±dze wydać na budowę Skoczni.
(24.04.2003)
munklia
Sama koncepcja nie jest zła i zdaje egzamin w kombinacji norweskiej, tylko że jest jeden szkopuł - w kombinacji wszystko jest trochę bardziej skomplikowane i dzięki temu jest więcej dróg dostania się do P¦"A". To co tu proponuj±, wydaje mi się za proste i nie do przeskoczenia dla wielu zawodników. No a wiadomo, że teraz skoki s± sportem dla mas i nie można przeciętnym kibicom zbyt utrudniać reguł. Obiekcje pana Tajnera mnie ¶miesz±. Owszem, mamy mistrza ¶wiata, ale tak poza tym to jeste¶my najsłabszym krajem i zrozumienie tego prostego faktu mogłoby panu trenerowi tylko wyj¶ć na dobre. Po co utrzymywać fikcję o potędze polskich skoków?
(24.04.2003)
naj fanka Matei
ja chce Mateję w P¦!!! Bez niego skoki to nie skoki!!! Mateja Kocham cię!!!
(24.04.2003)
brak
Zgadzam się z trenerem.
(24.04.2003)
fanka Bernarka
Powinni¶ci się cieszyć że polscy skoczkowie będ± zakwalifikowani.Ja bym ich nie zakwalifikowała.
(24.04.2003)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stało się! Tylko Małysz i Bachleda w P¦
Stało się! Tylko Małysz i Bachleda w P¦

Stało się! Tylko Małysz i Bachleda w P¦

Najbliższe zawody
24 wrze¶nia 2021 (pi±tek)
10:00
LGP Hinzenbach
odprawa techniczna
16:15
LGP Hinzenbach
oficjalny trening
17:00
FIS Cup Lahti
odprawa techniczna
18:30
LGP Hinzenbach
kwalifikacje
20:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
25 wrze¶nia 2021 (sobota)
08:00
FIS Cup Lahti
oficjalny trening
09:00
FIS Cup Lahti
seria próbna
10:00
FIS Cup Lahti
konkurs ind.
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
14:30
LGP Hinzenbach
seria próbna
15:30
LGP Hinzenbach
konkurs ind.
26 wrze¶nia 2021 (niedziela)
08:00
FIS Cup Lahti
seria próbna
09:00
CoC Klingenthal
seria próbna
09:00
FIS Cup Lahti
konkurs ind.
10:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
1 paĽdziernika 2021 (pi±tek)
12:30
LGP Klingenthal
odprawa techniczna
14:00
LGP Klingenthal
trening K
16:00
LGP Klingenthal
kwalifikacje K
17:00
LGP Klingenthal
trening M
19:00
LGP Klingenthal
kwalifikacje M
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Ogl±daj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu
27.9.2021
17:05
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk,
28.9.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Wisła, Polska
28.9.2021
17:00
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
29.9.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Wisła, Polska
30.9.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
30.9.2021
23:00
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
1.10.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
1.10.2021
17:00
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Czajkowskij, Rosja
2.10.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Czajkowskij, Rosja
2.10.2021
13:30
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Czajkowskij, Rosja
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Ranking polskich skoczków
Który z Polaków zasługuje na występ w Pucharze ¦wiata, a nie jest brany pod uwagę przez nasz sztab szkoleniowy?
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich