Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Tradycyjnie przed rozpoczęciem nowego sezonu zimowego Polski Zwi±zek Narciarski zaprezentował kadrę skoczków narciarskich podczas konferencji prasowej. Podczas spotkania z dziennikarzami zawodnicy Adam Małysz, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch i Piotr Żyła, trenerzy Łukasz Kruczek i Robert Mateja oraz wiceprezes PZN Andrzej W±sowicz odpowiadali na pytania dotycz±ce przygotowań do sezonu i atmosfery przed startuj±cym w pi±tek Pucharem ¦wiata.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Zarówno szkoleniowcy, jak i skoczkowie podkre¶lali, że przygotowania do sezonu zostały praktycznie w pełni zrealizowane. Adamowi Małyszowi nie przeszkodziła nawet niegroĽna kontuzja, której nabawił się podczas Letniej Grand Prix. Zawodnicy kadry prowadzonej przez Łukasza Kruczka oddali do tej pory 66 skoków na ¶niegu, natomiast prowadzony przez Hannu Lepistoe Małysz - 78 skoków. Jest to nieco większa liczba niż przed poprzednim sezonem, jednak zdaniem trenerów - odpowiednia.

W sezonie 2009/2010 zdecydowanie najważniejsz± imprez± dla wszystkich zawodników będ± XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Adam Małysz nie ukrywał, że jego celem jest złoty medal. Pozostali zawodnicy nie skupiali się na wynikach i zgodnie podkre¶lali, że chcieliby po prostu dobrze skakać przez cały sezon.

Nie dało się oczywi¶cie unikn±ć pytań o zmiany w przepisach Pucharu ¦wiata. O zasadach zwi±zanych z rekompensatami punktowymi zarówno Małysz, jak i Kruczek wypowiadali się dyplomatycznie. Trener naszej kadry podkre¶lił, że nie s± ważne zasady liczenia punktów, a końcowe rezultaty. Z kolei najlepszy polski skoczek stwierdził, że pomysł jest dobry, ale trzeba go jeszcze dopracować.

Nieco większe emocje u "Orła z Wisły" wywołało pytanie o zmiany dotycz±ce wysoko¶ci nagród dla skoczków. Małysza zbulwersował przede wszystkim sposób wprowadzenia zmian - bez konsultacji z samymi zainteresowanymi, czyli zawodnikami. I o ile popiera wprowadzenie nagród dla nieco słabszych skoczków, to znaczne zmniejszenie wynagrodzeń dla najlepszych jest - jego zdaniem - nie fair.

Do Kuusamo jedzie cała obecna na konferencji szóstka zawodników - Adam Małysz, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Czterech z nich wyst±pi w konkursie drużynowym.

galeria zdjęć z konferencji prasowej »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
filip29
Wiekszosć z kibiców napewno nie może doczekać sie sezonu! ALE kibicujmy też innym naszym skoczkom nie tylko Adasiowi. Bo po ostatnim sezonie można powiedziec że mamy w miare równa dróżyne i nic nie mial bym przeciwko temu gdyby Stoch zostal mistrzem!!
(26.11.2009, 15:10)
Skoczek120
I oby przyniosło to efekt w VANCOUVER!!! :))
(25.11.2009, 23:43)
czarnylord
Fajnie by było, gdyby Małysz zdobył złoto, ale najbardziej licze na podium w drużynówce. :)
(25.11.2009, 20:19)
Damian
Mam pytanie do którego¶ z adminów. Wymieniliby¶cie się buttonem?
(25.11.2009, 20:12)
Dawcios4
Nie mogę się doczekać sezonu.Oby Ada¶ zdobył upragnione złoto.
(25.11.2009, 19:30)
pawel
@kuba_z_1994
Schmitt nie zdobędzie medalu.
(25.11.2009, 18:49)
...
O Schmittcie zapomnij, on już niczego nie zdobędzie.
(25.11.2009, 18:24)
kuba_z_1994
MAŁYSZ zdobędzie złoto na normalnej i złoto na dużej.
Ahonen 2 srebra.
Schmitt 2 br±zy.
Oby Gregor nic nie zdobył.
Aha i ADA¦ jeszcze Puchar i TN
(25.11.2009, 17:37)
karolinka
wygra!!!
(25.11.2009, 17:19)
pawel
@Bojar
Pierwszy trening będzie w czwartek
(25.11.2009, 16:30)
srebro
Adam złoto
(25.11.2009, 11:56)
sss
Bojar juz chyba w czwartek :)
(25.11.2009, 11:21)
Fanka
@ marcin12
I "Fankę" też, koniecznie. Leciałam z Adamem samolotem, to chyba mam do tego prawo ;-).
Czy my¶lisz, że Adam nie ma podczas zawodów co robić, tylko imiennie pozdrawiać Swoich (może nawet i najwierniejszych) fanów?!
(25.11.2009, 11:04)
Bojar
kiedy będ± pierwsze treningi?
(25.11.2009, 09:00)
marcin12
Adamie ja w to wierze ze br±zowego ani srebrnego medalu nie będzie bo będzie złoty i wszystko jest jasne bardzo cie pozdrawiam i życzę samych najlepszych skoków w Kussamo. Marcin Jakubas ja by¶cie mogli to powiedzcie Adamowi żeby pozdrowł mnie Marcina Jakubasa będę mu bardzo wdzięczny.
(24.11.2009, 22:02)
Piotr S.
@ legol
Masz całkowit± rację wysoko oceniaj±c Kamila. Moim zdaniem Kamil w ostatnich dwóch sezonach udowodnił,że ma silny charakter. On zawsze walczy do końca i potrafi się podnie¶ć po porażkach. Jego problemy miały różne przyczyny, ale nie słab± psychikę. Jeżeli Kamil zdecydował się na start mimo skręconej kostki (Kuopio 2008) czy nazwał upadek podczas treningu na dużej skoczni w Libercu "przejażdzk± po ¶niegu" to jednak trzeba tak± przyczynę wykluczyć. Zreszt± pracuje on z psychologiem i s± efekty tej pracy.
(24.11.2009, 15:18)
pawel
@ legol
Chyba musisz się inaczej podpisywać :)
(24.11.2009, 13:06)
Fanka
@ legol
cyt. A i z wielka niecierpliwoscia czekam na komentarz dziewczyny ktora lubi sie czepiac
Chyba nie piszesz o mnie? A może już tak spuchłam z dumy, po przewidzeniu wyników i skutków konkursu "kwalifikacyjnego" dla Norwegów, że w komentarzach poszukuję aluzji do moich skromnych (a jakże!) wypowiedzi? Był już nawet pomysł, że chyba się zabiję (sic!), jak przeczytam kolejn± czę¶ć podsumowania minionego sezonu ;-). Jak widać, żyję i mam się całkiem dobrze. Pozdrawiam.
Powiem, że ja też nie mogę się doczekać sezonu i tych cotygodniowych emocji. Być może nie zacznie się on dla nas jako¶ rewelacyjnie, ale mam nadzieję, że z upływem kolejnych tygodni będzie coraz lepiej. W końcu sezon 2000/2001 Adam zacz±ł od DSQ, a 2006/2007 - od miejsca poza "30-tk±". Jak było potem, chyba doskonale pamiętamy. Z kolei w sezonie 2003/2004 wyjechał z Kuusamo w koszulce lidera P¦ i ... po upadku w SLC już Go nie widzieli¶my :-(. Musi być dobrze!
(24.11.2009, 12:07)
legol
Stoch podobno jest w wysokiej formie i licze na niego ze pokaże w koncu na co go stać.A stać go niew±tpliwie na walke nawet o podia P¦, talent ma, tylko brakuje my psychiki.Licze tez na Rutkowskiego ze bedzie przynajmniej punktował,choć na niego licze najbardziej na mamutach.Styl jego lotu idealnie pasuje na mamuty tak samo jak K.Miętusa.Ci skoczkowie s± naszymi kandydatami na dobrych lotników.

A i z wielka niecierpliwoscia czekam na komentarz dziewczyny ktora lubi sie czepiac.
(24.11.2009, 11:57)
pati
Mam nadzeie że adam małysz zdobedzie medal