Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
27
28
29
30
wrzesień 2021
Najbliższe zawody
25.09.2021, godz. 09:45
Lahti HS-100
FIS Cup

Tradycyjnie przed rozpoczęciem nowego sezonu zimowego Polski Związek Narciarski zaprezentował kadrę skoczków narciarskich podczas konferencji prasowej. Podczas spotkania z dziennikarzami zawodnicy Adam Małysz, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch i Piotr Żyła, trenerzy Łukasz Kruczek i Robert Mateja oraz wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz odpowiadali na pytania dotyczące przygotowań do sezonu i atmosfery przed startującym w piątek Pucharem Świata.

Zarówno szkoleniowcy, jak i skoczkowie podkreślali, że przygotowania do sezonu zostały praktycznie w pełni zrealizowane. Adamowi Małyszowi nie przeszkodziła nawet niegroźna kontuzja, której nabawił się podczas Letniej Grand Prix. Zawodnicy kadry prowadzonej przez Łukasza Kruczka oddali do tej pory 66 skoków na śniegu, natomiast prowadzony przez Hannu Lepistoe Małysz - 78 skoków. Jest to nieco większa liczba niż przed poprzednim sezonem, jednak zdaniem trenerów - odpowiednia.

W sezonie 2009/2010 zdecydowanie najważniejszą imprezą dla wszystkich zawodników będą XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Adam Małysz nie ukrywał, że jego celem jest złoty medal. Pozostali zawodnicy nie skupiali się na wynikach i zgodnie podkreślali, że chcieliby po prostu dobrze skakać przez cały sezon.

Nie dało się oczywiście uniknąć pytań o zmiany w przepisach Pucharu Świata. O zasadach związanych z rekompensatami punktowymi zarówno Małysz, jak i Kruczek wypowiadali się dyplomatycznie. Trener naszej kadry podkreślił, że nie są ważne zasady liczenia punktów, a końcowe rezultaty. Z kolei najlepszy polski skoczek stwierdził, że pomysł jest dobry, ale trzeba go jeszcze dopracować.

Nieco większe emocje u "Orła z Wisły" wywołało pytanie o zmiany dotyczące wysokości nagród dla skoczków. Małysza zbulwersował przede wszystkim sposób wprowadzenia zmian - bez konsultacji z samymi zainteresowanymi, czyli zawodnikami. I o ile popiera wprowadzenie nagród dla nieco słabszych skoczków, to znaczne zmniejszenie wynagrodzeń dla najlepszych jest - jego zdaniem - nie fair.

Do Kuusamo jedzie cała obecna na konferencji szóstka zawodników - Adam Małysz, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Czterech z nich wystąpi w konkursie drużynowym.

galeria zdjęć z konferencji prasowej »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
filip29
Wiekszosć z kibiców napewno nie może doczekać sie sezonu! ALE kibicujmy też innym naszym skoczkom nie tylko Adasiowi. Bo po ostatnim sezonie można powiedziec że mamy w miare równa dróżyne i nic nie mial bym przeciwko temu gdyby Stoch zostal mistrzem!!
(26.11.2009, 15:10)
Skoczek120
I oby przyniosło to efekt w VANCOUVER!!! :))
(25.11.2009, 23:43)
czarnylord
Fajnie by było, gdyby Małysz zdobył złoto, ale najbardziej licze na podium w drużynówce. :)
(25.11.2009, 20:19)
Damian
Mam pytanie do któregoś z adminów. Wymienilibyście się buttonem?
(25.11.2009, 20:12)
Dawcios4
Nie mogę się doczekać sezonu.Oby Adaś zdobył upragnione złoto.
(25.11.2009, 19:30)
pawel
@kuba_z_1994
Schmitt nie zdobędzie medalu.
(25.11.2009, 18:49)
...
O Schmittcie zapomnij, on już niczego nie zdobędzie.
(25.11.2009, 18:24)
kuba_z_1994
MAŁYSZ zdobędzie złoto na normalnej i złoto na dużej.
Ahonen 2 srebra.
Schmitt 2 brązy.
Oby Gregor nic nie zdobył.
Aha i ADAŚ jeszcze Puchar i TN
(25.11.2009, 17:37)
karolinka
wygra!!!
(25.11.2009, 17:19)
pawel
@Bojar
Pierwszy trening będzie w czwartek
(25.11.2009, 16:30)
srebro
Adam złoto
(25.11.2009, 11:56)
sss
Bojar juz chyba w czwartek :)
(25.11.2009, 11:21)
Fanka
@ marcin12
I "Fankę" też, koniecznie. Leciałam z Adamem samolotem, to chyba mam do tego prawo ;-).
Czy myślisz, że Adam nie ma podczas zawodów co robić, tylko imiennie pozdrawiać Swoich (może nawet i najwierniejszych) fanów?!
(25.11.2009, 11:04)
Bojar
kiedy będą pierwsze treningi?
(25.11.2009, 09:00)
marcin12
Adamie ja w to wierze ze brązowego ani srebrnego medalu nie będzie bo będzie złoty i wszystko jest jasne bardzo cie pozdrawiam i życzę samych najlepszych skoków w Kussamo. Marcin Jakubas ja byście mogli to powiedzcie Adamowi żeby pozdrowł mnie Marcina Jakubasa będę mu bardzo wdzięczny.
(24.11.2009, 22:02)
Piotr S.
@ legol
Masz całkowitą rację wysoko oceniając Kamila. Moim zdaniem Kamil w ostatnich dwóch sezonach udowodnił,że ma silny charakter. On zawsze walczy do końca i potrafi się podnieść po porażkach. Jego problemy miały różne przyczyny, ale nie słabą psychikę. Jeżeli Kamil zdecydował się na start mimo skręconej kostki (Kuopio 2008) czy nazwał upadek podczas treningu na dużej skoczni w Libercu "przejażdzką po śniegu" to jednak trzeba taką przyczynę wykluczyć. Zresztą pracuje on z psychologiem i są efekty tej pracy.
(24.11.2009, 15:18)
pawel
@ legol
Chyba musisz się inaczej podpisywać :)
(24.11.2009, 13:06)
Fanka
@ legol
cyt. A i z wielka niecierpliwoscia czekam na komentarz dziewczyny ktora lubi sie czepiac
Chyba nie piszesz o mnie? A może już tak spuchłam z dumy, po przewidzeniu wyników i skutków konkursu "kwalifikacyjnego" dla Norwegów, że w komentarzach poszukuję aluzji do moich skromnych (a jakże!) wypowiedzi? Był już nawet pomysł, że chyba się zabiję (sic!), jak przeczytam kolejną część podsumowania minionego sezonu ;-). Jak widać, żyję i mam się całkiem dobrze. Pozdrawiam.
Powiem, że ja też nie mogę się doczekać sezonu i tych cotygodniowych emocji. Być może nie zacznie się on dla nas jakoś rewelacyjnie, ale mam nadzieję, że z upływem kolejnych tygodni będzie coraz lepiej. W końcu sezon 2000/2001 Adam zaczął od DSQ, a 2006/2007 - od miejsca poza "30-tką". Jak było potem, chyba doskonale pamiętamy. Z kolei w sezonie 2003/2004 wyjechał z Kuusamo w koszulce lidera PŚ i ... po upadku w SLC już Go nie widzieliśmy :-(. Musi być dobrze!
(24.11.2009, 12:07)
legol
Stoch podobno jest w wysokiej formie i licze na niego ze pokaże w koncu na co go stać.A stać go niewątpliwie na walke nawet o podia PŚ, talent ma, tylko brakuje my psychiki.Licze tez na Rutkowskiego ze bedzie przynajmniej punktował,choć na niego licze najbardziej na mamutach.Styl jego lotu idealnie pasuje na mamuty tak samo jak K.Miętusa.Ci skoczkowie są naszymi kandydatami na dobrych lotników.

A i z wielka niecierpliwoscia czekam na komentarz dziewczyny ktora lubi sie czepiac.
(24.11.2009, 11:57)
pati
Mam nadzeie że adam małysz zdobedzie medal