Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
wrzesień 2022
Najbliższe zawody
01.10.2022, godz. 16:05
Klingenthal HS-140
LGP mix

Austriaccy skoczkowie zmieniaj± ostatnio kierunki swoich wojaży. Zamiast do Niemiec, Finlandii czy Norwegii, skoczkowie Austriaccy postanowili przyjechać w tym roku do Zakopanego i tutaj przygotowywać się do lata, co jest do¶ć niezwykłe, zważaj±c na fakt, ze do tej pory kadra Austrii nigdy nie trenowała w Zakopanem przed sezonem.


Od wczoraj w stolicy polskich Tatr przebywaj± Thomas Morgenstern oraz Martin Koch, którzy postanowili wraz z Heinzem Kuttinem potrenować na dużej skoczni. Reszta kadry ma do nich doł±czyć dopiero w przyszłym tygodniu i zostać aż do niedzieli.
‘Wielka Krokiew nadaje się ¶wietnie do treningów, przy czym jest też skoczni± trudn±’ mówi Martin Koch. ‘W Zakopanem jest teraz spokojnie, możemy więc się skupić na treningach zarówno na skoczni, jak i na ćwiczeniach siłowych. Pomimo iż na razie trenujemy tylko we dwóch, mamy okazję dobrze przygotować się do Letniego Grand Prix w sierpniu’ kończy.


Aktualizacja: Odpowiadaj±c na komentarze, informuję, iż pozostała czę¶ć drużyny do Zakopanego przybędzie w poniedziałek b±dĽ niedzielę. Jak do tej pory nie potwierdzony jest udział jedynie Gregora Schlierenzauera, poza tym pozostali skoczkowie kadry A powinni się pojawić pod Giewontem. Oczywi¶cie będzie im towarzyszył również Alex Pointner. Natomiast co do Hinza Kuttina, jest on od lat zwi±zany z klubem SV Villach, z którego pochodz± zarówno Morgi jak i Martin, którzy już w Planicy deklarowali chęć osobnych od kadry treningów. Dlatego podjęli decyzję wcze¶niejszego przyjazdu i samodzielnego treningu tylko na dużej skoczni. Po dotarciu pozostałych zawodników, Austriacy maj± trenować również na ¦redniej Krokwi
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« czerwiec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Juliaa
Trener na Wakacjach :) a oni w Zako się leni± heheh :) fajne :P z pewno¶ci± tam nie pojadę bo rodzice się nie zgodz±, ale przynajmniej mam satysfakcję oni s± tutaj :P Hej ale przynajmniej się cieszyłam przez 10 minut :D
(05.07.2009, 14:09)
Julkaaa xD
Jaa tam muszę jechać..!!!
(05.07.2009, 12:25)
fan skoków
Rekordy życiowe Austriaków:
Kadra narodowa:
Gregor Schlierenzauer: 233,5 metra w I serii konkursu drużynowego lotów P¦ w Planicy 2008 (rekord Austrii).
Martin Koch: 229,5 metra w II serii II konkursu indywidualnego lotów P¦ w Planicy 2008.
Thomas Morgenstern: 225,5 metra w kwalifikacjach do konkursu lotów P¦ w Planicy 2005.
Andreas Kofler: 216,5 metra w II serii II konkursu lotów P¦ w Planicy 2006.
Wolfgang Loitzl: 213,0 metrów w serii próbnej przed konkursem drużynowym lotów P¦ Planicy 2009.
Kadra A:
Stefan Thurnbichler: 224,0 metry w kwalifikacjach do konkursu lotów P¦ w Planicy 2003.
Daniel Lackner: 202,5 metra na M¦L w Kulm 2006 (raczej jako przedskoczek).
Manuel Fettner: 200,0 metrów na na jednym z nieoficjalnych treningów przed M¦L w Planicy 2004.
Markus Eggenhofer: 196,5 metra na II treningu przed konkursami lotów P¦ w Planicy 2009.
David Zauner: 148,0 metrów w I serii II konkursu P¦ w kombinacji norweskiej w Kligenthal 2009.
Lukas Mueller: 142,5 metra w I serii II konkursu COC w Iron Mountain 2009.
Kadra B:
Roland Mueller: 219,0 metrów w II serii I konkursu lotów COC w Vikersund 2004.
David Unterberger: 143,0 metry w serii próbnej przed konkursem indywidualnym Uniwersjady w Yabuli 2009.
Thomas Thurnbichler: 138,0 metrów w I serii II konkursu COC w Pragelato 2007.
Manuel Poppinger: 133,5 metra w I serii konkursu FIS Race w Sapporo 2009.
Michael Hayboeck: 133,0 metry w II serii I konkursu COC w Kuusamo 2009.
Andreas Strolz: 132,0 metry w II serii II konkursu COC w Iron Mountain 2009.
Florian Schabereiter: 131,5 metra w I serii II konkursu COC w Bischofshofen 2009.
Stefan Hayboeck: 127,5 metra w II serii I konkursu letniego COC w oberstdorfie 2008.
Kadra C:
Mario Innauer: 144,5 metra na I treningu przed konkursami P¦ w Willingen 2007.
Thomas Diethart: 121,5 metra w I serii II konkursu FIS Race w Sapporo 2009.
Johannes Lenz: 114,0 metrów w serii próbnej przed I konkursem COC w Bischofshofen 2009.
Elias Pfannenstill: 104,0 metry w I serii konkursu FIS Cup w Lauscha 2009.
Thomas Lackner: 103,0 metry na II treningu przed konkursami juniorów w Szczyrku 2009.
Markus Schiffner: 102,0 metry w II serii konkursu FIS Cup w Lauscha 2009.
Lukas Dilitz: 101,0 metrów w II serii konkursu FIS Cup w Lauscha 2009.
Stefan Kraft: 95,5 metra w II serii I konkursu letniego Alpen Cup w Predazzo - Centro del Salto 2008.
Christoph Stauder: 95,0 metrów w II serii I konkursu FIS Race w Hinterzarten 2008.
Johannes Obermayr: 90,0 metrów w I serii konkursu juniorów w Baiersbronn 2009.
(05.07.2009, 11:01)
hohoh
Rzeczywi¶cie teks zrobil spore zamieszanie. Wiele portali go cytowała, a tu prosze...Taka wpadka

Będ± te zdjęcia z terningów, czy trzeba przezucić się na skijumping??
(04.07.2009, 01:27)
gunegunta
to gdzie te fotki z treningow obiecane , wyczekuje i na nich od dwoch dni, a nie moge zasnac majac widok z koch bez koszulki ;p
(03.07.2009, 20:54)
aaaaaaaaaaaaut
przykro mi ,ale prawd± jest tylko to,że Morgenstern i Koch trenuj± w Zakopanem.. szkoda tylko,że cała reszta to tylko błędny tekst który wprowadził straszne zamieszanie..
(02.07.2009, 18:28)
cobra11
Czyli teraz widac komu naprawdę zależy na trenowaniu i kto chce byc najlepszy w tym sezonie. Dobrze że w tej małej grupce jest Morgi. Do Koch'a też nic ne mam. Spokojny, nie wywyższa się i nie przechwala (porównuje go tu z Schlierenzauerem).

@wera
Cieszę się że się zgadzamy ale wymy¶l co¶ sama xD
(02.07.2009, 11:23)
Fanka-f
To juz wyja¶niła konkurencja w Zakopanem przebywa tylko Morgi i Koch reszta kadry nie przyjedzie.
Odpoczywaj±.
(01.07.2009, 23:04)
uuu
Niestety błędna informacja! Do Zakopanego przyjedzie tylko Morgi i Koch ! Nikt więcej nie przyjedzie z kadry Austraickiej. Tyle w tym temacie
(01.07.2009, 21:32)
Jasiek96
Z tego, co udało mi się przyuważyć w komentarzach poniżej, to pod względem komentowania zdecydowan± przewagę maj± dziewczyny/dziewuchy/kobiety (skre¶lić niepotrzebne) zabujane w austriackich "wilczkach". Tylko pana Włodzia tu brakuje ;D
(01.07.2009, 20:02)
wera
To dobrze że zmienij± swoje miejsca treningowe, przenajmniej maj± różne do¶wiadczenia. Oby Morenstern po tych treningach w Zakopanym skakał tak jak w 2 lata temu. POWODZENIAiala zobaczyc fotki z tego ich treningu :D
(01.07.2009, 18:43)
stasia1998
ja tez bym chciala zobaczyc fotki z tego ich treningu :D
(01.07.2009, 15:52)
cobra11
To dobrze że zmienij± swoje miejsca treningowe, przenajmniej maj± różne do¶wiadczenia. Oby Morenstern po tych treningach w Zakopanym skakał tak jak w 2 lata temu. POWODZENIA
(01.07.2009, 09:06)
Fanka-f
No to już się co nie co wyjasniło :))
A już my¶lałam, ze Alex zdezerterował :))

(01.07.2009, 08:08)
krwisty
@Ka¶ka wierzymy w Ciebie;-))))
(30.06.2009, 18:37)
Katarzyna Iskierka
Póki co, nie wykluczam że się tam udam, więc je¶li pojadę, to zdjęcia będ± :D
(30.06.2009, 15:53)
krwisty
Szkoda że tam na miejscu nie ma zadnego redaktora .Przydały by się fotki z ich treningu w Zakopanem .
(30.06.2009, 15:35)
xxx
@Fanka-f
Reszta kadry,to reszta kadry :). Ten news jest ze strony Martina a tam nic więcej na ten temat nie jest napisane :)
(30.06.2009, 08:54)
Fanka-f
Dobrze by było aby Redakcja to wyja¶niła co znaczy, ze reszta kadry do nich doł±czy ?
To znaczy, ze zmienili trenera na amen ? czy co ?
(30.06.2009, 08:18)
Fanka-f
To nie prima aprilis ale to prawda.
Z reszt± Morgi po zakończonym sezonie zapowiedział, że chciałby trenowac z kims innym, widocznie do niego doł±czył równiez i Koch, z tego co zauważyłam już w minionym sezonie cos u nich w grupie szwankuje.Ta cała atmosfera niby wesoła, to pokaz na zewn±trz, a tak na prawdę cos u nich pękło, wcale sie nie zdziwię, jak przyszły sezon będzie dla nich nie udany.
Pointner skupiał sie tylko na Gregorze a Morgi stał się jego cieniem, więc jak ma byc dobrze?
(30.06.2009, 08:17)
kasia87
hej prima aprilis był 1 kwietnia !!!
(30.06.2009, 00:16)
Fanka-f
No co ty pitolisz.
Kuttina dobrym trenerem ? chyba tylko dla juniorów.
Nasz± kadrę tak zamęczył, ze ledwo Adama wujek Szturc doratował, nie pamietasz tego ? że Adam trenował w Wi¶le z wujkiem ? i Na Igrzyska jako tako go podreperował ? A na koniec sezonu nawet wygrał ?
Ten amator Kuttin nawet nie wiedział, dlaczego Adama w TCS spada na bulę i wycofał się z TCS, to jest sukces Kuttina ?
Jakie to on mial u nas sukcesy ? Z Rutkowskiego zrobił M¦ Juniorów, i nic poza tym , nie powinien był sie tykać za kadrę A, nie maj± uprawnień do jej prowadzenia, na dzień przed objęciem kadry jechał zdawać egzamin.
Ani M¦ seniorów ani Igrzyska mu nie wyszły, zmarnował naszemu najlepszemu zawodnikowi dwa lata z jego kariery a trenera ocenia sie po wynikach najwazniejsze imprezy nam zawalił.
Sukces ! też co¶ !
Teraz wykończy Morgena i Kocha ale sami tego chc±.
(29.06.2009, 23:05)
alfons6669
Szkoda że Heinz nie został w Polsce. Kiedy został trenerem kadry A byłem bardzo przeciwny jemu i nie zmieniło się to przez 2 lata urzędowania, cieszyłem się z jego odej¶cia w 2006 roku. Jeszcze przed jego kadencj± uważałem że jest zbyt młodym, niedo¶wiadczonym trenerem i że polscy skoczkowie potrzebuj± kogo¶ lepszego. Teraz z perspektywy kilku lat uważam że jest dobrym trenerem i potwierdził to już w latach 2004-2006. Adam wygrał LGP 2004, skakał bardzo dobrze w sezonie 2004/05 oraz na koniec sezonu olimpijskiego, na pocz±tku też było dobrze lecz na TCS się wszystko nagle rozsypało. Imprezy medalowe były ok ale nie na miarę oczekiwań. Robert Mateja był najlepszy w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2004 a Bachleda w 2005. Robert miał kilka b.dobrych startów w P¦, w M¦ w lotach na Kulm był wysoko. Drużynowo było całkiem nieĽle, na pewno lepiej niż za Apoloniusza Tajnera. Więc zachowanie takiego szkoleniowca w Polsce byłoby na pewno dużym plusem.
(29.06.2009, 21:29)
Daria
Pewnie trenuje z reszt± kadry:)
(29.06.2009, 19:51)
Fanka-f
A gdzie ich trener Pointner ? Wyjechał ? na Karaiby ?
(29.06.2009, 19:43)
Daria
Ja chcę do Zakopanegooo!!!
(29.06.2009, 19:41)
Fanka-f
Z kim oni trenuj± ?
Kuttin jest ich trenerem ?Koniec ¶wiata:(
(29.06.2009, 19:34)