Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2022
Najbliższe zawody
07.10.2022, godz. 16:45
Lake Placid HS-100
CoC K

Od kilku tygodni po ¶wiecie skoków narciarskich chodz± plotki, o planowanym powrocie Alexandra Herra. Niemiec ze skokami rozstał się podczas Olimpiady w Turynie, w rezultacie kłótni z trenerem, Peterem Rohweinem. Przyczyn± był, jak wszyscy pamiętamy, brak nominacji do konkursu drużynowego. Następnie Alex miał skakać dla Szwecji, jednak pomysł upadł z powodu problemów z otrzymaniem obywatelstwa.


Ostatnio jednak Herr trenował na normalniej skoczni w szwajcarskim Einsiedeln, a kilka dni temu oficjalnie poinformował, iż zamierza wrócić do skakania.
30letni skoczek w najbliższym czasie, zamierza wzi±ć udział w Mistrzostwach Niemiec, które odbywać się będ± między 17. a 18 lipca w Garmisch-Partenkirchen. Herr ma nadzieję, iż dobry występ podczas Mistrzostw, zapewni mu miejsce w kadrze narodowej, która od kilku sezonów boryka się z problemami.
„Trenuję już od jakiego¶ czasu, w końcu po dwuletniej przerwie musiałem trochę nadrobić. Od maja skaczę też w różnych zawodach. Dlatego jestem dobrze przygotowany do powrotu. Skoki ci±gle sprawiaj± mi przyjemno¶ć, wiec nie widzę powodu, abym nie spróbował znowu” tłumaczy Niemiec. „W przeszło¶ci ciężko pracowałem, i wyci±gn±łem konsekwencje ze swoim błędów. Wiem też, że nie wszystko co kiedy¶ mówiłem, albo robiłem było w porz±dku. Mam nadzieję, że koledzy z kadry przyjm± mnie znów do teamu” kończy.
Nie ulega w±tpliwo¶ci, iż Alexander jest kolejnym obok Ahonena skoczkiem, którego celem nie jest Puchar ¦wiata, Ale Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« czerwiec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
mawoj93
Ciekawe... Zero wzmianki o tym, że Herr miał skakać dla Polski, o tej Szwecji nawet nie pamiętam... Raczej Ľle, bo nie s±dzę, żeby był tak dobry jak kiedy¶, a będzie zajmował miejsce w kadrze młodszym... Natomiast wierzę w Jannego...
(20.06.2009, 09:42)
Evill
Czesc wszystkim. Znowu ja, wasz ulubiony user :) Oj, legol, legol... O Matei po Trondheim mówili to co Ty o Stochu po Libercu. Tyle, że i jeden i drugi miał na odpowiednich M¦ kupę farta. Co się działo z panem Robertem wiemy. Chyba jestem jednym z nielicznych fanów, którzy pozostali mu wierni i pamiętaj± ten P¦ w Zakopcu, Harrahov, ilo¶ć karierowych punktów P¦... Wiec nie wyci±gaj zbyt pochopnych wniosków...
(16.06.2009, 17:39)
obserwator
Tym uzytkownikiem z ktorym on sie spieral mailowo bylem ja.Ale juz sobie wyjasnilismy i uswiadomilem @legolowi ze sie mylil.Wiec ty tez @czarnylis zbastuj troche i przestan juz marudzic.Obaj idzcie sie przewietrzyc,piekna pogoda jest.
(14.06.2009, 10:33)
czarnylis
Oczywi¶cie @legol, oczywi¶cie... Może wyjdĽ na dwór i przewietrz się trochę.
(12.06.2009, 11:52)
legol
Boze widzisz i nie grzmisz.Co do Rutkowskiego sie pomylilem ale co dopozostalych nie.Co do obu kadr jestem jak bylem przeciwny i zadne twoje wycieczki w moja osobe tego nie zmienia.Towarzyszu czarnylis jak smiecie sie tak odzywac do mnie?? To mnie obraza!!! uwazaj bo dostane zaraz zawalu i popadne w depresje:).Zostalem bezczelnie obrazony i naruszony.Nie wolno tego ci robic.Aha i najlepiej zbierja te moje wywody i poczta mi je wyslil:) nie pisze zebys sobie je na czole wystukal bo to by bylo chamskie:> W sumie dalej nie zrozumiales o co mi tak naprawde w tym wywodzie chodzilo.I nie wiesz o co poszlo z pewnym uzytkownikiem (ten wywod byl tez pisany pod wplywem wowczas nerwow) z ktorym sie spieralem, juz sobie wyjasnilismy na emailu i jest oki.Przewiduje jak to mowisz ze chciales mi dogryzc odgrzewajac historie,i przewiduje ze zrobiles to nieudolnie,spozniles sie o kilka miesiecy.Moze wykorzystaj ten czas na cos bardziej pozytecznego niz popisywaniem sie psychologia userow w internecie.
(11.06.2009, 12:33)
czarnylis
@legol, szybko zmieniasz swój punkt widzenia, dlatego też pozwól, że Ci przypomnę co napisałe¶ 21 lutego pod artykułem "Wielkie emocje, złoty Loitzl, Stoch czwarty!". Oto Twoja wypowiedĽ:

"No prosze prosze ta cała szopka z Lepistoe i tym całym osobnym sztabem nie wypaliła.I sie niezmiernie z tego ciesze.W sumie przeczuwałem że nic z tego nie będzie od dawna.Brawa dla Stocha, oddal dwa równe skoki i trzeba sie pogodzić z faktem że to on może w przyszło¶ci zostać nr 1 w naszej kadrze.A Małysz jest sobie sam winien.Wybrał sobie trenera który go znakomicie przygotował do M¦ i zrobił to było widać jak.A ci gorsi z dużo gorszym na papierze trenerem zwyciężyli.I ciesze sie bardzo.Może zacznie sie gadać i pisać o innych też.A wStocha naprawde trzeba inwestować bo jako jedyny z tej szarej grupy ma szanse na jakie¶ sukcesy.Kpty czy Rutkowski to raczej takie malowane talenty na małe skocznie.To można w sumie napisać o Luasie Hlavie czy Wanku i Huli, taka sama skala talentu.A Małyszomaniakom którzy zaczn± gadać o waruneczkach znów życzę troche pokory.Wypalony już jest niestety i to na własne życzenie wasz idol."

Więc tak Twoim zdaniem my¶li prawdziwy kibic polskich skoków? Ma się cieszyć, że Małyszowi nie poszło? Tak wierzysz w naszych? Stoch jedyny z tej "szarej grupy" (jak nazywasz nasz± reprezentację) ma szansę na sukcesy? Rutkowski, to malowany talent na małe skocznie?
Tak ¶wietnie przewidujesz kto Cię zaraz zaatakuje, bo piszesz tak, żeby prowokować innych i sam również atakujesz i to po chamsku, bo jak inaczej okre¶lić np. zwrot "milcz kobieto".
W swych wizjach przyszło¶ci nie przewidziałe¶, że nasz idol nie jest wypalony, a Rutkowski radzi sobie dobrze również na mamutach. Więc zamiast nadwyrężać swoje paranormalne zdolno¶ci na wróżby "kto się do mnie przyczepi", wykorzystaj je lepiej w bardziej pożyteczny sposób np. na przewidywanie pogody.
(11.06.2009, 11:55)
legol
Ale ja za wszystkich trzymam kciuki i wszystkim dobrze zycze.Ale też nie musze wielbić zaraz Małysza jak wy to robicie i napewno Ľle mu nie zycze.Dla mnie Małysz jest polskim skoczkiem jak pozostali a nie kim¶ wyjatkowym i nad pozostała grupa.A to mnie napewno nie dyskwalifikuje jako kibica.A że bardziej sympatyzuje z młodszymi skoczkami to chyba tylko plus że obchodzi mnie rozwój tych talentów.Chciałbym zeby ktos inny z naszych stanał na podium itp.A ty widze dajesz popis bo zaczepka rzecz swieta.No coz tak tez mozna.I jakos czulem ze to wlasnie ty wyskoczysz z napink±.Nie mylilem sie.
(11.06.2009, 11:19)
czarnylis
@legol
Żeby uważać się za kibica polskich skoków, trzeba trzymać kciuki za wszystkich naszych, a Ty wcale Adamowi Małyszowi dobrze nie życzysz, a póki co, to on obywatelstwa nie zmienił, więc jak możesz czuć się kibicem polskich skoków? To jakie¶ wyj±tki s±?
(10.06.2009, 22:37)
legol
Jak nie będzie to Stoch to będzie Rutkowski albo Bachleda.Na jedno wyjdzie.Najwyższy czas aby Kamil Stoch w koncu udwodnił że jest skoczkiem ¶wiatowej klasy i stać go na odnoszenie sukcesów, i miejsca na podium w zimowej edycji tej karuzeli emocji.Ja jako kibic polskich skoków nawet w przypadku Marcina Bachledy mam prawo wierzyć że stanie na podium na olimpiadzie czy M¦.Tak już mam że nawet z niemożliwo¶ci robie sobie nadzieje.A jak np Bachleda wyskoczy jak niegdy¶ Janda z wielk± form± i będzie kosił rywali aż miło to co wtedy? Wtedy wszystkim wyjd± gały na wierzch albo zaczn± sie doszukiwania w dopingu czy czego¶ tam nie wzi±ł itp.Nawet w przypadku Kota czy Miętusa którzy nie przekonywali mnie swoim talentem ostatnio wierzmy że będ± odnosic sukcesy.Tak samo jak kibicowałem Grzegorzowi ¦liwce niegdy¶ jak startował w P¦ i liczylem na jego ZWYCIĘSTWA i sukcesy.Nie udało sie - trudno.Kibic wierzyć musi.Co do Herra jego wkład w drużyne jest bezcenny i własnie licze że bły¶nie w końcu indywidualnie i nas zaskoczy, miło zaskoczy.Jego technika lotu też mi sie podobała.Latał tak jako¶ dla siebie charakterystycznie, z jedn± narta niżej o jakies 20 cm od drugiej i nawet mu to nieĽle szło.Ciekawe czy zmieni technike lotu.
(09.06.2009, 09:31)
Fanka
@legol

To nie będzie Kamil :)
Jest jeszcze za cienki:) chyba, ze skorzysta z dobrego wiatru jak na M¦, no ale zobaczymy:)
(08.06.2009, 17:52)
krwisty
@Legol Miejsca w klasyfikacji generalnej :
sezon 1994/1995: 82.
* sezon 1995/1996: 75.
* sezon 1997/1998: 64.
* sezon 1998/1999: 37.
* sezon 1999/2000: 35.
* sezon 2000/2001: 40.
* sezon 2001/2002: 33.
* sezon 2002/2003: 57.
* sezon 2003/2004: 26.
* sezon 2004/2005: 24.
* sezon 2005/2006: 28.
Plus dwa medale z MS druzynowo i jeden druzynowo z IO

Cóż talent?Hmm medali w drużynówce tylko pozazdrosćić,a PS raczej cienko dwa podia w tak długiej karierze ?I na dodatek jakis kłótliwy podobno był he he .Ale życzę mu jednak udanego powrotu i wielu sukcesów.Osobi¶cie bardziej się cieszę z powrotu legendy Janne.
(08.06.2009, 15:10)
legol
@Fanka
Własnie ma własciciela.Będzie nim Kamil Stoch.

Herr ma ogromny potencjał i bardzo sie ciesze że wraca,bardziej od Ahonena.Czas zeby ten utalentowany niemiecki skoczek w koncu cos wygrał bo ci±gle w ogonach mimo naprawde dużego talentu.I zycze mu medalu na olimpiadzie.Obok Stocha i Wasiljewa oczywi¶cie.
(08.06.2009, 13:30)
Bartt
"Syndrom Okabe" działa w najlepsze :)

'Staruchy' wracaj± na skocznie na zasadzie: "Skoro Okabe może, to czemu nie ja"...

Osobi¶c ie nie mam nic przeciwko i z niecierpliwo¶ci± czekam kiedy na powroty zdecyduj± się Goldi, Widhoelzl, Soininen, Ottesen, Miyahira, no i oczywi¶cie Hannawald. Może wróc± stare dobre czasy :)
(08.06.2009, 03:33)
Martu¶ka
Bardzo się cieszę, że wraca!! Nigdy nie zapomnę jego 148,5 m w Willingen w drużynówce
(07.06.2009, 21:10)
sss
Ciekawie sie zapowiada
(07.06.2009, 20:12)
sss
O Herr no ciekawe :P
(07.06.2009, 20:12)
nannerl
Nie wydaje mi się żeby był to wielki 'kam bak' Herra. Ja za nim nie płakałam, więc jego powrót nie wywołuje u mnie takich emocji jak powót Ahonnena.
(07.06.2009, 20:09)
Fanka
No masz ci los:) tutaj też pusto:)

Dwa lata przerwy w treningach i nagle zachciało mu się powrotu.
Czy ja wiem? Marnie to cos widzę, wszyscy nagle galopuj± po medal olimpijski, zapomnieli tylko, że on juz ma wła¶ciciela:))
(07.06.2009, 19:09)