Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

W ubiegłym tygodniu emocjonowali¶my się zakończeniem sezonu 2008/09, jednak norwescy skoczkowie nie odpoczywaj± jeszcze z dala od skoczni. W Raufoss rozegrane zostały Mistrzostwa Norwegii na skoczni normalnej.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W¶ród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczył Roar Ljoekelsoey, który uzyskał 97,5 i 101 m. "Jestem bardzo zadowolony z moich obydwu skoków. W drugiej serii najazd został wydłużony, dzięki czemu zawody stały na wysokim poziomie. Nie ma w±tpliwo¶ci, że na tym obiekcie można l±dować za setnym metrem" powiedział zwycięzca zawodów.

Dużym zaskoczneniem jest z pewno¶ci± drugie miejsce 20-letniego Andreasa Stjernena (98 i 99 m), trac±cego do zwycięzcy 3,5 punktu. "To było wspaniałe, ponad wszystkie oczekiwania" podsumował swój występ młody Norweg. Na najniższym stopniu podium stan±ł Anders Bardal, uzyskuj±c dwukrotnie 98 metrów. Tuż za podium uplasowali się Kenneth Gangnes (96,5 i 100 m), Tom Hilde (94,5 i 98m) oraz Fredrik Bjoerkengen (94,4 i 97 m).

Sporym rozczarowaniem może być postawa pozostałych zawodników, których mogli¶my obserwować w konkursach Pucharu ¦wiata: na miejscu 14. uplasował się Bjoern Einar Romoeren (90,5 i 95,5 m), 15. Kim Rene Elverum Sorsell (90 i 95 m), 18. Anders Jacobsen (83,5 i 98 m) i 21. Johan Remen Evensen (88 i 92m). W zawodach wzięło udział 70 skoczków.

W rywalizacji pań pod nieobecno¶ć Anette Sagen bezkonkurencyjna była Helena Olsson Smeby, która skokami na 97. i 96. metr wypracowała sobie czternastopunktow± przewagę nad Line Jahr. Trzecie miejsce zajęła Maren Lundby.


Wyniki MN mężczyzn, Raufoss HS98:

1. Roar Ljoekelsoey - 97,5/101 m - 270 pkt
2. Andreas Stjernen - 98/99 - 266,5
3. Anders Bardal - 98/98 - 261,5
4. Kenneth Gangnes - 96,5/100 - 258,5
5. Tom Hilde - 94,5/98 - 254,5
6. Fredrik Bjoerkengen - 94,5/97 - 252,5
7. Jon Aaraas - 97,5/96,5 - 251,5
8. Sigurd Oerjan Pettersen - 91,5/99,5 - 250
9. Anders Fannemel - 95/94 - 246
10. Thomas Lobben - 93/96 - 245,5

13. Vegard Sklett - 89,5/96,5 - 237
14. Bjoern Einar Romoeren - 90,5/95 - 234,5
15. Kim Rene Elverum Sorsell - 90/95 - 232
18. Anders Jacobsen - 83,5/98 - 228
21. Johan Remen Evensen - 88/92 - 226,0.

Pełne wyniki zawodów tutaj.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Skoczek120
Przynajmniej tutaj może poczuć sie lepszy od młodszych kolegów typu Bardal i Jacobsen.
(01.04.2009, 17:43)
Skoczek120
Stawka wyrównana, ale jak to na normalnej skoczni. Brawa dla Roara!!!
(01.04.2009, 17:42)
Fanka
@ Evill
Jutro (czyli już dzi¶) s± m. in. urodziny Bjoerna Einara Romoerena :-). I jak go traktować tak na 100% poważnie?
(01.04.2009, 07:40)
hej
@Fanka
\\\\\no \kojo podejmuje czasami głupie decyzje, ale to nie wina Evensena.
Jesli chodzi o pogl±dy Małysza, to nie z każdym jego zdaniem się zgadzam. Np on lata dobrze na mamucie tylko przy tylnym wietrze, gdy wyższych od niego silniej wgniata w zeskok. To wła¶nie dlatego on ma rekord tylko 225 m (mimo, że bezsprzecznie to jeden z największych geniuszy skoczni). Wygrać na mamucie czasami potrafi (przy sprzyjaj±cych dla jego wzrostu warunkach), jednak rekordu tam nie pobije.
(31.03.2009, 19:08)
Evill
@Fanka
A co takiego jest jutro? :D
(31.03.2009, 16:11)
Fanka
@ Evill
W sumie racja z tymi przystojniakami. Nie jest ważna uroda, ale wyniki. Jednakże musiałam zrobić taki mały żart, jako preludium do dnia jutrzejszego :-).
(31.03.2009, 16:04)
Evill
@Fanka
Niestety mnie nie interesuj± przystojniacy :P. Ale Norwegom wdzięcznym jest za wynalezienie skoków. Chociaż w drużynówkach kibicuję (oprócz Polaków) nie Norwegom a Ruskim, Ukraińcom, Kazachom i innym ziomom ze wshodu. Natomiast gdyby zrobili drużynówkę dla Norweżek to byłbym za ich powodzenie swoje zaklęcia odczyniał, ponieważ maj± w swych szeregach pewn± przystojniaczkę :)
(31.03.2009, 16:01)
Fanka
@ Evill
Ja z kolei bardzo dokładnie (tak my¶lę) staram się zgłębiać sprawy kadrowe w Norwegii przynajmniej od czasu pojawienia się w ogólno¶wiatowych (P¦) skokach pewnego przystojniaka z bardzo dalekiej północy. Niestety, również doprowadzonego przez wszechmocnego do przedwczesnego zakończenia kariery. I coraz mniej mi się podoba to, co się tam dzieje. A norweski team to chyba lubię najbardziej ze wszystkich występuj±cych w skokach :-). Mam tylko nadzieję, że Siggen i Roar nie załami± się przez to, jak s± traktowani przez wszechmocnego. W każdym razie mocno trzymam za Nich kciuki na następny sezon.
Dzięki za poparcie.
(31.03.2009, 15:52)
Evill
@Fanka
Wiesz, ja się poprzednio w te sprawy kadrowe Norwegów nie zagłębiałem, ale spojrzałem na wyniki P¦ i PK i istotnie przyznaję Ci 100% racji w dwóch kwestiach. Raz, Pettersen skakał bardzo równo w P¦ co dawało większ± szansę na zdobycz punktow± niż w wypadku Bera, dwa, zawodnik który wygrywa cztery PK z rzędu powinien dostać jak±¶ dłuższ± szansę. Równe skoki to ważna naprawdę rzecz co mówię jako kibic Loitzla, więc masz rację i w tej debacie Cię popieram :)
(31.03.2009, 15:35)
Fanka
@ hej
Skoro evensen nie jest typem siłowca, to czemu dostał prawo startu na normalnej skoczni w Libercu zamiast Roara? Jak kto¶ jest dobry (w formie), to dobrze skacze wszędzie - tak zdaje się mówił czterokrotny Mistrz ¦wiata i czterokrotny Zdobywca P¦ - Nasz Orzeł z Wisły.
@ morgi
Mogę być wyrozumiała - w końcu Siggen ten miewał słabsze momenty. Tylko nie jestem w stanie być wyrozumiała dla zawodnika, który jest faworyzowany kosztem innych. Ile razy Romoeren w minionym sezonie nie zakwalifikował się do konkursu lub odpadł po pierwszej serii? A Siggen tylko raz - niestety w Zakopanem :-(.
(31.03.2009, 08:07)
legol
@Fanka
Bo Romoren jest stworzony do wyzszych celów.
(30.03.2009, 22:49)
hej
Evensen nie jest typem siłowca na małe skocznie, więc jego wyniki nie dziwi±.
Dziwi mnie jednak, że przykładacie tak duże znaczenie do wyników MN. Dla skoczków to po prostu jedne z mniej ważnych zawodów i przeważnie ( i to nie tylko w Norwegii) bryluj± na nich skoczkowie spoza ¶cisłej krajowej czołowki, szczególnie gdy czołowka zmęczona sezonem a reszta ¶wieża i wypoczęta (rzadko zima skakali).
(30.03.2009, 18:38)
morgi
@fanka
Nie chcę się kłócic, ale widzę że nie jestes fanka Romorena. Ja go lubię. Każdy może miec słabszy sezon i b±dĽ do niego trochę bardziej wyrozumiała. Ja po to jestem kibicem żeby kibicowac skoczkowi zawsze, nawet jak skacze 90 m na największej skoczni ¶wiata.
(30.03.2009, 18:08)
Fanka
@ Sadzio
A b±dĽ tak miły i porównaj wyniki z konkursów indywidualnych i treningów np. w Libercu i Planicy - Roara i evensena i zechciej być jeszcze milszy i wyci±gn±ć wnioski. Chyba już od ładnych paru lat pokazuję (oczywi¶cie nie ż±dam od Ciebie wyszukiwania moich wcze¶niejszych postów na ten temat), że wybitnie nie lubię faworyzowania jednych zawodników kosztem innych. Jaki¶ czas temu byli to Daniel i Henning, teraz Roar i Sigurd. Przecież Siggen był w pewnym momencie liderem PK i (cóż za wyczucie chwili z Jego strony!) dzięki temu przyjechał do Zakopanego. Duże pozdrówka.
(30.03.2009, 13:42)
Sadzio105
@Fanka

Co ty masz do tego Evensena, w końcu głównie dzięki niemu Norwedzy wygrali drużynówkę w Planicy, a Roar często psuje tak jak w drużynówce w Oberstdorfie, je¶li chodzi o Pettersena to się zgadzam, Kojo mu w tym sezonie za mało dał szans, bo według mnie mógł całkiem dobrze skakać.
(30.03.2009, 12:48)
Fanka
Zapomniałam dodać gratulacji dla evensena - jak na zawodnika non-stop wybieranego do konkursów drużynowych (kosztem Roara i Siggena) spisał się wprost rewelacyjnie.
@ legol
Dlaczego uważasz, że kto¶ chce Romoerena wykończyć? O jego formie ¶wiadcz± chociażby osi±gnęcia w Vikersund i Planicy. Je¶li Kogo¶ chce się wykończyć, to raczej Roara i Siggena. Ale mam nadzieję, że Oni długo się nie poddadz±.
(30.03.2009, 11:23)
Fanka
A to trenerowi musiało być dziwnie, kiedy pomijani przez niego Roar i Siggen zajęli dobre (Roar wręcz bardzo dobre, w końcu mistzowskie) miejsca!!! Brawo! Ciekawe, czy podejmie wła¶ciwe decyzje na kolejny sezon. Kadra mogłaby być taka - tegoroczna obsada z Zakopanego (P¦) +Anders J.
(30.03.2009, 08:54)
Sadzio105
Romoerenowi to chyba już hazardzizm do głowy uderzył po tym Las Vegas.
(29.03.2009, 19:00)
ishtar
go Stjerna :PP
(29.03.2009, 15:26)
legol
Wyniki tak absurdalne jak wczorajszy mecz naszych orłów.Z jakiej paki Romoren dopiero 14?Ktos chce na siłe tego zawodnika wykonczyc i oczernic? Ale to wam sie nie uda, ja znam ten wasz zdradliwy plan i nie my¶lcie sobie ze wam to ujdzie! OJ nie my¶lcie sobie!
(29.03.2009, 13:58)
Evill
@orb
A na to akurat nie patrzę :P Choc każdy sukces Polaków mnie w jakim¶ tam stopniu cieszy :)
(29.03.2009, 11:58)
orb
@Evill, hahaha, a o Justysi to już zapomniałe¶? ;-)
(29.03.2009, 11:54)
Evill
Ogólnie ostatnimi czasy sport mnie rozczarowuje. Od Liberca i mistrzostwa Loitzla jest seria porażek. A druga połowa marca to juz pasmo klęsk: upadek Anette, kulka dla Gregora, mecz z Irlandi± Pn, Kubica na GP Australii no si±¶c i płakać :(
(29.03.2009, 11:24)
hm
Kojo Evensena nie wynalazł. Kojo go musiał wł±czyć po udanym starcie w PK i w Trondheim (zwłaszcza że jego podopieczny byli w koszmarnej formie)
Evensen juz 2 sezony temu był w dobrej formie, ale Kojo go olewał.
(29.03.2009, 11:09)
Evill
W tym roku Kojo wynalazł Evensena, za rok moze ten Stjernen. Swoj± drog±, nie wiedziałem że Sigurd drugie imię posiada.
"Pod nieobecno¶ć Anette Sagen" :(((
(29.03.2009, 10:55)
...
A nasze patałachy MP przeniosły na grudzień...
(29.03.2009, 09:34)
morgi
Sorry, za szybko spojrzałem, ale 14 miesjce to i tak daleko.
(29.03.2009, 09:31)
morgi
Nie widzę Romorena. Czyżby był tak daleko?
(29.03.2009, 09:30)