TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

W ubiegłym tygodniu emocjonowaliśmy się zakończeniem sezonu 2008/09, jednak norwescy skoczkowie nie odpoczywają jeszcze z dala od skoczni. W Raufoss rozegrane zostały Mistrzostwa Norwegii na skoczni normalnej.

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczył Roar Ljoekelsoey, który uzyskał 97,5 i 101 m. "Jestem bardzo zadowolony z moich obydwu skoków. W drugiej serii najazd został wydłużony, dzięki czemu zawody stały na wysokim poziomie. Nie ma wątpliwości, że na tym obiekcie można lądować za setnym metrem" powiedział zwycięzca zawodów.

Dużym zaskoczneniem jest z pewnością drugie miejsce 20-letniego Andreasa Stjernena (98 i 99 m), tracącego do zwycięzcy 3,5 punktu. "To było wspaniałe, ponad wszystkie oczekiwania" podsumował swój występ młody Norweg. Na najniższym stopniu podium stanął Anders Bardal, uzyskując dwukrotnie 98 metrów. Tuż za podium uplasowali się Kenneth Gangnes (96,5 i 100 m), Tom Hilde (94,5 i 98m) oraz Fredrik Bjoerkengen (94,4 i 97 m).

Sporym rozczarowaniem może być postawa pozostałych zawodników, których mogliśmy obserwować w konkursach Pucharu Świata: na miejscu 14. uplasował się Bjoern Einar Romoeren (90,5 i 95,5 m), 15. Kim Rene Elverum Sorsell (90 i 95 m), 18. Anders Jacobsen (83,5 i 98 m) i 21. Johan Remen Evensen (88 i 92m). W zawodach wzięło udział 70 skoczków.

W rywalizacji pań pod nieobecność Anette Sagen bezkonkurencyjna była Helena Olsson Smeby, która skokami na 97. i 96. metr wypracowała sobie czternastopunktową przewagę nad Line Jahr. Trzecie miejsce zajęła Maren Lundby.


Wyniki MN mężczyzn, Raufoss HS98:

1. Roar Ljoekelsoey - 97,5/101 m - 270 pkt
2. Andreas Stjernen - 98/99 - 266,5
3. Anders Bardal - 98/98 - 261,5
4. Kenneth Gangnes - 96,5/100 - 258,5
5. Tom Hilde - 94,5/98 - 254,5
6. Fredrik Bjoerkengen - 94,5/97 - 252,5
7. Jon Aaraas - 97,5/96,5 - 251,5
8. Sigurd Oerjan Pettersen - 91,5/99,5 - 250
9. Anders Fannemel - 95/94 - 246
10. Thomas Lobben - 93/96 - 245,5

13. Vegard Sklett - 89,5/96,5 - 237
14. Bjoern Einar Romoeren - 90,5/95 - 234,5
15. Kim Rene Elverum Sorsell - 90/95 - 232
18. Anders Jacobsen - 83,5/98 - 228
21. Johan Remen Evensen - 88/92 - 226,0.

Pełne wyniki zawodów tutaj.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Skoczek120
Przynajmniej tutaj może poczuć sie lepszy od młodszych kolegów typu Bardal i Jacobsen.
(01.04.2009, 17:43)
Skoczek120
Stawka wyrównana, ale jak to na normalnej skoczni. Brawa dla Roara!!!
(01.04.2009, 17:42)
Fanka
@ Evill
Jutro (czyli już dziś) są m. in. urodziny Bjoerna Einara Romoerena :-). I jak go traktować tak na 100% poważnie?
(01.04.2009, 07:40)
hej
@Fanka
\\\\\no \kojo podejmuje czasami głupie decyzje, ale to nie wina Evensena.
Jesli chodzi o poglądy Małysza, to nie z każdym jego zdaniem się zgadzam. Np on lata dobrze na mamucie tylko przy tylnym wietrze, gdy wyższych od niego silniej wgniata w zeskok. To właśnie dlatego on ma rekord tylko 225 m (mimo, że bezsprzecznie to jeden z największych geniuszy skoczni). Wygrać na mamucie czasami potrafi (przy sprzyjających dla jego wzrostu warunkach), jednak rekordu tam nie pobije.
(31.03.2009, 19:08)
Evill
@Fanka
A co takiego jest jutro? :D
(31.03.2009, 16:11)
Fanka
@ Evill
W sumie racja z tymi przystojniakami. Nie jest ważna uroda, ale wyniki. Jednakże musiałam zrobić taki mały żart, jako preludium do dnia jutrzejszego :-).
(31.03.2009, 16:04)
Evill
@Fanka
Niestety mnie nie interesują przystojniacy :P. Ale Norwegom wdzięcznym jest za wynalezienie skoków. Chociaż w drużynówkach kibicuję (oprócz Polaków) nie Norwegom a Ruskim, Ukraińcom, Kazachom i innym ziomom ze wshodu. Natomiast gdyby zrobili drużynówkę dla Norweżek to byłbym za ich powodzenie swoje zaklęcia odczyniał, ponieważ mają w swych szeregach pewną przystojniaczkę :)
(31.03.2009, 16:01)
Fanka
@ Evill
Ja z kolei bardzo dokładnie (tak myślę) staram się zgłębiać sprawy kadrowe w Norwegii przynajmniej od czasu pojawienia się w ogólnoświatowych (PŚ) skokach pewnego przystojniaka z bardzo dalekiej północy. Niestety, również doprowadzonego przez wszechmocnego do przedwczesnego zakończenia kariery. I coraz mniej mi się podoba to, co się tam dzieje. A norweski team to chyba lubię najbardziej ze wszystkich występujących w skokach :-). Mam tylko nadzieję, że Siggen i Roar nie załamią się przez to, jak są traktowani przez wszechmocnego. W każdym razie mocno trzymam za Nich kciuki na następny sezon.
Dzięki za poparcie.
(31.03.2009, 15:52)
Evill
@Fanka
Wiesz, ja się poprzednio w te sprawy kadrowe Norwegów nie zagłębiałem, ale spojrzałem na wyniki PŚ i PK i istotnie przyznaję Ci 100% racji w dwóch kwestiach. Raz, Pettersen skakał bardzo równo w PŚ co dawało większą szansę na zdobycz punktową niż w wypadku Bera, dwa, zawodnik który wygrywa cztery PK z rzędu powinien dostać jakąś dłuższą szansę. Równe skoki to ważna naprawdę rzecz co mówię jako kibic Loitzla, więc masz rację i w tej debacie Cię popieram :)
(31.03.2009, 15:35)
Fanka
@ hej
Skoro evensen nie jest typem siłowca, to czemu dostał prawo startu na normalnej skoczni w Libercu zamiast Roara? Jak ktoś jest dobry (w formie), to dobrze skacze wszędzie - tak zdaje się mówił czterokrotny Mistrz Świata i czterokrotny Zdobywca PŚ - Nasz Orzeł z Wisły.
@ morgi
Mogę być wyrozumiała - w końcu Siggen ten miewał słabsze momenty. Tylko nie jestem w stanie być wyrozumiała dla zawodnika, który jest faworyzowany kosztem innych. Ile razy Romoeren w minionym sezonie nie zakwalifikował się do konkursu lub odpadł po pierwszej serii? A Siggen tylko raz - niestety w Zakopanem :-(.
(31.03.2009, 08:07)
legol
@Fanka
Bo Romoren jest stworzony do wyzszych celów.
(30.03.2009, 22:49)
hej
Evensen nie jest typem siłowca na małe skocznie, więc jego wyniki nie dziwią.
Dziwi mnie jednak, że przykładacie tak duże znaczenie do wyników MN. Dla skoczków to po prostu jedne z mniej ważnych zawodów i przeważnie ( i to nie tylko w Norwegii) brylują na nich skoczkowie spoza ścisłej krajowej czołowki, szczególnie gdy czołowka zmęczona sezonem a reszta świeża i wypoczęta (rzadko zima skakali).
(30.03.2009, 18:38)
morgi
@fanka
Nie chcę się kłócic, ale widzę że nie jestes fanka Romorena. Ja go lubię. Każdy może miec słabszy sezon i bądź do niego trochę bardziej wyrozumiała. Ja po to jestem kibicem żeby kibicowac skoczkowi zawsze, nawet jak skacze 90 m na największej skoczni świata.
(30.03.2009, 18:08)
Fanka
@ Sadzio
A bądź tak miły i porównaj wyniki z konkursów indywidualnych i treningów np. w Libercu i Planicy - Roara i evensena i zechciej być jeszcze milszy i wyciągnąć wnioski. Chyba już od ładnych paru lat pokazuję (oczywiście nie żądam od Ciebie wyszukiwania moich wcześniejszych postów na ten temat), że wybitnie nie lubię faworyzowania jednych zawodników kosztem innych. Jakiś czas temu byli to Daniel i Henning, teraz Roar i Sigurd. Przecież Siggen był w pewnym momencie liderem PK i (cóż za wyczucie chwili z Jego strony!) dzięki temu przyjechał do Zakopanego. Duże pozdrówka.
(30.03.2009, 13:42)
Sadzio105
@Fanka

Co ty masz do tego Evensena, w końcu głównie dzięki niemu Norwedzy wygrali drużynówkę w Planicy, a Roar często psuje tak jak w drużynówce w Oberstdorfie, jeśli chodzi o Pettersena to się zgadzam, Kojo mu w tym sezonie za mało dał szans, bo według mnie mógł całkiem dobrze skakać.
(30.03.2009, 12:48)
Fanka
Zapomniałam dodać gratulacji dla evensena - jak na zawodnika non-stop wybieranego do konkursów drużynowych (kosztem Roara i Siggena) spisał się wprost rewelacyjnie.
@ legol
Dlaczego uważasz, że ktoś chce Romoerena wykończyć? O jego formie świadczą chociażby osiągnęcia w Vikersund i Planicy. Jeśli Kogoś chce się wykończyć, to raczej Roara i Siggena. Ale mam nadzieję, że Oni długo się nie poddadzą.
(30.03.2009, 11:23)
Fanka
A to trenerowi musiało być dziwnie, kiedy pomijani przez niego Roar i Siggen zajęli dobre (Roar wręcz bardzo dobre, w końcu mistzowskie) miejsca!!! Brawo! Ciekawe, czy podejmie właściwe decyzje na kolejny sezon. Kadra mogłaby być taka - tegoroczna obsada z Zakopanego (PŚ) +Anders J.
(30.03.2009, 08:54)
Sadzio105
Romoerenowi to chyba już hazardzizm do głowy uderzył po tym Las Vegas.
(29.03.2009, 19:00)
ishtar
go Stjerna :PP
(29.03.2009, 15:26)
legol
Wyniki tak absurdalne jak wczorajszy mecz naszych orłów.Z jakiej paki Romoren dopiero 14?Ktos chce na siłe tego zawodnika wykonczyc i oczernic? Ale to wam sie nie uda, ja znam ten wasz zdradliwy plan i nie myślcie sobie ze wam to ujdzie! OJ nie myślcie sobie!
(29.03.2009, 13:58)
Evill
@orb
A na to akurat nie patrzę :P Choc każdy sukces Polaków mnie w jakimś tam stopniu cieszy :)
(29.03.2009, 11:58)
orb
@Evill, hahaha, a o Justysi to już zapomniałeś? ;-)
(29.03.2009, 11:54)
Evill
Ogólnie ostatnimi czasy sport mnie rozczarowuje. Od Liberca i mistrzostwa Loitzla jest seria porażek. A druga połowa marca to juz pasmo klęsk: upadek Anette, kulka dla Gregora, mecz z Irlandią Pn, Kubica na GP Australii no siąśc i płakać :(
(29.03.2009, 11:24)
hm
Kojo Evensena nie wynalazł. Kojo go musiał włączyć po udanym starcie w PK i w Trondheim (zwłaszcza że jego podopieczny byli w koszmarnej formie)
Evensen juz 2 sezony temu był w dobrej formie, ale Kojo go olewał.
(29.03.2009, 11:09)
Evill
W tym roku Kojo wynalazł Evensena, za rok moze ten Stjernen. Swoją drogą, nie wiedziałem że Sigurd drugie imię posiada.
"Pod nieobecność Anette Sagen" :(((
(29.03.2009, 10:55)
...
A nasze patałachy MP przeniosły na grudzień...
(29.03.2009, 09:34)
morgi
Sorry, za szybko spojrzałem, ale 14 miesjce to i tak daleko.
(29.03.2009, 09:31)
morgi
Nie widzę Romorena. Czyżby był tak daleko?
(29.03.2009, 09:30)