Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
PŚ druż.

Po groźnym upadku na skoczni w Ramsau, wczoraj austriacki skoczek, Gregor Schlierenzauer przeszedł operację kolana w prywatnej klinice w Hochrum. Zawodnik przez sześć tygodni będzie miał unieruchomioną nogę w szynie, ale rehabilitację rozpocznie już w piątek. Po zdjęciu szyny zdobywca Pucharu Świata przez dwa tygodnie będzie trenował według specjalnie opracowanego programu, tak by nadrobić zaległości kondycyjne.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Uraz stawu kolanowego był poważny a operacja konieczna, bo między więzadłami krzyżowymi powstała centymetrowa szczelina. Leczenie zachowawcze, bezoperacyjne nie przyniosłoby żadnych efektów. Szczęście w nieszczęściu, że do wypadku doszło po sezonie" - powiedział lekarz, który operował skoczka - Wulf Gloetzer.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
necik
No, to Ahonen i Małysz sobie powalczą... ;) ;D :D :D
a Gragorowi życzę szybkiego powrotu do zdrówka!!! :):):)
(12.05.2009, 15:52)
molka
ha ha dobrze mu tak. jego koniec jest już blisko
(14.04.2009, 13:29)
...
@Kasia
To żaden Wojciech, to Fanka z drugiego portalu. Ona nienawidzi kazdego kto wygrywa z Małyszem, bo uważa Małysza za cieniasa chociaż pisze co innego. Tacy kibice tylko wstyd Małyszowi przynoszą.
(30.03.2009, 21:15)
KASIA
Oby fenomenalny Gregor wrócił szybko na skocznie! A Ty Wojtku jeszcze zobaczysz Gregora w akcji i oby Ci szczęka opadła z wrażenia!!!
(30.03.2009, 19:02)
Ania
Gregi jest super:):)
(29.03.2009, 16:37)
hu0@y56
fajnie sie pukał w głowe ale był wkurzony
(29.03.2009, 10:30)
hu0@y56
kolo dobry jest
(29.03.2009, 10:28)
:)
Już prawie wszystko w porządku i Gregor niedługo wraca na treningi :)
(29.03.2009, 08:54)
Wojciech
@legol

Wiem o kim mówisz bo sam tam czasem wchodzę, czytam, czasem cos skomentuję ale rzadko,częściej czytam.
Ona czasem bardzo dobrze pisze, nie rozumiem tylko jednego, to, że ktoś jest zapatrzony w swego idola i go broni, przez chamskimi atakami to coś złego i dlatego nie wchodzisz tam przez nią ?
To zobacz co sie działo w minionym sezonie, ile jadu i chamstwa czytałem nie tylko tam pod adresem jej idola a naszego Mistrza Adama, wejdż i przy okazji poczytaj, że nie tylko ona go broni od tych chamskich ataków ale i dziesiątki innych, tych prawdziwych fanów jego, nie sezonowych tylko od zwycięstw.
Ja tam nie jestem po żadnej ze stron, ale dobrze, ze sa ludzie, którzy są z zawodnikiem nie tylko jak wygrywa ale jak też przegrywa.
To jest wada ?
Wydaje mi się, ze nie.
(28.03.2009, 19:39)
FallenAngeel
Niech wraca szybko do zdrowia :):)
(28.03.2009, 19:19)
Wojciech
Nie łudżcie się, on tak prędko nie wróci a kto wie czy ten skok w Ramsau nie był jego ostatnim skokiem w jego karierze.
Na to się zanosiło i to od jakiegoś czasu a upadki na lotach w Norwegii to nie były przypadki.
(28.03.2009, 17:17)
kasik
ja tez mam nadziję ze gregor wróci szybko do zdrowia i zyczę mu tego z całego serca ........ taki nieszczęsliwy wypadek :( eehh ;/
(28.03.2009, 16:12)
Estera
mam nadzieję że szybko wróci do zdrowia i do skakania. życze zdrowia gregor i pozdrawiam. :)
(28.03.2009, 15:35)
morgi
@Evill
Nie wiem dokładnie o jaką stronę ci chodzi bo jest dużo stron o skokach. Ale jak mówisz o konkurencji to chyba wiem. Ja tam jestem zalogowany ale często nie piszę. Są tam super zdjęcia.
(28.03.2009, 14:48)
Evill
@legol
Ja przestałem wchodzić na konkurencje z innego powodu, ale też jestem tam rzadko. Zgadzam sie ze Fanka to jest jak najnaturalniejsza xyfka dla dziewczyny co sie skokami interesuje.
(28.03.2009, 11:50)
legol
@sprostowanie
Tamta Fanka zapatrzona na swojego idola do myśli nie dopuści gdy ktoś choć ciut go skrytykuje i atakuje wszystkich wkoło.A co to tamta Fanka jest taka święta że nick jest fla niej tylko zarezerwowany? Własnie przez nią miedzyinnymi przestałem wchodizć na konkurencje kilka dobrych lat temu.
(28.03.2009, 11:35)
Evill
Mimo wszystko mam nadzieję ze sędziowie nie będą oceniać jak w Libercu, bo jeśli ktoś nie wie na Jested wcale nie skoczyła najdalej ani Van, ani Graessler, a ja miałem ochotę wtargnąc do budek panów sędziów i zrobiłbym im krzywdę za te siedemnastki dla Anette, gdyby nie fakt że potem ładnie ocenili Wolfiego :)
(28.03.2009, 09:33)
No cze
Mam takie pytanie do redakcji...
Czy będzie podsumowanie sezonu jak w poprzednich latach? (,,FC/PK/PŚ subiektywnie i przeglądowo")
(28.03.2009, 09:32)
Evill
@Adrianos
Te MŚ będa nieoficjalne, więc nie obstawiam :P
(28.03.2009, 09:30)
Adrianos
A i jeszcze kobiety
LCC: Lindsey Van
MŚ: Anette Sagen
(27.03.2009, 22:40)
Adrianos
To i ja se poobstawiam igrzyska.
Skocznia normalna
Wygrywa Adam Małysz, srebro dla Kasai, a brąz dla Ammanna
Skocznia duża
Ahonen ze złotem, srebro dla Schmitta, brąz dla Adasia.
Drużynówka
W ygrywają Finowie w składzie Hautamaeki, Olli, Happonen, Ahonen. Drudzy Austriacy: Morgenstern, Mueller (coś mi mówi że będzie niezły), Loitzl, Schlierenzauer. A brąz (i głęboko w to wieże) Polacy
(Małysz, Stoch, Rutkowski, Kot).

Reszta sezonu
TCS: Janne Ahonen
FTT: Finlandia
TN: Adam Małysz
MŚL: Harri Olli
PŚ: Adam Małysz
PŚL: Janne Happonen
PN: Finlandia
(27.03.2009, 22:39)
Sadzio105
Hola, Hola! Niektórzy optymiści mówią, że ten upadek na pewno mu nic nie zrobił. Na pewno przejdzie rehabilitacje ale może już tak dobrze nie skakać, więc tym bardziej następny sezon będzie emocjonujący. Ja osobiście trzymam kciuki za starą gwardię i Finów.
(27.03.2009, 21:06)
Maite
Hmm, no szkoda ze sie nabawił kontuzji, w końcu to człowiek jest w najlepszej formie lecz nie wiadomo czy w pełni powróci do zwycięstw.Dla mnie nie musi.I tak dość wygrał.
(27.03.2009, 20:33)
Żaneta
mam nadzieje ze w niczym mu to nie przeszkodzi i nadal bedzie najlepszy :0
(27.03.2009, 19:53)
Evill
"A moja racja jest mojsza" :D
(27.03.2009, 17:20)
kuba_z_1994
Aha i Loitzl ma 2 srebra :)
(27.03.2009, 16:55)
kuba_z_1994
Na IO złoto na normalnej ma na 1000000% ADAŚ. Na dużej tez będzie złoto.I myśle że Ahonen zdobędzie medal chodz nie wiadomo jak bedzie skakał po dłuższej przerwie. Może świetnie może słabo - trudno powiedzieć. Mysle że ADAM pobije również 46 zwycięstw Nykkenena i wygra Kryształową Kulę. To są moje marzenia,które już niedługo się spełnią. Co do Gregora to owszem nie darze go sympatią ale gdy powiedział że jego idolem jest ADAŚ polubiłem go bo przynajmniej ma chłopak gest. I mam nadzieje że ta kontuzja nie przeszkodzi mu w przygotowaniach do IO i że doświadczenie pokaże ile młodości daleko do wielkich sukcesów.
(27.03.2009, 16:53)
sprostowanie
Jestem upoważniony do sprostowania tutaj czegoś.
Mianowicie jednego nicka.

Proszę nie mylić "Fanki " z konkurencyjnej strony, z tą, która widnieje tutaj.
To dwie różne osoby, ta tutaj, to nie ta Fanka, z konkurencji, nie wiem dlaczego ta tutaj wybrała akurat takiego nicka, jak ma ta druga ze strony konkurencyjnej, w jakim celu ?
(27.03.2009, 16:52)
dobra,
to Polak
(27.03.2009, 16:27)
Evill
@Fanka
No dobra, to jest moja szczegółowa wizja. Na IO na dużej skoczni wygrywa Małysz, srebro ma Loitzl, a Chedal brąz, na średniej wygrywa Loitzl, choć po I serii jest 2 za Wassiliewem, który w 2 serii skacze krócej (lekka analogia do Turynu) i spada na 2 miejszce. Brąz ma Małysz. Drużyna Polaków (Małysz, Stoch, Śliż, Murańka) jest 5. Wygrywa Austria: Loitzl, Schlie i Morgi, a czwarty nie wiem kto, ale coś mi mówi ze NIE Koch, srebro mają Ruscy: Wassiliew, Karelin, Rosljakov, Trofimov, brąz dla Norwegów (Pettersen, Ljokelsoey, Jacobsen, Bardal), którzy yen medal zdobywają w przedostatniej kolejce wyprzedzając finów (Larinto, Hautamaeki, Olli, Ahonen), u których skok zawala Larinto. Aho bez medalu, i w sezonie bez zwycięstwa, ale ma kilka podiów do wspaniałej swej statystyki i 2 miejsce w TCS (wygra Loitzl, Małysz będzie 3). W PS oczywiście wygrywa Loitzl, ma 7 zwycięstw, 15 podiów w tym jedno w Kulm, 2 jest Dima, a 3 Małysz, oprócz nich po zwycięstwie mają jeszze Olli, Hautamaeki, Boszczuk (coś jak Urbanc w Zakopcu po 1 serii) i Morgi. Schlie jest 2 razy 2 i 1 raz 3. Na MS w lotach wygra Olli, 2 Małysz, 3 jeszcze nie wiem kto, z Polaków po jednym miejscu w dziesiątce mają Śliż i Stoch. LCC oczywiscie Anette, tu nie ma o czym dyskutować, MŚJ jeszcze nie wiem. Z góry przepraszam wszystkich co sie znają ale tak mi się przyśniło :)
(27.03.2009, 16:21)
morgi
@fanka
Już po raz drugi na tej stronie mnie denerwujesz. Ja jestem najlepszym fanem morgiego na tej stronie, a ty sie nie wypowiadaj o moim nicku bo twój nie wiadomo czego sie tyczy. "Fanka" ale czego? Po drugie to załóż okulary bo na końcu mojego komentarza jest znak " :) " Nie lubię Schlierenzauera ale wypadku mu nie życzę. MORGI nie słuchaj takich kibiców, bo ja zawsze będę ci kibicować nawet po tak jak na ciebie nieudanym sezonie.
(27.03.2009, 16:07)
demol
Jako człowiekowi mu współczuje ale tylko z czysto fizycznego punktu widzenia. Gdyby ten wypadek miał zakończyć jego kariere lub chociaż spowodować iż stałby się średniakiem, coż bylbym hipokrytą gdybym się nie ucieszył.
(27.03.2009, 16:06)
Discotronic
@morgi
chodzić do szkoły miał zacząć, a skakał tylko dlatego, że testował nowy sprzęt..upad podczas ostatniego skoku :X
(27.03.2009, 16:03)
Fanka
@ morgi
Nie obrażaj Prawdziwego Morgiego swoim nickiem - to po pierwsze. Po drugie - nie obrażaj Gregora "dowcipami" o ciężarze hipopotama przed kuracją odchudzajacą.
@ Evill
Jasne! A czytałeś, Komu wywróżyłam na koniec sezonu 2007/2008 Kryształową Kulę za sezon 2008/2009? Jest ta informacja przy zdjęciach z rozdania nagród za sezon 2007/2008 :-).
(27.03.2009, 15:54)
Evill
@Fanka
Nie podzielę się nia jednak stwierdziłem po namyśle, gdyż jest zbyt sensacyjna i za dużo rzeczy zdobywa Loitzl. Ale mam dobre wieści w drużynie Norwegii co brąz na IO wg tej wizji zdobędzie są Pettersen i Ljokelsoey :)
(27.03.2009, 15:50)
morgi
Ja wiem dlaczego on sie wywalił. Podobno miał chodzić do szkoły, ale widocznnie mu sie nie chciało, wywalił się i teraz poleży w łóżku 6 tygodni :)
(27.03.2009, 15:48)
Evill
Nic z tego. Jedno złoto ma jak w banku, ale nie dwa. Chcesz wiedzieć szczegółowo jaką miałem wizję kolejnego sezonu?
(27.03.2009, 15:41)
Fanka
@ Evill
No przecież napisałam, (wprawdzie do @legola, ale nasze niezwykłe przemyślenia, rozważania i refleksje są dostępne dla Wszystkich), że 2 indywidualne złota są już zarezerwowane dla Adasia :-).
(27.03.2009, 15:38)
Evill
@Fanka
Tak. Zdecydowanie tak, ale o indywidualnym tytule Gregor moze zapomnieć :)
(27.03.2009, 15:33)
Fanka
@ Evill
A przyjmujesz opcję, że Gregor i Wolfi wygrywają konkursy drużynowe?
(27.03.2009, 15:31)
Fanka
@ legol
Złoto może zdobyć w drużynie. Indywidualnie 2 złota ma zdobyć Adaś!
(27.03.2009, 15:30)
Evill
Oj, legolu, czy zapomniałeś że ja już rozdałem Olimoijskie złota :) Zdobędą je Małysz i Loitzl !!! Ja Schlierenzauerowi zyczę powrotu do zdrowia, ale chętnie bym mu już podziękował za wygrywnie
(27.03.2009, 15:29)
legol
Miejmy nadzieje ze szybko powróci po tej kontuzji i będzie nas raczył dalekimi i pięknymi lotami.I pokaże na co go stać w nadchodzącym PŚ i przede wszystkim na Olimpiadzie.Powodzenia Gregor w Vancouver, pokaż ze jesteś najlepszy i zdobądź złoto!
(27.03.2009, 15:24)
Bartt
Sorry, oczywiście wygrałby raz, ale to też dobrze...
(27.03.2009, 15:16)
Bartt
@karcia92
Dla nas w sumie pech, bo gdyby kontuzji doznał przed Planicą to w niczym by mu to nie zaszkodziło (i tak zdobyłby Puchar Świata), ale za to Małysz wygrałby dwurkotnie...
(27.03.2009, 15:15)
Fanka
@ Ogarek
A czy Austriaka boli inaczej niż Polaka? Kiedyś co prawda były przeprowadzone badania nad odczuwaniem bólu przez ludzi różnych nacji i koloru skóry, ale nie sądzę, by różnice były na tyle znaczące, żeby zupełnie zignorować ból Austriaka.
Można Go lubić lub nie - jako zawodnika - ale jako człowiekowi, takiemu samemu jak my - wypada chociaż trochę współczuć i liczyć, że nas nie spotka to samo. Bo taka kontuzja może zdarzyć się choćby na boisku czy na stoku. Popatrz na post @lajny i wyciągnij wnioski.
Gregor, mam nadzieję, że szybko i w pełnym zdrowiu wrócisz na skocznię. Trzymaj się!
(27.03.2009, 15:06)
karcia92
Mam nadzieję, że szybko powróci do zdrowia i znów zacznie skakać. Wkońcu jeszcze tyle rekordów ma do pobicia. I szczęście w nieszczęściu, że zdarzyło się to po sezonie.
:)
(27.03.2009, 14:32)
Ogarek
Ludzie się nagle tak nim przejmują jakby on był nasz.
Przecież to Austriak nie Polak więc nad czym tak tu ubolewać.
JUz oni go wyleczą, mają swoje sposoby:)
(27.03.2009, 14:14)
xxxlajnaxxx
wspolczuje;/
mialam dokladnie to samo tylko, ze zanim lekarze sobie uswiadomili, ze to wiezadla krzyzowe to juz bylo za pozno na operacje;/
zycze powrotu do zdrowia;*