Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Kwalifikacje odbyły się z 11 belki. Wygrał je do¶ć niespodziewanie, po słabych skokach na treningach, Adam Małysz - 135 metrów! Drugie miejsce zaj±ł Johan Remen Evensen (133 m), a trzeci był Takanobu Okabe (132 m). W czołówce znaleĽli się też Jakub Janda (132,5 m), Robert Kranjec (131 m) i Lukas Mueller (129,5 m).

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W konkursie zobaczymy trzech Polaków. Oprócz Małysz awansowali: Kamil Stoch (22 miejsce i 121 m) oraz Stefan Hula (23 miejsce - 119,5 m).

Z czołowej dziesi±tki P¦ dobre skoki oddali Schlierenzauer (132,5 m), Vassiliev (131,5 m), Loitzl (130,5 m) i Jacobsen (129,5 m). Simon Ammann uzyskał tylko 117,5 metra.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Adam Małysz (Polska)

135.0
137.6
2

Johan Remen Evensen (Norwegia)

133.0
133.0
3

Takanobu Okabe (Japonia)

132.0
131.2
4

Jakub Janda (Czechy)

132.5
130.1
5

Robert Kranjec (Słowenia)

131.0
128.9
6

Lukas Mueller (Austria)

129.5
125.7
7

Markus Eggenhofer (Austria)

128.0
123.0
8

Stephan Hocke (Niemcy)

127.0
120.2
9

Emmanuel Chedal (Francja)

127.0
119.7
10

Andreas Kofler (Austria)

125.5
118.0

Noriaki Kasai (Japonia)

125.5
118.0
12

Fumihisa Yumoto (Japonia)

125.0
117.6
13

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

125.5
117.5
14

Volodymyr Boschuk (Ukraina)

125.5
117.0
15

Tom Hilde (Norwegia)

124.0
115.3
16

Primoz Pikl (Słowenia)

124.0
114.3
17

Robert Hrgota (Słowenia)

124.5
114.2
18

Hyun Ki Kim (Korea Pd.)

124.0
113.8
19

Shohei Tochimoto (Japonia)

123.0
112.5
20

Erik Simon (Niemcy)

122.0
109.2

Daiki Ito (Japonia)

122.0
109.2
22

Kamil Stoch (Polska)

121.0
108.4
23

Stefan Hula (Polska)

119.5
105.7
24

Sebastian Colloredo (Włochy)

120.0
105.6

Michael Neumayer (Niemcy)

120.0
105.6
26

Michael Uhrmann (Niemcy)

119.5
105.2

Andreas Küttel (Szwajcaria)

119.5
105.2
28

Matti Hautamäki (Finlandia)

119.5
104.7
29

Martin Koch (Austria)

117.5
101.6
30

Dimitry Ipatov (Rosja)

118.0
101.5
31

Ilja Rosliakov (Rosja)

117.5
100.6
32

Roman Koudelka (Czechy)

116.5
99.3
33

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

115.5
97.0
34

Jon Aaraas (Norwegia)

116.0
96.4
35

Yuta Watase (Japonia)

114.5
94.7
36

Sami Niemi (Finlandia)

113.5
92.9
37

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

111.5
88.8
38

Andreas Aren (Szwecja)

111.0
86.9
39

Anders Johnson (USA)

110.0
86.1
40

Alexey Korolev (Kazachstan)

109.5
85.2
       
41

Felix Schoft (Niemcy)

110.0
85.1
42

Martin Cikl (Czechy)

110.0
84.6
43

Vitaliy Shumbarets (Ukraina)

109.5
84.2
44

Jussi Hautamäki (Finlandia)

109.0
83.3
45

Ondrej Vaculik (Czechy)

108.5
82.9

Pavel Karelin (Rosja)

108.5
82.9
47

Jernej Damjan (Słowenia)

108.0
81.0
48

Kim Rene Elverum Sorsell (Norwegia)

107.0
80.7
49

Kalle Keituri (Finlandia)

105.0
77.1
50

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

104.0
73.8
51

Łukasz Rutkowski (Polska)

102.5
71.1
52

Johan Erikson (Szwecja)

102.5
70.1
53

Alexandre Mabboux (Francja)

99.5
64.2
54

Nicholas Fairall (USA)

97.5
61.6
55

Anatoliy Karpenko (Kazachstan)

93.5
53.4
56

Pascal Bodmer (Niemcy)

90.5
44.5
57

Anders Bardal (Norwegia)

123.5

Ville Larinto (Finlandia)

112.0

Dimitry Vassiliev (Rosja)

131.5

Anders Jacobsen (Norwegia)

129.5

Harri Olli (Finlandia)

DNS

Martin Schmitt (Niemcy)

127.0

Thomas Morgenstern (Austria)

126.0

Wolfgang Loitzl (Austria)

130.5

Simon Ammann (Szwajcaria)

117.5

Gregor Schlierenzauer (Austria)

132.5
67

Andrea Morassi (Włochy)

109.0
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
cobra11
@sobol
To że jestem polakiem to nie znaczy że muszę kibicowac polskim skoczkom, co nie oznacza że wcale nie kibicuje polak±. Pewnie że bym chciał żeby nawet całe podium należało do Polski np. tak jak napisal @realista, ale moim ulubionym skoczkiem od zawsze był Morgenstern i zawsze będe mu kibicowac. A Małysz już się do¶c nawygrywał :)
(13.03.2009, 16:06)
sebek-fan
krwisty ile skoczyl malysz?
(13.03.2009, 16:03)
sobol
cobra co z ciebie za polak jak chcesz zeby wygral morgi a nie polak....
(13.03.2009, 16:02)
pawel
realista kazdy by tak chcial ;p to tylko marzenie
(13.03.2009, 16:02)
krwisty
Małysz bardzo dobrze w serii próbnej skoczył ,także jest szansa na pierwsz± szóstkę dzi¶.
(13.03.2009, 15:52)
realista
A ja bym chciał żeby podium było takie :
1,Małysz
2.Stoch
3.Hula

ale to niemozliwe ;p
(13.03.2009, 15:35)
cobra11
Obstawiałem że Evensen wygra kwalifikacje, ale w tym przypadku jestem zadowolony że się pomyliłem. czyżby Małysz naprawdę złapałformę? Jeżeli stanie na podium w Lillehammer to chyba tak. Morgi przyzwoicie, ale po treningu liczę na podium. Loitzl się rozkręca- to dobrze.
Oto wyniki konkursu jakie bym chciał:
1. Morgi
2. Loitzl
3. Małysz
4. Ammann
5. Stoch
6. Olli
7. Jacobsen
8. Evensen
9. Schlierenzauer
10. Schmitt
(13.03.2009, 15:33)
daf
@anulka:)
Czyżby imprezka?
(13.03.2009, 15:23)
Oski
u Harriego to pewnie że nie wystartowal
(13.03.2009, 15:14)
TOTTI
1.Ammann
2.Schlierenzauer
3.Schmitt/Olli/Loitzl
Trzymam sie mojego zdania co do typu, mysle ze Adam ukonczy zawody w okolicach 6 miejsca, nie wiecej.
Szkoda ze nie ma Oslo, tam by Adam dopiero powalczylby o nawet zwyciestwo.
(13.03.2009, 14:58)
anulka:)
tak się zastanawiam co oznacza DNS - u Harriego:)
(13.03.2009, 14:55)
spiecki9
Małysz jest co raz w lepszej formie tylko często popełnia jakie¶ błędy na progu. Jak dobrze trafi w próg, to może nawet wygrać. Fajnie bybyło żeby Stoch się przełamał, bo stać go na dobre skoki.
(13.03.2009, 14:39)
Evill
@legol
co do pierwszej Twojej wypowiedzi: W Polsce NIKT nie skacze lepiej na mamutach niż na innych skoczniach, a wprost preciwnie. Jedynym wyj± tkiem był niedoceniany Robert Mateja.
co do drugiej wypowiedzi: Chciałbym, żeby Dima wygrał, bo jest naprawdę mocny co widać, Jak Stoch będzie w 10 to wtedy będzie dopiero "loteria i to wielka"
Ale ogólnie ciekawe założenia...
(13.03.2009, 13:24)
pawel
z czolowki tez nikt nie skoczyl dalej... wiec ..... moze bedzie ....... ;p
(13.03.2009, 13:22)
pawel
fanka ja tez nie dokoncze ;p;p
(13.03.2009, 13:21)
daf
@Fanka
i nie sięgajmy głębiej w statystyki tego sezonu, umówmy się, że liczy się tylko ostatni konkurs :)
(13.03.2009, 13:01)
Piotr
@legol
Jeżeli chodzi o Kamila to zasadzie masz rację. Uważam jednak, że Kamil jest mocniejszy psychicznie niż s±dzisz. W Libercu wytrzymał presję w konkursie na K90, po upadku na drugim treningu chciał i¶ć na trzeci trening. Mimo, że odpadł w kwalifikacjach do konkursu w Lahti, to w konkursie drużynowym zdobył najwięcej puntków. My¶lę, że taka postawa może cieszyć.
Masz rację wysoko oceniaj±c Stefana i Łukasza.
(13.03.2009, 11:35)
Fanka
W Kuopio był trzeci w kwalifikacjach i trzeci w konkursie. W Lillehammer był pierwszy w kwalifikacjach i... kończyć nie będę.
(13.03.2009, 11:00)
legol
@emem
Loteria i to wielka.PAtrz±c na nazwiska skoczków którzy diz¶ skakali najdalej ¶miem twierdzić.Na szczęscie Gregor sie wyłamał z tej 10-tki i skoczył na swoim wysokim poziomie.Licze diz¶ też na Wasiliewa.Widać że jest prócz Gregora najmocniejszym skoczkiem ¶wiata obecnie, i może obok Bardala.Ja patrze obiektywnie a nie tabelkowo, typu komu podwiało ten jest najlepszy i w najlepszej formie.Chciałbym żeby tez Niemcy zaskoczyli,może Hocke? Jaki¶ 1-szy man of the day w jego osobie.Fajnie by było.Ja po wczorajszych kwlaifikacjach czuje jednak niedosyt.Wi±że sie to z pechem Rutkowskiego.Ten skoczek naprawde mi sie podoba pod względem lotu i jego dynamicznego wyj¶cia z progu.Mam nadzieje że z naszych Stoch i Hula dzi¶ się spręż±.Hula i Stoch do boju! Powodzenia panowie.Jeszcze sie może pobawimy w obsade dzisiejszej trójki: 1.Wasijew (niech w końcu wygra ten skoczek, bo stac go na to od dawna a ci±gle co¶ mu brakuje do tego upragnionego zwycięstwa) 2.Schlierenzauer (najwyższy czas pokazać po słabszych probach kto tu rz±dzi!) 3.Hocke (choc może też Uhrmann albo Neumayer,niech w końcu będzie jaka¶ miła niespodzianka niemiecka.) Naszych nie typuje, bo trafić ich miejsca to obecnie gra w totolotka sie kłania.Chciałbym żeby Stoch był dzis w 1-szej 10-tce.I głeboko w to wierzmy! Ci chłopcy nas potrzebuj±.
(13.03.2009, 09:22)
krzyslo
bo nie chciał
(13.03.2009, 08:06)
emem
no ciekawe...widac ze czolowka znowu skakala w kratke...czy to wina wiatru?znowu bedzie loteryjnie?ehh...i czemu Olli nie skalal
(13.03.2009, 07:45)
garnoldinho94
jak moga cieszyc dobre skoki gregora? przeciesz to jest ktos kto moze dogonic MAŁYSZ w pszyszlosci!
(13.03.2009, 07:38)
krzyslo
super skocz tak dzi¶ w konkursie!
(13.03.2009, 07:15)
Dj Northberg
vivat Adam !!! <brawo>
powtórz to w konkursie ;)
(13.03.2009, 01:31)
legol
A ja chciałbym zwrócić uwagę na Stefana Hule.Naprawde w ostatnim czasie stał sie pewnym punktem naszej druzyny.Jak to niegdy¶ o Wojciechu Skupniu mówił redaktor Miklas ze "skacze tak że zawsze można na niego liczyć" tak niegdy¶ okre¶lil skoki Skupnia.No i podobnie tak skacze Hula.Talentem on wielkim nie jest to wiadomo od dawna, jest to typowy ¶redniak pokroju własnie Skupnia,Bachledy,Sliza ale ambicj± nadrabia te braki talentu, plamy jak niektóre nasze dużo większe talenty nie daje ostatnio.W tej chwili to nawet niewiem czy nie jest pewniejszy od Stocha.Talentem mu dużo ustępuje ale ze strony psychicznej bije go na głowe.Podobna sprawa sie ma z Rutkowskim którego już niektorzy chc± wysyłać do domu.Dajmy mu szanse debiutu na mamucie.A może sie sprawdzi i będzie mocny na tego typu obiektach? Przez fatalnego pecha jaki ma ten skoczek ostatnio Kruczek może post±pić głupio i nie wystawić go na Vikersund.Oby tego nie zrobił,
@Ja
Nie przesadzam.Rutkowski jest w niezłej formie tylko to fatum teraz jak niegdy¶ Stocha z tymi warunkami dopadło.¦liż nie lubi skakać na mamutach, wiadomo to od dawna, po co mieli by go brać żeby sie męczył.Jak już to lepiej jakiego¶ juniora po nauke, może którego¶ Kota?
(12.03.2009, 23:05)
Discotronic
Ciesz± mnie dobre skoki Adama, a także Schlieriego...nie obraziłbym się gdyby identycznie wygl±dał konkurs :>
(12.03.2009, 21:32)
Jasiek96
@Evill
Ja jestem kibicem Boscchuka od 1,5 roku i się nie chwalę...
(12.03.2009, 21:18)
qazik
adam! tylko pogratulować! oby tak daleej i trzymam kciuki jutro zaa wszystkich polaków
(12.03.2009, 21:08)
Jadwiga
@pioserek
Jutro Adam nie skoczy tak daleko. Będzie miał pecha. Zauważ, że jutro jest trzynasty i pi±tek.
(12.03.2009, 21:07)
Evill
Ja stałem się kibicem Boschuka po Libercu i Klingenthal :) On może zdobywać punkty.
(12.03.2009, 21:03)
Jasiek96
Boshchuk 14? No nieĽle, nieĽle...
(12.03.2009, 21:01)
Ja
@legol
No już nie przesadzaj. Ja wiem czy Rutek jest w takiej formie jak Evensen. Wzięliby tam ¦liża może lepiej? Tewyniki nie wygl±daj± na BARDZO loteryjne. Z 10 tylko Amman słabiej, bo Larinto już nie ma formy.
(12.03.2009, 20:57)
legol
Znów loteryja jak poker.Moze z gratulacjami tak poczekacie do jutrzejszego konkursu.A Rutkowski znów miał pecha niesamowitego.Ten facet ma jakie¶ fatum.Naprawde jego forma jest niezła ale trafia wyj±tkowo Ľle.Na potwierdzenie że była loteria dodam że Evensen kochaj±cy wiaterki polecia łponad 130 metrów tak tak ten Evensen który ostatnio cze¶ciej spadał na bule niż skakał a czołowa 10-tka miała z tym spore problemy.Janda w przeciętnej formie też daleko odleciał.A Ammann w bardzo dobrej słabo.Nie przywi±zywałbym więc uwagi do wyników kwalifikacji.Oby jutro były warunki równe dla wszystkich,wiatr wiej±cy z jednego kierunku albo w ogole nie wiej±cy i wtredy naprawde przekonamy sie kto jest w jakiej formie.
(12.03.2009, 20:50)
Andrzej Mysiak
@do redakcji - tak, wszyscy startowali z belki 11
(12.03.2009, 20:49)
do redakcji:
Czy czołówka skakała z tej samej belki co Adam? Pozdr
(12.03.2009, 20:47)
Evill
Podpisuję się pod Waszymi, koledzy kibice. Oby tak w konkursie.
(12.03.2009, 20:47)
wojteko10
Brawo ADAM!!! Sznili za daleko ;/ Szkoda Ammann ;(
(12.03.2009, 20:29)
Polonus
Je¶li reprezentatywne dla formy były kwalifikacje to tylko się modlic, zeby jutro były równe warunki. Je¶li odzwierciedleniem faktycznej dyspozycji były treningi to niech rz±dzi wiatr. Byle bez tepesa.
A tak naprawdę to niech wieje równo pod narty wszystkim do numeru 33 wł±cznie. PóĽniej w plery. Przecież ci z czołówki nie zawsze musza miec najlepsze warunki do skakania.
(12.03.2009, 20:28)
Skoczek120
Brawo Adam!!! Życzę podobnych skoków w konkursie!!! Tak trzymac!!!
(12.03.2009, 20:27)
krwisty
Boże i jak się tu nie cieszyć z takiego mistrza?Wiem że to tylko kwalifikacje ale jednak.....gratuluję.
(12.03.2009, 20:26)
adu
¦wietnie Adamie, po prostu brak mi słów ;p